IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
    Преди 2 години, кога си се регнал у тоя форОм, един от съфорумците ми каза, че си търсел нещо си. Ама по така.. "рич и престиж".
    Казах му - дай му координати, имам интересен имот.
    Точно по това време тук, един модел тогава "прогнозираше"- срив, край на тулите.
    Та извода е следния: На пазара 2 + 2 не е равно на 4.
    Тепърва ще свиквате с нови цени в България, навсякъде..., не само в София.
    Няма какво да свиквам - просто няма да купя нищо на тези цени. Един потенциален (сравнително платежоспособен) клиент по-малко. Сори.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Значи че или Шейново е подценено, или на бай Гошо панелката е надценена. Но пазар, търсене.
      Панелката е безумно надценена. Заради липсата на качествени имоти на пазара (въпреки наличието на стотици празни такива) вече и най-големите боклуци се търгуват на безумни цени, защото глупакът X може да си позволи сумата (с кредит естествено), а за Шейново не му достигат. Понеже чул, че на всяка цена трябва да се купи имот и това е единствената възможна инвестиция.

      Повечето оферти на Шейново и района си стоят от месеци. Просто няма кой да извади за 3-стаен апарт 400к. Или ако има, това са единични сделки, въз основа на които се формира и "пазарното ниво".

      Ако Шейново струваше 2000 а пенелката 500 нешата щяха да са далеч по-нормални.

      Коментар


      • Преди 2 години, кога си се регнал у тоя форОм, един от съфорумците ми каза, че си търсел нещо си. Ама по така.. "рич и престиж".
        Казах му - дай му координати, имам интересен имот.
        Точно по това време тук, един модел тогава "прогнозираше"- срив, край на тулите.
        Та извода е следния: На пазара 2 + 2 не е равно на 4.
        Тепърва ще свиквате с нови цени в България, навсякъде..., не само в София.


        Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Лошото е, че за 300 няма нищо. Ако имаше, аз щях да съм се прежалил вече. На мен ми трябват 500, при това с куп компромиси.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          В Докторскa средната цена е вече около 3000. Затлачи се здраво и не мърда. Жалко но факт. Явно това е максът. Повече е немислимо за град като София.

          Сега си помисли бай Гошо в Младост щом иска 2200 за панелката, а ти можеш да вземеш 3000 за твоя на Шейново, дали няма нещо гнило в цените като цяло.
          Значи че или Шейново е подценено, или на бай Гошо панелката е надценена. Но пазар, търсене.
          Last edited by bulgarian lev; 19.01.2022, 22:51.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Лошото е че и аз забелязах че заглавието за 30те% отстъпка е от 2008. Напразна радост!
            В Докторскa средната цена е вече около 3000. Затлачи се здраво и не мърда. Жалко но факт. Явно това е максът. Повече е немислимо за град като София.

            Сега си помисли бай Гошо в Младост щом иска 2200 за панелката, а ти можеш да вземеш 3000 за твоя на Шейново, дали няма нещо гнило в цените като цяло.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

              Жорката (дипломиран дЖурналист.) ги усеща нещата, дано да уцели... дъното.
              Лошото е че и аз забелязах че заглавието за 30те% отстъпка е от 2008. Напразна радост!
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                Затова сега безкомпромисно си живееш в студио 30 м2 (което фирмата ползва като мотел) и при мама
                И защо не? Някакъв проблем да виждаш в това? Не плащам и лев, близо ми е до офиса когато съм в София. Отдолу готини заведения, барове, Витошка на 2 минути от вратата ми. Тихо. А светлата площ е колкото на двустаен нов боклук.

                Много по-добре си живея, отколкото ако се бях заврял като теб в кочината Манастирски на Каблешков.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Лошото е, че за 300 няма нищо. Ако имаше, аз щях да съм се прежалил вече. На мен ми трябват 500, при това с куп компромиси.
                  Затова сега безкомпромисно си живееш в студио 30 м2 (което фирмата ползва като мотел) и при мама

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LipGallagher
                    Експерти, до тук са хиляда девстин и ибемнайсе страници анализи и спорове години наред. Обаче не разбрах сега да купувам ли или не при положение, че намеря нещо читаво за моите критерии и то вече поне на 300 000 ойро ? Ако чакам още една година 400 000 ли ще станат ?
                    Лошото е, че за 300 няма нищо. Ако имаше, аз щях да съм се прежалил вече. На мен ми трябват 500, при това с куп компромиси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Каврък, мога да взема нещо и без кредит, но не ми стига.... Водя се от алчност в конкретният случай и от очакванията ми за бъдещето.
                      Може да се наиграя, а може и нищо да не взема. Не съм взел решение все още. Жената е да взема квото мога без кредит и нищо повече, така че не знам какво ще се случи, но на 2.5% лихва мисля, че си заслужава да пробвам с кредит.
                      Ако имаш 50% кеш и можеш да го изплатиш кредита за 2-3 години какво те притеснява? Предполагам двустайка търсиш, новите кутийки са към 60 квадрата. Колкото и да е цената на квадрат, сумата общо едва ли ще е голяма. В твоя случай естествено бих налял кеша изцяло на борсата (извън БГ), понеже имоти си имаш предостатъчно и не си никак диверсифициран. Но ти си знаеш.

                      При всички случай със съвети от жена по парични въпроси не е добре да се съобразяваш. Както каза Каспаров за Юдит Полгар - впячатляващо талантлива шахматистка, креативна, изобретателна, феноменална но................абе жена, т.е. няма шансове срещу нас мъжете.
                      Last edited by ejonny2376; 19.01.2022, 22:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от macedonian

                        И сега цената му е 5,5 kg Au. При пазарлък ще свали до 5 кила .
                        Застой ли казваш , че ще има на пазарите , та след 10 години , пак толкова - 4-6 kg.
                        по-скоро след 10 години я камилата я камиларя
                        то не е ясно дали еврото ще го има или ще е юани, рубли, долари, турски лири цената... както е тръгнало нищо не е ясно.

                        В момента цената е леко надута, демографията на България е плачевна, а мястото е хем модерно хем непрактично. Та пазарът може много да качи или много да падне, но според мен 4-5 кила злато ще може да го купят и след 10 години.

                        ако бъркам жонката да ме извинява, но той попита.


                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Косьо проста задача :
                          Ти си лихвар и раздаваш кредити
                          Раздаваш,раздаваш,включваш такси ,лихви комисионни и така нататък
                          Идват обаче времена в които инфлацията става толкова голяма че ти реално почваш да губиш въпреки всичко което си заложил
                          Въпроса е как ще си събереш парите ?
                          При инфлация, особено при голяма, проблема не е в събирането на парите, а в обезценяването им
                          А до това да съм лихвар - няма как да се случи, защото не ми е в амплоато.
                          Имам идея, какво казваш, макар и с неправилен изказ.
                          През 96-97 год. въртях бизнес - търговия и услуги. По него време, най-бурно развих услугите - всичко е въпрос на управление!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                            https://money.bg/property/zhilishtat...-euforiya.html

                            на вниманието на Кавръка и останалите милионери с анализа....да не мислят че съм хард повишител...съобщавам и добри новини. Стига да са верни. Всички това чакаме.
                            Жорката (дипломиран дЖурналист.) ги усеща нещата, дано да уцели... дъното.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                              Е, хайде по-сериозно. Не ми се ще да се доверявам точно на Георги Минев - дипломиран журналист и политолог. Сигурно живее под наем, но дава прогнози.
                              Събитията ще се развият така, както никой не ги очаква. И повечето ще са прецакани, защото ще се спази правилото 10% да се облажат на гърба на останалите 90.
                              знаеш ли какво си мисля, това правило малко остаря и хората се понаучиха, какво да очакват.
                              мисля, че този път събитията ще се развият така, както по-малко от 10% биха могли да си позволят да реагират.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                                Е, хайде по-сериозно. Не ми се ще да се доверявам точно на Георги Минев - дипломиран журналист и политолог. Сигурно живее под наем, но дава прогнози.
                                Събитията ще се развият така, както никой не ги очаква. И повечето ще са прецакани, защото ще се спази правилото 10% да се облажат на гърба на останалите 90.
                                Всъщност Купата ми го прати. Аз си оставам недоверчив песимист.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X