IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Е да, но в България само за приятелки стават нашите "университети". Не е чудно че в една Холандия примерно студентите от една малка България са на второ място по брой след съседна 85 милионна Германия. Повече от поляци, румънци, французи, италианци и прочие. Всеки който иска да учи реално, отива на Запад. И твоите деца също, ако не се лъжа.
    Тук категорично няма да се съглася ама категорично...Ученето е вътрешен процес не външен.Който иска да учи учи и тук.Всеки сам определя какво да научи.Насила не става.Проблема на нашите университети е че не пишат двойки и позволяват на откровени смешници да вземат диплома.После същите тея преписвачи и некадърници се записват в политическа партия и помощта на леля тати мама баба батко приятели стават началници...Познавам хора завършили на Запад на връзано куче леБ не могат да дадат....Аз съм завършил ТУ София специалност Електрически централи мрежи и системи и специализация Автоматизация на Електроенергийни ситеми.Готов съм по моята професия да се съзтезавам с всеки завършил Западен университет.Само ще ти кажа че на Запад такива специалности няма и го карат на принципа на чиракуването...Предполагам не ти се вярва ама е така половината ми група работи в САЩ и Канада пълен потрес е...Не вярвай на пропагандата за великия Запад реалността е че там всеки е менджър на себе си...Няма как с чиракуване да научиш как се смятат токове на късо въобще освен да носиш инструментите и да ходиш за кафе друго няма как...Кадрите на тамошната енергетика са предимно българи поляци хървати....Ако имаш познати питай ги

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      намерете му на евго една приятелка най-накрая!
      по каквато и тема да пише момчето, все на приятелки завършва.

      пеше, ти, там по село не познаваш ли некоя убавица, дека сака да стане софиянка.
      Те по селата на 12 години вече са годени.

      Коментар


      • намерете му на евго една приятелка най-накрая!
        по каквато и тема да пише момчето, все на приятелки завършва.

        пеше, ти, там по село не познаваш ли некоя убавица, дека сака да стане софиянка.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Те предлагат това което студентите "искат". Модерна беше икономиката, готово - ето ти колкото искаш места за заблудени овчици от провинцията. Сега вече не е толкова модерна, но пак много си го избират щото е много по-лесно от инженерните науки. Страшно много младежи и не толкова млади се изприщват като чуят математика.
          Аз съм изкарвал 5.93 на изпит по математика в УНСС през 1997г.

          А задачите за техническите вузове ги решавах без проблем и за 6.00.

          Пиша и чертая много красиво като за мъж,

          Обаче, във вузовете много често няма учебници по математика (за това, което ти преподават), няма сборници, няма от къде да се готвиш, само от лекции и упражнения и няма обясняване. Поради тази причина студентите не харесваш висшата математика и едвам я вземат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение



            Значи все пак улучих нещо с коментара си.

            Проблемът на българските вузове е, че не произвеждат това, което бизнеса търси.
            Те предлагат това което студентите "искат". Модерна беше икономиката, готово - ето ти колкото искаш места за заблудени овчици от провинцията. Сега вече не е толкова модерна, но пак много си го избират щото е много по-лесно от инженерните науки. Страшно много младежи и не толкова млади се изприщват като чуят математика.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              В Университет се ходи да се учи а не да си търсиш приятелка....Объркал си театъра със стадиона
              Е да, но в България само за приятелки стават нашите "университети". Не е чудно че в една Холандия примерно студентите от една малка България са на второ място по брой след съседна 85 милионна Германия. Повече от поляци, румънци, французи, италианци и прочие. Всеки който иска да учи реално, отива на Запад. И твоите деца също, ако не се лъжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Бих се съгласил за девойките, макар че и другите университети в София само за това стават общо взето. А каква работа ти гарантира точно па унисесето не ми е ясно. Те в момента имат повече студенти от целия ТУ, който покрива целия спектър инженери. Не мисля че има работа за толкова икономисти, няма как всички да са счетита или някой и друг маркетинг спец. Повечето после бачкат каквото намерят, което биха могли и без тая "специалност".


                Значи все пак улучих нещо с коментара си.

                Проблемът на българските вузове е, че не произвеждат това, което бизнеса търси.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Привет,

                  в УНСС приемат с по-нисък бал, много студенти и качеството не е много високо. Въпреки това, дипломата им гарантира работа и има приложимост.

                  В УНСС по-лесно може да си намериш приятелка от провинцията сред големия поток и да се вземете.

                  А пък в СУ приемат по-трудно, по-трудно е следването, но много често ти преподават по стария начин, с диктуване, възрастни професори с неактуални курсове. Или поне така беше по мое време.

                  Тези неща, които наблюдаваме в момента, ги няма в учебниците и всеки сам трябва да си прецени как да си спаси парите от обезценка. Има и так.нар. парадокс на спестовността - ако много къташ, за период от 20-30г има "инфлиране" на паричната маса и голяма обезценка, пример за това са цените през 2000 г. и днес. Можете лесно да сравните.
                  В Университет се ходи да се учи а не да си търсиш приятелка....Объркал си театъра със стадиона

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Привет,

                    в УНСС приемат с по-нисък бал, много студенти и качеството не е много високо. Въпреки това, дипломата им гарантира работа и има приложимост.

                    В УНСС по-лесно може да си намериш приятелка от провинцията сред големия поток и да се вземете.

                    А пък в СУ приемат по-трудно, по-трудно е следването, но много често ти преподават по стария начин, с диктуване, възрастни професори с неактуални курсове. Или поне така беше по мое време.

                    Тези неща, които наблюдаваме в момента, ги няма в учебниците и всеки сам трябва да си прецени как да си спаси парите от обезценка. Има и так.нар. парадокс на спестовността - ако много къташ, за период от 20-30г има "инфлиране" на паричната маса и голяма обезценка, пример за това са цените през 2000 г. и днес. Можете лесно да сравните.
                    Бих се съгласил за девойките, макар че и другите университети в София само за това стават общо взето. А каква работа ти гарантира точно па унисесето не ми е ясно. Те в момента имат повече студенти от целия ТУ, който покрива целия спектър инженери. Не мисля че има работа за толкова икономисти, няма как всички да са счетита или някой и друг маркетинг спец. Повечето после бачкат каквото намерят, което биха могли и без тая "специалност".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Аз съм ти казвал на тебе много пъти че УНСС не е никакво училище ама никакво.Във вашите пропагандни или агитационни материали щото това не са учебници ясно си пише покачва се инфлацията вдига се лихвеният процент.Вдига се лихвения процент вдига се цената на валутата.Какво наблюдаваме обаче?Висока инфлация курса на долара расте а лихвата отрицателна....тия къде вземат решенията май са учили по други учебници а вас са измамили.Аз съм инженер.Вярвам само на Природните закони и Бог....Ако имаш диплома от УНСС изхвърли я в гюма безполезна е.Нефта е ясен но вдигнат ли лихвата следва фалит.Десетки милиони ще разберат че пенсия няма да има и спестявания също.Как мислиш ще реагират???А и са добре въоръжени..
                      Привет,

                      в УНСС приемат с по-нисък бал, много студенти и качеството не е много високо. Въпреки това, дипломата им гарантира работа и има приложимост.

                      В УНСС по-лесно може да си намериш приятелка от провинцията сред големия поток и да се вземете.

                      А пък в СУ приемат по-трудно, по-трудно е следването, но много често ти преподават по стария начин, с диктуване, възрастни професори с неактуални курсове. Или поне така беше по мое време.

                      Тези неща, които наблюдаваме в момента, ги няма в учебниците и всеки сам трябва да си прецени как да си спаси парите от обезценка. Има и так.нар. парадокс на спестовността - ако много къташ, за период от 20-30г има "инфлиране" на паричната маса и голяма обезценка, пример за това са цените през 2000 г. и днес. Можете лесно да сравните.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Никаква гражданска война няма да стане ,петрола днес скочи до 84 долара за барел,като добавим и веригите за доставки които на практика са разрушени в голяма степен ,нищо добро не очаква икономиката ,при стабилни нива на инфлация Централната банка влиза в ролята на регулатор на ценовата стабилност и вдига лихвите .
                        Аз съм ти казвал на тебе много пъти че УНСС не е никакво училище ама никакво.Във вашите пропагандни или агитационни материали щото това не са учебници ясно си пише покачва се инфлацията вдига се лихвеният процент.Вдига се лихвения процент вдига се цената на валутата.Какво наблюдаваме обаче?Висока инфлация курса на долара расте а лихвата отрицателна....тия къде вземат решенията май са учили по други учебници а вас са измамили.Аз съм инженер.Вярвам само на Природните закони и Бог....Ако имаш диплома от УНСС изхвърли я в гюма безполезна е.Нефта е ясен но вдигнат ли лихвата следва фалит.Десетки милиони ще разберат че пенсия няма да има и спестявания също.Как мислиш ще реагират???А и са добре въоръжени..
                        Last edited by power grid; 15.10.2021, 10:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                          Същото като с парещия кеш, апартаментите в Изток и вилите на свлачището в Балчик.
                          Не виждаш ли че тук си чатят само банда глупаци, дето си немат работа.
                          Един се хвалеше как взимал 2 бона заплата, и "отдавал" магазин от гипсокартон аз 150 лева.... егати инвестицията. Богаташ направо.
                          Това ако са инвеститори... Ми те половината не знеят къде седи инвеститора в процеса на строителство.
                          Как къде седи у жипката седи и си джитка из София.Яде пие по кръчмите клеца манекенки и миски спи до обяд а наивниците чакат апартаменти

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

                            ко стаа с гоУемото МЯУ, опънатия ластик, разтворената ножица и плуването без гащи при имотите?
                            Същото като с парещия кеш, апартаментите в Изток и вилите на свлачището в Балчик.
                            Не виждаш ли че тук си чатят само банда глупаци, дето си немат работа.
                            Един се хвалеше как взимал 2 бона заплата, и "отдавал" магазин от гипсокартон аз 150 лева.... егати инвестицията. Богаташ направо.
                            Това ако са инвеститори... Ми те половината не знеят къде седи инвеститора в процеса на строителство.
                            Last edited by Пешко К.; 15.10.2021, 10:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              И с 0,25 няма да го направи щото дълговете вече са 30 трилиона....Ще последва Гражданска война.САЩ ще станат държава източник на бежанци....сега са само бананова с ядрени ракети
                              Никаква гражданска война няма да стане ,петрола днес скочи до 84 долара за барел,като добавим и веригите за доставки които на практика са разрушени в голяма степен ,нищо добро не очаква икономиката ,при стабилни нива на инфлация Централната банка влиза в ролята на регулатор на ценовата стабилност и вдига лихвите .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Фед- а ако вигне лихвата с 2% в световен мащаб включително и тук цените на имотиту ще са поне 20% надолу. Но засега не планира да го прави, първото планирано вдигане на лихвата е 0.25.
                                И с 0,25 няма да го направи щото дълговете вече са 30 трилиона....Ще последва Гражданска война.САЩ ще станат държава източник на бежанци....сега са само бананова с ядрени ракети

                                Коментар

                                Working...
                                X