IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    магазин е добре - може за много неща да се ползва
    ако е гараж, офис, ателие има проблеми.
    Аз затова съм го и купил навремето.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Десислава Здравкова – Алдес имоти – София

      Първият месец на новата 2024 година продължи тенденциите, които се наблюдаваха от последното тримесечие на 2023 година, а именно - търсенето вече се изравнява с предлагането. Разминаването между купувачи и продавачи сега не се дължи толкова заради липса на подходящи оферти, колкото на това, че купувачите не са готови да платят цените, обявени от продавачите. Търсене като цяло има във всички квартали на столицата – в зависимост от бюджета и приоритетите на купувачите. Все още се предпочита новото строителство, но в по напреднал етап, тъй като по- голямата част от клиентите ползват кредит за покупката. Обявените имоти за продажба не се реализират толкова бързо, а това успокоява купувачите и те си позволяват да отделят повече време за огледи, сравнение и обмисляне, преди да вземат решение за покупка.

      Прочети още на: https://www.dnes.bg/world/2024/02/02...-2024-g.597213

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Магазин. Но споко, вече не изискват смяна на статут на някои дейности. Просто имат изисквания за покрития и тоалетна, мивка и пр.
        магазин е добре - може за много неща да се ползва
        ако е гараж, офис, ателие има проблеми.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Я кажи какъв ти е бюджетът месечно, който пръскаш по каки? Искам да си сверя часовника.
          Говорим за дрешки, някое бижу, вечери, кина, театри....Докато ти върже.

          И как обясняваш тези разходи пред професорката? Сигурно тя не знае, че си купил гараж и наемчето ти е скритата касичка, познах ли?
          Различно е, нямам оплаквания, за вечери, концерти и т.н. е било все различно. И по 2К лева са отивали, Аз все пак нямам толкова различни каки. И не валят като дъжд. В сряда имам една среща в Пловдив с две, едната работи при мен. Има си някакъв, но аз и викам, абе аре изведете ме тук с колежката докторка от едно съседно отделение. Да ми покажете нещо от Пловдив. Та ако върже някоя върже, аз почвам отдалече, не се натрапвам. Понякога и това го има, грубичко е да тръгна с подаръците, виж некоя китка може. И сега ще им дам на каките в моето обкръжение шоколадчета и бонбонки с форма на сърца - нали Св. Валентин иде. Ще се подмажа леко.
          Тя знае професорката кое кво съм купил, но не знае размера на наемчето. Нито заплатата, аз да не би да знам нейната. Е, грубо я знам, но тя има наднормени, бонуси и пр.
          Джонка, шегувам се, аз обичам жена си!
          Last edited by bulgarian lev; 02.02.2024, 15:57.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            гаражът с какъв статут е?
            Магазин. Но споко, вече не изискват смяна на статут на някои дейности. Просто имат изисквания за покрития и тоалетна, мивка и пр.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
              Амааа... КАК ТАКА?!
              На всеки 100 броя оферирани жилища се падат по 130 купувачи

              Цитат: "Като цяло обаче тенденцията е през текущата година цените на жилищата да поскъпнат с темпа на инфлацията, прогнозират анализатори."
              ===2049===
              Драстичен спад в броя на сделките с имоти в София

              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Амааа... КАК ТАКА?! С колко ще поскъпнат жилищата през 2024 година (ВИДЕО) ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ
                На всеки 100 броя оферирани жилища се падат по 130 купувачи

                Цитат: "Като цяло обаче тенденцията е през текущата година цените на жилищата да поскъпнат с темпа на инфлацията, прогнозират анализатори."

                ===2049===


                Поскъпването ще е с повече отколкото инфлацията...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  гаражът с какъв статут е?
                  статут на цирк

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Вчера в Сф говорих с новия кандидат наемател. Гараж в Сф в центъра тотал щета има нема 15 квадрата - 70К€. Той самия се забил в един гараж от онези същите един от които се предлагаше още 2018 ли беше, за 43К€, когато купих и моя за 34К€. Вдигнали му наема на 1200 лв. И той бега. Та така, нека си сметат статистиците от 1 коловоз кое как ще бъде.
                    гаражът с какъв статут е?
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Подкаст: Софтуерният сектор в България влиза в криза

                      След 15 години на ръст през 2024 г. търсенето на нови кадри намалява, както и нивата на заплащане

                      Миналата година започна предизвикателно за технологичните гиганти. Забавянето на глобалната икономика и свиването на продажбите и печалбите на бизнесите доведоха до оптимизиране на разходите и съответно до големи съкращения в международните софтуерни компании. Година по-късно тази тенденция стигна и до България, макар и в много по-малки мащаби..
                      Големите съкращения и намаление на заплатите в сектора тепърва предстоят обясниха експерти

                      https://www.capital.bg/podcast/glasa...vliza_v_kriza/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Я кажи какъв ти е бюджетът месечно, който пръскаш по каки? Искам да си сверя часовника.
                        Говорим за дрешки, някое бижу, вечери, кина, театри....Докато ти върже.

                        И как обясняваш тези разходи пред професорката? Сигурно тя не знае, че си купил гараж и наемчето ти е скритата касичка, познах ли?
                        Ти у швабско на кино или театър?? И купуваш бижута на Мюмюн или той на теб??

                        Коментар


                        • Продава 3-СТАЕН 4-СТАЕН МНОГОСТАЕН МЕЗОНЕТ град София, от 700000 EUR до 1500000EUR Вид/Район/Цена

                          Средна цена на кв.м: 3504 € на 02.02.2024 и 349 обяви
                          3275 € на 04.02.2023 и 226 обяви
                          3168 € на 01.10.2022 и 177 обяви
                          3189 € на 08.09.2022 и 159 обяви.



                          Продава МНОГОСТАЕН 4-СТАЕН МЕЗОНЕТ град София, ИЗГРЕВ, ИЗТОК, Ж.ГР.ЮЖЕН ПАРК, ИВАН ВАЗОВ, ЛОЗЕНЕЦ, до 600000 EUR, от 170 кв.м Вид/Район/Цена

                          Средна цена на кв.м: 2265 € на 02.02.2024 и 53 обяви
                          2121 € на 04.02.2023 и 99 обяви
                          2068 € на 01.10.2022 и 121 обяви.
                          2100 € на 13.09.2022 и 118 обяви.

                          Да погледнем и към работническите имоти


                          1000+ обяви за: Продава 2-СТАЕН 3-СТАЕН 4-СТАЕН град София, от 80000 EUR до 250000 EUR Вид/Район/Цена

                          Средна цена на кв.м: 1859 € на 02.02.2024
                          1744 € на 04.02,2023
                          1735 € на 03.10.2022

                          Както се вижда, Спада се е задълбочил.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                            Нещо си се объркал. Че ще купувам, ще купувам. Но аз очаквам понижение. Затова не бързам. Гледам, избирам. До края на годината има време.
                            Коя година?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Вчера в Сф говорих с новия кандидат наемател. Гараж в Сф в центъра тотал щета има нема 15 квадрата - 70К€. Той самия се забил в един гараж от онези същите един от които се предлагаше още 2018 ли беше, за 43К€, когато купих и моя за 34К€. Вдигнали му наема на 1200 лв. И той бега. Та така, нека си сметат статистиците от 1 коловоз кое как ще бъде.
                              Я кажи какъв ти е бюджетът месечно, който пръскаш по каки? Искам да си сверя часовника.
                              Говорим за дрешки, някое бижу, вечери, кина, театри....Докато ти върже.

                              И как обясняваш тези разходи пред професорката? Сигурно тя не знае, че си купил гараж и наемчето ти е скритата касичка, познах ли?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                                Те нашите тухладжии карат другите да купуват и да се нашият на скъпото, докато те самите само дремят и се ослушват на перона от 2 години насам...
                                Последната активност от "отбор-тухла" беше на бай Лора, който през 2021-ва се престраши да купи на върха на имотния балон с потребителски кредит на 9% лихва...
                                21ва ли е бил върха, не беше ли 2016та, от тогава - само инерционно поскъпване

                                Порепоръчвам да направиш освежителен ремонт на малката спалня, скоро няма да се местиш

                                Коментар

                                Working...
                                X