IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Когато акцента и цялата тежест паднат основно върху имота като инвестиция и само там се натяга ластика ,системата се чупи .
    Всички трябва да осъзнят че безкраен растеж няма,през последните 10,20 години се говри само за растеж,растеж,растеж,чакай малко какво е нужно на един индивид да живее добре ,да се чувства щастлив и здрав ?Замисли се ,нещата не са много ,обаче когато всички са на колелото да върят до припадък в името на разтежа идва момента в който природата ,системата на живот в която живеем сама се балансира с криза ,дали ще е вируса или друго все тая .
    Ето нали виждаш и сега ,ще инвестирал на зелено,мътни води ,и да загубел ,иначе щял да спечели 100 процента ,сам виждаш колко е алчен човека,той има имоти ,купил е но дори сега в тази нечувана криза ,където дръпнаха шалтера на света буквално той мисли за още и за още,дори не се и замисля ...
    Затова ще страдат всички ,заради тази алчност за още и за още ...нищо не е безкрайно,ввсичко си има таван някакъв
    Кавръков, знам, че не ме обичаш и ме наричаш спекулант, но всъщност това са си търговски сделки и ако загубя губя само аз.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Сега е моментът за ловене на риба в мътна вода. Ако хванеш - добре. Ако не хванеш - най-много да си намокриш краката. Точно така е, както казваш. И аз подходих по този начин. Чудех се, чудех се. 2024 влизаме в еврозоната, дотогава - турбуленции. Имотите никога няма да станат достъпни - поскъпнали или поевтинели. Ще се въртят числата като на колата буталата.
      Да видим какво ще стане. То равносметката ще стане ясна след поне година. За 15,000 евро няма да се стресирам я.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Добре ,отказвам се
        Коректно

        Коментар


        • https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/01...mments-wrapper

          ластика още се натяга

          В Европа вече забраняват текстилни маски и преминават на FFP2

          Поради по-високата плътност на FFP2 през тях се диша по-трудно - здравните власти препоръчват медиците да я носят не по-дълго от 75 минути, без да я свалят, припомня "Дойче веле". След това трябва да има 30-минутна пауза.


          Не се препоръчва от медицински съображения - или просто не могат - да ги използват хора с респираторни заболявания или намален капацитет на белия дроб.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

            Обзалагам се на 75000€' че не е вярно. Кво ще кажеш някой модератор да цепи баса?
            Добре ,отказвам се

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Купата и Megamind сте един и същи човек..

              За протокола ..
              Обзалагам се на 75000€' че не е вярно. Кво ще кажеш някой модератор да цепи баса?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

                И аз съм съгласен с мненията на Купата' не може нулевак вече повече от три години да дава акъл на хора с по няколко НИ. От срам е опериран' само Пирамидата е по-нагъл и безочлив' ама той тук не пише' щото има само един гараж в дълбокия прованс
                Купата и Megamind сте един и същи човек..

                За протокола ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  +1

                  Конкретно в тази тема се дъвче едно и също.

                  Иначе колегите са готини.

                  Споделям мнението на Купата, че не може нулевите да ни учат, че няма да купят и че се чувстват комфортно в дома на мама, където всичко им се принася наготово.
                  И аз съм съгласен с мненията на Купата' не може нулевак вече повече от три години да дава акъл на хора с по няколко НИ. От срам е опериран' само Пирамидата е по-нагъл и безочлив' ама той тук не пише' щото има само един гараж в дълбокия прованс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    не го слушам този, но явно върват към организация на сериозно ваксиниране
                    мисля,че ваксинациите ще са моркова.
                    като цяло не е добре работата точно за сектори, които бумтяха преди избухването на кризата.

                    полакс е прав, че хлътнат ли много хора за всички ни ще е много трудно и тежко. ако бизнеса с едно не е добре по веригата доставчици,свързани услуги..всичко е надолу. няма бонуси, няма повишено потребление...и тн.

                    увеличението на депозитната маса (мисля бони писа за него) в условия на свиване на икономиката и спад на БВП (реалния според мен е около -7д о 10% ) говори само едно че парите забават движението си, а това е все едно кръвта ти да се 'смрази'...
                    Писах, да, много неща писах.

                    Преди 3 години, когато стадото очакваше вдигане на лихвите, предупредих, че те ще падат.

                    При първия локдаун, когато всички спореха с колко ще паднат имотите, предупредих че идва скок на цените.

                    И за кредитния рейтинг писах, и за добрите квартали, много неща... Ама "обратното на острото" ме изтри със "златен пръст".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ти като не си при мама имаш пари и всичко ,една жена не мож завъртя ...срамота
                      Въртя ги бе,

                      Наскоро имах една, но не се разбрахме принципно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Риба в мътна вода при строеж на зелено не е най доброто определение .Ако си спомняш същите очаквания бяха и преди влизането ни в еврозоната.Всичко зависи от икономическия растеж и инвестициите ,затова очакванията с еврото са ти много грешни ,И най важното нещо с това евро.Никой,никъде не ти гарантира че еврото ще бъде прието.Информацията в медиите се изкривява и се представя погрешно на хората и те очакват че едва ли не след няколко години ще има евро.
                        Още не сме влезли. Като влезем, ще видиш едни цени 30% нагоре. Няма инвестиции, няма растеж. Водите са мътни, защото има цял наръч от вектори, които никой не ги е определил поради свръхдинамичната ситуация, в която се намираме.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          +1

                          Конкретно в тази тема се дъвче едно и също.

                          Иначе колегите са готини.

                          Споделям мнението на Купата, че не може нулевите да ни учат, че няма да купят и че се чувстват комфортно в дома на мама, където всичко им се принася наготово.
                          Ти като не си при мама имаш пари и всичко ,една жена не мож завъртя ...срамота

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Някак злорадо пишеш, дано те разбирам грешно?
                            Няколко пъти писах, че сечта ще е голяма, накрая на всички ще ни се реве.
                            ​​​​​​В момента хранителния бранш усеща скритата безработица в цялата й прелест. Хората намалиха покупките до санитария минимум.
                            Дори хе и производителите се оплакват от една страна от продажби, а от друга скъпата суровина.
                            Цените се задържат с цената на намалени маржове и избиване от други разходи/работна ръка/. Никой няма интерес да вдига, защото ще има отлив на клиенти.
                            За имотите е ясно, че е зле положението.
                            Полакс злоради са тези дето викат за поскъпване .Ти какво предпочиташ да живееш със скъпотия или при дефлация ?.Ниските цени водят до по спокоен живот ,дори и дохода ти да не е във висините ,ако сравним среда в инфлация и такава без ,правени са много изчисления че хората живеят по добре когато няма поскъпване ,на каквото и да било,имоти ли ще са или други неща,стоки и услуги.
                            Кризите са нужни за отрезвяване ,тази е тежка ,защото всички се бяха толкова самозабравили че дори преди 10 години нямаше такова опияниение ,кредити ,спекули с имотите ,аху ,иху до безпаметност .
                            Имота е за живеене ,това му е първото предназначение създадено от човека.
                            Когато акцента и цялата тежест паднат основно върху имота като инвестиция и само там се натяга ластика ,системата се чупи .
                            Всички трябва да осъзнят че безкраен растеж няма,през последните 10,20 години се говри само за растеж,растеж,растеж,чакай малко какво е нужно на един индивид да живее добре ,да се чувства щастлив и здрав ?Замисли се ,нещата не са много ,обаче когато всички са на колелото да върят до припадък в името на разтежа идва момента в който природата ,системата на живот в която живеем сама се балансира с криза ,дали ще е вируса или друго все тая .
                            Ето нали виждаш и сега ,ще инвестирал на зелено,мътни води ,и да загубел ,иначе щял да спечели 100 процента ,сам виждаш колко е алчен човека,той има имоти ,купил е но дори сега в тази нечувана криза ,където дръпнаха шалтера на света буквално той мисли за още и за още,дори не се и замисля ...
                            Затова ще страдат всички ,заради тази алчност за още и за още ...нищо не е безкрайно,ввсичко си има таван някакъв

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              не го слушам този, но явно върват към организация на сериозно ваксиниране
                              мисля,че ваксинациите ще са моркова.
                              като цяло не е добре работата точно за сектори, които бумтяха преди избухването на кризата.

                              полакс е прав, че хлътнат ли много хора за всички ни ще е много трудно и тежко. ако бизнеса с едно не е добре по веригата доставчици,свързани услуги..всичко е надолу. няма бонуси, няма повишено потребление...и тн.

                              увеличението на депозитната маса (мисля бони писа за него) в условия на свиване на икономиката и спад на БВП (реалния според мен е около -7д о 10% ) говори само едно че парите забават движението си, а това е все едно кръвта ти да се 'смрази'...
                              Така като гледам следваме Германия,там до Март ...всичко ще е локдаун,нали видя почнаха да говорят за британския щам.Васкините не са моркова,защото много хора вече явно осъзнават че ваксината може да им донесе в най-лекия вариант множество увреждания или дори смърт .Маса ваксиниран персонал по болниците се оплаква от много усложнения и това е при първата доза,но това никога никъде няма да го прочетеш,то се крие .Васкините за Ковид носят голям риск за организма на всеки човек ,и тук е въпроса дали ще си увредя здравето след като съм здрав или ще продължа да съм здрав и да живея пък каквото ми е писано .Масово в цяла Европа расте скептицизма към тези ваксини .Не забравяй че с времето вс еповече се увеличава и критичната маса от хора останали без доходи и които няма какво да губят .Писал съм и преди че ако аз например нямам нищо,но нямам и доходи ,нямам прехрана няма да ми пука да излезна на улицата ,никой не може да ме спре .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Сега е моментът за ловене на риба в мътна вода. Ако хванеш - добре. Ако не хванеш - най-много да си намокриш краката. Точно така е, както казваш. И аз подходих по този начин. Чудех се, чудех се. 2024 влизаме в еврозоната, дотогава - турбуленции. Имотите никога няма да станат достъпни - поскъпнали или поевтинели. Ще се въртят числата като на колата буталата.
                                Риба в мътна вода при строеж на зелено не е най доброто определение .Ако си спомняш същите очаквания бяха и преди влизането ни в еврозоната.Всичко зависи от икономическия растеж и инвестициите ,затова очакванията с еврото са ти много грешни ,И най важното нещо с това евро.Никой,никъде не ти гарантира че еврото ще бъде прието.Информацията в медиите се изкривява и се представя погрешно на хората и те очакват че едва ли не след няколко години ще има евро.

                                Коментар

                                Working...
                                X