IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Явно не разбираш какво те пита Песи. Баща ти къде е регистриран ? Защото ако е регистриран в апартамента, той не е празен ,а е празна къщата в Априлци. Точно тук се бъркат хората с празните жилища. Има много хора, които не живеят в София, но притежават такива и ги ползват, тези жилища не са празни.
    То и твоята къща е празна по логиката на Джони. Едва ли живееш в нея повече от 1-2 месеца на година....В Созопол сигурно караш повече време....
    Реално единствените празни и необитаеми са тези зарязани на ШЗ и разни наследствени неремонтирани + тези които са на един човек и се пазят за децата примерно. Но общият процент на такива имоти няма нищо общо с рекламираните от БРОКЕРИ , които нямат работа 20-30-40%.....
    Жилищата не са хотели, за да им се мери заетостта. За мен дори жилище на някой който живее в Щатите и го ползва за 2 седмици на 5 години не е празно....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Докато не ми кажеш как си стигнал и не го подплатиш с цифри и факти - по-добре не казвай нищо.
      А иначе баща ми има поне няколко апартамента (не му знам всички имоти и не ме интересуват) и освен два гаража в Оборище друго не знам да е дал под наем. Така че да, празни са.

      Ето това е статия от 2023. Нямам идея колко е вярна, но поне е нещо и има конкретика, не празни приказки.
      Явно не разбираш какво те пита Песи. Баща ти къде е регистриран ? Защото ако е регистриран в апартамента, той не е празен ,а е празна къщата в Априлци. Точно тук се бъркат хората с празните жилища. Има много хора, които не живеят в София, но притежават такива и ги ползват, тези жилища не са празни.
      Last edited by RUBLA; 19.02.2023, 13:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Апарта на баща ти необитаем ли е след като половината време са в Априлци ?
        Да 2020 и донякъде 21 беше на минус. Е 22 компенсира с лихвите като население.... и продълвава. Спрямо върха преди 2020 сега населението е поне 50К повече.... и няма да ти кава как съм стигнал до този извод :-)
        Докато не ми кажеш как си стигнал и не го подплатиш с цифри и факти - по-добре не казвай нищо.
        А иначе баща ми има поне няколко апартамента (не му знам всички имоти и не ме интересуват) и освен два гаража в Оборище друго не знам да е дал под наем. Така че да, празни са.

        Ето това е статия от 2023. Нямам идея колко е вярна, но поне е нещо и има конкретика, не празни приказки.

        Last edited by RUBLA; 19.02.2023, 12:54. Причина: Линк към чуждестранна медия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Охо, явно гъбките не са те пуснали още....Хората вече говорят за 40% необитаеми, нашият за 5% бълнува. А последните няколко години прирастът на София си е отрицателен от където и да го погледнеш.
          Апарта на баща ти необитаем ли е след като половината време са в Априлци ?
          Да 2020 и донякъде 21 беше на минус. Е 22 компенсира с лихвите като население.... и продълвава. Спрямо върха преди 2020 сега населението е поне 50К повече.... и няма да ти кава как съм стигнал до този извод :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            ............
            В София почти няма необитаеми жилища /около 5% макс/ и има огромен демографски прираст. Последната година вероятно 50-100К +....
            ......
            Охо, явно гъбките не са те пуснали още....Хората вече говорят за 40% необитаеми, нашият за 5% бълнува. А последните няколко години прирастът на София си е отрицателен от където и да го погледнеш.

            https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/750289

            Я кажи защо цитираш Шопов постоянно,след като не бил той твоят строител (не казвам че е, просто приказките ти са 1 към 1 с неговите)? Даже помня същият беше предлагал да падне ДДС-то за първо жилище на млади семейства, т.е. той да печели за сметка на държавата. Що не свали той цените с 20% като е такъв загрижен? Наглост безподобна, подплатена с лъжи като тези как нямало празни имоти.
            Last edited by ejonny2376; 19.02.2023, 12:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
              Бъркаш желаното с действителността.В Западна Европа в градовете има демографски прираст и недостиг на жилища.В София има демографски срив и много необитаеми жилища. В един момент няма да е толкова изгодно да си собственик на жилище. Така че ще има масова разпродажба,а мераклиите да купуват ще станат все по-малко.
              В София почти няма необитаеми жилища /около 5% макс/ и има огромен демографски прираст. Последната година вероятно 50-100К +....
              Разпродажби.... хахаха още те държи от снощи. И като продам какво ще правя парите при таргетирана инфлация от 3-4% реално по 2 от линка на Заплатката вчера....
              Вие така и не проумявате, че имоти се купуват основно за да се запази донякъде покупателната сила на вече изкаран кеш и абсурд някой да продава та да има още повече кеш който няма какво да прави....
              Нито ФГВБ , нито КФН / за акциите/ може да гарантира и частица от стойността на среден апарт който е продаден....
              Нямате никаква връзка с реалността на човек с имоти или на такъв който изкарва 6- цифрена сума всяка година....За второто имам предвид само Бетерчо Берти и Жонката :-))))
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.02.2023, 12:14.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Това го пишем през ден. Собственици на имоти навсякъде по света са само първите 5-10% по доходи на съответното място. Останалите са само с перспектова да са наематели. А първият 1% по-доходи купива по повече от 1 жилище.
                В София няма защо да е по-различно.
                Не разбирам защо в главата ви е само да се купува....Стандарта на Запад е да си наемател, а не собственик.....Битката е да НАЕМЕШ жилище на по-добро място....
                Бъркаш желаното с действителността.В Западна Европа в градовете има демографски прираст и недостиг на жилища.В София има демографски срив и много необитаеми жилища. В един момент няма да е толкова изгодно да си собственик на жилище. Така че ще има масова разпродажба,а мераклиите да купуват ще станат все по-малко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  хех
                  а тогава гората от кранове за какво е...тия имоти се строят и продават на 'инвеститорите' а ако строители почнат да отдават масирано вместо да продават...тогава ще разбереш каква е себестойността им. Засега обаче има кой да им кълве и си прибират печалбата бързичко.
                  Това ще стане също. Моят любим инвеститор отдава 2 цели сгради от години. Тоба отдават също под наем.... БЛД също. Сигурен съм че има и други.
                  На цените които съм купувал и довършвал съм достатъчно конкурентен. Освен това не бих купил от строител , който планира подобно нещо в същата сграда.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Това го пишем през ден. Собственици на имоти навсякъде по света са само първите 5-10% по доходи на съответното място. Останалите са само с перспектова да са наематели. А първият 1% по-доходи купива по повече от 1 жилище.
                    В София няма защо да е по-различно.
                    Не разбирам защо в главата ви е само да се купува....Стандарта на Запад е да си наемател, а не собственик.....Битката е да НАЕМЕШ жилище на по-добро място....
                    хех
                    а тогава гората от кранове за какво е...тия имоти се строят и продават на 'инвеститорите' а ако строители почнат да отдават масирано вместо да продават...тогава ще разбереш каква е себестойността им. Засега обаче има кой да им кълве и си прибират печалбата бързичко.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

                      Особенно след атаката към Нексо, доста бизнеси вече се замислят дали изобщо си струва да се инвестира в държава, където с измислени обвинения могат да ти съсипят бизнеса само за 1 ден.
                      В България, НЕКСО, спря ли работа ? Защото в щатите ги няма вече, но до колкото знам са си в БГ.

                      Коментар


                      • Айде стига ми за днес че се унесох.
                        Ще завърша само с това, че в София може би ще имаме още няколко изгодни години за покупка когато касиерките в Лидъл / вече са на 1900 лева гледах реклама/ ще могат да си купят..... След това филма приключва и само наемане ще е възможно за повечето хора.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          при положение, че видни имотни инвестори си редят децата с връзки в държавна детска градина сме доста далеч да станем притегателен център за филипиноси и сие - те не са прости.

                          вместо да се строят хиляди жилища, които да чакат подобни обитатели е добре да се замилсим за структурата на българската икономика... къде ще ги наемеш тези хора.

                          тук имахме що годе добър бум с аутсорсинга, но нещата с класическите телефонисти не отиват на добре, а те са значителен процент от индустрията.

                          може да си сигурен, че в момента в главата на почти всеки меринжей на високо ниво в телефонните компании се върти мислъта - как да имплементираме chatgpt или друг бот в процеса, за да резнем работните места с 20-30-50%... и кога ще го направят бота да води нормален разговор по телефон (гласово разпознаване + обратното)...

                          кои са най-големите работодатели в България - провери си и после се нядявай
                          Особенно след атаката към Нексо, доста бизнеси вече се замислят дали изобщо си струва да се инвестира в държава, където с измислени обвинения могат да ти съсипят бизнеса само за 1 ден.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Ами тогава кой ще купува тия стотици хиляди жилища?Естественият прираст в София е отрицателен (умрелите са повече от новородените),в останалите част от страната положението е и по-зле,което означава, че все по-малко хора ще мигрират в София, чужденци също няма да купуват. Остава да си ги менкате един на друг собствениците на имоти, ама като гледам във форума никой не е казал,че е купил жилище в последната година на тия високи цени.
                            Това го пишем през ден. Собственици на имоти навсякъде по света са само първите 5-10% по доходи на съответното място. Останалите са само с перспектова да са наематели. А първият 1% по-доходи купива по повече от 1 жилище.
                            В София няма защо да е по-различно.
                            Не разбирам защо в главата ви е само да се купува....Стандарта на Запад е да си наемател, а не собственик.....Битката е да НАЕМЕШ жилище на по-добро място....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.02.2023, 11:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              А кое ще е обитаемо? Малинова Долина?
                              Спомена Красна Поляна - ами там си е супер, близо е до центъра, трябват само малко инвестиции - да се отстранят мизериите, да се разчистят боклуците, да се стегнат улиците и тротоарите, шведите да се държат под контрол...
                              Какво ще кажеш с тези пари, които се наливат, да вземат да се решат малко наболели проблеми в столицата и да се облагороди средата, вместо всеки нов лев да влиза в поредния нов строеж някъде по поляните?

                              Пак ми идва наум рекламата на "Окинавата". Наоколо тотална мизерия, той ми рекламира "здравословна среда на живот", защото бил получил някакво си сертифициране. Безгранична наглост, ръководена само от алчността. Тъпото е, че разни младоци под 30 години вярват на подобни глупости - ако си израстнал в социалните мрежи си дотолкова с промит мозък, че разни такива откровени мошеници като този лесно ти влизат под кожата.
                              Красна Поляна е супер.... за Шведите. Този процес съм го виждал и индиректно следил в няколко града по света....Скопие, Бейрут, Бъфало и Детройт в Щатите. Нещата са ясни поне за мен какво ще стане с граничните квартали. Другите необитаеми ще бъдат тези със стари сгради и неплатежеспособни собственици .... или не искащи да поддържат общото.
                              Малинова долина и всички подобни не съм им фен грам , но там собствениците , които станат със сигурност ще са по-платежоспособни от тези в старите крайни работнически квартали. Освен това новото няма да има нужда от скъпа поддръжка 20-30 години....за разлика от столетните сгради.
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.02.2023, 11:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Ами тогава кой ще купува тия стотици хиляди жилища?Естественият прираст в София е отрицателен (умрелите са повече от новородените),в останалите част от страната положението е и по-зле,което означава, че все по-малко хора ще мигрират в София, чужденци също няма да купуват. Остава да си ги менкате един на друг собствениците на имоти, ама като гледам във форума никой не е казал,че е купил жилище в последната година на тия високи цени.
                                Не четеш ли ,че наш съфорумец в момента търси тристаен в София ? Апартаменти се купуват и днес не се лъжи ,че не се купуват.

                                Коментар

                                Working...
                                X