IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    В другите банки навсякъде продават, но цените не са приятелски меко казано.
    Ааа, то да купиш 50-годишен панел/епк на 1500+ евра/квадрат - викаш по-приятелска цена!
    p.s.
    Златната ту'ла ем че не се амортизира, 'ем в пъти по-ликвидна.
    (ама ся пък била прекалено ликвидна)
    Еми поискай да ти гравират отгоре никнейма, че да си я индентифицираш по-лесно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

      Има малка разлика - не са го секвестирали а са го изкупували, вярно принудително, но срещу долари, не рубли и тем подобни тоалетни хартии.

      Останалите конспирации от сорта на тайно претършуване на свйфове в банките не мисля че има смисъл да ги коментирам с антиваксър. Имотът е вся и всьо, то вече е ясно.
      Ъхъ , малко принудително и по зададен от държавата курс, който няма нищо общо с пазарният :-) Тва все едно сега Русия и рублата. Нема грам разлика. И е нормално да е така оФцете се стрижат навсякъде.
      Така и не разбра , че не съм антиваксър. 5 пъти ти написах, че имам почти сигурно повече поставени ваксини от теб поради пътуванията ми в тропиците. Просто не участвам в безсмислени и опасни експерименти с тялото ми и за моя сметка. При риск в моята възрастова/здравословна група 0.01%.... Трябва да съм буквално побъркан да го направя. Удържах и не го направих . Дори и менте не съм си купувал с риск да изгубя работата си защото не мога да пътувам / многократно умалена версия на Джокович/. Мисля , че вече на всички е ясно че няма грешка в решението ми и че се оказа правилно. Удържахме на принудата.
      Иначе в новата тула ковид не вирее....то се подразбира :-)
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.03.2022, 12:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Дали продават кюлчета или не - всъщност нямам идея, не съм се интересувал...... даже не им бях влизал в сайта от години.
        Ето ти вариант, но през друга банка:
        https://www.municipalbank.bg/downloa..._kuilcheta.pdf
        Договор за сейф:
        https://www.municipalbank.bg/download/SEIF_OU_2016.pdf
        Пише, че сейфове се предлагат във филиали: Врабча, Мария Луиза, Денкоглу + Бургас и Благоевград.
        Със сигурност може да потърсиш вариант и през трета банка...
        Просто ти го дадох като примерна схема, а не да се размяташ с кюлчетата у трамвая!
        В другите банки навсякъде продават, но цените не са приятелски меко казано. Там е ок некоя баба да купи една монета за подарък на внучето. Имаше интервю / рекламно/ по телевизоро с една друга банка и онази каза че при много големи суми можели да слезнат чак до 5% купува-продава разлика....иначе колко е не ми се мисли....10-20%....:-)
        За мен и съхранение на 200К евро непроследимо злато / то и кеш де/ в сейфове различни от този на БНБ не е вариант.... В тях мога да съхранявам макс 2-3 монетки семейни ценности, некви документи, малко кеш за черни дни и горе долу това....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.03.2022, 12:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Останалите конспирации от сорта на тайно претършуване на свйфове в банките не мисля че има смисъл да ги коментирам с антиваксър. Имотът е вся и всьо, то вече е ясно.
          Песимиста има основание, за да е анти-ковид-ваксър.... затова не го бъзикам на тая тема.

          Ама понеже е Конспиратор Но. 1 у форумО - затуй не мое да спи и само се мята потен в съня си как някой му отваря сейфа и пили ли, пили от кюлчето докато горкото падне на 800 грама!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Не са разбира се. А аз съм проверявал преди години как беше. В БНБ можеш да наемеш само с много дебели връзки или чакане от 5+ години. Частните трезори в последните 15 години поне 3 има официално ошушкани, а колко са били претършувани и случаите потулени не се знае. При изчезнали неща от сейфа ти можеш да гониш само михаля :-) Трезора не носи отговорност.... то е и недоказуемо....
            Бобчо загатна и за ситуацията в Русия-предполагам е прав. ама Щатите не са по-добре. Те са секвестирали златото 2 /ДВА/ пъти на хората през 20 век. Една сграда е много по-стабилна от златото по тази статистика :-)
            И всичко това щото в 20 годишен прозорец има 2 години в които златото е добре.... Леко спорна полза по моите критерии :-)
            Има малка разлика - не са го секвестирали а са го изкупували, вярно принудително, но срещу долари, не рубли и тем подобни тоалетни хартии.

            Останалите конспирации от сорта на тайно претършуване на свйфове в банките не мисля че има смисъл да ги коментирам с антиваксър. Имотът е вся и всьо, то вече е ясно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
              Признавам че съм некомпетентен, ама може ли линк с купува продава на кюлчета в БНБ ? Стана ми интересно.....
              Дали продават кюлчета или не - всъщност нямам идея, не съм се интересувал...... даже не им бях влизал в сайта от години.
              Ето ти вариант, но през друга банка:
              https://www.municipalbank.bg/downloa..._kuilcheta.pdf
              Договор за сейф:
              https://www.municipalbank.bg/download/SEIF_OU_2016.pdf
              Пише, че сейфове се предлагат във филиали: Врабча, Мария Луиза, Денкоглу + Бургас и Благоевград.
              Със сигурност може да потърсиш вариант и през трета банка...
              Просто ти го дадох като примерна схема, а не да се размяташ с кюлчетата у трамвая!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                От какъв зор ще се разхождаш по улиците - ти добре ли си? Не е нужно изобщо да го изнасяш.
                Не знам как върви златото в момента, ако грама е 100 лв. - значи 1 кюлче е 100 хил. лв.
                Купуваш две кюлчета, наемаш си сейф в БНБ и изобщо не излизаш от никъде.
                Идва момента - решаваш да продадеш - пак там си извършваш обмяната и толкоз.
                А и сградата на банката все си мисля, че е по-устойчива от обикновените курници.

                p.s. Да не помислиш сега, че те карам да купуваш злато.
                Или оня анимационен герой Мики Миков сега и това може да реши - че съм брокер към Бнб-то.
                https://www.bnb.bg/AboutUs/AUCustome...ault/index.htm
                Признавам че съм некомпетентен, ама може ли линк с купува продава на кюлчета в БНБ ? Стана ми интересно.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Е колко да са сигурни банковите сейфове, в русия вече посегнаха на тях, след като им национализираха валутните влогове.
                  Епа в БГ историята два пъти целия златен резерв е потеглял за Москва хахаха

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                    Между другото, говори се за алтернативи на имотите, пробвали ли сте да си намерите сейф под наем за държане на злато, пари в София или където и да е из страната? Май не е лесно, така съм чувал...
                    Не са разбира се. А аз съм проверявал преди години как беше. В БНБ можеш да наемеш само с много дебели връзки или чакане от 5+ години. Частните трезори в последните 15 години поне 3 има официално ошушкани, а колко са били претършувани и случаите потулени не се знае. При изчезнали неща от сейфа ти можеш да гониш само михаля :-) Трезора не носи отговорност.... то е и недоказуемо....
                    Бобчо загатна и за ситуацията в Русия-предполагам е прав. ама Щатите не са по-добре. Те са секвестирали златото 2 /ДВА/ пъти на хората през 20 век. Една сграда е много по-стабилна от златото по тази статистика :-)
                    И всичко това щото в 20 годишен прозорец има 2 години в които златото е добре.... Леко спорна полза по моите критерии :-)

                    Коментар


                    • "През февруари отпуснатите жилищни кредити са в размер на 440 млн. лв., което е ръст с 11,3% спрямо предходния месец и увеличение с 45% спрямо същия месец на миналата година."

                      Дружното надуване на балона с чужди пари не е добре. Май пукането ще е е феерично.

                      https://trud.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D...8%D1%89%D0%B0/

                      Коментар


                      • В момента започват процеси по нов скок на горивата .
                        Почти всички търговци поетапно ще започнат да вдигат цените над бариерата от 3 лева , в следващите дни или седмица.
                        Има обсъждания и за махане на всички отстъпки по договорите и различните видове карти на клиентите /и физически и юридически лица /,което все още се задържа като решение но не се знае докога ще е възможно .
                        Процесите ще се реализират масово при всички бензиностанции и компании -в момента вноса им излиза все по нерентабилен и скъп.
                        Относно количества ,засега нямам инфо.


                        Коментар


                        • Увеличението на средната заплата на годишна база е 8,7% или 112 лева. Официалната годишната инфлация е 10% по данни на Националния статистически институт. Това показва, че категорично увеличението на заплатите не успява да догони галопиращата инфлация. От друга страна индексът не цените на производител показва покачване с над 40% за година назад. Индикаторът е ясен предвестник на оскъпяването на живота и обезценяването на валутата и показва сериозно разминаване някъде в методологията и измерването на инфлацията. По данни на магазинери, стоките за година за поскъпнали именно с около 40%. Това значи, че най-голямото перо - бюджетът за храна се е увеличил драстично.
                          Високите разходи на работодателите за електроенергия, горива и газ обаче спира ръста на възнагражденията, тъй като фирмите вече страдат от намалени печалби. От друга страна, ако работодателите не коригират предлаганите заплати, скоро голяма част от българите у нас ще се озоват в условията на бедност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                            Не са ги национализирали.Има лимит на теглените суми.Така бе и в Гърция до скоро.
                            Лимит имаше само първите няколко дни, вече няма такова нещо. Само в рубли по официалния курс. Ако щеш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Здравето си е здраве.Ако щеш и в Холивуд да живееш и всички заминават 2 метра под земята сравнително по едно и също време.
                              Едно е да теглиш ипотека на 20 ,едно на 40 години,едно е да нямаш заеми на 50 или 60 ,друго е хомота да ти е на врата след 40 годишна възраст.
                              Заемите ,особено ипотека в късна възраст е едно бреме,което те мачка и психически ,не знам изобщо какви са ти плановете но след 50 ако още ще влачиш веригите на ипотеките дори нямам думи да опиша как би се чувствал.
                              Прав си, обаче зависи каква ти е професията и дали доходите са стабилни.

                              Ако си лекар, както недостигат медици в БГ, може да имаш работа до 70г и от 50 до 70г да изплатиш един голям и хубав апарт за децата или внуците.

                              Забелязвам, че в последно време българите са лакомят и искат големи и луксозни апарти, които вървят скъпо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                От какъв зор ще се разхождаш по улиците - ти добре ли си? Не е нужно изобщо да го изнасяш.
                                Не знам как върви златото в момента, ако грама е 100 лв. - значи 1 кюлче е 100 хил. лв.
                                Купуваш две кюлчета, наемаш си сейф в БНБ и изобщо не излизаш от никъде.
                                Идва момента - решаваш да продадеш - пак там си извършваш обмяната и толкоз.
                                А и сградата на банката все си мисля, че е по-устойчива от обикновените курници.

                                p.s. Да не помислиш сега, че те карам да купуваш злато.
                                Или оня анимационен герой Мики Миков сега и това може да реши - че съм брокер към Бнб-то.
                                https://www.bnb.bg/AboutUs/AUCustome...ault/index.htm
                                Юлка време е да прочееш оная дебела и стара книга ама много внимателно...

                                Коментар

                                Working...
                                X