IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


    Имам и деца =, които искам да се формират като личности в БГ среда и ценности - да не съм се объркал.

    Песимисте ще ти кажа едно нещо и ще бъда кратък
    Като родител на дете което учи и живее извън България ще те посъветвам да си избиеш от главата горните планове .
    Просто не мисли ,а си ги избий ,мисля че не е късно .
    Децата ти нека избират НО ти им дай образованието,погледа ,опита да живеят и учат навън ,а нека после те избират ,но не бъди ти фактора който да ги закопае в България .
    И с какво е по-добре провинциалното испанско градче от София? Може някоя люлинска гимназия да е по-зле от обикновена испанска, но в София има и доста добри училища. И какъв толкова е погледа в испанската провинция? Нещо като Ню Йорк ли си представяш?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Сега погледнах - от 1.01.2022 - 663 евро, нето 569 евро.
      Но при тях има 13-та и 14-та заплата, което на практика вдига минималната на 773 бруто.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Купувай тук. Точно до Златния Век. Гъзария голяма щяло да бъде.

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...sc4&f1=1&fe7=1
        Сигурно е хубаво / гледал съм го този проект вече/, но аз имам вече собствено жилише , което ме устройва и нямам пари да купя ново с такъв размер , старото не мога и да го отдам на приемлив наем поради размера и довършителните работи и последно жената ми забрани повече да се местим / правихме го много пъти последните 15 години/
        Търся вече такива в перспективни райони, които сега може да са супер мизерия, но след 20-30 години ще са ок....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          Но ако си държат парите на депозит, за 5 г. инфлацията ще ги стопи доста както беше в периода 1991-1997 г.
          Чак 97-ма не, но стопяването е много вероятно. ЕЦБ са се объркали таргета не е 2%, а 20% инфлация :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Засега нищо не съм, но съм харесал. Мястото няма да ти хареса, не е елитно....Дори под нивото на Гоцето, но за него съвсем нямам кеш.
            Купувай тук. Точно до Златния Век. Гъзария голяма щяло да бъде.

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...sc4&f1=1&fe7=1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Ето на, пак се уреди. И пак ще е тайна къде и какво си купил.
              Дай някой жокер, да се задомя и аз.
              Засега нищо не съм, но съм харесал. Мястото няма да ти хареса, не е елитно....Дори под нивото на Гоцето, но за него съвсем нямам кеш. Ти освен това каза, че не ти трябват балонизирани имоти у нас та не разбирам интереса ти.... още повече като става въпрос за имоти тип шир потреба....
              Само Ратко може да ме разбере/напсно какво имам предвид и какви имоти съм избрал....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


                Имам и деца =, които искам да се формират като личности в БГ среда и ценности - да не съм се объркал.

                Песимисте ще ти кажа едно нещо и ще бъда кратък
                Като родител на дете което учи и живее извън България ще те посъветвам да си избиеш от главата горните планове .
                Просто не мисли ,а си ги избий ,мисля че не е късно .
                Децата ти нека избират НО ти им дай образованието,погледа ,опита да живеят и учат навън ,а нека после те избират ,но не бъди ти фактора който да ги закопае в България .
                Закопаванео е въпрос на гледна точка. За мен е да са без корен в чужда гора. Предпочитам да са в нашата си пък дори и да е разорана...Когато пораснат разбира се че сами ще си решават нататък.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Браво Евго... Точно туй е решението да се харчи....
                  Обаче има парадокс - колкото повече хората харчат толкова повече ускоряват инфлацията....
                  Но ако си държат парите на депозит, за 5 г. инфлацията ще ги стопи доста както беше в периода 1991-1997 г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Засега не съм, но вероятно ще се набутам до 2-3 месеца. Намерих имотите, които ми пасват на търсенето. Сега ще видя дали съм достатъчно бърз.... с кредита....А Бони е сгоден чиляк и нема да ми вдига лихвата в близките 10 години :-)
                    Ето на, пак се уреди. И пак ще е тайна къде и какво си купил.
                    Дай някой жокер, да се задомя и аз.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      До кредит ли се докара ...
                      Да, ще се надскачам. С кеш не мога да купя достатъчно количество....Тъй да се каже момента е сега или никога. Сега чакам разрешение от тъщата :-)

                      ПП Гледай рекламното видео на Адрес в дира....интересно е и твоя познат Тошев е там...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        т.е. ще има силно инфлиране на паричната маса за 3-5 г.

                        За себе си съм взел решение каквото изкарам текущо да го харча (за мен, за близките ми хора, за дома) и да не влагам на депозит.

                        Не искам да купувам вили и къщи извън София, защото имаме и са трудно продаваеми.
                        Браво Евго... Точно туй е решението да се харчи....
                        Обаче има парадокс - колкото повече хората харчат толкова повече ускоряват инфлацията....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Засега не съм, но вероятно ще се набутам до 2-3 месеца. Намерих имотите, които ми пасват на търсенето. Сега ще видя дали съм достатъчно бърз.... с кредита....А Бони е сгоден чиляк и нема да ми вдига лихвата в близките 10 години :-)
                          До кредит ли се докара ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Съвсем скоро дори немските ДЦК ще са с по-добра доходност от апартамент в София. Досега бягахме с такива на развиващи се страни.
                            Капиталова ли ? Хахахахаха.... То дървото поскъпна, значи и артията ще поскъпне :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Каврък, не знам колко по-ясно да ти го напиша. Какво ми дреме, че основната лихва е станала 3%, ако инфлацията е 20% ?
                              Лихвите в близките 10 години винаги ще изостават с МНОГО спрямо инфлацията. Благодарение на нея ще се реализират кухи растежи на БВП / инфлационни, а не реални/ и процентa на задлъжнялост ще намалява / номинално расте/ , с всички последици за кеша, цените на имотите и т.н.
                              Да не забравя - заплатите ще растат ЗАБАВЕНО, също и цените на имотите ще лагват с 2-3 години, но посоката е кристална като синьо небе...
                              т.е. ще има силно инфлиране на паричната маса за 3-5 г.

                              За себе си съм взел решение каквото изкарам текущо да го харча (за мен, за близките ми хора, за дома) и да не влагам на депозит.

                              Не искам да купувам вили и къщи извън София, защото имаме и са трудно продаваеми.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Дали ти харесва или не туй е реалността. Кажи на някой Римлянин да си купи с неговите доходи.... Да знам исторически и туристически град и са надули цените, ама той там работи и си изкарва дохода и НЕ МОЖЕ да си купи. Нула шанс.
                                На тези въпроси ти сам трябва да си отговориш. Имаш избор в Германия и по целият свят.
                                Аз лично нямам вече такъв. Никога не съм искал да живея за постоянно в чужбина, имам жена / работи в СУ , в Гьотинген или Хайделберг ли да започне ?/ Или ще бъде в Алди касиерка ? Имам и деца =, които искам да се формират като личности в БГ среда и ценности - да не съм се объркал. Искам да са Българи.
                                Имах само 1 момент на колебания, когато обмислях да живея за по 6 месеца в някои топли страни по данъчни причини, но се отказах щото данъяната тежест прецених, че е поносима у нас и ще прецакам живота на семейството ми за няколко десетки К....Ако бех мЕлеонерин тогава може и да е имало смисъл, но не съм....

                                Имам и деца =, които искам да се формират като личности в БГ среда и ценности - да не съм се объркал.

                                Песимисте ще ти кажа едно нещо и ще бъда кратък
                                Като родител на дете което учи и живее извън България ще те посъветвам да си избиеш от главата горните планове .
                                Просто не мисли ,а си ги избий ,мисля че не е късно .
                                Децата ти нека избират НО ти им дай образованието,погледа ,опита да живеят и учат навън ,а нека после те избират ,но не бъди ти фактора който да ги закопае в България .

                                Коментар

                                Working...
                                X