IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Глей ся как ме провокира да пиша пак . Бива ли така ?! :-)
    Има фундаментална разлика между това което търсим и искаме между нас. Ти ми пишеш как след 2 месеца ще си с 30% пред мен. Ок радвам се за теб , но не ме интересува. Интересува ме какво ще бъде след минимум 20 години........ При това знам какво ще бъде , ама не спрямо теб / това пак не ме интересува/ , а само спрямо инфлацията...:-) Та след 20 години ще бъда точно толкова 30% над официалната инфлация. т.е. около реалната
    Не искам повече ... както едно от чаветата ми обича да казва - хиляди, хиляди, хиляди пъти съм писал, че не търся начини да печеля, а само да запазя стойност.... Печалбите ги оставям на вас :-) , които идват после към мен под формата на наем :-)
    Чакай ти "шведи" и тарамбуки да ти платят наем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      Язък ти за висшето образование.В Гърция и Италия сивия сектор е по-голям ама отчитат доста повече БВП на глава.
      дай да видя, къде го пише колко е сивия там
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        как защо тез инвестиции не носят доходност или много мижава с 40-50г срок на изплащане. Аз такъв глупав инвеститор не познавам - всеки гледа макс за 2-3 години на малки суми (до милион) и 10-15г на стотици милиони/милиарди инвестиции.
        Сал тухларите за 100к инвестиция чакат ЦЯЛ ЖИВОТ да избият и евентуално внуците берат дивидента (кат продадат котура естествено)
        Голяма част от внуците ще се набутат да платят събарянето на котура.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от milena.bairaktarova Разгледай мнение
          Здравейте, Мисля да инвестириам в жилищен имот в новото строителство, какви проекти според вас само ще си повишават стойността във времето и няма да съм на загуба? към кои инвеститори да се насоча? Благодаря
          Насочи са към имот с акт 16.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            за имотиту всичко ви е ясно, но за доходите - не
            никой не е чувал за сив сектор и недекларирани доходи.
            Язък ти за висшето образование.В Гърция и Италия сивия сектор е по-голям ама отчитат доста повече БВП на глава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Е като не живеят ака е безстопанствен имота ще ги обират. Аз съм от 7 години и не са минавали по улицата
              Не бе, живеят си. Като са на почивка стават ударите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Едни мои познати го направиха, и жестоко съжаляват. За 2 г са обирани 4 пъти, при това живеят в центъра на селото.
                Е като не живеят ака е безстопанствен имота ще ги обират. Аз съм от 7 години и не са минавали по улицата
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Купи си парцелче извън София и си построй сама нещо. Не се доверявай на "инвеститори", който и да избереш, ще попаднеш на мошеник. Новото строителство е пълен боклук, а цените са завишени поне двойно. Друг вариант ти е стара тухла в добрите квартали (Лозенец, Иван Вазов), но и тук имотите са тотално надценени.
                  Едни мои познати го направиха, и жестоко съжаляват. За 2 г са обирани 4 пъти, при това живеят в центъра на селото.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                    Е как ше да няма ?!? - Ми "общите части" какво са?

                    Точно те са дребния шрифт в сметката!

                    Плащаш 90 кв. - придобиваш 66 кв.м.



                    Ееех, Песи, Песиии.... наивен беше, наивен си и остана!

                    Истински българин (крайно недоверчив и скептичен... и в същото време тооолкова наивен) - парадокс!

                    п.п.
                    Пустата му и народопсихология, ей.... Иван Хаджийски и Марко Семов добре са я описали.
                    Има и други "дребни шрифтове" но нали вече съм продавач (бъдещ) ще се възползвам от правото си да замълча (докато мине продажбата)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Глей ся как ме провокира да пиша пак . Бива ли така ?! :-)
                      Има фундаментална разлика между това което търсим и искаме между нас. Ти ми пишеш как след 2 месеца ще си с 30% пред мен. Ок радвам се за теб , но не ме интересува. Интересува ме какво ще бъде след минимум 20 години........ При това знам какво ще бъде , ама не спрямо теб / това пак не ме интересува/ , а само спрямо инфлацията...:-) Та след 20 години ще бъда точно толкова 30% над официалната инфлация. т.е. около реалната
                      Не искам повече ... както едно от чаветата ми обича да казва - хиляди, хиляди, хиляди пъти съм писал, че не търся начини да печеля, а само да запазя стойност.... Печалбите ги оставям на вас :-) , които идват после към мен под формата на наем :-)
                      С това бясно "печатане" на туули, много ме съмнява, че ще можеш да запазваш стойност (освен ако строителното лоби не реши да бутне панелките), но всеки сам си преценява. Аз за мен си съм решил (моите познати, които продават са на същото мнение) веднага след като се нанеса в новото, това да го продам.

                      Коментар


                      • Един познат си наби парите в акции на Алкомет. Дали им по 0.10 стотинки на акция. Толкова по темата с акциите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
                          Госпожо, избягвайте старателно тази тема.
                          Нито е госпожа,нито е нова

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            как защо тез инвестиции не носят доходност или много мижава с 40-50г срок на изплащане. Аз такъв глупав инвеститор не познавам - всеки гледа макс за 2-3 години на малки суми (до милион) и 10-15г на стотици милиони/милиарди инвестиции.
                            Сал тухларите за 100к инвестиция чакат ЦЯЛ ЖИВОТ да избият и евентуално внуците берат дивидента (кат продадат котура естествено)
                            ми вземи открадни някоя идея от твоите познати
                            и аз искам инвестиция за 2-3 год
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от milena.bairaktarova Разгледай мнение
                              Здравейте, Мисля да инвестириам в жилищен имот в новото строителство, какви проекти според вас само ще си повишават стойността във времето и няма да съм на загуба? към кои инвеститори да се насоча? Благодаря
                              В момента покупка на жилищен имот в големите градове София, Варна, Пловдив, Бургас (ако няма да го ползваш) - трудно може да се нарече инвестиция. По-скоро набиване на едни пари и толкоз.

                              ако все пак държите да инвестирате в НИ - бреф е алтернатива

                              https://www.investor.bg/companies/view/BREF

                              изплащат дивидент, печалбата (дай боже да я има) при продажба е освободена от данък
                              може да реализирате част от акциите без да е нужно да продавате всички
                              разходите по закупуване и продаване са в пъти по-ниски отколкото ако купувате апартамент

                              за последните 5 години са платил малко над 44 стотинки на акция (след удържан данък), а за периода от пускането на емисията 1.48

                              текуща цена 2.58 със сигурност е по-справедливо оценена от това да купиш нещо на зелено за 1800Е във вади, ливади и тн.

                              дивидента е като доход от наеми, но без да се занимаваш с мебели, майстори и тн и тн.


                              хубаво е да се има предвид, че миналото не е гаранция за бъдещето, но при всички положения ако сгъне пазарът на НИ ще страдат както тухлите така и колективни схеми като горецитирания АСЦИД.


                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от milena.bairaktarova Разгледай мнение
                                Здравейте, Мисля да инвестириам в жилищен имот в новото строителство, какви проекти според вас само ще си повишават стойността във времето и няма да съм на загуба? към кои инвеститори да се насоча? Благодаря
                                Госпожо, избягвайте старателно тази тема. Тук е пълно с безимотни хора, включително живущи в чужбина, които никога не са построили, продали или купили имот в живота си, които ще ви кажат, че имотите са боклуци а България е кочина. По добре влезте в бг мама /съвсем сериозно/, хората там за отзивчиви и в час и се включват стотици участници.
                                Има и категория продали на много ниски цени, пък те след година се вдигнали двойно-те са най свирепи
                                Last edited by Minaiivan; 16.04.2024, 12:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X