IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    никакъв папурко не е.
    заплатката е на квартира я по лулин я по обеля.
    Венко какво против имаш Люлин бе човек ама ного те е шубе от това място

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Нищо не се е променило, предните години пак толкова се връщат като гледам статистиката. Единствената разлика е, че много по-малко са напуснали, но ще видим следващите години как ще е.
      Боби нямай никако съмнение всички цървули със самочувствие на милионери ще си дойдат голи боси и болни.Мани ги какво разправят по форуми.Сал гледай Кратунчо ще се върне с коня у Продимчец насран и без гащи...

      Коментар


      • Всяко четвърто жилище в София и Пловдив пустее
        В България 30% от къщите и апартаментите са безлюдни, а други 40% са "дядовата ръкавичка"
        28 Ян. 2021 авторРЕБЕКА БОРИСОВА5 370

        Илияна Кирилова
        България е страна на парадоксите и поредното проявление е, че огромна част от хората обитават пренаселени къщи и апартаменти, а в същото време над 30% от жилищата пустеят. Темата беше обсъдена по време на Четвъртия национален жилищен форум, на който бяха представени анализи на Националния център за териториално развитие и Световната банка и други данни.
        Празните домове са висок процент не само в обезлюдените села и градчета, но и в големите. Дори в "мегаполиса" София 24% от жилищата са необитавани. Подобно е положението и в Пловдив (26%). На този фон 41% от апартаментите и къщите у нас са като "дядовата ръкавичка" - прекалено гъсто населени, което е типично за бедни държави. По този показател само две държави от ЕС са по-зле от нас, показват данни на Евростат.


        Сред другите проблеми на жилищната система в България са лошото състояние на много от сградите и растящият дял на домакинствата, които мръзнат през зимата, защото не могат да си плащат сметките за отопление. По данни на Евростат страната ни е с най-висок процент от населението (над 30%), което не може да отоплява адекватно жилището си - това е притеснителна стойност и предполага вземането на спешни мерки“, коментира Минчо Бенов, директор на "Хабитат България".

        Жилищата в България: по-празни, но все по-скъпи
        Почти 1 млн. жилища са необитаеми, но 1 млн. души живеят в пренаселени имоти, а наемният пазар е изключително слаб

        Пазар извън баланс
        Имотният пазар страда от сериозно изкривяване, показва анализът. От една страна, в България има около 1.2 млн. незаети и необитаеми жилищни единици (или 30% от общия жилищен фонд, 43% от жилищата в селските райони и 25% от тези в градските райони). А обезлюдяването им се увеличава: броят на жилищата "в излишък" е нараснал от 677 хиляди през 2010 г. до 926.8 хиляди през 2014 г.

        Имотният пазар е в парадокс: в страната има излишък на жилища и въпреки че населението намалява, придобиването на имот става все по-скъпо
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Папурко я се успокой.Ти ако си отраснал с БТВ това е твой проблем.Аз съм отраснал с БНТ щото друго нямаше така че намали глупостите.Станишев не е въвел никакъв плосък данук въведоха го ДПС и НДСВ докато Станишев с кожените гащи се чукаше с млади момчета.На следващите избори ще го докарате до 3% щото сте крадливи нагли и тъпи
          никакъв папурко не е.
          заплатката е на квартира я по лулин я по обеля.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Прогнозиста, с все лафовете пак се топите като лански сняг, ако ти следвам логиката а-ла 24 часа - върнали се за да умрат, 7-ми в света по смъртност в ковида сте. Ти така се върна и кел файда, цъфна та върза в средата на нищото, дори не осъзнаваш, че 2млн от тия уж в БГ не сме там, просто в личните ни карти продължава да стои български адрес.
            ми за какво ги държите тия лични карти?!
            връщайте ги и ареведере.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Честно казано не вярвах на бате Пешо като прогнозираше, че емигрантите масово ще почнат да се завръщат през 20-22 година. Обаче шок - при 6 649 напуснали България, 37 364 човека са се заселили, 2/3 с български паспорти! Още по-шокиращо е, че само 4 хиляди са в пенсионна възраст, 5 хиляди са деца!

              Твърде възможно е да видим рязък скок на цените на жилищата в големите градове, тия хора трябва да бачкат, децата трябва да учат.
              Нищо не се е променило, предните години пак толкова се връщат като гледам статистиката. Единствената разлика е, че много по-малко са напуснали, но ще видим следващите години как ще е.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Честно казано не вярвах на бате Пешо като прогнозираше, че емигрантите масово ще почнат да се завръщат през 20-22 година. Обаче шок - при 6 649 напуснали България, 37 364 човека са се заселили, 2/3 с български паспорти! Още по-шокиращо е, че само 4 хиляди са в пенсионна възраст, 5 хиляди са деца!

                Твърде възможно е да видим рязък скок на цените на жилищата в големите градове, тия хора трябва да бачкат, децата трябва да учат.
                аха
                резкия скок ще е най вече от увеличената
                раждаемост на
                твоята популация
                надай се
                бони ромско славейче

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                  https://www.24chasa.bg/novini/article/9701581

                  що ли май го прогнозирах това когато почна пандемията 2020.
                  а Крети ми се смееше.
                  бих добавил...дори пандемията утре да свърши с магия даже този ефект ще продължи още известно време. Щетите в развития свят са огромни.
                  Даже миграцията към селото е идеална. Ще повиши селските имоти, някои предпочитани региони основно. После ще повторим старата плоча, тамън след 2029.
                  ПП: Вижте Сливен и ромеите ква раждаемост бичат обаче, просто ми стана интересно.
                  Честно казано не вярвах на бате Пешо като прогнозираше, че емигрантите масово ще почнат да се завръщат през 20-22 година. Обаче шок - при 6 649 напуснали България, 37 364 човека са се заселили, 2/3 с български паспорти! Още по-шокиращо е, че само 4 хиляди са в пенсионна възраст, 5 хиляди са деца!

                  Твърде възможно е да видим рязък скок на цените на жилищата в големите градове, тия хора трябва да бачкат, децата трябва да учат.
                  Last edited by BONI; 13.04.2021, 08:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Може ли да подремна докато ги изкоментираш всичките другарки и другари от всички цветове...те имоти няма да ти купят.
                    може
                    лапай биберона
                    и затваряй очичките

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      Кое е идиотщина бе? Плоския данък в който сте се вкопчили тука да не ви разтури рахата с имотките кой го предложи и въведе? Та това е цялата основа на живота в Бъглария последните 10 години. Станишев изпревари всички, най-нисък данък в Европа. По идея на БСП, на Станишев. Кой въведе несериозно ниските данъчни оценки на имотите? БСП, Станишев. И това докато ни вкарва в ЕС, без да има никакви средства да им извива ръцете. Ако имаше някой да разбира от макроикономика да ръкопляска на тези постижения.

                      Най-неблагодарната паплач, с най-промитите мозъци, дето са израснали с БТВ и Нова по цял ден дори не осъзнава на кой дължи "успеха" на собствените си активи. Цялата помия която се изля по Станишев беше реално отмъщение на няколко чиновника в ЕС, на които после той лично им би шута. Ама не достигат такива новини до БТВ и Нова...

                      Гледайте поне Елена Йончева да опазите сега, тя е втората най-свясна. Ама и на нея не и се занимава с помията вече.
                      Папурко я се успокой.Ти ако си отраснал с БТВ това е твой проблем.Аз съм отраснал с БНТ щото друго нямаше така че намали глупостите.Станишев не е въвел никакъв плосък данук въведоха го ДПС и НДСВ докато Станишев с кожените гащи се чукаше с млади момчета.На следващите избори ще го докарате до 3% щото сте крадливи нагли и тъпи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        https://www.24chasa.bg/novini/article/9701581

                        що ли май го прогнозирах това когато почна пандемията 2020.
                        а Крети ми се смееше.
                        бих добавил...дори пандемията утре да свърши с магия даже този ефект ще продължи още известно време. Щетите в развития свят са огромни.
                        Даже миграцията към селото е идеална. Ще повиши селските имоти, някои предпочитани региони основно. После ще повторим старата плоча, тамън след 2029.
                        ПП: Вижте Сливен и ромеите ква раждаемост бичат обаче, просто ми стана интересно.
                        Прогнозиста, с все лафовете пак се топите като лански сняг, ако ти следвам логиката а-ла 24 часа - върнали се за да умрат, 7-ми в света по смъртност в ковида сте. Ти така се върна и кел файда, цъфна та върза в средата на нищото, дори не осъзнаваш, че 2млн от тия уж в БГ не сме там, просто в личните ни карти продължава да стои български адрес.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Много често и на посоки ползваш термина хайп. Това за акции на NYSE бива, ама за имотите си много в грешка. Никой няма полза да предизвиква някакъв хайп Или и ти, като първосигналните понижители им придаваш всемогъщи възможности и сили на брокерите
                          Напротив, терминът hype се използва в рекламирането, анонсирането и подбудата към нещо но определено с недооценена стойност превишаваща ползите и ефекта от покупката му.
                          За имотите не съм бил свидетел на подобно нещо. Много купиха и са го правили и преди, имотите са за живеене от собственика и роднините му или за наем. Не се купува мисля с реклама, а с водещи нагласи.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Аре оставам те ти да се пънеш, че аз отивам да бачкам утре, ти подремни докъм 12 и пак тука. Лека!
                            Тичам вс.сутрин в 7ч точно ! Лека и започвай да изплуваш ,че се давиш в тиня !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                              Не съм "вметнал" и понеже знаеш пъненето ти е липса на кВо ?!
                              Аре оставам те ти да се пънеш, че аз отивам да бачкам утре, ти подремни докъм 12 и пак тука. Лека!
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Правилно си забелезал. Наблюдателен си. Всеки ден го виждам, мерси че ме светна.
                                Не съм "вметнал" и понеже знаеш пъненето ти е липса на кВо ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X