IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    Изтрих писмото с офертата, но схемата за плащане бе нещо от сорта:
    50% при подписване на договор
    20% на АКТ 14
    20% на АКТ 15
    10% при разрешение за ползване
    Само тъпаци биха клъвяли на такава простотия защото:

    1.Ще ти го построи с най-ефтините матряли.
    2.Може да проточи колкото си иска.
    3.Може да каже - Дай ми още пари.
    4.Може да забегне и ти ще духаш супата.
    5.Нищо не може да му кажеш и само да се молиш всичко да мине без проблеми докато трепериш, пък като гледам простите и нагли брокери в Бг, едва ли строителите ще са нещо различно.
    6.За какво да минаваш през 9-те кръга на адът като можеш да си купиш готово ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Диск, умно момче си Левчо ми каза едно време :-) Мисли. ! Не съм гледал видеото и не знам кое е мястото , но е София и това стига.
      След като не са е живяло последните 10-15 години в тях дали са сгрешили цифрово как мислиш ? На фона на подобни като рисков фактор алтернативи или просто кеш ...
      И другото следствие - под наем се отдава само на цена при която има поне базово покриване на разходите и амортизацията иначе седи заключено ....
      Във вторият вариант разходите са относително ниски на фона на алтернативите, а относно наемите както писах с голямо прискърбие увеличих миналата година на стари хора с до 50% нивото щото съжалявам но няма как да живеят в мой имот и за моя сметка.
      Има минимуми под които само Евго пада, но той е с користни цели :-)
      У нас все по-рядко ще има будали които без да са много притиснати да продават относително ;;евтино'' или да пускат под наем да речем наследствени апарти със 100К ремонт за 500 лева....Не става....
      Някой ако не го устройват тези цени и наеми хич не е длъжен да е в София , има си алтернативи около близо или далеч на София - там може евтино да си купи , наеме или построи....Това последното надали ще е евтино де...
      Сега се сетих, също че не ние сме открили топлата вода със заключени апарти...често се случва по света при това и в топ градове като ХК например...

      ПП Сега се сетих - не знам дали осъзнаваш колко абсурдно е в момента и по принцип приемайки , че имотиту са балон и взема та продам да речем 1 тристаен и прибера 300-500К евро колкото примерно струва по оферта. Какво да ги правя тези пари ?! Нямам бизнес нито нужда от тях - да ги бухна във фонд с 20К евро гаранция за посредника или с 500К на БВИ ли ?! или в банка със 100К гаранция на 2% лихва ?! На имотиту им давам 100 години живот, но доста световни банки или посредници няма да изкарат по 100 години....То въобще не е за коментиране
      Ако нямаш бизнес в който да инвестираш няма по-добро място за съхранение от тухленият депозит.... когато сумата го позволява... Там с по 10-20К човек мое да си играе както иска... различно е.
      Отговорът е един. Биткон - активът на столетието, който "яде" от всички активи, вкл от имоту.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        за какво са ти
        Подарявам ги на колеги, познати и приятели за да видят на каква гола кукичка са кълвали шарани и балъци преди време

        Най-интерсното е, че човешката памет е къса. Хора преживяли пирамиди, хиперинфлация и деноминация пак са се наредили с овците за масова стрижба:-(.
        Много е тъжно, но такъв е живота, парите текът от глупавите към умните.


        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

          Ако знаеш колко си прав!!!
          Аз бих добавил и физическо злато, сребро, платина, паладии, мед...
          Абе всичко което може да го пипнеш и опазиш.

          Че инвестиция в нули и единици и пари дадени на друг не ми я хвали ( скоро купух от руснак куфар с пачки Мавроди на цената на макулатура)
          за какво са ти

          у нас преди редовно излизаха къшета с г. димитровки
          я дядо ми скрил някъде 100-200лв из дрехите
          я майка ми, скрила и ги забравила
          като са ги крили са били пари
          като ги намираха, струваха жълти стотинки
          Last edited by ratten; 13.04.2024, 13:58.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Ти пък къде си тръгнал да сравняваш "великите" тухли с измислени(виртуални) "активи" като акции и биткойни?!

            Първо, тухлата може да се види, може да се пипне, и няма да избяга никъде...

            Второ, койните и акциите са просто едни имагинерни цифрички, които ги има само докато има ток. И ако спре тока, както в Украйна спря тока,

            тези измислени цифрички потъват в небитието...

            А тухлата пак ще я има.
            Ако знаеш колко си прав!!!
            Аз бих добавил и физическо злато, сребро, платина, паладии, мед...
            Абе всичко което може да го пипнеш и опазиш.

            Че инвестиция в нули и единици и пари дадени на друг не ми я хвали ( скоро купух от руснак куфар с пачки Мавроди на цената на макулатура)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Диск, умно момче си Левчо ми каза едно време :-) Мисли. ! Не съм гледал видеото и не знам кое е мястото , но е София и това стига.
              След като не са е живяло последните 10-15 години в тях дали са сгрешили цифрово как мислиш ? На фона на подобни като рисков фактор алтернативи или просто кеш ...
              И другото следствие - под наем се отдава само на цена при която има поне базово покриване на разходите и амортизацията иначе седи заключено ....
              Във вторият вариант разходите са относително ниски на фона на алтернативите, а относно наемите както писах с голямо прискърбие увеличих миналата година на стари хора с до 50% нивото щото съжалявам но няма как да живеят в мой имот и за моя сметка.
              Има минимуми под които само Евго пада, но той е с користни цели :-)
              У нас все по-рядко ще има будали които без да са много притиснати да продават относително ;;евтино'' или да пускат под наем да речем наследствени апарти със 100К ремонт за 500 лева....Не става....
              Някой ако не го устройват тези цени и наеми хич не е длъжен да е в София , има си алтернативи около близо или далеч на София - там може евтино да си купи , наеме или построи....Това последното надали ще е евтино де...
              Сега се сетих, също че не ние сме открили топлата вода със заключени апарти...често се случва по света при това и в топ градове като ХК например...

              ПП Сега се сетих - не знам дали осъзнаваш колко абсурдно е в момента и по принцип приемайки , че имотиту са балон и взема та продам да речем 1 тристаен и прибера 300-500К евро колкото примерно струва по оферта. Какво да ги правя тези пари ?! Нямам бизнес нито нужда от тях - да ги бухна във фонд с 20К евро гаранция за посредника или с 500К на БВИ ли ?! или в банка със 100К гаранция на 2% лихва ?! На имотиту им давам 100 години живот, но доста световни банки или посредници няма да изкарат по 100 години....То въобще не е за коментиране
              Ако нямаш бизнес в който да инвестираш няма по-добро място за съхранение от тухленият депозит.... когато сумата го позволява... Там с по 10-20К човек мое да си играе както иска... различно е.
              Даже Номчето от понижител осъзна че трябва да купува и го прави. Нищо че е понижитвл, понижава и купува. Кви имоти захлупи не е истина. А нашите и коня ще отърват ми се струва.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Теслата (Х) е топа, но вече поостаря, на 3 год е, BMW ix - също, само мерц пуснаха нещо свежо - EQE SUV. Може би ще почакам новите Solid State батерии в края на год. На дизеляка му навъртех км и му изтича гаранцията. Туулата ще я продавам, не мисля да се занимавам с наематели, но още не съм готов с новото...
                Бетърчо, на твоя баварец гаранцията му е изтекла някъде през 2005та година, стига фантазии

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Eретик , засрами се, конЯ и акциите за кво са , ще те питат форумните мЕлионери ....
                  Ти пък къде си тръгнал да сравняваш "великите" тухли с измислени(виртуални) "активи" като акции и биткойни?!

                  Първо, тухлата може да се види, може да се пипне, и няма да избяга никъде...

                  Второ, койните и акциите са просто едни имагинерни цифрички, които ги има само докато има ток. И ако спре тока, както в Украйна спря тока,

                  тези измислени цифрички потъват в небитието...

                  А тухлата пак ще я има.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Диск, умно момче си Левчо ми каза едно време :-) Мисли. ! Не съм гледал видеото и не знам кое е мястото , но е София и това стига.
                    След като не са е живяло последните 10-15 години в тях дали са сгрешили цифрово как мислиш ? На фона на подобни като рисков фактор алтернативи или просто кеш ...
                    И другото следствие - под наем се отдава само на цена при която има поне базово покриване на разходите и амортизацията иначе седи заключено ....
                    Във вторият вариант разходите са относително ниски на фона на алтернативите, а относно наемите както писах с голямо прискърбие увеличих миналата година на стари хора с до 50% нивото щото съжалявам но няма как да живеят в мой имот и за моя сметка.
                    Има минимуми под които само Евго пада, но той е с користни цели :-)
                    У нас все по-рядко ще има будали които без да са много притиснати да продават относително ;;евтино'' или да пускат под наем да речем наследствени апарти със 100К ремонт за 500 лева....Не става....
                    Някой ако не го устройват тези цени и наеми хич не е длъжен да е в София , има си алтернативи около близо или далеч на София - там може евтино да си купи , наеме или построи....Това последното надали ще е евтино де...
                    Сега се сетих, също че не ние сме открили топлата вода със заключени апарти...често се случва по света при това и в топ градове като ХК например...

                    ПП Сега се сетих - не знам дали осъзнаваш колко абсурдно е в момента и по принцип приемайки , че имотиту са балон и взема та продам да речем 1 тристаен и прибера 300-500К евро колкото примерно струва по оферта. Какво да ги правя тези пари ?! Нямам бизнес нито нужда от тях - да ги бухна във фонд с 20К евро гаранция за посредника или с 500К на БВИ ли ?! или в банка със 100К гаранция на 2% лихва ?! На имотиту им давам 100 години живот, но доста световни банки или посредници няма да изкарат по 100 години....То въобще не е за коментиране
                    Ако нямаш бизнес в който да инвестираш няма по-добро място за съхранение от тухленият депозит.... когато сумата го позволява... Там с по 10-20К човек мое да си играе както иска... различно е.
                    Eретик , засрами се, конЯ и акциите за кво са , ще те питат форумните мЕлионери ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Диск, умно момче си Левчо ми каза едно време :-)
                      диска не живееше ли още под наем, нищо че от над 5г. имаше пари да си купи? Не знам дали това е баш най-умното.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        Изтрих писмото с офертата, но схемата за плащане бе нещо от сорта:
                        50% при подписване на договор
                        20% на АКТ 14
                        20% на АКТ 15
                        10% при разрешение за ползване
                        2 пъти съм купувал на зелено, но такава схема виждам за първи път. Само луд може да поеме подобен риск.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Как така? Плащаш 90% сега, а остатъка от 10% на акт 16 ли?
                          Изтрих писмото с офертата, но схемата за плащане бе нещо от сорта:
                          50% при подписване на договор
                          20% на АКТ 14
                          20% на АКТ 15
                          10% при разрешение за ползване

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Как така? Плащаш 90% сега, а остатъка от 10% на акт 16 ли?
                            да

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                              И аз съм втрещен как се пазаруват на кило зелени имоти. Вчера ходих около парк Гео Милев да гледам два апарта с АКТ 16 разбира се.
                              На ул. Марко Бочар гледам строи се, груб строеж, няма още и АКТ 14.
                              Голям трансперант, известен строител. Прибрах се и от любопитство разгледах сайта. Всичко продадено. Останали 2 гаража, 2 едностайни и 2 тристайни. Ама мнооооого куци, забити, кофти гледки и разпределение.

                              Все пак си викам...ще пиша да видя дали има двустайни. Бързо получих отговор, че няма с прикрепена ценова листа на неразпродаденото. Втреших се от цените на м2 и схемата на плащане.
                              Плащаш като поп авансово и 10% на АКТ 16
                              Как така? Плащаш 90% сега, а остатъка от 10% на акт 16 ли?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                При положение, че има Тесла, тея EQ-та изобщо не важат. На обявените цени, съвсем. Както си написал, реалната им цена е около 40-50% от текущата, за да се замисли човек. Карай си дизеляка и не се занимавай с глупости.

                                А за тухлата, ако ще продаваш, побързай, щото сме около върха на връО. Още миналата година писах тука, че първите симптоми за обръщане на пазара са когато започнат да се разпродават по-дребните придобивки, включително коли и после иде ред на имотите. Засега всичко се нарежда като пъзел, без никакви изненадващи събития.
                                Теслата (Х) е топа, но вече поостаря, на 3 год е, BMW ix - също, само мерц пуснаха нещо свежо - EQE SUV. Може би ще почакам новите Solid State батерии в края на год. На дизеляка му навъртех км и му изтича гаранцията. Туулата ще я продавам, не мисля да се занимавам с наематели, но още не съм готов с новото...

                                Коментар

                                Working...
                                X