IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    За Тасков и Стоянов:
    3 метра спални и 20% общи части + самата сграда е на възможно най-абсурдното място, забита между две други стари, без никакъв простор на нито една страна. Няма юг изобщо. Супер некадърни разпределения. Луи Айер е супер скапана и натоварена улица, а под носа ти е и Ибсен. Адски шумно и мръсно място. И метро няма. Изобщо - може да е до парка, но за живеене не става изобщо. Трябва да си мазохист да идеш там.

    Гледам те, че разпитваш Песимиста. Той досега не ми е дал нито един пример на качествен имот с цена, която е разумна. Много пъти съм го питал - нищо. Страх го е явно да не му открадна някой имот - типично по Байганьовски. От една страна декламира, как всичко било тотално подценено, от друга страна всичко било скъпо и некачествено, което обсъждаме тук. Същевременно той бил купил поне 10 имота все супер качество, но не казва къде и какви. Изобщо - въздух под налягане. На такива като него не разчитай на съвет.

    Аз от друга страна винаги съм публикувал всичко, което ми е правило впечатление.

    Погледни тези. Цени надути здраво, но това май са най-добрите оферти откъм комбинация локация/сграда.

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...57129718624298 (цената май лъже, има някакъв кусур, но си струва да се види)
    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61735492559159 (място и сградата биват)
    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61575812114013 (най-добрата локация в София за мен, апартът е кофти етаж и изложение)
    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...58348405994265 (старо, но е много добро)
    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61538905438003 (има доста празни в сградата, може да ги огледаш, сградата е топ, но е безумна цената)

    Според мен, ако наистина си решил да купуваш на този балон, по-добре да дадеш едни 500 Евро отгоре на квадрат, но да вземеш наистина добра локация, отколкото да пълниш джобовете на разни мошеници за боклуци като това на Тасков и Стоянов (а такива са 99% от всички, вкл. и хвалените от Песимиста сгради и места). Гоце Делчев, Стрелбище, Борово, Красно Село - не струват тези квартали. Манастирски и Кръстова пък съвсем. Или наистина хубаво, или нищо.
    Отдавна им говоря за Обеля и Лулин но го възприемат несериозно. Кажи ми що така? Ами нали цена-доходност е важно. Не разбирам.
    Джонка, тия ни четат и запомниха че микрорайонът Южен парк е с качества. И сега всичко е там. Ама може и леко влево или десно...но там е. До посолството на Америка. Отворихме им очите безплатно.
    Last edited by bulgarian lev; 18.04.2021, 23:31.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      За Тасков и Стоянов:
      3 метра спални и 20% общи части + самата сграда е на възможно най-абсурдното място, забита между две други стари, без никакъв простор на нито една страна. Няма юг изобщо. Супер некадърни разпределения. Луи Айер е супер скапана и натоварена улица, а под носа ти е и Ибсен. Адски шумно и мръсно място. И метро няма. Изобщо - може да е до парка, но за живеене не става изобщо. Трябва да си мазохист да идеш там.

      Гледам те, че разпитваш Песимиста. Той досега не ми е дал нито един пример на качествен имот с цена, която е разумна. Много пъти съм го питал - нищо. Страх го е явно да не му открадна някой имот - типично по Байганьовски. От една страна декламира, как всичко било тотално подценено, от друга страна всичко било скъпо и некачествено, което обсъждаме тук. Същевременно той бил купил поне 10 имота все супер качество, но не казва къде и какви. Изобщо - въздух под налягане. На такива като него не разчитай на съвет.

      Аз от друга страна винаги съм публикувал всичко, което ми е правило впечатление.

      Погледни тези. Цени надути здраво, но това май са най-добрите оферти откъм комбинация локация/сграда.

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...57129718624298 (цената май лъже, има някакъв кусур, но си струва да се види)
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61735492559159 (място и сградата биват)
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61575812114013 (най-добрата локация в София за мен, апартът е кофти етаж и изложение)
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...58Жони348405994265 (старо, но е много добро)
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61538905438003 (има доста празни в сградата, може да ги огледаш, сградата е топ, но е безумна цената)

      Според мен, ако наистина си решил да купуваш на този балон, по-добре да дадеш едни 500 Евро отгоре на квадрат, но да вземеш наистина добра локация, отколкото да пълниш джобовете на разни мошеници за боклуци като това на Тасков и Стоянов (а такива са 99% от всички, вкл. и хвалените от Песимиста сгради и места). Гоце Делчев, Стрелбище, Борово, Красно Село - не струват тези квартали. Манастирски и Кръстова пък съвсем. Или наистина хубаво, или нищо.
      Жони, ко да пусна като последните няколко години не съм гледал нищо реално да купувам ?! Сега търся, но нищо приемливо не намирам - потърси сам 3-5ти етаж строено след2015 в ромбчето какво има без да е на зелено... А който каквото търси може да си го намери сам....
      първата ОБЯВА Е Обявата е посетена 19041 пъти. Рекорд и не е продадено.... дтугите не съм ги гледал...
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.04.2021, 23:52.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Така де, вариант 2 казваш ще играят нулите , и после ? Това не е България 97-ма,ти говориш за глобалното село ! Нещо ми се струва фантастика да влезне мазно без краш !
        Той явно очаква да се задраскат по 1-2 нули от активите и пасивите на световния баланс., само скъпоценните му имоти да останат непокътнати. Да ама не - точно имотите са най-раздутата част от активите (това е и частта, генерирала огромен процент от дълговете) и точно тя ще гризне дръвцето.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          За Тасков и Стоянов:
          3 метра спални и 20% общи части + самата сграда е на възможно най-абсурдното място, забита между две други стари, без никакъв простор на нито една страна. Няма юг изобщо. Супер некадърни разпределения. Луи Айер е супер скапана и натоварена улица, а под носа ти е и Ибсен. Адски шумно и мръсно място. И метро няма. Изобщо - може да е до парка, но за живеене не става изобщо. Трябва да си мазохист да идеш там.

          Според мен, ако наистина си решил да купуваш на този балон, по-добре да дадеш едни 500 Евро отгоре на квадрат, но да вземеш наистина добра локация, отколкото да пълниш джобовете на разни мошеници за боклуци като това на Тасков и Стоянов (а такива са 99% от всички, вкл. и хвалените от Песимиста сгради и места). Гоце Делчев, Стрелбище, Борово, Красно Село - не струват тези квартали. Манастирски и Кръстова пък съвсем. Или наистина хубаво, или нищо.
          Благодаря за линковете.
          Абсолютно съгласен за първия абзац. За последния само с първото изречение. Вазов, Гоцето и Стрелбиище са ми таргет заради Южния парк, където основен юзър ще е детето като почне само да се мята на колелото. Отрзнал съм до парк и това малко ме обременява в тазинасока. Изток и Изгрев не са ми удобна локация.
          С последното изречение съм напълно съгласен, но наистина ми е трудно да преглътна половин милион лева за апартамент като знам как се изкарват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Така де, вариант 2 казваш ще играят нулите , и после ? Това не е България 97-ма,ти говориш за глобалното село ! Нещо ми се струва фантастика да влезне мазно без краш !
            Нулите няма как да са. По-скоро мисля, че ще е една нула , но за много години.... Бавно, но славно....С помощта на съответните туулсове - пандемии, контрол, цензура, дигитални валути ... каквото е необходимо оправдания и добри каузи.... Едно нещо мисля си съгласен че е сигурно - има огромни дисбаланси в момента в цени, икономика, дългове и т.н. ... Нещо трябва да се бутне на някъде за да се понаместят нещата...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Той и крашът е субективно понятие.... И по-точно за какво ще бъде....
              Ако приемем, че фондовите пазари са се побъркали, имотите са надценени, суровините поскъпнали, дълга умопомрачителен и невъзможен не за изплащане , а и за обслужване при повишаване на лихвите. В абсолютни безсмислени неща /въздух буквално нищо/ след няколко поста на маркетингови манипулатори ака ''визионер'' цената излита в космоса.... Пълно безумие....
              Ако лихвата по дълга стане да речем ''нормалните'' 5 %целият дълговизиран свят ще банкрутира.. Само с повишаване на данъци няма да стане защото бедната класа не може, средната е почти претопена, а богатите не искат да плащат....освен ако те самите не прибират тези данъци с държавни поръчки примерно....
              Та пътищата са 2 основно - единият всички цени да крашнат - борси, имоти и т.н.....Тотален потоп обаче тогава като всичко се сгъне как ще се събират данъци с паднали цени, профити, банкрути , социални бунтове и т.н. , за да се обслужва невъзмножният дълг пък бил то и на ниска лихва....?
              По-вероятният втори вариант според мен е че хората ще свикнат че е нормално Амазон да струва колкото сега , биткойна да е милиард, а имотите да ''поскъпват'' номинално.... Просто останалите цени и маржове ще достигнат нивата така че цената на Амазон или Тесла да е ''нормална'' спрямо кило розАви домати примерно.... 10%+ годишна инфлация официално е нещо нормално през 70-те и 80-те години в Щатите.
              Така, че ще видим как ще се развият нещата - какво официално ще ни казват и колко цените ще се вдигат....на всичко, така че панел в Обеля като е 5000 ойро квадратя да си мислим, че е яко тънко........
              Така де, вариант 2 казваш ще играят нулите , и после ? Това не е България 97-ма,ти говориш за глобалното село ! Нещо ми се струва фантастика да влезне мазно без краш !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Именно. А и на мен нещо ми подсказваше че точно желаните очаквания няма даьсе случат. Целите са други. Не с вируса...с ефектите от него. Реагираха светкавичн. Крашът ще дойде не когато овцете очакват.
                Той и крашът е субективно понятие.... И по-точно за какво ще бъде....
                Ако приемем, че фондовите пазари са се побъркали, имотите са надценени, суровините поскъпнали, дълга умопомрачителен и невъзможен не за изплащане , а и за обслужване при повишаване на лихвите. В абсолютни безсмислени неща /въздух буквално нищо/ след няколко поста на маркетингови манипулатори ака ''визионер'' цената излита в космоса.... Пълно безумие....
                Ако лихвата по дълга стане да речем ''нормалните'' 5 %целият дълговизиран свят ще банкрутира.. Само с повишаване на данъци няма да стане защото бедната класа не може, средната е почти претопена, а богатите не искат да плащат....освен ако те самите не прибират тези данъци с държавни поръчки примерно....
                Та пътищата са 2 основно - единият всички цени да крашнат - борси, имоти и т.н.....Тотален потоп обаче тогава като всичко се сгъне как ще се събират данъци с паднали цени, профити, банкрути , социални бунтове и т.н. , за да се обслужва невъзмножният дълг пък бил то и на ниска лихва....?
                По-вероятният втори вариант според мен е че хората ще свикнат че е нормално Амазон да струва колкото сега , биткойна да е трилион , а имотите да ''поскъпват'' номинално.... Просто останалите цени и маржове ще достигнат нивата така че цената на Амазон или Тесла да е ''нормална'' спрямо кило розАви домати примерно.... 10%+ годишна инфлация официално е нещо нормално през 70-те и 80-те години в Щатите.
                Така, че ще видим как ще се развият нещата - какво официално ще ни казват и колко цените ще се вдигат....на всичко, така че панел в Обеля като е 5000 ойро квадратя да си мислим, че е яко тънко........
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.04.2021, 23:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                  Не бих казал, че ще стигнем до съгласие за цените. Аз планирам местене пак в тристаен, но в по-добър квартал, обаче на оферта от половин милион лева някак не се блазня. От друга страна половината мога да кеширам от настоящия ми апартамент.
                  Един приятел, който ми предлагаше Люлинска едностайка взе че я продаде за няколко хиляди евра над това, което на мен ми се струваше скъпо. Бях споменавал средната цена тука и като цяло повечето я смятаха за висока. Така че след моя опит от продажбата в Лагера и този случай в Люлин, взех да се чудя вече в мен ли е проблема. После пак се връщам на мисълта, че да дам 250 К евро за нещо дето или ще е на ШЗ или за изриване е повече от приемливото за мен. Ако ще ги давам, искам да е нещо дето ще кажа уау от раз.
                  За Тасков и Стоянов:
                  3 метра спални и 20% общи части + самата сграда е на възможно най-абсурдното място, забита между две други стари, без никакъв простор на нито една страна. Няма юг изобщо. Супер некадърни разпределения. Луи Айер е супер скапана и натоварена улица, а под носа ти е и Ибсен. Адски шумно и мръсно място. И метро няма. Изобщо - може да е до парка, но за живеене не става изобщо. Трябва да си мазохист да идеш там.

                  Гледам те, че разпитваш Песимиста. Той досега не ми е дал нито един пример на качествен имот с цена, която е разумна. Много пъти съм го питал - нищо. Страх го е явно да не му открадна някой имот - типично по Байганьовски. От една страна декламира, как всичко било тотално подценено, от друга страна всичко било скъпо и некачествено, което обсъждаме тук. Същевременно той бил купил поне 10 имота все супер качество, но не казва къде и какви. Изобщо - въздух под налягане. На такива като него не разчитай на съвет.

                  Аз от друга страна винаги съм публикувал всичко, което ми е правило впечатление.

                  Погледни тези. Цени надути здраво, но това май са най-добрите оферти откъм комбинация локация/сграда.

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...57129718624298 (цената май лъже, има някакъв кусур, но си струва да се види)
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61735492559159 (място и сградата биват)
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61575812114013 (най-добрата локация в София за мен, апартът е кофти етаж и изложение)
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...58348405994265 (старо, но е много добро)
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...61538905438003 (има доста празни в сградата, може да ги огледаш, сградата е топ, но е безумна цената)

                  Според мен, ако наистина си решил да купуваш на този балон, по-добре да дадеш едни 500 Евро отгоре на квадрат, но да вземеш наистина добра локация, отколкото да пълниш джобовете на разни мошеници за боклуци като това на Тасков и Стоянов (а такива са 99% от всички, вкл. и хвалените от Песимиста сгради и места). Гоце Делчев, Стрелбище, Борово, Красно Село - не струват тези квартали. Манастирски и Кръстова пък съвсем. Или наистина хубаво, или нищо.
                  Last edited by ejonny2376; 18.04.2021, 23:12.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ратко, никога не е било тайна местата дето ми харесват. Ромбчето Цар Борис 3 -Цариградско - ГМ Димитров - Каблешков .... Не че извън него няма хубави - то дори Докторската е извън него... ама не са за мен поради много причини / например изпуснал Папурсият влак.... А между другото бях капарирал 2005-6 на зелено на Киприян едно апартче ама много се забаваха със старта и взех друго, а от там се отказах/....
                    стига, песимисчоо, лично съм те мъчил тука.
                    от по-малко от година си кооперативен.
                    и не ми споделяй тия стари спомени от 2005-та
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Предлагам ти в блок 371, ако нещо се продава. Уникален ЕПК , вчера го посетих.
                      Може. Въпреки че епекатата са със стара лоша слава по отношение на хигиената на общите части.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                        Я кажи колко струва двустаен тухлен в Младост 3 в частта, която е близо до Младост 2, а и нали оттам минава и метрото.
                        Пимам, ако знаеш, как стоят нещата.
                        Предлагам ти в блок 371, ако нещо се продава. Уникален ЕПК , вчера го посетих.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          зависи от състояние и обзавеждане
                          1300-1500Е според мен.
                          Ок. Мерси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                            Я кажи колко струва двустаен тухлен в Младост 3 в частта, която е близо до Младост 2, а и нали оттам минава и метрото.
                            Пимам, ако знаеш, как стоят нещата.
                            зависи от състояние и обзавеждане
                            1300-1500Е според мен.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Левчо, ситуацията е мътна и непредвидима или поне беше такава.... На теория миналият март можеше да доведе до сериозни сътресения и като нищо впоследствие и до спад на цените на имотите... Обаче света напук на Заплатката не позволи това да се случи. Дори толкова се увлякоха, че имотите поскъпват и изчезват по-бързо от периода на доброто икономическо развитие преди това...
                              Т.е.е всяка една прогноза се прави на базата на очаквани константни нормални условия, но като някой политик се намеси повечко или пък обратното / не се намеси/ сичкото прогноза отива в коша....
                              Именно. А и на мен нещо ми подсказваше че точно желаните очаквания няма даьсе случат. Целите са други. Не с вируса...с ефектите от него. Реагираха светкавичн. Крашът ще дойде не когато овцете очакват.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                да, но само ако попада в около 20 уиш локации.
                                иначе трябва са призная, че песимисчо е станал кооперативен.
                                Ратко, никога не е било тайна местата дето ми харесват. Ромбчето Цар Борис 3 -Цариградско - ГМ Димитров - Каблешков .... Не че извън него няма хубави - то дори Докторската е извън него... ама не са за мен поради много причини / например изпуснал Папурсият влак.... А между другото бях капарирал 2005-6 на зелено на Киприян едно апартче ама много се забаваха със старта и взех друго, а от там се отказах/....

                                Коментар

                                Working...
                                X