IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    в подтискащото време добро за седлки в района от 20 къщи ще видиш обитаема 1 макс 2 и няма на кой да предлагаш сделки.
    по-скоро огледи по обяви и тогава предлагаш цена. проблема е, че повечето къщи са много зле и трябва поне един сезон яко натискане с майстори, че да заприличат на годни за обитаване. но динамиката на цените ясно показва, че хайп там за разика от софия и големите градове НЯМА и съответно е добро време за пазарлъци. Русите и те са под вода (традиционно мятащи големите пачки уж).

    поздрави

    ПП браво за работата има много народна мъдрост в приказката
    залудо работи, за лудо не стой
    Kалоян Тодоров строи сега стотина къщета във Занзибар, с цел продажба (има пазар за половината, и без да са ги видели и без маркетинг)
    Отделно си строи хотелско тяло в центъра на проекта.
    Купуваш си къщата, ако искаш, живееш там 1 месец, и той ти плаща 10% гарантиран наем на година, ако не искаш, сам си търсиш туристи.
    Легловата база е само 12к легла на острова, тоест няма проблем със туристи, спрямо предлагането.
    Да не забрабяме, че преди Ковида беше супер скъпо и да си помислиш да отседнеш там.
    Цени не знам, спомена, че макс ще му излезе 300е/м2 да строи, без цената на земята, която не е безбожно скъпа.
    Last edited by hazard; 20.03.2021, 19:40.

    Коментар


    • синове и дъщери,

      гледам по новините в Япония 7,2 по Рихтер и ни една керемида не падна. Научили са се да строят тия японци, ама затова там и цените на имотите са дебели. Да не дава господ тука да ни разлашка с такъв магнитуд, че ще останем 1/2 нация бездомни. Язе затова не продавам в Банско, защото там е строено като за 9,2 по Рихтер.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Миди натюр и риба по време на великите пости?
        Попе, денят на страшния съд идва, не го забравяй! Покай се, грешнико и не осквернявай името господне! Нямаш право да носиш ни расо, ни кръст!
        Жонка, нас божийте служители ни слушай какво говорим, не гледай какво правиме. Обратното, моя енориаш не го слушай какво ти приказва, а го гледай какво прави.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

          Жони, за парите дето сиприготвил за софийски кимизарник или ваканционен имот в БГ, можеш да си купиш девствен остров в Океания. Замаушката и носителя на жълтата фланелка вече го сториха и вече повече нито ги чухме, нито видяхме. Явно им е много добре. Замисли се и ти...

          пп. дедо поп току що удари една рибена чорба + миди натюр + бира на Тузлата и му е време за следобедна дрямка.
          Миди натюр и риба по време на великите пости?
          Попе, денят на страшния съд идва, не го забравяй! Покай се, грешнико и не осквернявай името господне! Нямаш право да носиш ни расо, ни кръст!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Не ми трябва. За тези пари едни 10 години ще си ходя по екскурзии насам-натам. Няма поддръжка, няма нищо. Влизам в хотела и почват да ми слугуват. Всеки път на различно място и с нови каки.
            Имот, в който не живееш поне 6 месеца в годината, са пари хвърлени на вятъра. Имот за инвестиция е 100% загуба. В момента доходността ми на годишна база от дивиденти гони 60% - реално за 5 месеца от 2020, през които съм бил съдружник, получих дивидент, равняващ се на 1/4 от сумата, която платих, за да откупя дяловете. И по-голямата част я реинвестирах. Рекорна печалба за 2020 година въпреки кризата, която беше разпределена на 100%. Естествено, вече не получавам никаква заплата, но това не ме притеснява хич = за 2021 очаквам да получа поне колкото две годишни нетни заплати за 2019. Почти всичко отива обратно във фирмата за увеличаване на дяловете ми, тъй като съм сключил договор с останалите съдружници с ясни параметри.

            2% доходност от имоти? Не си и помислям да правя подобна глупост. Като понатрупам капитал идните няколко години, може и да купя заветния четиристаен, който търся. Ако излезе нещо в желаните от мен райони (което не е надценено и задължително без участието на брокери), може и да взема кредит - при тази доходност на вложеното 3-4% лихва ми е смешна и ще го изплатя за 3-4 години. На брокераст обаче няма да дам и стотинка, ако ще и да изпусна имота на живота си. Принцип.
            Жони, за парите дето сиприготвил за софийски кимизарник или ваканционен имот в БГ, можеш да си купиш девствен остров в Океания. Замаушката и носителя на жълтата фланелка вече го сториха и вече повече нито ги чухме, нито видяхме. Явно им е много добре. Замисли се и ти...

            пп. дедо поп току що удари една рибена чорба + миди натюр + бира на Тузлата и му е време за следобедна дрямка.
            Last edited by Арменския пoп; 20.03.2021, 14:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Да, аз смятам да опитам стратегията мотаейки се седмица -дестина дена в района да предложа за оферти които ме устройват моите скромни възможности и бюджет.
              Лошото е че сега баш се натрупа работа, мога да отсъствам само уикенда. Преди си клатех шапката, сега работа до откат. За мен това е много, чак се стресирах кво чудо е.
              в подтискащото време добро за седлки в района от 20 къщи ще видиш обитаема 1 макс 2 и няма на кой да предлагаш сделки.
              по-скоро огледи по обяви и тогава предлагаш цена. проблема е, че повечето къщи са много зле и трябва поне един сезон яко натискане с майстори, че да заприличат на годни за обитаване. но динамиката на цените ясно показва, че хайп там за разика от софия и големите градове НЯМА и съответно е добро време за пазарлъци. Русите и те са под вода (традиционно мятащи големите пачки уж).

              поздрави

              ПП браво за работата има много народна мъдрост в приказката
              залудо работи, за лудо не стой
              Last edited by bertram; 20.03.2021, 11:40.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                https://www.google.com/maps/@43.3830...7i13312!8i6656

                гледам 2012-та е снимано от гуглето и е било на тезгяха, сега може би пак е на тезгяха след малко боядисване на фасадата

                попа да каже, но за мен това си е фиш-фиш зоната.

                прави впечатление, че са тръгнали с голямата торба 125к евро, но са слезли на 75К ... както е тръгнало може с пазарлък да я свалиш още ако си толкова запален по морски имот.

                ако,че инфраструктурата не е топ си има чар зоната фиш-фиш.
                Да, аз смятам да опитам стратегията мотаейки се седмица -дестина дена в района да предложа за оферти които ме устройват моите скромни възможности и бюджет.
                Лошото е че сега баш се натрупа работа, мога да отсъствам само уикенда. Преди си клатех шапката, сега работа до откат. За мен това е много, чак се стресирах кво чудо е.
                Last edited by bulgarian lev; 20.03.2021, 11:20.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Не ми трябва. За тези пари едни 10 години ще си ходя по екскурзии насам-натам.
                  А така. Евреите имат една поговорка: "Само тези пари, които си похарчил са твои. "


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Интересно ми е къде е. Ако е Овчаровски плаж не от най ок офертите
                    https://www.google.com/maps/@43.3830...7i13312!8i6656

                    гледам 2012-та е снимано от гуглето и е било на тезгяха, сега може би пак е на тезгяха след малко боядисване на фасадата

                    попа да каже, но за мен това си е фиш-фиш зоната.

                    прави впечатление, че са тръгнали с голямата торба 125к евро, но са слезли на 75К ... както е тръгнало може с пазарлък да я свалиш още ако си толкова запален по морски имот.

                    ако,че инфраструктурата не е топ си има чар зоната фиш-фиш.
                    Last edited by bertram; 20.03.2021, 10:20.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • джонка,
                      ти не го даваш особено семеен човек, нямаш жена , деца и си човек на планетата.
                      стига си се тровил тука като не ти харесва, а защо не помислиш да си вземеш някъде нещо, което те кефи на макс.
                      бюдежетът ти е широк и като се изключат разни претъпкани и супер скъпи столици и мегаполиси може да се класираш кеф ти в европа, кеф ти в азия, кеф ти в африка... с бюджета за мезонета и да си вземеш една прилична къща.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Е винаги може да вземеш през доверения адвокат едно къще на миконос щом не ти харесва.
                        Не ми трябва. За тези пари едни 10 години ще си ходя по екскурзии насам-натам. Няма поддръжка, няма нищо. Влизам в хотела и почват да ми слугуват. Всеки път на различно място и с нови каки.
                        Имот, в който не живееш поне 6 месеца в годината, са пари хвърлени на вятъра. Имот за инвестиция е 100% загуба. В момента доходността ми на годишна база от дивиденти гони 60% - реално за 5 месеца от 2020, през които съм бил съдружник, получих дивидент, равняващ се на 1/4 от сумата, която платих, за да откупя дяловете. И по-голямата част я реинвестирах. Рекорна печалба за 2020 година въпреки кризата, която беше разпределена на 100%. Естествено, вече не получавам никаква заплата, но това не ме притеснява хич = за 2021 очаквам да получа поне колкото две годишни нетни заплати за 2019. Почти всичко отива обратно във фирмата за увеличаване на дяловете ми, тъй като съм сключил договор с останалите съдружници с ясни параметри.

                        2% доходност от имоти? Не си и помислям да правя подобна глупост. Като понатрупам капитал идните няколко години, може и да купя заветния четиристаен, който търся. Ако излезе нещо в желаните от мен райони (което не е надценено и задължително без участието на брокери), може и да взема кредит - при тази доходност на вложеното 3-4% лихва ми е смешна и ще го изплатя за 3-4 години. На брокераст обаче няма да дам и стотинка, ако ще и да изпусна имота на живота си. Принцип.
                        Last edited by ejonny2376; 19.03.2021, 23:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Тоя фиш фиш като го гледам на стрийт вюто в мапса ми прилича малко на ж.к. Модерно Предградие - цигания пълна и естествено камари от боклуци. За нормален път пък да не говорим изобщо.
                          Е винаги може да вземеш през доверения адвокат едно къще на миконос щом не ти харесва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            дедо поп,

                            тази обява да не е набирателна ?
                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6hywxk&f1=1

                            ако не е си мисля, че е перфектна лева да захлупва
                            интересна ми е ценовата динамика по тази обява, но къщето си хваща окото и не е кочина като 95% от обявите в фиш-фиша
                            Тоя фиш фиш като го гледам на стрийт вюто в мапса ми прилича малко на ж.к. Модерно Предградие - цигания пълна и естествено камари от боклуци. За нормален път пък да не говорим изобщо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              дедо поп,

                              тази обява да не е набирателна ?
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6hywxk&f1=1

                              ако не е си мисля, че е перфектна лева да захлупва
                              интересна ми е ценовата динамика по тази обява, но къщето си хваща окото и не е кочина като 95% от обявите в фиш-фиша
                              Интересно ми е къде е. Ако е Овчаровски плаж не от най ок офертите
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                латиносите по принцип са майстори на бързите кризи като вихрушка, но в много случаи там се движат от по-пазарни принципи отколкото в развития свят и имат по-див , но истински капитализъм ... в някои случаи ( венецуела е обратната стрна на медала)

                                принципно тук пишещите повишители следят основно факти.бг, но все пак един леко жълт светофар от зад океана

                                https://www.cnbc.com/2021/03/19/the-...al-levels.html

                                ето ви материала от инвестор.бг

                                https://www.investor.bg/novini/130/a...1-mart-324259/

                                започват да се усещат,че надуха и продължават да надуват страшни балони.
                                сега въпросът е дали ще опитат да изпуснат въздуха балансирано или ще надуват докато се пукне
                                https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...te-povisheniya

                                Руската ЦБ и тя,това е от днес...
                                Русия изненадващо вдигна лихвите и сигнализира за още повишения

                                Русия е третата голяма централна банка на развиващия се пазар, която неочаквано затегна паричната политика тази седмица след Бразилия и Турция

                                Коментар

                                Working...
                                X