IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

    интересен е спадът на осигурените 22 -23г. който е двоен на този от тежките години на ковид - 200 хиляди за година

    но успокоителното е че и пенсионерите за годините на ковид намаляват с половин милион

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      На него не му трябва да купува имот. Като прибира минимум 8% годишно при акциите, облигациите и фондовете, защо му е да да си понижава доходността и да се набутва с 1,5% годишна доходност на тухлите?!

      Няма никаква инвестиционна логика.
      Веднага ти отговарям защо му трябва. Защото живее в детската при мама или в апартамента на жените до него Ето за това му трябва. Какъв инвеститор е това ? Поне да беше се изнесъл под наем пак мога да разбера ама това не го разбирам. Инвестиционна логика, Боже, опази !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Повече от отличен резултат! Тухлите в бг и те правят толкова... ама за 40 години...
        https://finance.yahoo.com/quote/QQQ?p=QQQ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

          Моя ETF само 180% доходност за 5 години.Слаба работа.
          Повече от отличен резултат! Тухлите в бг и те правят толкова... ама за 40 години...
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар




          • Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	52.3 КБ
ID:	4139457


            https://www.dnevnik.bg/biznes/2023/1...home_NaiNovoto
            Last edited by unimog; 22.12.2023, 07:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Поздравления за добрите цифри. Гледам и индексите за последната година и те показват толкова като твоето средно някъде., а Радев с неговия етф е направо връх :-)
              Т.е уцелил си добър момент за вход. При мен е сложно в тази област особено що се отнася до гаранциите на посредниците и данъчната част.
              Каквото и да е аз съм греда тази година, но приоритетите към момента са ми други /семейството/ и кеша ми стига.... Нямам време да се занимавам с ремонти и довършителни работи или с повече наематели , нито пък ми се рискува с акции....
              Основното на поста ми беше, че има ръст на имотиту ... не малък като предпоставките бяха и са да го няма.... т.е. некъде нещо пропускам като сила на влияние върху цените....
              Моя ETF само 180% доходност за 5 години.Слаба работа.




              ПП. Пак си задръстил форума с глупости
              Last edited by nradev1111; 22.12.2023, 06:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                5%,6% ми е доходността за няколко дена от петролни акции.За 6 месеца ,не пълна година имам над 8%.,цялото портфолиоТака че какво да ти кажа ?Най кекавия депозит дава вече едни около 2% за 12 месеца чисто.За ДЦК 4% и малко отгоре ....Това са числата и те вече не са в полза на имотите.Между другото от американския пазар на имоти имам 27% ,ама там поне знам от какво са ,хората имат нужда да се строи и строителите дето съм вложил са топ 3 за последните 50 години история .Това е ...
                Поздравления за добрите цифри. Гледам и индексите за последната година и те показват толкова като твоето средно някъде., а Радев с неговия етф е направо връх :-)
                Т.е уцелил си добър момент за вход. При мен е сложно в тази област особено що се отнася до гаранциите на посредниците и данъчната част.
                Каквото и да е аз съм греда тази година, но приоритетите към момента са ми други /семейството/ и кеша ми стига.... Нямам време да се занимавам с ремонти и довършителни работи или с повече наематели , нито пък ми се рискува с акции....
                Основното на поста ми беше, че има ръст на имотиту ... не малък като предпоставките бяха и са да го няма.... т.е. некъде нещо пропускам като сила на влияние върху цените....

                Коментар


                • Тик так тик так, прави неумолимо часовниковата стрелка. В темата настъпи час на смирение. Въпреки редицата публикувани повишителски коментари уж с насмешка "ха ха, перона това перона онова", часът на страшния съд наближава. Уж като чели тези коментари ще предизвикат чудо, което да отмени неизбежното публикуване на имотните цени за третото тримесечие, тухлоглавите правят последни напъни да се самозаблудят че всичко е наред. Утре в 11ч много представи ще бъдат разбити.

                  Редакция: вече е днес

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Кавръка никога няма да купи имот, щом от 5 годишно чакане в депозити , облигации и в акции , стоенето тук, му е само за забавление, а и си намерил и кака, където при нея да паразитира, никакъв шанс, като знае как е изгонен, с какво унижение за него...
                    На него не му трябва да купува имот. Като прибира минимум 8% годишно при акциите, облигациите и фондовете, защо му е да да си понижава доходността и да се набутва с 1,5% годишна доходност на тухлите?!

                    Няма никаква инвестиционна логика.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      лордче, академиците трябва да се уважавате

                      тоя гараж, твоя, дали не е по-добре да го направиш като маломерен двустаен
                      или като две студия
                      като гледам каква лавина от наематели се задава сред висшистите
                      може да направиш и нещо като къмпинг в двора
                      Като гледам колко умно-красиви си позволяват напоследък да паркират пред него, поне 250, ще му сакам! Нищо не е, ама за сутрешна баничка с айрян ще има, после, през деня, дано оцелея...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Кавръка никога няма да купи имот, щом от 5 годишно чакане в депозити , облигации и в акции , стоенето тук, му е само за забавление, а и си намерил и кака, където при нея да паразитира, никакъв шанс, като знае как е изгонен, с какво унижение за него...
                        тук вече е ударил джакпот-а. Браво на .него. Да я слуша там и да си натиска парцалите при нея, че иначе лошо в деЦката до след пенсия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          върти ми се, че сега беше на кораб до таити

                          какво друго ти се върти?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            брат ти да не ти е преписал неговата половина?

                            не ме хейти мене аз не съм строителен предприемач нито навивам хората да си набиват спестяванията в тухли при положение, че нацията се топи.
                            Мерси брат!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              Засега не. Утре заминавам да покарам ски до Нова Година в Банско, после от 13ти януари пак само, че във Франция. Като се върна се надявам кольо да е продал двете акции на Майкрософт.
                              върти ми се, че сега беше на кораб до таити


                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                нямаш причини да трепериш
                                Засега не. Утре заминавам да покарам ски до Нова Година в Банско, после от 13ти януари пак само, че във Франция. Като се върна се надявам кольо да е продал двете акции на Майкрософт.

                                Коментар

                                Working...
                                X