IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Дреме ти и то много. Предстои срив на имотчетата. И както си се набутал на 100% в имоти...
    Заколи едно агне курбан и тичай при Бонка да и се молиш да не вдига лифите.
    Засега не съм, но вероятно ще се набутам до 2-3 месеца. Намерих имотите, които ми пасват на търсенето. Сега ще видя дали съм достатъчно бърз.... с кредита....А Бони е сгоден чиляк и нема да ми вдига лихвата в близките 10 години :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ами не всички купуваме само най-евтините храни. Зависи къде са ти концентрирани разходите. За едни е скъпо едно, а евтино друго.
      За последните 3 месеца съм летял към 10 пъти отиване и връщане до различни дестинации и съм платил наполовина от това, което щях да платя 2018. Това компенсира в пъти ръста на 1 бутилка олио, която съм изразходил.
      Виж сега те зяпат по цял ден в numbeo и до там ,работят онлайн и никъде не ходят .
      Не мога да кача снимката от Шела в Копенхаген да видят цената на дизела от 2.90 и на бензина 3,29 ,ако имат карти с отстъпки сигурно ще е още няколко стотинки надолу .
      Нашите търгаши говрят за такива цени у нас при двойно и тройно по ниски доходи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Хехе, не пропусна за пореден път да споменеш за достъпните жилища. Брокере, брокере - разбери че тази глупост не върви пред хората, които владеят действията умножение, деление и събиране.

        Добре, да речем че за мен и теб са действително достъпни. Жилище с определена площ X е 2 пъти по-евтино отколкото в нормална европейска столица. Доходите ми са еднакви навсякъде, даже в София са по-високи заради данъците. Мога да купя просторен апартамент ново строителство на цена 2500+ и за точно 2 години (даже по-малко) да съм го изплатил. Големият ми въпрос обаче е:

        Защо да купувам боклук, който не струва дори половината? Защо да напълня джобовете на някой измамник? Убеден съм, че в дългосрочен план този имот няма да струва абсолютно нищо, а сградата повече от 30-40 години няма да издържи.

        Защо да жертвам 2 години от живота си в работа и насреща да не получа нищо?
        Дали ти харесва или не туй е реалността. Кажи на някой Римлянин да си купи с неговите доходи.... Да знам исторически и туристически град и са надули цените, ама той там работи и си изкарва дохода и НЕ МОЖЕ да си купи. Нула шанс.
        На тези въпроси ти сам трябва да си отговориш. Имаш избор в Германия и по целият свят.
        Аз лично нямам вече такъв. Никога не съм искал да живея за постоянно в чужбина, имам жена / работи в СУ , в Гьотинген или Хайделберг ли да започне ?/ Или ще бъде в Алди касиерка ? Имам и деца =, които искам да се формират като личности в БГ среда и ценности - да не съм се объркал. Искам да са Българи.
        Имах само 1 момент на колебания, когато обмислях да живея за по 6 месеца в някои топли страни по данъчни причини, но се отказах щото данъяната тежест прецених, че е поносима у нас и ще прецакам живота на семейството ми за няколко десетки К....Ако бех мЕлеонерин тогава може и да е имало смисъл, но не съм....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Каврък, не знам колко по-ясно да ти го напиша. Какво ми дреме, че основната лихва е станала 3%, ако инфлацията е 20% ?
          Лихвите в близките 10 години винаги ще изостават с МНОГО спрямо инфлацията. Благодарение на нея ще се реализират кухи растежи на БВП / инфлационни, а не реални/ и процентa на задлъжнялост ще намалява / номинално расте/ , с всички последици за кеша, цените на имотите и т.н.
          Да не забравя - заплатите ще растат ЗАБАВЕНО, също и цените на имотите ще лагват с 2-3 години, но посоката е кристална като синьо небе...
          Дреме ти и то много. Предстои срив на имотчетата. И както си се набутал на 100% в имоти...
          Заколи едно агне курбан и тичай при Бонка да и се молиш да не вдига лифите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Каврък, не знам колко по-ясно да ти го напиша. Какво ми дреме, че основната лихва е станала 3%, ако инфлацията е 20% ?
            Лихвите в близките 10 години винаги ще изостават с МНОГО спрямо инфлацията. Благодарение на нея ще се реализират кухи растежи на БВП / инфлационни, а не реални/ и процентa на задлъжнялост ще намалява / номинално расте/ , с всички последици за кеша, цените на имотите и т.н.
            Да не забравя - заплатите ще растат ЗАБАВЕНО, също и цените на имотите ще лагват с 2-3 години, но посоката е кристална като синьо небе...
            Ако основната лихва стане 3% то на търговските банки ще бъде много,много по висока ,отделно това е само единия компонент.
            Забравяш че когато банките повишават лихви това винаги,винаги е свързано с високи разходи за потребителите от всички посоки засягащи разходите им за живот ,както и в момента

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Цигулките как са ? И те ли не са мръднали ? Ще взема да си купя 100-ина като защита от инфлацията....
              Няколко страници назад някой беше пуснал линк за цените на най-евтините храни у нас - 28%....
              Ами не всички купуваме само най-евтините храни. Зависи къде са ти концентрирани разходите. За едни е скъпо едно, а евтино друго.
              За последните 3 месеца съм летял към 10 пъти отиване и връщане до различни дестинации и съм платил наполовина от това, което щях да платя 2018. Това компенсира в пъти ръста на 1 бутилка олио, която съм изразходил.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                20% са само в твоята глава.
                Шам-фъстъкът не е поскъпнал изобщо. Полетите на Луфтханза са по-евтини.

                Ако не бяха само имоти в главата ти, изобщо нямаше да усетиш инфлация.
                Цигулките как са ? И те ли не са мръднали ? Ще взема да си купя 100-ина като защита от инфлацията....
                Няколко страници назад някой беше пуснал линк за цените на най-евтините храни у нас - 28%....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Това за Рим определено не го очаквах. Вярно, че е доста скъпо там, но все пак...
                  От друга страна Рим определено не е най-богатия град в Италия, доста градове са с по-висок стандарт, повечето в Северна Италия на практика.
                  Да, Северна Италия е по-добре. По спомен в Италия няма минимална РЗ и на юг от Рим е потоп - имах наемател от Сицилия телефонистче беше и много свестно момче / 3 езика и т.н./. Та разказвал ми е, че надника на полето в Сицилия напоследък бил 10-15 евро на ден / мигранти/.... Думата глад в Европа не знам как ти звучи....
                  А да и колега в Италия никога не пътува на юг от Рим.... прекалено опасно е според него....нещо като 90-те у нас....
                  Не е лошо да не подценяваме това, което имаме СЕГА у нас. Бързо забравихме 90-те, а може пак да се окажем там след като и в Европа има по-лошо....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.01.2022, 11:55.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Каврък, не знам колко по-ясно да ти го напиша. Какво ми дреме, че основната лихва е станала 3%, ако инфлацията е 20% ?
                    Лихвите в близките 10 години винаги ще изостават с МНОГО спрямо инфлацията. Благодарение на нея ще се реализират кухи растежи на БВП / инфлационни, а не реални/ и процентa на задлъжнялост ще намалява / номинално расте/ , с всички последици за кеша, цените на имотите и т.н.
                    Да не забравя - заплатите ще растат ЗАБАВЕНО, също и цените на имотите ще лагват с 2-3 години, но посоката е кристална като синьо небе...
                    20% са само в твоята глава.
                    Шам-фъстъкът не е поскъпнал изобщо. Полетите на Луфтханза са по-евтини.

                    Ако не бяха само имоти в главата ти, изобщо нямаше да усетиш инфлация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                      От тази година нетната минимална е около 700 евро, ако не се лъжа. Така че разликата е малко над 100 евро.
                      Сега погледнах - от 1.01.2022 - 663 евро, нето 569 евро.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        Айде лихвения обрат е налице и в Германия

                        От днес инфо

                        https://www.investor.bg/novini/130/a...nulata-343978/

                        Бяха необходими много опити, но сега дойде моментът. Краят на отрицателните лихвени проценти настъпва и в Германия. Доходността по десетгодишните германски облигации, известни на специализиран жаргон като бундове, напусна отрицателната територия в сряда сутринта за първи път от май 2019 г. насам. В своя пик тя достига 0,0006%.

                        Съвсем скоро дори немските ДЦК ще са с по-добра доходност от апартамент в София. Досега бягахме с такива на развиващи се страни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Айде лихвения обрат е налице и в Германия

                          От днес инфо

                          https://www.investor.bg/novini/130/a...nulata-343978/

                          Бяха необходими много опити, но сега дойде моментът. Краят на отрицателните лихвени проценти настъпва и в Германия. Доходността по десетгодишните германски облигации, известни на специализиран жаргон като бундове, напусна отрицателната територия в сряда сутринта за първи път от май 2019 г. насам. В своя пик тя достига 0,0006%.

                          Каврък, не знам колко по-ясно да ти го напиша. Какво ми дреме, че основната лихва е станала 3%, ако инфлацията е 20% ?
                          Лихвите в близките 10 години винаги ще изостават с МНОГО спрямо инфлацията. Благодарение на нея ще се реализират кухи растежи на БВП / инфлационни, а не реални/ и процентa на задлъжнялост ще намалява / номинално расте/ , с всички последици за кеша, цените на имотите и т.н.
                          Да не забравя - заплатите ще растат ЗАБАВЕНО, също и цените на имотите ще лагват с 2-3 години, но посоката е кристална като синьо небе...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            С Атина е така поне от няколко години, но за сметка на това не е само там:

                            Local Purchasing Power in Sofia is 14.47% higher than in Lisbon
                            Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 4,728.81 €
                            (9,250.19 лв)
                            1,848.02 €
                            (3,614.97 лв)
                            -60.92 %
                            Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 2,794.40 €
                            (5,466.22 лв)
                            1,187.93 €
                            (2,323.74 лв)
                            -57.49
                            Сега добави сивото, което у нас е пъти повече от на Запад, някои неща като услуги, застраховки и т.н. , които липсават в нумбеото. Реалността е че София е на равнището на средноЕвропейски град. И разбира се изостава доста от най-големите и развити градове в Европа. Никога няма да ги настигне, но тук сме си вкъщи пък това дори да означава кочинка. Кочинка обаче с достъпни жилища....:-)
                            Миграционните процеси бяха почти на нула и преди вируса, сега вече ще са положителни, но това не стига за страната.... трябват деца....


                            ПП Ето още 1 пример:

                            Local Purchasing Power in Sofia is 7.66% higher than in Rome
                            Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 6,770.58 €
                            (13,244.16 лв)
                            1,848.02 €
                            (3,614.97 лв)
                            -72.71 %
                            Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 3,305.38 €
                            (6,465.77 лв)
                            1,187.93 €
                            (2,323.74 лв)
                            -64.06
                            Това за Рим определено не го очаквах. Вярно, че е доста скъпо там, но все пак...
                            От друга страна Рим определено не е най-богатия град в Италия, доста градове са с по-висок стандарт, повечето в Северна Италия на практика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                              Хехе, не пропусна за пореден път да споменеш за достъпните жилища. Брокере, брокере - разбери че тази глупост не върви пред хората, които владеят действията умножение, деление и събиране.

                              Добре, да речем че за мен и теб са действително достъпни. Жилище с определена площ X е 2 пъти по-евтино отколкото в нормална европейска столица. Доходите ми са еднакви навсякъде, даже в София са по-високи заради данъците. Мога да купя просторен апартамент ново строителство на цена 2500+ и за точно 2 години (даже по-малко) да съм го изплатил. Големият ми въпрос обаче е:

                              Защо да купувам боклук, който не струва дори половината? Защо да напълня джобовете на някой измамник? Убеден съм, че в дългосрочен план този имот няма да струва абсолютно нищо, а сградата повече от 30-40 години няма да издържи.

                              Защо да жертвам 2 години от живота си в работа и насреща да не получа нищо?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                Айде лихвения обрат е налице и в Германия
                                От днес инфо
                                https://www.investor.bg/novini/130/a...nulata-343978/
                                Бяха необходими много опити, но сега дойде моментът. Краят на отрицателните лихвени проценти настъпва и в Германия. Доходността по десетгодишните германски облигации, известни на специализиран жаргон като бундове, напусна отрицателната територия в сряда сутринта за първи път от май 2019 г. насам. В своя пик тя достига 0,0006%.
                                Не е точно по темата, но е свързано с финансовата система по един или друг начин.
                                Нашите ако не се стегнат набързо да пласират дълг сега след 6месеца цената му ще е друга.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X