IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
    Гледах стиситика за продължителността на живота в САЩ. Богатите живеят средно 8,5 години повече от бедните.
    То и в Европа е така, немците ядат свинско , сутрин, обед, вечер и живеят до 81, в България при всичките зеленчуци и плодове до 73. Като имаш кинти се грижиш за себе си като нямаш, правиш каквото можеш
    Last edited by segato; 03.05.2024, 08:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      Ако имаш частна застраховка не ти трябват направления.При вас за богатите е добре за бедните зле.При нас е обаратно.Гледах стиситика за продължителността на живота в САЩ. Богатите живеят средно 8,5 години повече от бедните.Това е защото бедните имат малки здравни застраховки или никакви.
      Аз не съм виждал подобни статистики, но със сигурност има корелация. Освен това има миноритита на които традиционната храна не е много здравословна. При мексиканците например процента болни от диабет стига 50%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Догодина това ще изглежда така:
        То само това да е
        И в момента някои брокерки предлагат допълнителни безплатни услуги за клиенти.
        В бизнеса е така.Който се адаптира,ще оцелее.
        Last edited by Мечкан_Бикоядов; 03.05.2024, 08:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Кредита на комионите е само 4-5 години.Дори да са фиксирани лихвите кредитите за последните 2-3 години вече са на 8%
          Искаш да кажеш че ако купуват нови камиони кредита ше е 8%? Е тия старите за 5 години ли ги бракуват ? Абе няма значение, и аз чувах че има проблеми оше преди няколко години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Разбирам. Добре де, а по какви критерии определят какво се плаща? Защо всеки ден съобшават че някой има нужда от пари за лечение ? И как така хем си плащаш осгуровки , хем ти трябва частна застраховка , а и няма направления ? То излиза , че тук системата работи по-добре въпреки че всички я критикуват.
            Ако имаш частна застраховка не ти трябват направления.При вас за богатите е добре за бедните зле.При нас е обаратно.Гледах стиситика за продължителността на живота в САЩ. Богатите живеят средно 8,5 години повече от бедните.Това е защото бедните имат малки здравни застраховки или никакви.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Да по-ниски са , но доста хор се изнесоха натам от сините щати и се вдигнаха напоследък. Имат и високи застраховки заради ураганите и някакви други разходи и накрая като сметнеш и доходуте излиза кажи речи същото като в други щати. Поне така ми се струва без да задълбавам.

              Лихвите не са ли фиксирани за целия период на кредита ? Не знам при камионите как е , но при колите, самите производители често осигуряват кредитиране.
              Кредита на комионите е само 4-5 години.Дори да са фиксирани лихвите кредитите за последните 2-3 години вече са на 8%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                Не е застахока защото застаховките имат застрахователно покритие което зависи от това колко плащаш и колко е риска. А в БГ дли се осигуряваш на 3400 или на половин минимална получаваш еднакво.Има и няколкостонтин хиляди дет не се осигуряват.Ако стане зор тогава плащат за последните 5 години и възстановяват правата а останалото се погасява по давност.Това е социалната държава.При застраховката не може да платиш след като се е случило застарахователното събитие
                Разбирам. Добре де, а по какви критерии определят какво се плаща? Защо всеки ден съобшават че някой има нужда от пари за лечение ? И как така хем си плащаш осгуровки , хем ти трябва частна застраховка , а и няма направления ? То излиза , че тук системата работи по-добре въпреки че всички я критикуват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Абе пак е застраховка. Щом има пул е застраховка независимо как ше го нарекат. Прага 3400 ли е ? Значи малко над 3к на година. Не е зле. Защо тогава всеки говори , че си плаща на ръка ? И как така няма направления ?
                  Здравните застраховките за какво са ? Гледам че доста застрахователни фирми предлагат здравни застраховки.
                  Има добороволни частни застраховки.По-сериозните работодатели си застраховат всички работници.Обаче това не ги освбождава от тия 8% към здравната каса.
                  Last edited by nradev1111; 03.05.2024, 07:49.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                    Беше е силна дума.Кредита поскъпна тройно.Имам познат който върти такъв бизнес във Флорида.И хич не е добре.Преди 10 години лихвата му беше 2,7% , а сега е 8%.Освен това се оплака че шофьорите вече не им се плаща на километър а приели закон да са на трудов договор с осигуровки които той ще плаща.Така разходите за труд му скачат дрстично.Голям бизнесмен ама си купил къща в некъв малък град с ипотека.Там във Флорида доколкото знам цените на имотите са ниски спрямо другите райони.
                    Да по-ниски са , но доста хор се изнесоха натам от сините щати и се вдигнаха напоследък. Имат и високи застраховки заради ураганите и някакви други разходи и накрая като сметнеш и доходуте излиза кажи речи същото като в други щати. Поне така ми се струва без да задълбавам.

                    Лихвите не са ли фиксирани за целия период на кредита ? Не знам при камионите как е , но при колите, самите производители често осигуряват кредитиране.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Абе пак е застраховка. Щом има пул е застраховка независимо как ше го нарекат. Прага 3400 ли е ? Значи малко над 3к на година. Не е зле. Защо тогава всеки говори , че си плаща на ръка ? И как така няма направления ?
                      Здравните застраховките за какво са ? Гледам че доста застрахователни фирми предлагат здравни застраховки.
                      Не е застахока защото застаховките имат застрахователно покритие което зависи от това колко плащаш и колко е риска. А в БГ дали се осигуряваш на 3400 или на половин минимална получаваш еднакво.Има и няколкостонтин хиляди дет не се осигуряват.Ако стане зор тогава плащат за последните 5 години и възстановяват правата а останалото се погасява по давност.Това е социалната държава.Някой даже нищо не плащат ами минават за спешни случаи .Спешната помощ е безплатна.При застраховката не може да платиш след като се е случило застарахователното събитие
                      Last edited by nradev1111; 03.05.2024, 07:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        В Чикаго има над 100к българи, може и 200к да са. Много от тях са нелегални. Има много хора, които са в бизнеса с камиони и преди 10-на години бяха ок, имаше и големи фирми притежавани от българи. Когато се качи петрола се чу че някои са затворили. Не знам сега как е, но преди 10 години си беше добър бизнес и да ако имаш 10-20 камиона ше си супер. Естествено че ше са на кредит. Нали си счетоводител, баш на теб ли да ти го обяснявам ?
                        Беше е силна дума.Кредита поскъпна тройно.Имам познат който върти такъв бизнес във Флорида.И хич не е добре.Преди 10 години лихвата му беше 2,7% , а сега е 8%.Освен това се оплака че шофьорите вече не им се плаща на километър а приели закон да са на трудов договор с осигуровки които той ще плаща.Така разходите за труд му скачат дрстично.Голям бизнесмен ама си купил къща в некъв малък град с ипотека.Там във Флорида доколкото знам цените на имотите са ниски спрямо другите райони.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                          Това не е застрахоска ,а осигоравка към здравната каса ,която е държавна институция.Стваката е 8% върху заплатата като има максимален осигуреителен праг.Безработните плащат върху 1/2 минимлана заплата което е символично и се равнява за 2024 година на 450лв приблизително за годината
                          Абе пак е застраховка. Щом има пул е застраховка независимо как ше го нарекат. Прага 3400 ли е ? Значи малко над 3к на година. Не е зле. Защо тогава всеки говори , че си плаща на ръка ? И как така няма направления ?
                          Здравните застраховките за какво са ? Гледам че доста застрахователни фирми предлагат здравни застраховки.
                          Last edited by segato; 03.05.2024, 07:22.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Работодателя я плаща и за мен и за семейството ми.Също и застраховки dental, vision, life и disability. Горе долу стандартен тип застраховки. Не са задължителни , но повечето фирми осигуряват застраховки. Някои зависят от това възрастта, но има и групови , за които няма значение.

                            В България гледам, че има здравна застраховка 8 ли 10% беше и има и частни, Каква е тяхната фунция ? Едно време май нямаше частни . Освен това преди месец чух , че здравната каса щяла да плаща MRI, Че тая каса за какво е ако трябва да си плащаш за изследвания ? Некой беше споменал и за направления , че трябвало да ходиш в началото на периода , че после свършвали , но това беше отдавна, сега сигурно не е така. Абе общо взето чувам от познати че всеки си плаща на ръка и верно че цените са по 100-на кинта ма се чудя за какво плащате 8-10% застраховки тогава ?
                            Това не е застраховка ,а осигоровка към здравната каса ,която е държавна институция.Стваката е 8% върху заплатата като има максимален осигурителен праг.Безработните плащат върху 1/2 минимлана заплата което е символично и се равнява за 2024 година на 450лв приблизително за годината
                            Last edited by nradev1111; 03.05.2024, 07:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              И като имаш фирма с 10 камиона (на кредит вероятно) богат ли си.Шофьор и висока квалификация са несвъместими понятия.
                              В Чикаго има над 100к българи, може и 200к да са. Много от тях са нелегални. Има много хора, които са в бизнеса с камиони и преди 10-на години бяха ок, имаше и големи фирми притежавани от българи. Когато се качи петрола се чу че някои са затворили. Не знам сега как е, но преди 10 години си беше добър бизнес и да ако имаш 10-20 камиона ше си супер. Естествено че ше са на кредит. Нали си счетоводител, баш на теб ли да ти го обяснявам ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                А колко ти струва здравната застраховка?И на колко години си?
                                Работодателя я плаща и за мен и за семейството ми.Също и застраховки dental, vision, life и disability. Горе долу стандартен тип застраховки. Не са задължителни , но повечето фирми осигуряват застраховки. Някои зависят от възрастта, но има и групови , за които няма значение.

                                В България гледам, че има здравна застраховка 8 ли 10% беше и има и частни, Каква е тяхната фунция ? Едно време май нямаше частни . Освен това преди месец чух , че здравната каса щяла да плаща MRI, Че тая каса за какво е ако трябва да си плащаш за изследвания ? Некой беше споменал и за направления , че трябвало да ходиш в началото на периода , че после свършвали , но това беше отдавна, сега сигурно не е така. Абе общо взето чувам от познати че всеки си плаща на ръка и верно че цените са по 100-на кинта ма се чудя за какво плащате 8-10% застраховки тогава ?
                                Last edited by segato; 03.05.2024, 07:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X