IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Май баш ти и злобчо искате на набиете с ненужна ипотека и лихви човек с готови пари. Толкоз са ти финансовите познания ма, а се бараш за счетоводител. Не знаеш даже че има разлика между short-term и long-term capital gains. Оня па не прави разлика между фирма и тръст, бърка данък наследство и данък печалба. А па че печалбата от фирмата се облага и с още един данък преди да се ползва от физическото лице, въобще се не сеща!
    Бонке, само ти не си разбрала какво съм написал.

    Коментар


    • Миниградът в полите на Витоша се разраства с още един жилищен комплекс

      https://www.economic.bg/bg/a/view/mi...shten-kompleks

      НЯМА ХОРА БЛА БЛА ДЕМОГРАФСКИ ПРОБЛЕМ БЛА БЛА НИКОЙ НЕ КУПУВА ИМОТИ ХАХА И БЛА БЛА. СОФИЯ СЕ РАЗРАСТВА ВЪВ ВСИЧКИ ПОСОКИ С ВСЕВЪЗМОЖНИ КОМПЛЕКСИ С КЪЩИЧКИ ЗА ПО 200 300 БОНБОНА В ЕВРО ЗАЩОТО НЯМА ХОРА И НИКОЙ НЕ КУПУВА. В ГУРМАЗОВО ВЪРХА НА ПРОСТАТА ШОПИЯ ГИ ПРЕДЛАГАТ ПО 200 БОНБОНА НА ЗЕЛЕНО. ТАМ НЕ БЯХА ЧУВАЛИ ДОСКОРО КАКВО Е ТОПЛА ТЕЧАЩА ВОДА!!!!!!!!!!!!!!!!!! МОЯТА КРЕПОСТ НА РЕДУТА ЗА 1,5 М ЛИ ТРЯБВА ВЕЧЕ ДА Я ОБЯВЯВАМ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

        Баси, с кви екзистенциални въпроси мъчиш инвеститорската общност . Да ти откажат място за багаж е висша форма на негостоприемство. Пиши no problem и се радвай, че не затормозяваш излишно хората.
        Не, за съжаление има други гости, плюс отговорността за багажа. Има опции с адрес където може да се съхранява багаж, както място на метростанция също с подобни функции.
        Трябва да балансираш между това да си гостоприемен и да си професионалист. Отстрани всичко изглежда просто. Има 100 причини да откажеш подобна молба.
        Разбирачите от вчера мълчат като риби.
        Last edited by bulgarian lev; 09.05.2024, 19:38.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
          Ако беше тук, нямаше да имам никакво колебание че трябва да се купи през бизнес и то да регистрираш нов, който да го купи и да го преотдава под наем на фирмата на жена ти. Купуваш от новия бизнес с ипотека, лихвите са ти разход , в същото време е печалба няма защото се чисти от амортизацията. Наема пък е разход на фирмата на жена ти. Накрая горе долу ще ти излезне без пари. Отделно, ще е по-малко лаябилити, защото тази фирма ще прави само едно нещо , да отдава под наем на жена ти и няма начин утре някой да я осъди и да и вземе имота. В България обаче, за новата фирма, ще трябва да се ръсиш за счетоводител, банкови сметки, не знам дали ще можеш да отписваш разходи по офиса та сметката е друга и не знам дали излиза. ДДС също не знам дали няма да оскъпи, макар че що да има ДДС ако използваш нова фирма? Тя не би трябвало да се регистрира. Тази на жена ти регистрирана ли е? Тук със сигурност през нова фирма, но в България не знам как е и затова попитах.
          И в БГ е така, само дето таксите за счети са същите а оборотите 10 пъти поне по малки.
          За 1000лв наем 150лв на счети хич не ми се струва рентабилно
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            Hi...
            Our stay in your apartment was very pleasant. We really liked it!

            We'll be out tomorrow before 12:00 pm. Given that our flight is at 7:00 pm. Could we leave our two bags closed in the hallway and pick them up, without touching ANYTHING, or enter the apartment, at 4:30 pm. If that's not possible, we'll look for another solution.

            Regards....

            Айде, разбирачите от отдаване на апарти, бихте ли се изказали кой и какво да отговори на въпроса на тези клиенти...това зависи от почистващия персонал. Ще чакам да видя кво ще отговорят.
            Има момент на отговорност тук. Ще влизат да чистят, а багажа им вътре.
            Преди малко го получих.
            Баси, с кви екзистенциални въпроси мъчиш инвеститорската общност . Да ти откажат място за багаж е висша форма на негостоприемство. Пиши no problem и се радвай, че не затормозяваш излишно хората.

            Коментар


            • Hi...
              Our stay in your apartment was very pleasant. We really liked it!

              We'll be out tomorrow before 12:00 pm. Given that our flight is at 7:00 pm. Could we leave our two bags closed in the hallway and pick them up, without touching ANYTHING, or enter the apartment, at 4:30 pm. If that's not possible, we'll look for another solution.

              Regards....

              Айде, разбирачите от отдаване на апарти, бихте ли се изказали кой и какво да отговори на въпроса на тези клиенти...това зависи от почистващия персонал. Ще чакам да видя кво ще отговорят.
              Има момент на отговорност тук. Ще влизат да чистят, а багажа им вътре.
              Преди малко го получих.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Май баш ти и злобчо искате на набиете с ненужна ипотека и лихви човек с готови пари. Толкоз са ти финансовите познания ма, а се бараш за счетоводител. Не знаеш даже че има разлика между short-term и long-term capital gains. Оня па не прави разлика между фирма и тръст, бърка данък наследство и данък печалба. А па че печалбата от фирмата се облага и с още един данък преди да се ползва от физическото лице, въобще се не сеща!
                Бонке, готовите пари на някои хора са вложени с доходност по-висока от ипотечните лихви.
                Като кажеш на брокераз, че имаш готови пари, и очите му светват - как така не си купил още апартамент с тях следва въпрос..Ами не, не само имоти се купуват. За фирмите също си далеч от истината, има определени ситуации в които си струва да се мине през фирма. Но за целта трябва да имаш понятие от данъчно и счетоводно законодателство - неща твърде непонятни за проста брокерица като теб.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  Виждам че си научила доста термини,ама знаеш ли им смисъла?
                  Знам естествено!
                  Last edited by RUBLA; 09.05.2024, 21:18. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    ако имаш сигурен наемател за имот, който ще се 'избие' за 15г - има смисъл да го купиш. В конкретния случай наемателят сте си вие, а от това по-сигурно няма ... е до колко зависи от бизнеса, но предполагам щом се оглеждаш не е нещо с кратък хоризонт.

                    ако бизнесът генерира печалби - собствен офис, склад, магазин никога не са излишни.
                    много хора предпочитат да бутат всичкото капитал в стока и техника, но има и бизнеси, които не са така капиталоемки и съответно даже кеш да купиш не ти е пасив, защото все пак наемаш.

                    на ваше място бих преценил ако скочат много лихвите дали няма да е зор с ипотеката, а иначе за мястото е ясно, че ви харесва щом и сега се помещава наблизо.

                    прави пазарлък и току виж ти свалили толкова, че още повече да се замислиш и да действаш съответно.

                    в момента магазини и офиси са по-евтини от жилищно и не че са по-кофти имот, но по си личи, че има много празни
                    жилищните ги държат заключени и смятат капиталова

                    успех!
                    Те офисите са всъщност два...тоя дето се смятах да купувам...жената пратила линка на щерката, оная се тръшнала, че това било нейния офис, та сега требе да купувам и двата :-) Иначе се вързват перфектно нещата, чак не е истина. В момента и двата офиса са с наематели, наемите с лека корекция, покриват на 100% ипотеката. Та утре оставям стоп капаро, живот и здраве, след месец и със сделката ще се похваля :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                      Ако беше тук, нямаше да имам никакво колебание че трябва да се купи през бизнес и то да регистрираш нов, който да го купи и да го преотдава под наем на фирмата на жена ти. Купуваш от новия бизнес с ипотека, лихвите са ти разход , в същото време е печалба няма защото се чисти от амортизацията. Наема пък е разход на фирмата на жена ти. Накрая горе долу ще ти излезне без пари. Отделно, ще е по-малко лаябилити, защото тази фирма ще прави само едно нещо , да отдава под наем на жена ти и няма начин утре някой да я осъди и да и вземе имота. В България обаче, за новата фирма, ще трябва да се ръсиш за счетоводител, банкови сметки, не знам дали ще можеш да отписваш разходи по офиса та сметката е друга и не знам дали излиза. ДДС също не знам дали няма да оскъпи, макар че що да има ДДС ако използваш нова фирма? Тя не би трябвало да се регистрира. Тази на жена ти регистрирана ли е? Тук със сигурност през нова фирма, но в България не знам как е и затова попитах.
                      Да де, ама не е там :-( Схемата е перфектна, все още не съм се отказал да действам именно по този начин. Благоверната има клиент, основния бизнес е в едната фирма, имота в другата. Само, дето там нещата се случиха, защото всичко беше с налични пари. Проблема са банките в БГ. Първо лихвите са двойни, годините също, ама в обратна посока и....абе коя банка дава кредит на дружество, учредено вчера ??? Е....ако си с фамилия Пеевски, не е проблем, ама мамка му, аз съм просто някой си Николов :-( Ама ще чекна няколко банки, може па и да са се научили на някои добри западни практики вече :-)
                      Last edited by Миранди; 09.05.2024, 17:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Май баш ти и злобчо искате на набиете с ненужна ипотека и лихви човек с готови пари. Толкоз са ти финансовите познания ма, а се бараш за счетоводител. Не знаеш даже че има разлика между short-term и long-term capital gains. Оня па не прави разлика между фирма и тръст, бърка данък наследство и данък печалба. А па че печалбата от фирмата се облага и с още един данък преди да се ползва от физическото лице, въобще се не сеща!
                        Виждам че си научила доста термини,ама знаеш ли им смисъла?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                          Имаш предвид щати с ниски данъци?TAX на английски се превежда ДАНЪК. А такса на български е друго нещо.Няма ли единна ставка за цялата държава за корпоративния данък?
                          В Делауер можеш да регнеш фирма, която да не дължи никакви данъци.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Сигурно е ,Бонке.Твоите финсови познания стигат колкото да излъжеш некой шаран да се набие с ипотека.:eek:Все едно брокер на имоти да се прави на строителен инженер.
                            Май баш ти и злобчо искате на набиете с ненужна ипотека и лихви човек с готови пари. Толкоз са ти финансовите познания ма, а се бараш за счетоводител. Не знаеш даже че има разлика между short-term и long-term capital gains. Оня па не прави разлика между фирма и тръст, бърка данък наследство и данък печалба. А па че печалбата от фирмата се облага и с още един данък преди да се ползва от физическото лице, въобще се не сеща!
                            Last edited by X_Y; 09.05.2024, 17:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              Имаш предвид щати с ниски данъци?TAX на английски се превежда ДАНЪК. А такса на български е друго нещо.Няма ли единна ставка за цялата държава за корпоративния данък?
                              Абе данък не знам как се процедира, нали ти казвам , че ако се стигне до данъци значи е сбъркана сметката. Такси за регистрация имам предвид. Усетих , че сигурно няма да се разбере защото вслучая има двойно значение но не знам каква дума да използвам. В Калифорния е сравнително скъпо да регистрираш компания, еднократено се плаща на година, но за имотите калулациите са за 30 години и се натрупва. Ако ползваш отделна фирма за всеки имот се умножава по броя на имотите. Затова по други шати се правят регистрациите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Сигурно е,Бонке.Твоите финсови познания стигат колкото да излъжеш некой шаран да се набие с ипотека.Все едно брокер на имоти да се прави на строителен инженер.
                                По-ниски са , но са на последно място в сметките зашото ако се стигне да се плашат данъци значи не си направил добре сметката.
                                Тук дори имоти за живеене не се купуват на твое име. Или по-скоро купуват се и се прехвурлят веднаха ма тръст, така си зашитен ако имаш лични задължения , децата ти не плащат данък наследство и т.н. Питах дали има такава форма в България , но ми се изсмяхте. Аз примерно нямам нишо на мое име освен 2 наследствени апартамента в България. Даже във Франция го взехме с някаква особена форма зашото и те нямат тръст в тукашния смисъл на думата , но имат нешо подобно през компания. Във Франция данъците наследство са жестоки и ако взимате нещо си опичайте акъла преди покупката , че после дарения, всичко се облага. Ако използваш тръст само сменяш кой го управлява. Сигурно не го обяснявам баш правилно зашото не съм нито адвокат , нито счетоводител и преразказавам каквото са ми казали, но това което знам е , че не трябва да се купува от физическо лице.
                                Last edited by X_Y; 09.05.2024, 16:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X