IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    И още ще падат. При три празни апартамента на глава от населението, няма как да бъде иначе. 700 лева за обзаведен триестаен - това е смешен разход на месец, дори при тези ниски доходи.
    С това не съм съгласен. Наемите няма накъде повече да падат.... Или ако падат то ще е за коптори ремпонтирани веднъж на 20 години..... Не може да дадеш 20-30К лева за ремонт и да взимаш по 400 лева бруто наем....Не става....И крайният резултат ще бъде яко тънък коптор , а който иска в нормално жилище ще се наложи да плати поне настоящото ниво ... Иначе просто няма да се отдава....

    ПП Наемите от 2 месеца тръгнаха символично нагоре....по моите статистики...

    Коментар


    • Според мен наемите в момента са по-ниски отколкото месечната вноска за апартамент, когато апартаментът е по-скъп (да кажем тристаен в хубав район). За едно двустайно жилище във Вазов ми даваха ипотечен заем за 30 г. с вноска - 900лв. Аналогичен апартамент струва към 800 лв. Първоначалната вноска, данъците и поддръжката не ги включвам даже.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Добър пример.
        Проста сметка:

        Покупка на този апартамент:
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...w6d&f1=1&fe7=1

        Цена 115.000 Евро, няма нужа от ремонти, Обща сума с таксите (6,5%) 122.475. Собствени средства 20.000 Евро. Кредит с 3,5% лихва за 30 години. Месечна вноска 900 лева, отделно данък сгради, такса смет и подобни, които не ги броя.

        Ето ви апартамент със сходна големина и качества:
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xd8&f1=1&fe7=1
        Наем 700 лева.

        700 лева наем на месец, срещу 900 лева месечна вноска (от които 600 лева лихви, равносилни на наем) + данъци + 20000 Евро кеш + 30 години заробване към банката

        И тук говорим за нисък клас имот с цена 1200 Евро на квадрат. Какво да кажем тогава за набалончените имоти с цени над 2000 Евро?
        Искам брокерите тук да дават конкретни примерни с цифри като горния и да ми обяснят защо кредитът си струва повече от наема. Искам конкретни сметки и числа, не лакърдисване.

        Съвсем скоро ще достигнем ситуацията, при която лихвената част от месечната вноска ще бъде повече, отколкото месечния наем.
        Всъщност сметката ти не е коректна с доста.
        Апарта под наем е по-голям с поне 20 квадрата реални / което са 25 000 евро разлика в цената/ и има паркомясто, което Ратко знае , но е поне 100-150 лева наем и около 20 000 евро. Обзавеждането на апарта под наем е поне 2 пъти по-скъпо от този за продажба..
        Крайният резултат е че при това сравнение наема е многократно по-изгоден от покупката...Несравнимо. Като добавим и аргументите за риска, мобилността и т.н. за които пиша от години избора би трябвало да е ясен - живота под наем е по-изгоден от ипотечката. Това важи буквално за всички апрти от 3-стаен нагоре. За двустаен в повечето случаи също. При маломерките покупката генерално е по-изгодна ама за какво ти е....като е за лично ползване ?!?! Тя е винаги временно решение и наема пасва по-добре.
        Т.е. ситуацията , че лихвената част от месечната вноска повече от месечният наем е вече достигната за повечето апарти, които имат смисъл от покупка.... Когато включиш всички разходи, обзавеждане, довършване, време и т.н. А за лЮкс сегмента е направо шокиращо предимството на наема пред ипотечката....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Аууу ма те наемите са паднали с 30-40% покрай бизнеспарка.
          Как ли се чувстват "инвеститорите"?
          И още ще падат. При три празни апартамента на глава от населението, няма как да бъде иначе. 700 лева за обзаведен триестаен - това е смешен разход на месец, дори при тези ниски доходи.
          Last edited by ejonny2376; 21.04.2021, 13:27.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Добър пример.
            Проста сметка:

            Покупка на този апартамент:
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...w6d&f1=1&fe7=1

            Цена 115.000 Евро, няма нужа от ремонти, Обща сума с таксите (6,5%) 122.475. Собствени средства 20.000 Евро. Кредит с 3,5% лихва за 30 години. Месечна вноска 900 лева, отделно данък сгради, такса смет и подобни, които не ги броя.

            Ето ви апартамент със сходна големина и качества:
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xd8&f1=1&fe7=1
            Наем 700 лева.

            700 лева наем на месец, срещу 900 лева месечна вноска (от които 600 лева лихви, равносилни на наем) + данъци + 20000 Евро кеш + 30 години заробване към банката

            И тук говорим за нисък клас имот с цена 1200 Евро на квадрат. Какво да кажем тогава за набалончените имоти с цени над 2000 Евро?
            Искам брокерите тук да дават конкретни примерни с цифри като горния и да ми обяснят защо кредитът си струва повече от наема. Искам конкретни сметки и числа, не лакърдисване.
            Аууу ма те наемите са паднали с 30-40% покрай бизнеспарка.
            Как ли се чувстват "инвеститорите"?
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              3500-4000 ккал ги докарвам, не съм слон, но се въртя около 100 кг и "тренирам" ежедневно все още. Сериозните спортисти ядат поне два пъти повече от описаното. И това е храна от магазина, нищо в нея не е висок клас, там разходите стават съвсем други, нито скъпо телешко ям, нито сьомга, нито пилешко от 30 лв килограма. Забележи, че за другите 3 члена от семейството давам доста по-скромни разходи, защото ако жена ти излезе претенциозна 50те лв дневно лесно стават 100.
              100 кг. са си свръх тегло. Нормално тегло за 1.80 м. е 70 кг. Дори да тренираш, ако си чист и не ползваш препарати, няма как да си над 70 кг. за тази примерна височина. Всички препарати съдържат креатин, за да ти помпат клетките с вода и да ти расте привидно мускулатурата. На клетъчно ниво си плик с вода. Спреш ли ги, организмът ще изхвърли тази вода като околоплодни води - все едно си родил. Така нормалното хранене се свежда до 1000 ккал. дневно. Достатъчно е да ядеш бобови храни, ядки, зърнени и зеленчуци и плодове. С такава разкладка можеш да изкараш и със 100 лв. месечно. Ако имаш градина - и 50 са достатъчно. Аз съм 72 кг. и правя с това оптимално тегло всякакви щуротии на лоста, успоредката и халките. Толко съм влязъл в казармата някога, когато съм бил изграден физиологически, толкоз съм и сега. Това означава оптимум. Със 100 кг. тегло можеш само лежанка да правиш и ако виснеш на висилката - ще риташ на нея като обесен. Разликата е огромна. Ръката ми е 38 без никога да съм пил каквото и да било, бил съм само на посочените три уреда и тренирам за здраве и до днес. Мускулът е продълговат, здрав и устойчив във времето. При щанги е топчест и се топи като сладолед, след като спреш. С времето сухожилията ти стават на съчки. Погледни ги Арнолд и Ван Дам - нищо не е останало от тях. Сигурно са изяли цели зоопаркове и тирове с препарати с все шофьорите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение


                Това е така , но ти си мъж и разсъждаваш логически .
                Жените не мислят по този начин, емоцията е водеща при тях .
                И понеже повечето мъже са послушковци стигаме до Вариант 2.
                това ми напомни на рекламата за Милоооо айде на малдивите (новия апартамент) и като измрънка и на родата и мъжа(разума) е сам сред глутница
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от seeker33 Разгледай мнение
                  В Младост 4 наемите на двустайните вече започват от 400лв. В скоро време ичаквам да видя и 300лв.
                  А ако има пазарлък , отчаян собственик може да плонжира и повече.
                  Кога ли ще въведат данък от 3% за второ жилище като в Англия.
                  Добър пример.
                  Проста сметка:

                  Покупка на този апартамент:
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...w6d&f1=1&fe7=1

                  Цена 115.000 Евро, няма нужа от ремонти, Обща сума с таксите (6,5%) 122.475. Собствени средства 20.000 Евро. Кредит с 3,5% лихва за 30 години. Месечна вноска 900 лева, отделно данък сгради, такса смет и подобни, които не ги броя.

                  Ето ви апартамент със сходна големина и качества:
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xd8&f1=1&fe7=1
                  Наем 700 лева.

                  700 лева наем на месец, срещу 900 лева месечна вноска (от които 600 лева лихви, равносилни на наем) + данъци + 20000 Евро кеш + 30 години заробване към банката

                  И тук говорим за нисък клас имот с цена 1200 Евро на квадрат. Какво да кажем тогава за набалончените имоти с цени над 2000 Евро?
                  Искам брокерите тук да дават конкретни примерни с цифри като горния и да ми обяснят защо кредитът си струва повече от наема. Искам конкретни сметки и числа, не лакърдисване.

                  Съвсем скоро ще достигнем ситуацията, при която лихвената част от месечната вноска ще бъде повече, отколкото месечния наем.
                  Last edited by ejonny2376; 21.04.2021, 13:19.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                    Колело поне?
                    И колело нямам. Нулевак от всякъде.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


                      Вариант 1: Плащаш месечен наем от 1000 лева и имаш пълна свобода на действие (да се местиш където искаш и когато искаш), без финансови рискове.
                      Вариант 2: Плащаш 30к евро кеш (които вече трябва да си ги спестил), 1000 лева вноска (от които 2/3 лихви), поемаш риска да останеш на улицата с огромен дълг и се надяваш след 35 години евентуално да имаш собствена панелка в Люлин, която е възможно физически да не съществува дотогава, като за тези 35 години се обвързващ с този имот и не можеш да мръднеш от него.

                      Обясни ми кой разумен човек би направил глупостта да предпочете Вариант 2!
                      Съгласен съм с Джонката, който няма пари да си стои под наем (само не при мама и тати).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Нямам
                        Колело поне?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


                          Вариант 1: Плащаш месечен наем от 1000 лева и имаш пълна свобода на действие (да се местиш където искаш и когато искаш), без финансови рискове.
                          Вариант 2: Плащаш 30к евро кеш (които вече трябва да си ги спестил), 1000 лева вноска (от които 2/3 лихви), поемаш риска да останеш на улицата с огромен дълг и се надяваш след 35 години евентуално да имаш собствена панелка в Люлин, която е възможно физически да не съществува дотогава, като за тези 35 години се обвързващ с този имот и не можеш да мръднеш от него.

                          Обясни ми кой разумен човек би направил глупостта да предпочете Вариант 2!

                          Това е така , но ти си мъж и разсъждаваш логически .
                          Жените не мислят по този начин, емоцията е водеща при тях .
                          И понеже повечето мъже са послушковци стигаме до Вариант 2.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            заплатка, ти кола имаш ли?
                            Нямам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              момци неперонци
                              кой е клиентът , когато отдаваМЕ нещо под наем ние или наемателят
                              кой е клиентът, когато продаваме нещо ние или купувачът
                              В Младост 4 наемите на двустайните вече започват от 400лв. В скоро време ичаквам да видя и 300лв.
                              А ако има пазарлък , отчаян собственик може да плонжира и повече.
                              Кога ли ще въведат данък от 3% за второ жилище като в Англия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Тук няма да се съглася с теб. За мен перфектният наемател е "само за малко, докато спести за жилище". Плаща си като поп, има финансови резерви, не смее да мръдне за да не му поскъпне наема. Трупа десетина хиляди годишно в сметката (ако има късмет), а мечтаното жилище поскъпва почти с толкова. И така 10 години, докато се усети че гони хоризонта и е по-добре да изплаща собствено. Някои се усещат след 40-така даже.

                                Вариант 1: Плащаш месечен наем от 1000 лева и имаш пълна свобода на действие (да се местиш където искаш и когато искаш), без финансови рискове.
                                Вариант 2: Плащаш 30к евро кеш (които вече трябва да си ги спестил), 1000 лева вноска (от които 2/3 лихви), поемаш риска да останеш на улицата с огромен дълг и се надяваш след 35 години евентуално да имаш собствена панелка в Люлин, която е възможно физически да не съществува дотогава, като за тези 35 години се обвързващ с този имот и не можеш да мръднеш от него.

                                Обясни ми кой разумен човек би направил глупостта да предпочете Вариант 2!

                                Коментар

                                Working...
                                X