IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • при сериозна криза в строителството ще се случат 3 неща: 1) много от новите проекти никога няма да бъдат завършени. 2) лихвите по кредитите и инфлацията се вдигнат, много кредити ще спрат да се плащат 3) фалит на банки и срив на пазара. Всички с кредити за по 20-30 години ще изпаднат в зловеща бедност.


    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Това с Ковида е минало ,нека не се връщаме към миналото и гледаме напред .
      Наясно сме че това беше в рамките на тогавашната ситуация и не беше сериозно ,аз даже съм се и извинил на засегнатите .
      Добре, може би си си взел поука.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Не каза колко са имотите в Киев

        Чакай че събира инфо .... 3 ден .....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Колко по-евтини ще станат имотите от тази новина ?
          Не каза колко са имотите в Киев

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Честито на купилите на зелено
            От тук ще тръгне лавината...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Това с Ковида е минало ,нека не се връщаме към миналото и гледаме напред .
              Наясно сме че това беше в рамките на тогавашната ситуация и не беше сериозно ,аз даже съм се и извинил на засегнатите .
              Не мисля, че възгласът ти "Уелкъм Ковид!" е било в миналото. Това е начинът ти на мислене. Ето пример от преди минути:

              Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              Честито на купилите на зелено ,не успяхте да фалирате в Ковид измислената криза но сега дано масово не Ви довършат жилищата и да фалирате /за всики купили с цел препродажба се отнася/за хората купили с цел имот за живеене пожелавам късмет и успехи .
              Както ти писах миналата седмица, че бъдеш по-успешен ако си позитивен:

              Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

              Типичната сиромашка завист към чорбаджията, много лесно преминава в злоба и от там в омраза. А омразата изяжда човек от вътре. Пречи му да гради. Опитай вместо това с любов и ще ти се получат нещата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                Ако банките се подплашат и затегнат условията за кредитите на зелено - ще е осезаемо. Затова никой няма интерес (освен някой глупав брокер) от прекалено високите цени - защото следват фалити!

                Същото е и при петрола - при всеки рязък скок скачат инвестициите в зелени технологии!
                (а ОПЕК не харесва това )

                Замислих се и за Москва - цирка тепърва предстои: жилищата ще скачат в рубли, а ще падат в долари / евра - доскоро един от най-скъпите градове, а сега...... какво ли бъдеще го чака?
                Тоя кораб вече отплава. Цените отдавна са достатъчно високи, а самите банки моделират по 10% ръст на доходите всяка година и още повече ръст на инвестициите понеже по толкова им обеща Киро-инфлацията. Вече връщане назад няма. Трябва да се вдигат заплатите зорлем иначе банките ще фалират. А когато ръста на заплатите не отговаря на продукцията инфлацията е просто факт. Сега като дойдат и украинците да наводнят с евтина работна ръка пък ще трябва да свалят заплатите в обслужващия сектор, те вероятно ще работят главно по курортите. Киро-инфлацията ще трябва още повече да помага. Изобщо стана една...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Това с Ковида е минало ,нека не се връщаме към миналото и гледаме напред .
                  Наясно сме че това беше в рамките на тогавашната ситуация и не беше сериозно ,аз даже съм се и извинил на засегнатите .
                  След 1 час започва пресконференцията на Лагард. Очаквания? Според мен пак ще заметат положението, оправдавайки се с войната в Украйна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                    Кавръков, прав си за тъпите реакции на хората, алчност колкото искаш, но защо се дразниш и негодуваш, при положение, че и ти прекрачи чертата с "Уелкъм Ковид!", градинките с гробове и очакваното възползване от падане на цените. Моля те, да си направиш самокритика тук и да го напишеш.

                    Съгласен съм с Песи, че е възможна преориентация към завършени апартаменти.
                    Това с Ковида е минало ,нека не се връщаме към миналото и гледаме напред .
                    Наясно сме че това беше в рамките на тогавашната ситуация и не беше сериозно ,аз даже съм се и извинил на засегнатите .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ти какво работиш в момента ? Не препродаваш ли ? Защо вдигате цената като себестойността на продукта във вашият случай / руски нефт/ пада ? Как може да поддържаш подобна позиция ? Ще накажеш ли нефтената компания спекулант ? И аз искам нормална и евтина нафта....без посредници.
                      Цената се определя от собственика на компанията не от решенията на мениджмънта в България /за горивата говоря
                      Ние поетапно се изтеглихме от Русия и всички бензиностанции там ги затваряме .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        И много примери за реакциите относно бежанската вълна от Украйна -то не бяха сметки и калкулации какво ще изкарат от мъката на хората .
                        Смешници пълни
                        Кавръков, прав си за тъпите реакции на хората, алчност колкото искаш, но защо се дразниш и негодуваш, при положение, че и ти прекрачи чертата с "Уелкъм Ковид!", градинките с гробове и очакваното възползване от падане на цените. Моля те, да си направиш самокритика тук и да го напишеш.

                        Съгласен съм с Песи, че е възможна преориентация към завършени апартаменти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Бони ,изрично съм написал че се отнася за тези коиито купуват и препродават без да ги е грижа за нищо-така разстройват пазара ,правят така че строителите да строят само за инвестиция без човешкия фактор -маломерни жилища на бааснословни цени ,с ниско качество и така нататък .
                          Спекулантиите трябва да бъдат наказани защото заради тяхната спекула и схеми пазара няма наличности за тези които иксат жилища за живеене -семейства с малки деца ,хора които просто искат нормално жилище ,покрив над главата си .
                          Ти какво работиш в момента ? Не препродаваш ли ? Защо вдигате цената като себестойността на продукта във вашият случай / руски нефт/ пада ? Как може да поддържаш подобна позиция ? Ще накажеш ли нефтената компания спекулант ? И аз искам нормална и евтина нафта....без посредници.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Парите не носят щастие. Крадените пък хептен.
                            Алчността също не носи щастие.
                            Тук имаме точно такъв пример.
                            И много примери за реакциите относно бежанската вълна от Украйна -то не бяха сметки и калкулации какво ще изкарат от мъката на хората .
                            Смешници пълни

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                              Ако банките се подплашат и затегнат условията за кредитите на зелено - ще е осезаемо. Затова никой няма интерес (освен някой глупав брокер) от прекалено високите цени - защото следват фалити!

                              Същото е и при петрола - при всеки рязък скок скачат инвестициите в зелени технологии!
                              (а ОПЕК не харесва това )

                              Замислих се и за Москва - цирка тепърва предстои: жилищата ще скачат в рубли, а ще падат в долари / евра - доскоро един от най-скъпите градове, а сега...... какво ли бъдеще го чака?
                              Какви кредити има на зелено ? И какво залагат строителите, което да притесни банките ? Не се обиждай ама пишеш без да мислиш и знаеш какво се кредитира и как....:-)
                              Нещата са много, ама много елементарни - нараства строителната себестойност и НЕСИГУРНОСТ, това води до презастраховане от строителите с исканите цени, които ще отидат до Луната. От там търсенето ще намалее за унеслите се и замразяване на проекти. В същото време търсенето няма да намалее , а ще отиде към готови неща.... и цените им ще отминат Луната и направо към Марс Казвам ти го направо - ето аз вече се замислям за готови неща защото зеленото става много рисково....

                              Москва е ясна и е неизбежно идващото. Примера с места в инфлационна среда и валута която не е от основните е многократно развиван в историята. - например Турция и Дамаск. Обясни ги тези неща на плиткоумният ти колега по НПО моля те :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Злобата и завистта са основните причини за душевната и материалната мизерия. Кого ли не кълнеше, по-високи данъци за многоимотните, конфискация за наемодателите, фалит за инвеститорите, стигна даже до смърт за пенсионерите.
                                Бони ,изрично съм написал че се отнася за тези коиито купуват и препродават без да ги е грижа за нищо-така разстройват пазара ,правят така че строителите да строят само за инвестиция без човешкия фактор -маломерни жилища на бааснословни цени ,с ниско качество и така нататък .
                                Спекулантиите трябва да бъдат наказани защото заради тяхната спекула и схеми пазара няма наличности за тези които иксат жилища за живеене -семейства с малки деца ,хора които просто искат нормално жилище ,покрив над главата си .

                                Коментар

                                Working...
                                X