IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    От какъв зор ще се разхождаш по улиците - ти добре ли си? Не е нужно изобщо да го изнасяш.
    Не знам как върви златото в момента, ако грама е 100 лв. - значи 1 кюлче е 100 хил. лв.
    Купуваш две кюлчета, наемаш си сейф в БНБ и изобщо не излизаш от никъде.
    Идва момента - решаваш да продадеш - пак там си извършваш обмяната и толкоз.
    А и сградата на банката все си мисля, че е по-устойчива от обикновените курници.

    p.s. Да не помислиш сега, че те карам да купуваш злато.
    Или оня анимационен герой Мики Миков сега и това може да реши - че съм брокер към Бнб-то.
    https://www.bnb.bg/AboutUs/AUCustome...ault/index.htm
    Е колко да са сигурни банковите сейфове, в русия вече посегнаха на тях, след като им национализираха валутните влогове.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
      И Като пример пак златото - то е добра опция за няколко години не повече. А и не ми се мисли как се съхранява злато на стойност люкс апарт, как се купува и продава.... Представяш ли си да тръгнеш с монетки за 200К евро по улиците , за да го продадеш или да го закараш до трезора.....аз не бих направил това никога.....
      От какъв зор ще се разхождаш по улиците - ти добре ли си? Не е нужно изобщо да го изнасяш.
      Не знам как върви златото в момента, ако грама е 100 лв. - значи 1 кюлче е 100 хил. лв.
      Купуваш две кюлчета, наемаш си сейф в БНБ и изобщо не излизаш от никъде.
      Идва момента - решаваш да продадеш - пак там си извършваш обмяната и толкоз.
      А и сградата на банката все си мисля, че е по-устойчива от обикновените курници.

      p.s. Да не помислиш сега, че те карам да купуваш злато.
      Или оня анимационен герой Мики Миков сега и това може да реши - че съм брокер към Бнб-то.
      https://www.bnb.bg/AboutUs/AUCustome...ault/index.htm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Такъв продукт ти дава възможност за инвестиране в компании, до които нямаш директен достъп.
        Ти си определяш през акаунта на кой компонент какво теггло да му дадеш/
        И това е само една от няколкото опции, не е нито единствената, нито основната.
        Ти ако чакаш да станеш милионер по тоя начин (демек някой друг да те направи) - си объркал влака.

        ... ама какво да ти обяснявам.
        Видяхме я твоята финансова грамотност.
        Не правиш разлика м/у "базова валута" използвана при търговия и "резервна валута"!
        p.s. И не - не съм брокерче. :-)
        Юлка без да се заяждам ама ти ли раздаваш документ за финансова грамотност??

        Коментар


        • https://trud.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D...8%D1%89%D0%B0/
          Ужасът на нулевака, лихвите ... падат. Пак се отлага поевтиняването, тюх..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            На 39 е Митко. Ако не беше взимал кредити Митко след 30 години в по- добро здраве ли щеше да е ?
            Здравето си е здраве.Ако щеш и в Холивуд да живееш и всички заминават 2 метра под земята сравнително по едно и също време.
            Едно е да теглиш ипотека на 20 ,едно на 40 години,едно е да нямаш заеми на 50 или 60 ,друго е хомота да ти е на врата след 40 годишна възраст.
            Заемите ,особено ипотека в късна възраст е едно бреме,което те мачка и психически ,не знам изобщо какви са ти плановете но след 50 ако още ще влачиш веригите на ипотеките дори нямам думи да опиша как би се чувствал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Такъв продукт ти дава възможност за инвестиране в компании, до които нямаш директен достъп.
              Ти си определяш през акаунта на кой компонент какво теггло да му дадеш/
              И това е само една от няколкото опции, не е нито единствената, нито основната.
              Ти ако чакаш да станеш милионер по тоя начин (демек някой друг да те направи) - си объркал влака.

              ... ама какво да ти обяснявам.
              Видяхме я твоята финансова грамотност.
              Не правиш разлика м/у "базова валута" използвана при търговия и "резервна валута"!
              p.s. И не - не съм брокерче. :-)
              Доколкото разбирам - ти си този, който го тика да "инвестираЛ", за да "бири" инфлация.

              Ще ти е трудно да ми докажеш, че бори инфлация и то за много години (10)...

              Наистина ли си вярваш?

              Че и - хем щял да бори инфлация, хем да се застраховал...

              Земи се скрий, че ставаш смешен!

              Ако ще се застрахова - ще го направи, без да "бори инфлация", разбирачо...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                На 39 е Митко. Ако не беше взимал кредити Митко след 30 години в по- добро здраве ли щеше да е ?
                Митко щеше да е в същото здраве, без нито един имот. Митко, обаче е смел и в същото му здраве, като нищо ще е изплатил три маломерки, а несмелите аритметици и на 60 ще продължат да лапат мухите, при обезценяващ се кеш с 15% на година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  Сам си противоречиш.Ako си купил по равно и от 2те компании сега имаш 125% за 5 години без дивидентите.
                  Ако ставаше с такава аритметика....:-)
                  Въпросът а че преди 5 години Амазон имала ли е счетоводните резултати за 270% ръст ? Или пък пе/рои квото и да е на Ибм е било по-подходящо .... счетоводно ?
                  А всъщност реалността е , че има купища акции които имат определена цена в момента само поради модата, автоматите етф-и и меринджеите на фондове искащи бонусче.... Накратко у целата работа нема здрава основа и икономическа/бизнес логика , а има Азарт.... :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Тоя няма нищо, иначе щеше да е получил и от разни такива:
                    https://newsroom.ibm.com/2021-11-03-...ion-of-Kyndryl
                    Разбира се че нямам. Фанах първата изпречила ми се консервативна акция и една от най-набалончените такива на база представяне.
                    Статията какво променя. Ще мине ли на плюс с разните такива за последните 5 години или некой друг път ? все греда....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.03.2022, 00:00.

                    Коментар




                    • Купа ти ли си?
                      Last edited by X_Y; 28.03.2022, 09:30.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Сам си противоречиш.Ako си купил по равно и от 2те компании сега имаш 125% за 5 години без дивидентите.
                        Тоя няма нищо, иначе щеше да е получил и от разни такива:
                        https://newsroom.ibm.com/2021-11-03-...ion-of-Kyndryl

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Винаги съм харесвал доброто ти чувство за хумор, като това в горният пост :-)

                          ПП Постфактум съм чувал за продукт и с 2000% доходност за 10 години.... Е има такива и с минус 100% за 10 години :-). Тези вторите са консервативните различни от тухла които бият с лекота инфлацията. Като те занулят по някое от разклоненията и инфлацията избЕгала :-)))))
                          ПП2 Няма продукт , който да може да бие инфлацията / реалната/ в дългосрочен план пораи социално-икономическо-пазарното устройство. Начина по който работи света/живота/бознеса около нас. Има някои неща които ще бият инфлацията прилично в 10-годишен план, за сметка на консервативните , които ще са под нея и за сметка на риска.
                          Това са обикновено неща в перспективни направления. Трябват 10-20 години на конкурентте да ги копират, подобрят или заместят с други интересни неща. И въпреки слабоумното стадо което оценява дадена компания на база маркетинга и в даден момент нещата отиват на нивото на инфлацията / реалната/

                          Ето 2 бързи примера илюстриращи горното.
                          За да поясня / днешните уmници сигурно не са чували кой е този динозавър/ първото е една от най-най ИТ компаниите в историята. Поне до преди 5 години беше притежател на най-многото патенти. Сега не знам как е.... Обаче , младежите я минават като колчета на слалом. Същото ги чака и тях след 20 години или по-рано....от някое настоящо бебе :-) Обаче понеже има 1000 бебета ...само 1 ще е качественото, а всичко друго клонящо към нула....

                          IBM Common Stock
                          131.35 USD-34.98 (-21.03%)past 5 years
                          Closed: Mar 25, 19:18 EDT • Disclaimer
                          After hours 131.30 −0.050 (0.038%)

                          Amazon.com, Inc.
                          3,295.47 USD+2,408.93 (271.72%)past 5 years
                          Closed: Mar 25, 19:58 EDT • Disclaimer
                          After hours 3,294.20 −1.27 (0.039%)

                          Всичките тези силни емоции се спестяват с тула на подходящо място....:–)
                          Сам си противоречиш.Ako си купил по равно и от 2те компании сега имаш 125% за 5 години без дивидентите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Какви 50 години бре Ботчо,я сметни Митко е взел ипотеката сега,да кажем е на 30, за 30 години,и разчита че ще се изплаща само от наем,то докато се изплати е трудбо да се каже Митко в какво здраве ще е ...
                            На 39 е Митко. Ако не беше взимал кредити Митко след 30 години в по- добро здраве ли щеше да е ?

                            Коментар


                            • https://m.24chasa.bg/novini/article/11213356

                              Преди точно 2 години Ви посъветвах да купувате и правите....бункери...еми вече търсенето е горещо и за тях...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Жива НАБУТВАЦИЯ. с 2% бруто доходност и без да има изненади от наемател си на минус. Па с кредит - олеле майко.
                                Каквото и кофти да стане и 40г изплащане стават 50. забележете печалба ЙОК.
                                За 50г все убавци ли си мислите че ще бъдете. Я си вижте дядовците (ко са живи изобщо) щот баш тогава ще си избиете евентуално "инвестицията".
                                То и наборките на 70г са 3 пъти повече ама твърде късно за каквото и да е
                                Какви 50 години бре Ботчо,я сметни Митко е взел ипотеката сега,да кажем е на 30, за 30 години,и разчита че ще се изплаща само от наем,то докато се изплати е трудбо да се каже Митко в какво здраве ще е ...

                                Коментар

                                Working...
                                X