IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Ти познаваш ли такива пишман-наемодатели с по 3 ипотеки, поне един, двама такива, чувал ли си поне от ЕЖК нещо "конкретно" или просто тролиш? Колко са такива, 0,01 % от ипотекарите или колко точно?
    И според мен подобен бизнес модел е популярен само отвъд голямата локва. Там е друг свят. Има смелчаци, които купуват дори и индекси със заем. Какво ли остава за НИ. При нас може някой заблуден, да се е излъгал да става наемодател и горд собственик на ипотечен кредит едновременно. Ако не се е налапал много, може и да изпува.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
      Тука ще има РЕЗЕТ.
      Разни пишман наемодатели с 3-5 ипотеки ще им трябват доста памперси идните месеци
      Брокерчета и подобна измет,да почват да си търсят друга работа отсега
      Ти познаваш ли такива пишман-наемодатели с по 3 ипотеки, поне един, двама такива, чувал ли си поне от ЕЖК нещо "конкретно" или просто тролиш? Колко са такива, 0,01 % от ипотекарите или колко точно?

      Коментар


      • Стойно мирно, недейте да мислите за глупости и не се оглеждайте в борда. Не създавайте проблеми, където ги няма. Ще ви прочете някой, който се нарича журналист, или някой по-известен фейсбук писател и от нищо ще стане голяма истерия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
          Нашите освен да приемат едностранно еврото, не виждам какво друго могат да направят. Лошото е, че и това няма да спаси инфлацията.
          Че то и сега левът е на изкуствено дишане, няма собствен дъх.
          Какво мислиш, че ще се промени като сменим едната хартия с друга при запазено съотношение?
          А и какво толкова се шашкате от тая инфлация, не е чак толкова непоносима.
          По-притеснителна е рецесията, дето се задава, въпреки че Иран вече заявиха готовност да дигнат обемите на петрола. Затова и засега не бързат да отменят фиск. ограничения, задържат ги поне до '23 г.

          Коментар


          • Тука ще има РЕЗЕТ.
            Разни пишман наемодатели с 3-5 ипотеки ще им трябват доста памперси идните месеци
            Брокерчета и подобна измет,да почват да си търсят друга работа отсега

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
              Фокус и Голф.
              Аз карам кола мисля с повечето екстри за модела най вече автоматик и голяма Има си всичко , което ме интересува при дълъг път / ползвам я само извънградско/ Досега само 2 неща са се чупили - 1 сензор който ме остави на пътя / блокира двигателя поради грешни данни към компютъра/ и понеже е дизел забравих там кво беше се запушило от саждите и не палеше... не съм я бил рязал достатъчно по магистралите каза майстора та да се продухва В общи линии нищо на фона на горепосочените чисто нови, а за моето каране не ми трябва нищо по-добро-луксозно от това.
              Фокуса сигурно е най-смотания от всички фордове, единствено мондеото е малко по-читаво, защото се прави отделно от другите им марки, все едно е различна кола, ама и дизелите им колкото проблеми са давали..... голфовете и те са едни кошници... аз като цяло дизели не понасям, автоматици пък - ептен. Има цели градове и ски-курорти в Зап. Европа затворени за дизели, тъй че тия каруци скоро ще се шиткат само в нашите кочини, там биха били пожизнено бреме за собствениците си затова и не ги и поглеждам.
              Last edited by Julius_BG; 03.03.2022, 12:02.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ся некой да не каже нещо за гроздето, обаче племенника ползва доста служебни коли все нови , новички и са пълна трагедия / Форд и Фолксваген малолитражки и баничарки. За 2 години и 100К км стават само за скрап, какво ли не се е чупило.....Мнението е такова, че се правят така че да минат гаранцията и край.... Сега минаха на Мерцедеси вече. Няма инфо за тях все още което е добра новина/
                Изхвърлянето на нашенеца в кола, телефони и т.. , които не може да си позволи е в огромни размери. Пак негови колеги с по 1500 лева заплата се нахендрят основно за БМВ-та по 50-60-70К с потребтелски кредити и като се счупи нещо по колата с ремонт 5К+ и я слагат на трупчета за година докато съберат парите за ремонта.... мъка :-)
                Интересно дали и при имотите има същите изхвърляния. Ето аз например знам , че Гоцето ми е макса за моето ниво и не го надхвърлям....
                Мисля че германското правило за колата която можеш да си позволиш е нещо като 6 месечния ти нетен доход или 9 месеца брутен. Аз лично никога не съм стигал до такива размери, това би било доста прилична нова кола, но не смятам че си заслужава, досега все е било за 1 най-много 2 месеца нетен доход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Нашите освен да приемат едностранно еврото, не виждам какво друго могат да направят. Лошото е, че и това няма да спаси инфлацията.
                  Това се прави след оценка и решение от ЕС.
                  В момента прогнозите са две:
                  1.Вдигане на лихвите ,за да обуздаят инфлация и криза,защото инфлацията е висока.
                  2.Не вдигат лихвите,петрола удря връх,след връх и потопява икономиката и без вдигане на лихви.
                  3.Този сценарий е най лош,защото ако кризата в Украйна започне да влиза в една спирала,която да ескалира през санкциите до още напрежение,тогава вече напълно е възможно и да влезем в Световна война,ако Путин не бъде разкарани от самата Русия.
                  Ситуацията в момента е без аналог за последните 70 години.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Фордове... фолсквагени (сигурно някое поло)... пф, мани.
                    Ниския клас дори и нови - хич не ми ги фали!
                    Аз лично коли отдавна не карам, не стават за моите цели.
                    Ама и ти май не си карал нищо читаво!?
                    Знаеш ли какъв кеф е само да зареждаш и караш и така години....

                    п.с.
                    Изхвърлянето е повсеместно и типично за всеки комплексар.
                    Дали ще са телефони, коли или имоти... все тая.
                    Фокус и Голф.
                    Аз карам кола мисля с повечето екстри за модела най вече автоматик и голяма Има си всичко , което ме интересува при дълъг път / ползвам я само извънградско/ Досега само 2 неща са се чупили - 1 сензор който ме остави на пътя / блокира двигателя поради грешни данни към компютъра/ и понеже е дизел забравих там кво беше се запушило от саждите и не палеше... не съм я бил рязал достатъчно по магистралите каза майстора та да се продухва В общи линии нищо на фона на горепосочените чисто нови, а за моето каране не ми трябва нищо по-добро-луксозно от това.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Похода към нормалност минава през народната енергия със здраве към правителствата и стоящите зад тях Централни банки
                      Друг изход няма да минем през една истинска криза,и да продължим напред.
                      Нашите освен да приемат едностранно еврото, не виждам какво друго могат да направят. Лошото е, че и това няма да спаси инфлацията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                        И като излезнат на улицата хората къде да протестират ? Пред МС? Пред американското или пред руското ? Или пред светия синод
                        Похода към нормалност минава през народната енергия със здраве към правителствата и стоящите зад тях Централни банки
                        Друг изход няма да минем през една истинска криза,и да продължим напред.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          Ся некой да не каже нещо за гроздето, обаче племенника ползва доста служебни коли все нови , новички и са пълна трагедия / Форд и Фолксваген малолитражки и баничарки. За 2 години и 100К км стават само за скрап, какво ли не се е чупило.....Мнението е такова, че се правят така че да минат гаранцията и край.... Сега минаха на Мерцедеси вече. Няма инфо за тях все още което е добра новина/
                          Изхвърлянето на нашенеца в кола, телефони и т.. , които не може да си позволи е в огромни размери. Пак негови колеги с по 1500 лева заплата се нахендрят основно за БМВ-та по 50-60-70К с потребтелски кредити и като се счупи нещо по колата с ремонт 5К+ и я слагат на трупчета за година докато съберат парите за ремонта.... мъка :-)
                          Интересно дали и при имотите има същите изхвърляния. Ето аз например знам , че Гоцето ми е макса за моето ниво и не го надхвърлям....
                          Фордове... фолсквагени (сигурно някое поло)... пф, мани.
                          Ниския клас дори и нови - хич не ми ги фали!
                          Аз лично коли отдавна не карам, не стават за моите цели.
                          Ама и ти май не си карал нищо читаво!?
                          Знаеш ли какъв кеф е само да зареждаш и караш и така години....

                          п.с.
                          Изхвърлянето е повсеместно и типично за всеки комплексар.
                          Дали ще са телефони, коли или имоти... все тая.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Страхотно е че се вдигнаха шоково цените на горивата.

                            Страхотна новина.1.Само така българина ще изтрезнее и разбере що е криза,понеже до онзи ден щракаше с пръсти,теглеше кредити на поразия и не му пукаше какво ще стане утре.2.Само така българина ще бъде ударен сериозно по джоба и ще се сети да излезне на улицата Колата е неприкосновена за българина,по ценна е от жената и от семейството даже,правени са изследвания по този феномен в България от Биг Ойл компаниите..
                            Така че цените на бензина са топ катализатор
                            И като излезнат на улицата хората къде да протестират ? Пред МС? Пред американското или пред руското ? Или пред светия синод

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ся некой да не каже нещо за гроздето, обаче племенника ползва доста служебни коли все нови , новички и са пълна трагедия / Форд и Фолксваген малолитражки и баничарки. За 2 години и 100К км стават само за скрап, какво ли не се е чупило.....Мнението е такова, че се правят така че да минат гаранцията и край.... Сега минаха на Мерцедеси вече. Няма инфо за тях все още което е добра новина/
                              Изхвърлянето на нашенеца в кола, телефони и т.. , които не може да си позволи е в огромни размери. Пак негови колеги с по 1500 лева заплата се нахендрят основно за БМВ-та по 50-60-70К с потребтелски кредити и като се счупи нещо по колата с ремонт 5К+ и я слагат на трупчета за година докато съберат парите за ремонта.... мъка :-)
                              Интересно дали и при имотите има същите изхвърляния. Ето аз например знам , че Гоцето ми е макса за моето ниво и не го надхвърлям....
                              Споко ,в момента Rivian шибнаха с 20% цените на ел.пикапите си в САЩ,и познай?
                              Отказват поръчките,щото един пикап отива близо 95 000 долара,и няма кой да плаща такива цени,пазарите сами ще се самосгромолясат

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                В момента за нова кола се чака до 9 месеца. Освен ако не купиш това което са турили на витрината. А то не е много, и не кой знае какво. 10% нагоре са новите коли. Втора ръка, а и на малко километри е с до 30% нагоре цената.
                                Ся некой да не каже нещо за гроздето, обаче племенника ползва доста служебни коли все нови , новички и са пълна трагедия / Форд и Фолксваген малолитражки и баничарки. За 2 години и 100К км стават само за скрап, какво ли не се е чупило.....Мнението е такова, че се правят така че да минат гаранцията и край.... Сега минаха на Мерцедеси вече. Няма инфо за тях все още което е добра новина/
                                Изхвърлянето на нашенеца в кола, телефони и т.. , които не може да си позволи е в огромни размери. Пак негови колеги с по 1500 лева заплата се нахендрят основно за БМВ-та по 50-60-70К с потребтелски кредити и като се счупи нещо по колата с ремонт 5К+ и я слагат на трупчета за година докато съберат парите за ремонта.... мъка :-)
                                Интересно дали и при имотите има същите изхвърляния. Ето аз например знам , че Гоцето ми е макса за моето ниво и не го надхвърлям....

                                Коментар

                                Working...
                                X