IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    Кристалното кълбо ми казва да инвестирам само в неща дет са ми под ръка и под мой контрол в голяма степен.
    Онез имагинерните при тва извън мой контрол изцяло / 100% статист/ предпочитам да люпя семки и да пиша после - виде ли ко стаНА ?! :-)
    Тъй де, ама знаеш приказката за кошницата и яйцата?
    Дори да си набил всичко в циментовата кошница, пак добре е да има някаква диверсификация.
    Не е лошо панелчетата да са в различни държави, че глей ко става......
    Даже ако може едно парцелче от 10-на дка на Марс (+ двупосочен билет от Мъск) - най-добре.
    Докато отшуми патърдията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Знам, знам. Понеже си "песимист на кубик" - тебе само мат'риалното те оправя!
      Не го ли усетиш, почувствуваш...... не го признаваш!
      (веселба да става)
      Майтап, майтап, ама виелица през Март си е баш реалност. добре е човек да е на топло, сгодно и сигурно място :-)
      Виртуалното нито топли, нито е сигурно :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        А какво ти казва кристалното кълбо! Потъркай кълбото де!

        Ти си по конспирациите...... според теб не е ли всичко пренаредено вече, мача е свирен, останалото - само парлама за пред аудиторията!? Или се оказва, че все пак има и непредвидени елементи?

        ===
        Ops...грешка! хаха...
        Реших, че ми е отговорил Песимиста на Кубик.
        Тоя пост е за него!!! :+))))
        Кристалното кълбо ми казва да инвестирам само в неща дет са ми под ръка и под мой контрол в голяма степен.
        За онез имагинерните при тва извън мой контрол изцяло / 100% статист/ предпочитам да люпя семки и да пиша после - виде ли ко стаНА ?! :-)
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.03.2022, 14:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          Онез сложните думи - репресия, депресия ли беа ? Как се борАт с тях ? Дърводобивната промишленост ще помага ли или само дигитаната ? :-)
          Знам, знам. Понеже си "песимист на кубик" - тебе само мат'риалното те оправя!
          Не го ли усетиш, почувствуваш...... не го признаваш!
          (веселба да става)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Те сценариите винаги са три - или да падне, или да се задържи на сегашната цена или да рипне още...

            При тази и над сегашната цена -> нещата вървят към рецесия (краткосрочно) или депресия (дългосрочно). Отначало цените ще се вдигнат естествено (това е трансмисионния механизъм на кризата) -> после потреблението се свива, идва безработицата, а накрая и дефлацията.
            (от днес: https://www.24chasa.bg/novini/article/11043588)

            И все пак не изключвам и варианта да свалят трайно петрола под 100$. Навремето Рейгън така ги фалира, като задържа петрола на 25$, щото това им е основния източник на долари - какво друго изнасят тия пияндета? Дори да пренасочат целия си износ към Китай - първо преговорите там са тегави и бавни и второ никога няма да им даде цените, които Европа им плаща бай китаец не е мека китка като ЕС.
            Напиши го направо - зависи от политически решения в голяма степен. Затва нема как да дам и прогноза....кой политик как е спал :-) И е логично да го държат изкуствено евтин, ако не могат да спрат износа от Русия по някакъв начин. Например как ще си получават парите руснаците ? С вагони злато ли ? :-)
            Онез сложните думи - репресия, депресия ли беа ? Как се борАт с тях ? Дърводобивната промишленост ще помага ли или само дигиталната ? :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              И аз така смятам,проблема е обаче оновa изкуфяло джудже Путин да не тръгне към световна война ,в момента го удрят от 3 страни,санкции,войната в Украйна не върви по план +народа в Русия е подложен на квоти за брашно и основни продукти,което рано или късно ще ги изкара на улиците ....
              Би трябвало да не изкара дълго китайците ,дадоха назад,лекарства с мани няма как да се купят,а златото също няма къде да продават защото там също има санкционен режим
              А какво ти казва кристалното кълбо! Потъркай кълбото де!

              Ти си по конспирациите...... според теб не е ли всичко пренаредено вече, мача е свирен, останалото - само парлама за пред аудиторията!? Или се оказва, че все пак има и непредвидени елементи?

              ===
              Ops...грешка! хаха...
              Реших, че ми е отговорил Песимиста на Кубик.
              Тоя пост е за него!!! :+))))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

                Един-два поста назад беше "коптор", за който е пропилян живота, сега сравнението е с луксозна вещ.
                Имотя след 30 години когато евентуално ще стане твой се превръща в КОТУР за изриване - т.е. НАНОВО трябва да го купиш поне половината за да стане като едно време. Междувременно са се появили ПО НОВИ И ПО ХУБАВИ. (и по лоши също)
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  като нямаш пари купуваш ли си ФЕРАРИ, ЯХТА. Що се пънеш да си купуваш имот?
                  Един-два поста назад беше "коптор", за който е пропилян живота, сега сравнението е с луксозна вещ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Тука всички, които прокламират живот под наем, живеят в собствени жилища и рецепта..................разбира се нямат
                    Ясно ми е, просто се чудех какво ще предложат някои коментатори.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Не бе, гледам какво ми пише в договора...ти четеш само хипотези, щото от личен опит нямаш изказвания.
                      Ще задам въпоса по-директно.Сигурен ли си че познаваш числата?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                        Без да правя прогноза няма да се изненадам петрола да стане и 250 долара. Това е нормален процес в съответната среда. Особено ако забранят вноса от Русия без да са пуснали Иран / няма да ги пуснат на тези нива, че много ще забогатеят/ може и повече да стане.
                        И да света ще живее и плаща тази цена както сега се плаща няколко пъти по-скъп газ. 2 пъти по-скъпо олио и т.н.
                        Те сценариите винаги са три - или да падне, или да се задържи на сегашната цена или да рипне още...

                        При тази и над сегашната цена -> нещата вървят към рецесия (краткосрочно) или депресия (дългосрочно). Отначало цените ще се вдигнат естествено (това е трансмисионния механизъм на кризата) -> после потреблението се свива, идва безработицата, а накрая и дефлацията.
                        (от днес: https://www.24chasa.bg/novini/article/11043588)

                        И все пак не изключвам и варианта да свалят трайно петрола под 100$. Навремето Рейгън така ги фалира, като задържа петрола на 25$, щото това им е основния източник на долари - какво друго изнасят тия пияндета? Дори да пренасочат целия си износ към Китай - първо преговорите там са тегави и бавни и второ никога няма да им даде цените, които Европа им плаща бай китаец не е мека китка като ЕС.

                        Коментар


                        • https://m.dnevnik.bg/sviat/2022/03/0...ici_v_nato_za/

                          В момента Щатите водят преговори за прехвърляне на изтребители в Украйна...смятайте какво означава това...НАТО влиза косвено във войната ,което ще ескалира още конфликта към война извън Украйна...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            Защото е по-ефтино на ипотека.Ти сигурен ли си че знаеш как се смята ГПР или чете рекламите в сайта?
                            Не бе, гледам какво ми пише в договора...ти четеш само хипотези, щото от личен опит нямаш изказвания.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Застраховат - искат 5-7 ПЪТИ повече. Лично съм питал за мене, Ипотечен заем не дават. Дават потребителски до 3000 лева и до 3 години
                              Хахаха, на мен в спомагателната каса на дружеството ми дават до 6000, без застраховка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Моето е за потребителски кредит "доверие" в ССВ. Може да го провериш.
                                Защо да сключвам ипотека за някакви 40% от цената на имота?
                                Защото е по-евтино на ипотека.Ти сигурен ли си че знаеш как се смята ГПР или чете рекламите в сайта?
                                Last edited by nradev; 06.03.2022, 14:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X