IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    ... няма опция "имам имот, който все още е на банката докато не изплати ипотеката по него"
    Такава опция по принцип не мисля, че съществува.
    Имотът си е на ипотекаря - спокойно може да го продаде с учредената в/у него ипотека (или да я погаси с парите от продажбата) - само че ако ипотеката ще се прехвърля е нужно и съгласието на кредитора! Т.е. ипотеката може да се прехвърли в/у новия собственик след оценка на риска и одобрение от страна на банката (но ако риск факторът е по-висок - може да има промяна нагоре в % за новия собственик).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Добави и опция номер 9- Имам хотел в Банско, за да може и съдията да гласува
      Благодаря но опцията вече я има, само може да се уточни за какъв имот става въпрос. По-скоро ти ме подсещаш, че няма опция "имам имот, който все още е на банката докато не изплати ипотеката по него"
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Не разбирам защо се заяждаш ? Когато е необходимо си плащам данъците без да роптая ама не виждам причина сама да си причинявам да плащам допълнително данъци. Няма да продавам известно време и толкова без да е необходимо да плащам.
        Само конфискации и кражби са ви в главите на някой хора в този форум ! Ужас !!!
        Честно казано, на мен ми се ще да има конфискации на изоставени и запуснати имоти в нежелани части на страната, като например в северозападна България. Но условието да е да се стегнат и развиват. Но НЕ, нашите познати радетели за конфискация искат в София. И това го искат да стане утре защото до 2029-та ще имат други притеснения.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          по темата:

          Имам идея да направим една анкета резултатите от която ще ни покажат има ли потенциални купувачи на имоти за в бъдеще и оттам да си направим заключение за повишението на цените. Не знам само каква да бъде анкетата, явна или анонимна.
          Въпроса в анкетата е: В какво жилище живеете в момента?

          Възможните отговори са:

          1. Живея под наем и нямам намерение да купувам.
          2. Живея под наем, но ще закупя при възможност.
          3. Живея при родител и нямам намерение да купувам.
          4. Живея при родител, но имам желание да купувам.
          5. Живея в наследствен имот.
          6. Живея в собственозакупен имот, нямам други и не желая да купувам още.
          7. Живея в собствен имот, но бих закупил и още (ваканционни или инвестиционни)
          8. Строя собствен имот.

          Добре ще бъде да има и уточнения дали за къща става въпрос или за апартамент.

          Какво мислите? Добра ли е идеята за подобна анкета? Резултатите от нея ще покажат нагласите към закупуването на имоти.
          Добави и опция номер 9- Имам хотел в Банско, за да може и съдията да гласува

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Този апартамент в кой квартал е ако не е тайна. Не се заяждам ,почвам да събирам мнения къде купува народа
            Знам че не се заяждаш, но тъй като средата във форума е доста язвителна, ще пропусна да споделя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
              по темата:

              Имам идея да направим една анкета резултатите от която ще ни покажат има ли потенциални купувачи на имоти за в бъдеще и оттам да си направим заключение за повишението на цените. Не знам само каква да бъде анкетата, явна или анонимна.
              Въпроса в анкетата е: В какво жилище живеете в момента?

              Възможните отговори са:

              1. Живея под наем и нямам намерение да купувам.
              2. Живея под наем, но ще закупя при възможност.
              3. Живея при родител и нямам намерение да купувам.
              4. Живея при родител, но имам желание да купувам.
              5. Живея в наследствен имот.
              6. Живея в собственозакупен имот, нямам други и не желая да купувам още.
              7. Живея в собствен имот, но бих закупил и още (ваканционни или инвестиционни)
              8. Строя собствен имот.

              Добре ще бъде да има и уточнения дали за къща става въпрос или за апартамент.

              Какво мислите? Добра ли е идеята за подобна анкета? Резултатите от нея ще покажат нагласите към закупуването на имоти.
              7.Къща във Варна,Вила над Варна,Ваканционен имот и апартамент на зелено вече с акт 15 във Варна.
              Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                можеш просто да пишеш имот с уточнението, че става въпрос за апартамент. Иначе доколкото ти си споделял знаем че живееш в наследствен имот, но и сам си построил апартамент в София. т.е. има повече имоти.
                Да аз живея в наследствен и ремонтиран основно от мен имот на село.От време на време преспивам в построен от мен апартамент в Плевен и купен от мен в София.Имам и наследствена земеделска земя която изобщо не е малко.Повече имоти не ми трябват.Говоря за себе си.От имотите на жена ми не се интересувам те са си нейни и да му мислят с децата.Отделно те почти си постоиха свои върху мой наследствен парцел.А забравих имам и два гаража и 500 кв.м идеална част от УПИ които ползвам като 6 паркоместа дадени под наем.В кооперацията на децата имам гараж.Отделно дворно място в едно село до София..
                Last edited by power grid; 22.11.2021, 12:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                  7, и в момента купувам, като вече има Акт14. Не е с инвестиционна цел, поне не на този етап.

                  Строителя почва друг обект в центъра, но определено не е щастлив от покачването на материалите.
                  Този апартамент в кой квартал е ако не е тайна. Не се заяждам ,почвам да събирам мнения къде купува народа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Адмирации за участието в анкетата. Дано само написаното да е вярно, иначе се изкривяват резултатите от анкетата. Признавам си, че ми звучи доста странно "имам имоти в които не ми се живее". Доста странно е човек да си купи имот и после да не му се живее в него. Не мислиш ли?
                    Не съм само аз. И други тук гледам са се нахендрили в имоти, в които нямат намерение да живеят.
                    Просто диверсификация - да не е всичко на борсата. Съчетано с изгодна цена. Това беше поне идеята.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Когат те хванат. С глобите. А може и конфискацийка
                      Не разбирам защо се заяждаш ? Когато е необходимо си плащам данъците без да роптая ама не виждам причина сама да си причинявам да плащам допълнително данъци. Няма да продавам известно време и толкова без да е необходимо да плащам.
                      Само конфискации и кражби са ви в главите на някой хора в този форум ! Ужас !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Ще го четем скоро и него в новините значи... ти щастлив ли си, че почва друг обект и ясно си казва че не го уреждат новите цени на материали - а "твоя" виси недовършен?
                        Хората работят всеки ден, минавам от там често. Не виждам драма с "моя" за сега.
                        Под "почва" имам предвид, разрешителни, документи, и.т.н.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Е няма как всички да въртим ханчета из швабско в които хем живеем, хем да приемаме странници от анадола. То иначе кой ще остане в БГ.
                          мисля, че колегата е малко разстроен, защото в анкетата няма подобен отговор
                          никога не съм имал собствен. в момента обитавам имот на банката и не се знае, дали някога ще го изплатя. но поне наем не плащам. само тънка лихва.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                            7, и в момента купувам, като вече има Акт14. Не е с инвестиционна цел, поне не на този етап.

                            Строителя почва друг обект в центъра, но определено не е щастлив от покачването на материалите.
                            Ще го четем скоро и него в новините значи... ти щастлив ли си, че почва друг обект и ясно си казва че не го уреждат новите цени на материали - а "твоя" виси недовършен?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Може, ама когато е необходимо
                              Когат те хванат. С глобите. А може и конфискацийка

                              Коментар


                              • 7, и в момента купувам, като вече има Акт14. Не е с инвестиционна цел, поне не на този етап.

                                Строителя почва друг обект в центъра, но определено не е щастлив от покачването на материалите.

                                Коментар

                                Working...
                                X