IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    И аз от години пиша, че най-високата доходност от наем е в Лулин и никой освен Митето и може би Евго не ще на гоУемото рои....
    Висока доходност има и от гаражи и паркоместа особено в центъра.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Точно така се прави. Леко и тънко, постепенно...всяка овца знае че трвата е ниска, но бърза да пасе свежа. После е много но по-груба и твъдно смилаема. Жертвите са много, но необходими за да оцелее масата, колкото повече маса, толкова повече жертви изглеждат малко на общия фон. А с променените условия се свиква. 3 или 5 К евро на квадрат след 2 години...зависи, и двете се възприемат, защото има cutoff, нива на възприятие, сравнимост с околни цени, имоти, квартали...ретроградния анализ е безполезен, мозъкът гледа в тесен диапазон, ще забрави че е можело да вземе мерки преди да се дави от кашлица (от болничен аспект в патологията), ще иде да търси помощ когато е много зле. Но често е късно и подходът е друг.
      Така и с всяка друга фактология и зависимост, човекът не осъзнава зависимостта си от това да има...но кога, как, с какво не го брига. Често е лошичко, зависимостта от информацията също. Тя трябва да се отсява...поне колкото е възможно без профи помощ.
      Говорите за по далечно бъдеще. Когато НЯМА ДА ИМАШ НИЩО, ще сме на ал инклузив като животните за папо ...
      Да ама десетки години поне българите ще се противим и няма да си даваме безценното - my precious .
      Първи които ще са голчовци ще са ипотечковците, може и 50% от сегашните до 5г да нямат нищо и да са на социалки
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Джони, как си го обясняваш това, че тези обяви не са продадени при настоящето равнище на пазара по другите места ? Ми то в Ливадите искат по 2000 евро вече !
        Лично за мен близостта до посолството не е добро нещо - само предполагам но има сигурно излъчвания, може би заяждания и контрол и т.н. Тази част е далеч от метрото и всякакъв СКГТ / или кой ли с апарт за милион ще се вози на метро казваш/. Става само с кола. Подобни ''сериозни'' съседи ти го намираш за екстра, аз пък за недостатък.... Хубаво е човек да живее покрай ''несериозни'' хора мисля, за да не му се случват сериозни проблеми..../ например дали тези дето се продават не са с проблемни ''сериозни'' съседи ?/
        Иначе до парка и то в тиха част е добре, но ако търсиш зелено то тогава варианти с къщета около София колкото искаш или дори апарт в полите на Витоша....
        Предпочитам контрол от брата американец, отколкото разни голфове с регистрация "РК" , "КН" и "ВР" на полянките пред входа и пияни младежи цяла нощ по пейките. За облъчванията не знам, в ж.к. Изток значи е най-зле. Впрочем един съвет от мен - изключвай си рутера на ВиФиТо нощем, щото е на метри от теб. Телефонът предполагам го държиш на 20 см от главата докато спиш.

        750 метра е до входа на метрото на Дж. Баучер (откъм Люботрън). Значително по-близо отколкото която и да било точка от Гоце Делчев например (сградата, която харесваш на Метличина Поляна няма метро в радиус 1700 метра), както и повечето точки от Стрелбище (без тези, които пък откъм шум са невъзможни за живеене).
        Last edited by ejonny2376; 19.04.2021, 00:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Джони, как си го обясняваш това, че тези обяви не са продадени при настоящето равнище на пазара по другите места ? Ми то в Ливадите искат по 2000 евро вече !
          Лично за мен близостта до посолството не е добро нещо - само предполагам но има сигурно излъчвания, може би заяждания и контрол и т.н. Тази част е далеч от метрото и всякакъв СКГТ / или кой ли с апарт за милион ще се вози на метро казваш/. Става само с кола. Подобни ''сериозни'' съседи ти го намираш за екстра, аз пък за недостатък.... Хубаво е човек да живее покрай ''несериозни'' хора мисля, за да не му се случват сериозни проблеми..../ например дали тези дето се продават не са с проблемни ''сериозни'' съседи ?/
          Иначе до парка и то в тиха част е добре, но ако търсиш зелено то тогава варианти с къщета около София колкото искаш или дори апарт в полите на Витоша....
          То и от съседи трябва да се пазиш, От ,,известни" пък хептен.
          ПП: срешнах съседката ти в моята болница в Плевен. Явно идва и работи и там, разменихме няколко думи. Не я попитах, ясно е. Казах и да ти предаде поздрави!
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Строежът е на Стар Сити, виж им на сайта, без комисионна продават. Имат още един мезонет за около милион Евра беше май, както и един за 500к.
            Това за 220к се ядва. Север и запад е обаче, и е втори етаж.
            Джони, как си го обясняваш това, че тези обяви не са продадени при настоящето равнище на пазара по другите места ? Ми то в Ливадите искат по 2000 евро вече !
            Лично за мен близостта до посолството не е добро нещо - само предполагам но има сигурно излъчвания, може би заяждания и контрол и т.н. Тази част е далеч от метрото и всякакъв СКГТ / или кой ли с апарт за милион ще се вози на метро казваш/. Става само с кола. Подобни ''сериозни'' съседи ти го намираш за екстра, аз пък за недостатък.... Хубаво е човек да живее покрай ''несериозни'' хора мисля, за да не му се случват сериозни проблеми..../ например дали тези дето се продават не са с проблемни ''сериозни'' съседи ?/
            Иначе до парка и то в тиха част е добре, но ако търсиш зелено то тогава варианти с къщета около София колкото искаш или дори апарт в полите на Витоша....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Хаха, да. Ще се усетят те. Виж само улицата. Най-доброто място в София за мен. Идея нямаш що за хора живеят в тези сгради - все "сериозни хора са". Жалко, че никой не продава там, даже и за 2000 Евра. Май само този апарт се продава, който показах на Номчето в третия линк.

              https://www.google.com/maps/@42.6681...7i16384!8i8192
              Ами, казах ти, още 2016 се зачудих дали да не натисна и да купя на баснословни цени...не че имаше голям избор и тогава. Но препиках района още тогава. Вазов и Луксозенец изобщо не съм спирал - само транзит минавам оттам.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                вие с банския поп лалате,че обеля и люлин са близо до 2К ойро и перона да свиквал... виж цените на оферите, които жонката пусна и са се 'отвисели'
                в какви локации и какви цени...

                все си мисля, че бутането с лакти е до ниво 1200Е кв метър макс 1400 (ако е старо) и после има един вакуум в търсенето и излишък в предлагането.
                В момента продавачи на зор няма, по дяволите, даже и в Лулин изглежда, инак цените не биха били такива. Те затова са такива цените, защото когато сменяш локация пробваш, ако си строил и продаваш пробваш, но спад може да има след 2-3 години ако остане глобалния ефект този който го очакваме. Дълъг период, а бизнесът се пренастройва и влиза в нови релси. Де факто само пътуванията и туризма страдат. Тоест ефектът върху активите може и да е косвен, уж отрицателен, но излизат нови играчи и ниши. А да сложиш сървър или комп за онлайн работа не е още 100%, трябва ти град. Вече и колеги гледат онлайн образната диагностика на град Бургас, хем нема кой там, хем така са направили и казали инвеститорите, за да те пратят в Бургас требе и апарти и хотели да строят техни (и вече го правят, както е по света) или да ти цакат още поне 1000 лв отгоре за наем и режийни.
                Last edited by bulgarian lev; 19.04.2021, 00:31.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                  Мерси, да определено това беше линка, който ми допадна най-много. Казват, че имат и други апартаменти. Вариант е и да се намери строежа, освен ако инвестиорът не е вързан с брокера. Тогава няма да има разлика.
                  Това, което на теб ти хресва много на Богатица го бях гледал от друг твой пост преди доста време, но спалните ми се сториха твърде малки.
                  Строежът е на Стар Сити, виж им на сайта, без комисионна продават. Имат още един мезонет за около милион Евра беше май, както и един за 500к.
                  Това за 220к се ядва. Север и запад е обаче, и е втори етаж.
                  Last edited by ejonny2376; 18.04.2021, 23:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Отдавна им говоря за Обеля и Лулин но го възприемат несериозно. Кажи ми що така? Ами нали цена-доходност е важно. Не разбирам.
                    Джонка, тия ни четат и запомниха че микрорайонът Южен парк е с качества. И сега всичко е там. Ама може и леко влево или десно...но там е. До посолството на Америка. Отворихме им очите безплатно.
                    Хаха, да. Ще се усетят те. Виж само улицата. Най-доброто място в София за мен. Идея нямаш що за хора живеят в тези сгради - все "сериозни хора са". Жалко, че никой не продава там, даже и за 2000 Евра. Май само този апарт се продава, който показах на Номчето в третия линк.

                    https://www.google.com/maps/@42.6681...7i16384!8i8192

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Той и крашът е субективно понятие.... И по-точно за какво ще бъде....
                      Ако приемем, че фондовите пазари са се побъркали, имотите са надценени, суровините поскъпнали, дълга умопомрачителен и невъзможен не за изплащане , а и за обслужване при повишаване на лихвите. В абсолютни безсмислени неща /въздух буквално нищо/ след няколко поста на маркетингови манипулатори ака ''визионер'' цената излита в космоса.... Пълно безумие....
                      Ако лихвата по дълга стане да речем ''нормалните'' 5 %целият дълговизиран свят ще банкрутира.. Само с повишаване на данъци няма да стане защото бедната класа не може, средната е почти претопена, а богатите не искат да плащат....освен ако те самите не прибират тези данъци с държавни поръчки примерно....
                      Та пътищата са 2 основно - единият всички цени да крашнат - борси, имоти и т.н.....Тотален потоп обаче тогава като всичко се сгъне как ще се събират данъци с паднали цени, профити, банкрути , социални бунтове и т.н. , за да се обслужва невъзмножният дълг пък бил то и на ниска лихва....?
                      По-вероятният втори вариант според мен е че хората ще свикнат че е нормално Амазон да струва колкото сега , биткойна да е милиард, а имотите да ''поскъпват'' номинално.... Просто останалите цени и маржове ще достигнат нивата така че цената на Амазон или Тесла да е ''нормална'' спрямо кило розАви домати примерно.... 10%+ годишна инфлация официално е нещо нормално през 70-те и 80-те години в Щатите.
                      Така, че ще видим как ще се развият нещата - какво официално ще ни казват и колко цените ще се вдигат....на всичко, така че панел в Обеля като е 5000 ойро квадратя да си мислим, че е яко тънко........
                      Точно така се прави. Леко и тънко, постепенно...всяка овца знае че трвата е ниска, но бърза да пасе свежа. После е много но по-груба и твъдно смилаема. Жертвите са много, но необходими за да оцелее масата, колкото повече маса, толкова повече жертви изглеждат малко на общия фон. А с променените условия се свиква. 3 или 5 К евро на квадрат след 2 години...зависи, и двете се възприемат, защото има cutoff, нива на възприятие, сравнимост с околни цени, имоти, квартали...ретроградния анализ е безполезен, мозъкът гледа в тесен диапазон, ще забрави че е можело да вземе мерки преди да се дави от кашлица (от болничен аспект в патологията), ще иде да търси помощ когато е много зле. Но често е късно и подходът е друг.
                      Така и с всяка друга фактология и зависимост, човекът не осъзнава зависимостта си от това да има...но кога, как, с какво не го брига. Често е лошичко, зависимостта от информацията също. Тя трябва да се отсява...поне колкото е възможно без профи помощ.
                      Last edited by bulgarian lev; 19.04.2021, 00:30.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Стрелбище и Гоцето са близо до парка, но ги делят от него огромни и шумни булеварди.Самите квартали са адски неуредени, презастроени, разбити и с мизерни улици, освен това се образува много смог. Друго си е от входа на сградата да си директно на алеята на парка, далеч от шума. Защо ти е жилище в кокетна нова сграда, когато наоколо си заобиколен от мизерници, панелки, ЕПКта и автомобили един върху друг? Много а малко местата в София, имащи поне малко европейски облик.

                        Виж пак третия линк. Малко ще трябва да направиш компромис с етажа и изложението, но мястото е супер - светлинни години разлика спрямо Стрелбище или Луи Айер. Виждам, че детето ти е основен приоритет - няма по-добро място за гледане на дете от там.
                        Мерси, да определено това беше линка, който ми допадна най-много. Казват, че имат и други апартаменти. Вариант е и да се намери строежа, освен ако инвестиорът не е вързан с брокера. Тогава няма да има разлика.
                        Това, което на теб ти хресва много на Богатица го бях гледал от друг твой пост преди доста време, но спалните ми се сториха твърде малки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                          Благодаря за линковете.
                          Абсолютно съгласен за първия абзац. За последния само с първото изречение. Вазов, Гоцето и Стрелбиище са ми таргет заради Южния парк, където основен юзър ще е детето като почне само да се мята на колелото. Отрзнал съм до парк и това малко ме обременява в тазинасока. Изток и Изгрев не са ми удобна локация.
                          С последното изречение съм напълно съгласен, но наистина ми е трудно да преглътна половин милион лева за апартамент като знам как се изкарват.
                          Стрелбище и Гоцето са близо до парка, но ги делят от него огромни и шумни булеварди.Самите квартали са адски неуредени, презастроени, разбити и с мизерни улици, освен това се образува много смог. Друго си е от входа на сградата да си директно на алеята на парка, далеч от шума. Защо ти е жилище в кокетна нова сграда, когато наоколо си заобиколен от мизерници, панелки, ЕПКта и автомобили един върху друг? Много са малко местата в София, имащи поне малко европейски облик.

                          Виж пак третия линк. Малко ще трябва да направиш компромис с етажа и изложението, но мястото е супер - светлинни години разлика спрямо Стрелбище или Луи Айер. Виждам, че детето ти е основен приоритет - няма по-добро място за гледане на дете оттам. И детска градина, и добро училище, и метро, и мол, и правителствена болница, магазин Била, Маринелата, ресторанти, да не говорим за охраната на посолството, която обикаля денонощно там...И не на последно място - буквално досами горната алея на парка си, без булевард наоколо.

                          Стар Сити трябва май сериозна комисионна да ми платят, че много взех да ги рекламирам.
                          Last edited by ejonny2376; 18.04.2021, 23:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Отдавна им говоря за Обеля и Лулин но го възприемат несериозно. Кажи ми що така? Ами нали цена-доходност е важно. Не разбирам.
                            Джонка, тия ни четат и запомниха че микрорайонът Южен парк е с качества. И сега всичко е там. Ама може и леко влево или десно...но там е. До посолството на Америка. Отворихме им очите безплатно.
                            И аз от години пиша, че най-високата доходност от наем е в Лулин и никой освен Митето и може би Евго не ще на гоУемото рои....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Нулите няма как да са. По-скоро мисля, че ще е една нула , но за много години.... Бавно, но славно....С помощта на съответните туулсове - пандемии, контрол, цензура, дигитални валути ... каквото е необходимо оправдания и добри каузи.... Едно нещо мисля си съгласен че е сигурно - има огромни дисбаланси в момента в цени, икономика, дългове и т.н. ... Нещо трябва да се бутне на някъде за да се понаместят нещата...
                              Глей сЯ, с една нула няма да стане ! с две по може, но в кратък хоризонт това би значeло революция и то от нов тип ! единствен пиниз виждам в по пипнат вирус, "яко да мрът" и яка световна инфлация . така съм съгласен .....
                              ПП Тогаз обаче "активът" имот е в "дерето" !
                              ПП Акции в "дерето" !
                              ПП Як глад ,мизерия и въвеждане здраво на "базов доход"
                              Едно ново начало на робството наречено "човешки живот" !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Отдавна им говоря за Обеля и Лулин но го възприемат несериозно. Кажи ми що така? Ами нали цена-доходност е важно. Не разбирам.
                                вие с банския поп лалате,че обеля и люлин са близо до 2К ойро и перона да свиквал... виж цените на оферите, които жонката пусна и са се 'отвисели'
                                в какви локации и какви цени...

                                все си мисля, че бутането с лакти е до ниво 1200Е кв метър макс 1400 (ако е старо) и после има един вакуум в търсенето и излишък в предлагането.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X