IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    ejonny - няма смисъл да гледаш апарти. И къща/дом не ти трябва. Ти си гражданин на света - т.е не знаеш къде ти е мястото. Гониш парите по света. Докато го правиш имот ти не трябва
    е анджък де! В деЦката си му беше супер, хем достатъчно място за сървърите имаше, хем мекичките винаги топли. Жони имаше разход само 100лв месечно за брашно, мляко и яйца.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Аз търся 4-стаен:
      Хол/кухня 50, спалня 20, стая за гости 15, кабинет 10, антре 15, две бани по 5, килер 5, дрешник 5. Станаха 130 светла площ без тераси. Като сложим една хубава тераса от 10 квадрата станаха 140. Светлата площ е някъде средно 85% от РЗПто при добро разпределение, тоест идват 165 РЗП. Добавяме едни 15% общи части и станаха 190 квадратите.

      190 квадрата по 2000 Евра правят 380к. С две паркоместа станаха 430к. На това 3,5% такси и комисионни (ако успееш да прецакаш брокерите) - дойдохме на 445к. И накрая тези 130 квадрата да ги завършиш и обзаведеш поне по 400 Евра на квадрат...
      Точно до 500к обща сума ги докарахме.

      Основният проблем е, че дори за тези пари не се намира нищо, не и на местата които аз искам. 2000 Евра изглежда, че за там е долна граница, като може да достигне и до 2800. В този случай скачаш на 650к-700к.

      Подчертавам, че това е за един просторен апартамент и нищо повече. Не говорим за някакъв палат или нещо от сорта. Някак си се объркват нещата в зародиш, няма как един нищо и никакъв апартамент да струва такава сума, това е много пара, твърде много.


      ejonny - няма смисъл да гледаш апарти. И къща/дом не ти трябва. Ти си гражданин на света - т.е не знаеш къде ти е мястото. Гониш парите по света. Докато го правиш имот ти не трябва
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Ей ......раннобуден си днес като мен ....... . Даже и по рано си станал .......

        Абе много манипулира и изкривява мненията тоя Бърджо , бе .............. Ти му говориш за Витоша , той ти обяснява че у Алпите имало горски плодове ..................
        Набута той , набута бая офце при брат'чеда Златорян ,......на 3500- 3700 лева унциията ...... Така ''меко меко'' .....нежно ..... с глазура на постчетата ..... ''бай дъ дипс'' ......... Айдеее.............
        И баш инвеститора НКавръков набута даже ...............
        Веднъж в имотите ( мяу - скъпи са ) , втори път у златото ( купувай бръже , че не остана'а ) ........
        А уж ...... тарикат човек - един път се ........(набутва)
        Чадо, развесели ме тази сутрин. Но право си казваш истината, та в очи.
        Но трябва да призная, че моя енориаш има плашещо чувство за търговия, щом на баш търговеца-инвеститор успя да пласира лъскав метал наподобяващ злато. (така наречения божествен арменски метал)

        ===========================
        Изповедалнята ми е място, където можете да се оплачите с не по-малък резултат от другаде
        и е отражение на вековната надежда на българите, че Някой -
        "Дядо Иван", "Арменския поп", "Тото-то", "Европейските пари" и т.н. ,ще ни помогнат да оживеем някак си.
        Въпросът, доколко можем да се надяваме на държавните институции, национални "профсъюзи" и подобни, че ще се
        намесят в наша полза в спасяването от монополисти, лихвари и подобни, е обект на дискусии в други сайтове. Armenskipop.com

        На сайта Armenskipop.com може да отправите устно или "наум" всякакъв вид жалби и оплаквания, включително и оплакване
        за и от лъжци, измамници, измами, монополисти, търгаши, некоректни субекти, неоправдани такси, данъци,
        лихви, лихвари, рекетьори, корумпирани, корупция, подкупи и др. Също така излъгани, измамени, ограбени и ощетени
        потребители, консуматори и абонати може устно или мислено да обжалват и да се жалват без ограничение. Това, уважаеми посетителю,
        не заменя жалването пред разните комисии за защита на кого ли не и на какво ли не, но със сигурност отнема
        по-малко време и нерви, което е много здравословно.
        ТАКА ДА БЪДЕ!

        Last edited by Арменския пoп; 02.03.2021, 07:37.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Арменския пoп

          заплатка, четеш ли какви ги замисля Жони? Ще плати €500 000 като поп за софийски кимизарник 190м2, вместо да отиде на вилата на мама и тати в Априлци и да си живее безгрижно живота.
          Пита се в задачата колко не трябва да е човек с акъла си, че да избере тухлите?
          Дори Доматаран направи по-добър избор като подари парите си на моите енориаши.

          пп. Ако още някой има ненужни пари, да се обади на берджо за да чуе за ЗЛАТНИТЕ възможности, че при имотите се задава поредното МЯУ след отпадането на мораториума върху ипотеките.
          Ей ......раннобуден си днес като мен ....... . Даже и по рано си станал .......

          Абе много манипулира и изкривява мненията тоя Бърджо , бе .............. Ти му говориш за Витоша , той ти обяснява че у Алпите имало горски плодове ..................
          Набута той , набута бая офце при брат'чеда Златорян ,......на 3500- 3700 лева унциията ...... Така ''меко меко'' .....нежно ..... с глазура на постчетата ..... ''бай дъ дипс'' ......... Айдеее.............
          И баш инвеститора НКавръков набута даже ...............
          Веднъж в имотите ( мяу - скъпи са ) , втори път у златото ( купувай бръже , че не остана'а ) ........
          А уж ...... тарикат човек - един път се ........(набутва)

          Коментар


          • братя и сестри,

            Темата постепенно си идва на мястото. Ето самия Жони вече призна за 50% покачване на цените за последните 2-3 години, докато Доматаран лапаше мухи и се чудеше как да гепне незабелязано още някой и друг домат. Самия Доматаран вече само пуска линкове в темата ей така от спортна злоба, но имот вече няма шанс да купи. Ледчо се оказа точен като делфийският оракул.
            Имаше много предсказания за спад в цените на имотите през 2021-2022, но по всичко личи че “спада” ще е само с +30%.
            При това положение вече се чудя дали и през 2029-та имотите ще имат сегашната достъпност? Май не, защото брокерите отново регистрират покачване на нивата при наемите и съответно при заетостта на деЦките.
            Last edited by Арменския пoп; 02.03.2021, 06:30.

            Коментар


            • Честит празник , имотни и безимотни !
              Click image for larger version

Name:	IMG_20210302_005010.jpg
Views:	1
Size:	28.9 КБ
ID:	3725698

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Къде ше пътуваш бе човек??Ти май не си с всичкия си?Пътуването свърши беше квото беше.Човек без жена и деца да се наслаждава на живота????Не ме разсмивай...Децата са радост изключителна радост...неземен е мигът в който видиш детето си първенец в олимпиада по математика неземни са миговете да се радваш на успехите им....
                Бре бре. Подлите брокерчета все си мечтаят за някакви деца да има кой да им купува тухлите като дойде време за пенсия. Няма да има деца. И дори да има няма да са в България. Научете се вече че да купиш едни тухли и после да чакаш някой да ти ги купи на по-висока цена е в ущърб и на икономиката и на обществото в социален план. Колкото и реклами с Жорко да пускате, вече няма кой да ги гледа. Надявайте се пак централните банки да ви спасят с парите на същите тия деца дето толкова ги искате. Ако изобщо има някакъв брой останал дотогава.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Къде ше пътуваш бе човек??Ти май не си с всичкия си?Пътуването свърши беше квото беше.Човек без жена и деца да се наслаждава на живота????Не ме разсмивай...Децата са радост изключителна радост...неземен е мигът в който видиш детето си първенец в олимпиада по математика неземни са миговете да се радваш на успехите им....
                  Що ми се струва, че за тебе всички са много глупави, невежи и некадърни, пък ти най-отбираш от всичко, я малко смирение, слез на Земята.
                  Освен със познания по високо волтов ток, малко земеделие и имоти, с какви познания други ще се похвалиш ;
                  Кажи освен триъгълника София - Козлодуй-плевенските села, извън страната излизал ли си за седмица, месец някога ;; Че Запада го характеризираш само квото си чел ;
                  Европейски и Азиатски столици, посещавал ли си ;
                  Купих си билети за след два месеца, с цел туризъм, не ме бъркат тестове и Ковид.
                  В момента богатите (и не само) българи се развяват свободно по Дубай, Занзибар и Малдивите (пределно е ясно, че това е много висока топка за тебе).
                  Брей че гроздето било кисело.
                  Казах ти, щом не си отделил пари и време да посетиш ЦЕРН (бил съм във Женева и Лугано, междудругото), дето темата ти е интересна, какъв е смисъла ; да се похвалиш със зимнината от бурканите ли ;;
                  Явно живееш още по Тошово време, като те чета, представа си и нямаш за живота на 20-40 годишните, и деца да имаш на тая възраст, абсурд да проумееш какво мислят.
                  Нямаш представа сега как се отглежда дете, говоря за 7-18 годишните.
                  Капризи, мързел, неуважение, център на внимание от родителите, промиване на мозъка, зомбиране със телефони/таблети/игри, претенции, депресирани, неумение за комуникация и т.н.
                  И две-три да има в класа нормални, другите ги надушват и ги подиграват, изолират, дразнят яко, в бреме се превръща училището, а там се формира половината от бъдещия човек.
                  Имоти, какво ? Без финансова и икономическа култура е като Седларов да гледа корейски филм.Иначе ще ти каже, че е разбрал всичко от филма, те така с вазе.
                  Виж пръста ми къде сочи, а не ми коментирай ръката дали е със изрязани нокти.
                  Не ти я знам Вярата къде е щом от сутринта почваш тука да хулиш и неслучайно те трият често, повечето от нас са със единични такива на месец, а ти доста често десетки на ден.
                  Last edited by hazard; 02.03.2021, 00:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Интересното е, че на местата които ме интересуват, цените никога не са падали под 2000. До Южния Парк например 2008 година Никми са продавали на 2000, после 2012-2016 е имало няколко препродажби пак в този диапазон. Сега пак е така - ако изобщо се появи оферта, пак се движи в тези рамки. По-скъпи са най-новите сгради, които отиват до 2700-2800. Те обаче са на по-кофти локации като цяло и не ме интересуват. Тоест реално там цените са стабилни от 10 години и повече и това ме кара да мисля, че все пак са близо до реалните. Може би наистина ще трябва да се реша на подобна стъпка, ако ми падне подходящият имот. И ще бъде ако не нещо друго, то поне едно разумно паркиране на кеша в нещо, което запазва стойността си.

                    От друга страна ръстът във Вадите, Манастирски, че и Стрелбище за мен е абсурден. 50% за няколко години, за имоти без кой-знае какви характеристики...Единствената причина е, че подобни имоти са достъпни като крайна цена за масовата средна класа при наличното безкрайно лесно кредитиране. Съответно става и ръчкането с лакти за що-годе приличните имоти и цената расте, тоест издува се балонът.




                    Напипваш верните факти защото мислиш безпристрастно. И аз така, не мога да купя вече квото искам, но осъзнавам как се държи цената и защо подивява и в гетото.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Този път в някаква степен съм съгласен със сметката ти уви.... Дори да е +-10-20% е все там....
                      Ще трябва да мислиш за компромис ако не ти се дават толкова пари в някоя насока.
                      Всъщност у нас много малко хора живеят и притежават подобен размер жилище.... Дори и половината е повече от достатъчно за повечето... Така че търсеното от теб е почти палат ...между апартаментите....
                      Така като се замисля най-добрият ти вариант е да вземеш нещо направено. Новите нови като тип имоти с подобен размер без да са мезонети се броят на пръсти и са скъпи, а ако някой тръгне да го продава някога шанса е малък да е будала и ще си му търси цената....
                      Интересното е, че на местата които ме интересуват, цените никога не са падали под 2000. До Южния Парк например 2008 година Никми са продавали на 2000, после 2012-2016 е имало няколко препродажби пак в този диапазон. Сега пак е така - ако изобщо се появи оферта, пак се движи в тези рамки. По-скъпи са най-новите сгради, които отиват до 2700-2800. Те обаче са на по-кофти локации като цяло и не ме интересуват. Тоест реално там цените са стабилни от 10 години и повече и това ме кара да мисля, че все пак са близо до реалните. Може би наистина ще трябва да се реша на подобна стъпка, ако ми падне подходящият имот. И ще бъде ако не нещо друго, то поне едно разумно паркиране на кеша в нещо, което запазва стойността си.

                      От друга страна ръстът във Вадите, Манастирски, че и Стрелбище за мен е абсурден. 50% за няколко години, за имоти без кой-знае какви характеристики...Единствената причина е, че подобни имоти са достъпни като крайна цена за масовата средна класа при наличното безкрайно лесно кредитиране. Съответно става и ръчкането с лакти за що-годе приличните имоти и цената расте, тоест издува се балонът.





                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение



                        Подчертавам, че това е за един просторен апартамент и нищо повече.




                        Напълно съм съгласен с всичко, което си написал. Нормален апартамент в момента струва твърде много. В други ЕС страни можеш да намериш по-добри оферти, но почти навсякъде не е момент за покупки. Освен ако не искаш да похарчиш пари, които повече няма да видиш. Не съм врачка да кажа докога ще е така, но съм наблюдавал и участвал на различни пазари. В ЮАР например през периода 2003 - 2012 беше много скъпо, виж сега какво е. Има много тесни интервали през които инвестирането в имоти си струва и трябва търпение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Къде ше пътуваш бе човек??Ти май не си с всичкия си?Пътуването свърши беше квото беше.Човек без жена и деца да се наслаждава на живота????Не ме разсмивай...Децата са радост изключителна радост...неземен е мигът в който видиш детето си първенец в олимпиада по математика неземни са миговете да се радваш на успехите им....
                          За теб може и да е така, за мен обаче не. Да станеш роб на някакво лайно. Нали виждам колеги и приятели - роди се детето и за тях животът почва да се върти единствено около него. Забравят самите те да живеят, за да му угаждат, да го карат по училища и градини, като се разсополиви да молят шефа за отпуск, щото нямало кой да го гледа...Детето болно, детето настинало, какви игри играе детето, колко време стои на компютъра детето, какво да яде детето, с какво е облечено детето, къде да водя детето за ваканцията, какъв език да учи детето, на какви уроци да ходи детето...Детето та детето. Не е това живот за мен и няма да си го причиня.

                          За жени пък съвсем не ми говори. Колко курварляк ми е минал през оная работа - идея си нямаш. Освен за единия секс за друго не стават - само да ти мрънкат, манипулират и да те тормозят психически - това го умеят прекрасно. Предпочитам да съм свободен, независим, да си разполагам с времето колкото ми е останало и да не мисля за други хора и самият аз да не съм тежест за никого. Това е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Аз търся 4-стаен:
                            Хол/кухня 50, спалня 20, стая за гости 15, кабинет 10, антре 15, две бани по 5, килер 5, дрешник 5. Станаха 130 светла площ без тераси. Като сложим една хубава тераса от 10 квадрата станаха 140. Светлата площ е някъде средно 85% от РЗПто при добро разпределение, тоест идват 165 РЗП. Добавяме едни 15% общи части и станаха 190 квадратите.

                            190 квадрата по 2000 Евра правят 380к. С две паркоместа станаха 430к. На това 3,5% такси и комисионни (ако успееш да прецакаш брокерите) - дойдохме на 445к. И накрая тези 130 квадрата да ги завършиш и обзаведеш поне по 400 Евра на квадрат...
                            Точно до 500к обща сума ги докарахме.

                            Основният проблем е, че дори за тези пари не се намира нищо, не и на местата които аз искам. 2000 Евра изглежда, че за там е долна граница, като може да достигне и до 2800. В този случай скачаш на 650к-700к.

                            Подчертавам, че това е за един просторен апартамент и нищо повече. Не говорим за някакъв палат или нещо от сорта. Някак си се объркват нещата в зародиш, няма как един нищо и никакъв апартамент да струва такава сума, това е много пара, твърде много.


                            Този път в някаква степен съм съгласен със сметката ти уви.... Дори да е +-10-20% е все там....
                            Ще трябва да мислиш за компромис ако не ти се дават толкова пари в някоя насока.
                            Всъщност у нас много малко хора живеят и притежават подобен размер жилище.... Дори и половината е повече от достатъчно за повечето... Така че търсеното от теб е почти палат ...между апартаментите....
                            Така като се замисля най-добрият ти вариант е да вземеш нещо направено. Новите нови като тип имоти с подобен размер без да са мезонети се броят на пръсти и са скъпи, а ако някой тръгне да го продава някога шанса е малък да е будала и ще си му търси цената....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Понеже пак ми се завъртяха идеи да изчистя най-тъпият си имот , днес огледах обявите да видя кое, как, колко...., а не просто статистика.... Ми няма нищо свестно / по моите минимални критерии/ под 100К...., с довършване , такси, макси отива на 120-130К.... За мен тези цени са неприемливи...., продавачите са се побъркали и се чудя кой ги дава.... / макар и да съм наясно, че прелива с кеш, пак и да го имам поне аз не мога да се пречупя да го похарча знаейки какво съм плащал само преди няколко години...Не мога да свикна....
                              Джонката в някаква степен е прав - требе за по-голям имот поне 200-300К да се изръси човек, а ако и на специално място и изложение и т.н. още 100-200К.... Тва са поне през моята призма много пари, наистина много и сигурно ги има 1 на 1000 или по-скоро на 10 000 у нас.... И всъщност не трябва просто да ги има, а да може да ги изкарва в нормални срокове....
                              Аз търся 4-стаен:
                              Хол/кухня 50, спалня 20, стая за гости 15, кабинет 10, антре 15, две бани по 5, килер 5, дрешник 5. Станаха 130 светла площ без тераси. Като сложим една хубава тераса от 10 квадрата станаха 140. Светлата площ е някъде средно 85% от РЗПто при добро разпределение, тоест идват 165 РЗП. Добавяме едни 15% общи части и станаха 190 квадратите.

                              190 квадрата по 2000 Евра правят 380к. С две паркоместа станаха 430к. На това 3,5% такси и комисионни (ако успееш да прецакаш брокерите) - дойдохме на 445к. И накрая тези 130 квадрата да ги завършиш и обзаведеш поне по 400 Евра на квадрат...
                              Точно до 500к обща сума ги докарахме.

                              Основният проблем е, че дори за тези пари не се намира нищо, не и на местата които аз искам. 2000 Евра изглежда, че за там е долна граница, като може да достигне и до 2800. В този случай скачаш на 650к-700к.

                              Подчертавам, че това е за един просторен апартамент и нищо повече. Не говорим за някакъв палат или нещо от сорта. Някак си се объркват нещата в зародиш, няма как един нищо и никакъв апартамент да струва такава сума, това е много пара, твърде много.



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                макар и абсолютна издънка това с ваксините е индикация, че се готвят да не продължават мораториума и да спират подкрепата за заведенията и другите засегнати сектори...сега предизборно може да пуснат още месец-два, но после ще има - ааа вече има ваксини за който иска работете и си плащайте.

                                тогава ще заработят и отделите лоши кредити в банките.
                                Синко, отдавна не съм те виждал да дойдеш в църквата. Толкова ли не намираш време да се изповядаш?
                                Нека преведа на всички какво вдъщност си написал: “След изборите ще има гоУемо МЯУ, защото доста от келнерите и сервитьорите (да песимисте) ще станат клиенти на ЧСИ и имотния пазар ще се наводни с качествени имоти на безценница които са били купувани от хотелско-ресторантьорския персонал.

                                пп. синко, не ти ли стига че обрахте Доматаран? Или търсите още жертви?

                                Коментар

                                Working...
                                X