IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето излезе нещо и на другата ми любима локация. От другата страна на улицата е офисът на Лора от филма Братя.
    Мястото е топ, сградата е обаче по-зле, отколкото ми се иска. И доста е "освинено" вътре - хем за ремонт, хем не.
    Етажът естествено е кофти. Автопаркът наоколо обаче е внушителен.

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61339579442564

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      А ако не е на Левчо ? :--) В момента няма как да го даде защото се ползва. Вероятно и няма да го даде скоро - преди да купи друго за него....
      На Левчо е ...или негов близнак,все тая....нивата са важни,а това е офертна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Тази справка за града като цяло - явно на желаните/ мои/ места се вдига сериозно, а в същото време на другите пада сериозно за да бъде на едно ниво....
        Нали ти обясних.В момента няма предлагане,защото първо пазара стагнира,и второ поради спада в предлагането това което седи вдига справката.Следва свикване със стагнацията,постепенен спад,и нови оферти на по ниски цени.Това е нормално,защото наемите удрят цените с до 6 месеца.Реално кризата при нас дойде късната есен,началото на зимата.В момента вече ефекта започва да удря пазара.А ,още по интересното е че наемите не могат да дръпнат защото пазара на труда е в ступор и така се получава спирала,която трайно се наслагва на пазара за имоти.Ръста в дела на необслужваните кредити е ДВОЕН ,над 60%.Това показва какво е дереджето на обслужване на дълга,реалното.Те не могат да плащат малките кредити,пък какво остава за по големите.Там е замазано с мораториум .Като развалена торта но с прясна сметана отгоре.И ти си викаш.ееех каква прясна тортичка...ама не съвсем...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Този го гледах на обява преди години и ми беше в листа / за собствено ползване/ ,, нито съм се обаждал, нито съм го гледал на живо как е, но мястото ми харесва на картата....
          Странно, че не се продаде толкова време / поне 3 години/... нещо трябва да не му е наред..... и след това хоп и цената нагоре.... лоша работа и показател за пазарЯ - мое да не мое да се продаде, ама като му вдигна цената ще се продаде :-)
          Като за ново строителство в Лозенец не е никак лоша цената. Улицата е малко тясна, затънтена. Гледки и панорами няма, но е тихо.
          Гадни скосявания и много чупки. Като цяло Цеков май е любител на подобни изчанчени форми. В Борово гледах апартаменти и в другата му сграда - до 36 СОУ. Много тераса, много чупка, малко площ. Говореше ми как били модерни тези чупки и как "придавали чар" имота. Човекът е свестен - направи ми доста добро и компетентно впечатление. Майсторите му обаче бяха до един шведи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            А когато от една банка му даваха 500,евра той им каза че на такава цена могат само да си мечтаятТова беше преди кризата,може би около 5,6 месеца преди да дойде короната.
            А ако не е на Левчо ? :--) В момента няма как да го даде защото се ползва. Вероятно и няма да го даде скоро - преди да купи друго за него....

            Коментар


            • Партизани,червени...що мълчите за такива новини...

              https://segabg.com/comment/790895

              Рекорд,по необслужвани кредити...60%!!!!
              Най големия кредитор за бързите кредити в момента на пазара е Уникредит Файненшъл Консюмър.
              Снощи в Разсадника пред един лъскав черен офис за бързи кредити са гръмнали един човек,имало е над 60 полицая.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Мойта е със спад,и си държи спада.Твойта е такава щото няма предлагане там където следиш.
                И това не са желаните места.Било са отдавна.Сега в момента има други желани места в София .Това че на теб ти харесват,не означава че са желани.Който иска да се изпържи на няков шахта да заповяда на желаните ти места,или докато се пържи и агонизира да поглъща рекордни нива на мръсотия и въглероден диоксид от трафика.
                Тази справка за града като цяло - явно на желаните/ мои/ места се вдига сериозно, а в същото време на другите пада сериозно за да бъде на едно ниво....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  На мен ми искаше 1000 Евро, после свали на 900, а сега кризата гледам го е притиснала яко и само 450 Евро.
                  А когато от една банка му даваха 500,евра той им каза че на такава цена могат само да си мечтаятТова беше преди кризата,може би около 5,6 месеца преди да дойде короната.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Да, поне 1 етаж нагоре да беше, нямаше да има грешка.
                    Има едно ново строителство малко по-назад в градинката. Още е на груб строеж, май най-евтиното беше към 450к по спомени. Само големи апарти.
                    Заедно с Американското посолство, това е възможно най-добрата локация според мен. Назад от Латинка Изток не ми харесва хич.
                    Изключвам Московска, Славянска и подобни изгъзици (които не стават много за живот и семейство, по-скоро са за престиж).
                    Да , и аз мисля по подобен начин за местата.... От друга страна ниският етаж има и предимства докато децата не минат 7 години / няма опасност да се претрепят от балкона/прозореца/ и поради това първите ми апарти инкубатори не бяха на високи етажи....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      За тазу седмица - рекорд по стойност.... / на квадрат имаше и повече преди 2-3 седмици/

                      Средна цена на имотите в извадката: 148134 euro
                      Средна цена на кв.м: 1376 euro.

                      За мое съжаление в желаните места справките чупят рекорди във всеки смисъл - средна цена, абсолютна и минимално предлагане....Само гледам опашката на влака....:-(
                      Мойта е със спад,и си държи спада.Твойта е такава щото няма предлагане там където следиш.
                      И това не са желаните места.Било са отдавна.Сега в момента има други желани места в София .Това че на теб ти харесват,не означава че са желани.Който иска да се изпържи на няков шахта да заповяда на желаните ти места,или докато се пържи и агонизира да поглъща рекордни нива на мръсотия и въглероден диоксид от трафика.
                      Last edited by nkavrakov1982; 19.02.2021, 21:44.

                      Коментар


                      • За тазу седмица - рекорд по стойност.... / на квадрат имаше и повече преди 2-3 седмици/

                        Средна цена на имотите в извадката: 148134 euro
                        Средна цена на кв.м: 1376 euro.

                        За мое съжаление в желаните места справките чупят рекорди във всеки смисъл - средна цена, на квадрат и минимално предлагане....Само гледам опашката на влака....:-(
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.02.2021, 21:42.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          https://m.facebook.com/story.php?sto...61849580528062

                          Левчо си е пуснал апарта на Шейново под наем..
                          На мен ми искаше 1000 Евро, после свали на 900, а сега кризата гледам го е притиснала яко и само 450 Евро.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Жони, мястото го харесвам много...., но на такъв етаж / в тази сграда трябва да е поне 4-ти, че е нискозапочваща/ и че е на 50 години сградата не ми харесва.... Да наясно съм че ново май няма на тази линия , но тва е....
                            За собствено ползване не търся вече така или иначе , но за теб и ако случайно се сетиш, че има по-важни неща /семейство/ от 50 или 100К ойро повече или по-малко / тва като ги имаш/ може и да пасне.... Старото не те бърка, едва ли ще се избият заради много ниският етаж = яка отстъпка, ремонтиран/ майстори йок/ и отново идеално място за семейство/деца....
                            Да, поне 1 етаж нагоре да беше, нямаше да има грешка.
                            Има едно ново строителство малко по-назад в градинката. Още е на груб строеж, май най-евтиното беше към 450к по спомени. Само големи апарти.
                            Заедно с Американското посолство, това е възможно най-добрата локация според мен. Назад от Латинка Изток не ми харесва хич.
                            Изключвам Московска, Славянска и подобни изгъзици (които не стават много за живот и семейство, по-скоро са за престиж).

                            Коментар


                            • https://m.facebook.com/story.php?sto...61849580528062

                              Левчо си е пуснал апарта на Шейново под наем..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Не знам за НДСВ. В тези 3 ЕПК-та живеят най-различни търтеи на държавна хранилка. За една съдийка от ВСС писаха, че плащала наем там по цени от 80-те. Някакво двуцифрено число в лева беше месечният наем за 170 квадрата.
                                Цецка Цачева и тя живееше там за без пари, докато не "видя случайно изкопа" на Артекс на новата сграда на Гагарин и не и продадоха по 800 квадрата "на зелено". В тезо блокове живеят (или са живяли) и повечето от кръга Монтерей - ген. Гоцев, Виктор Вълков и други подобни.

                                Няма такава държава, няма!
                                Не бих живял с такива съсвди.... Явно и продавача е от същата група взел апарта на промо....

                                Коментар

                                Working...
                                X