IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    За пенсията ,нали знаеш,не е важен размера ,а за колко време ще я взимаш след пенсия(жив и здрав да стигнеш до там).
    Прав си, но, ако си я взимам 5 г. преди когато е дал Господ, това какво е, не е ли дар от Бога?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение

      Предложението ми е редактирано, именно в частта на срока. Бях го фиксирал, но го премахнах умишлено. Сега се убедих, че не съм сбъркал.

      Добре, да кажем така- в срок до 12 месеца, комисионна в размер на 5%........над 12 месеца месеца.

      Разбира се, не говорим за някой коптор, който да е за пълно и цялостно изриване.
      Говорим за цена на квадрат ,а не за състоянието на жилището.
      Защото спада ще започне след един 6 месеца ,говоря вече за сериозни процеси на спад в цените,щото и в момента всичко дето гледате и сравнявате масово просто виси от 2*3*4 месеца и така си седят обяви.
      На тия измислени цени никой не купува,чат чат ако се появи нещо което е що годе нормално,ок да купува се.
      В момента банките почват да си правят наново бюджетите точно заради лихвите и тяхното вдигане от ЕЦБ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
        Нивата на възвръщаемост от инвестициите в имоти в България се запазват на нивата си от края на 2021 г., а именно за офис площи - 7.75%, търговски площи - 7.75%, индустриални площи 8.5% и жилищни площи - 5%, разкрива последният доклад на Colliers..



        Всички са в пъти по-доходни от алтернативата депозит
        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-242700.
        Предупреждавам участниците да се придържат към темата, а не да ми сравняват акции с безмерно по-висок риск. Айде няма нужда да сравняваме фурнир с круши
        И коментар под статията :
        В момента, ако човек се хване на брокерските въжделения и си купи "двустаен" апартамент за 200,000 лева, който заедно с ремонта му ще излезе чисто около 230,000 лева при нелуксозен, обикновен ремонт. Ако тази сума се изтегли при 3% лихва за срок от 20 години, то заедно с лихвите сумата нараства до 306,000 лева.
        За да са верни изчислените горе 5% възвръщаемост, то трябва в първия слушай (всичко купено кеш), да получаваме месечен наем от 1000 лева от този имот, а във втория случай - около 1300 лева. Това в общият случай са нереалистични наеми в София в момента. Разбира се, за 20-годишен период има сериозна инфлация, но не е и ясно как ще се движат лихвите по кредита за толкова дълъг период от време. Освен това, иака изчислената доходност разчита на това, че имотът ще бъде отдаван под наем в 100% от времето, което както знаем, най-често не се случва, когато се гони максимално висок наем. Очертават се също така, неблагоприятните демографски прогнози, в идващото десетиление, да станат осезаеми и в градовете, поради застаряването и намаляването на механичния прираст. Всичко това поставя под съмнение въпросната възвръщемост от жилищни имоти. Може би една по-реалистична оценка би била някъде около 3%, която поставя под въпрос смисъла от инвастиция в жилища при днешните цени на имотите. Разбира се, за имоти, купени да кажем през 2012-2015 година, този процент може да бъде и над 10, но не и за имоти, които се купуват сега.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Обобщение: тухлена пенсия, удовлетворяваща притежателя й.
          На НОИ ли ще разчиташ утре или на твоя си апарт? Това е разковничето.
          За пенсията ,нали знаеш,не е важен размера ,а за колко време ще я взимаш след пенсия(жив и здрав да стигнеш до там).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            За продавач консултант в мебелен магазин кво искаш? Ти ако си работодател, каква заплата би дал на такъв? Колкото на хирург, на програмист или капитан на кораб? 10 000 лв или може би 100 000 лв? Колко би дал на един обикновен продавач в магазин?
            Абе, както е казал народа, на чужд гръб 100 тояги са малко. Сигурен съм, че този ще се свени да даде и 1000лв. заплати, ама силно дискутира за какво стигат. ИНформ е много прав, че комунистически бизнесмени не познават цената на труда, плащат мизерни заплати, а се хвалят, как синовете им завършили Харвард и имат работа в Гугйл. Тези боклуци са за разстел

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Каврък, това е било преди централните банки да се ангажират с всеки проблем на планетата. В днешно време централната банка щеше да предупреждава че цените са надути докато се качват лалетата и като почне да се продава централната банка ще купува на рекордната цена за да държи "функциониращ пазар". Изобщо в зависимост какво и кой точно го притежава централните банки ще подържат набалончени цени за сметка на всичко останало. Даже в момента се води тоя разговор за криптовалутите например, понеже със спадането на цените на криптото много млади хора обедняват значително и особено остро спрямо застаряващото поколение което пък държи имоти (които централната банка купува или кредитира). Изобощо новата роля на централните банки е да не обедняват рисковите играчи независимо колко са прости. Със смяната на поколенията "играчи" вече си ползват и активите като пенсия, щото нормалните пенсии ги направиха на шума. И понеже това задоволява едни формули за средния репрезентативен консуматор всички са щасливи докато народа не се вдигне.
              Обобщение: тухлена пенсия, удовлетворяваща притежателя й.
              На НОИ ли ще разчиташ утре или на твоя си апарт? Това е разковничето.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                1500 лв. голямо богатство ли е? Я намери един човек с такава заплата и го попитай колко пъти седмично вечеря в ресторанти, коя кола си е набелязал в автосалоните и от кои скъпи магазини в моловете пазарува.
                За продавач консултант в мебелен магазин кво искаш? Ти ако си работодател, каква заплата би дал на такъв? Колкото на хирург, на програмист или капитан на кораб? 10 000 лв или може би 100 000 лв? Колко би дал на един обикновен продавач в магазин?
                Last edited by better; 12.06.2022, 22:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  През 1623 г. една луковица на известен сорт лале от растението можела да се изтъргува за 1000 флорина, докато средният годишен доход е бил 150. Продажбата на 40 луковици е отчетена през 1635 г. на цена от 100 000 флорина, а за сравнение, около един тон масло е струвал 100 флорина.

                  Лалетата, или по-скоро луковиците им, са били търгувани на повечето стокови борси в холандските градове. Продавали са се луковици, които току-що са били посети, а дори някои, които щели да бъдат засадени в бъдеще (на практика фючърсен контракт).

                  Въпреки че със закон още от 1610 г. държавата е определила тези контракти като незаконни и отхвърля прилагането им, това не успява да ограничи активността. Цените не са били реално изражение на стойността на растението, а резултат от масовата еуфория.

                  В началото на 1637 г. някои търговци започнали да подозират, че търсенето на толкова надути цени не може да продължава до безкрай. Както се случва винаги, по-благоразумните решили да продадат и приберат печалбите си. Последвал ефектът на доминото, пращащ цените все по-надолу, когато всички се опитвали да продадат, а купувачите ставали все по-малко.

                  Балонът се спукал и на пазара настъпила масова паника. Много от търговците останали държатели на контракти за покупка на лалета на цени, десетки пъти над пазарните, а други се оказали притежатели на луковици, които стрували частица от състоянието, което са били платили за тях.

                  В крайна сметка властите се опитали да се намесят, като обявили за невалидни всички контракти, сключени преди ноември 1636 г. Последващите тази дата се приело да бъдат платени на 10% от предварително уговорената цена.

                  Въпреки това цените продължили да падат. В Амстердам съдиите отказали да уважат контрактите, приемайки ги като хазартна дейност. Съдът не приема хазартните дългове като валидни пред закона и съответно не били налагани принудителни плащания по тях.
                  Каврък, това е било преди централните банки да се ангажират с всеки проблем на планетата. В днешно време централната банка щеше да предупреждава че цените са надути докато се качват лалетата и като почне да се продава централната банка ще купува на рекордната цена за да държи "функциониращ пазар". Изобщо в зависимост какво и кой точно го притежава централните банки ще подържат набалончени цени за сметка на всичко останало. Даже в момента се води тоя разговор за криптовалутите например, понеже със спадането на цените на криптото много млади хора обедняват значително и особено остро спрямо застаряващото поколение което пък държи имоти (които централната банка купува или кредитира). Изобощо новата роля на централните банки е да не обедняват рисковите играчи независимо колко са прости. Със смяната на поколенията "играчи" вече си ползват и активите като пенсия, щото нормалните пенсии ги направиха на шума. И понеже това задоволява едни формули за средния репрезентативен консуматор всички са щасливи докато народа не се вдигне.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

                    Maximize the potential of your propertyЯла ддаа са ввоозииш на иннтеерммоодален терминал Гюешевво Ккаалотинна
                    Не съм много сигурен дали в момента общувам с човек или машина, но максималният ми потенциял на имот в дадената посока е моя съсобствена къща между Радомир и Кюстендил в подножието на Конявска планина.
                    Наскоро заснемаха трасе на коридорN 8 в близост

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Нивата на възвръщаемост от инвестициите в имоти в България се запазват на нивата си от края на 2021 г., а именно за офис площи - 7.75%, търговски площи - 7.75%, индустриални площи 8.5% и жилищни площи - 5%, разкрива последният доклад на Colliers..

                      Всички са в пъти по-доходни от алтернативата депозит
                      https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-242700.
                      Предупреждавам участниците да се придържат към темата, а не да ми сравняват акции с безмерно по-висок риск. Айде няма нужда да сравняваме фурнир с круши
                      Maximize the potential of your propertyЯла ддаа са ввоозииш на иннтеерммоодален терминал Гюешевво Ккаалотинна

                      Коментар


                      • Нивата на възвръщаемост от инвестициите в имоти в България се запазват на нивата си от края на 2021 г., а именно за офис площи - 7.75%, търговски площи - 7.75%, индустриални площи 8.5% и жилищни площи - 5%, разкрива последният доклад на Colliers..

                        Всички са в пъти по-доходни от алтернативата депозит
                        https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-242700.
                        Предупреждавам участниците да се придържат към темата, а не да ми сравняват акции с безмерно по-висок риск. Айде няма нужда да сравняваме фурнир с круши

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение

                          Предложението ми е редактирано, именно в частта на срока. Бях го фиксирал, но го премахнах умишлено. Сега се убедих, че не съм сбъркал.

                          Добре, да кажем така- в срок до 12 месеца, комисионна в размер на 5%........над 12 месеца месеца.

                          Разбира се, не говорим за някой коптор, който да е за пълно и цялостно изриване.
                          Аз не бих се навил на такъв облог. Миналия април купих в топ център на 5 минути пеша от морската на 940€. В момента под 1200 ц

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Понижителите кво ги грее като паднат с 20% като преди тва са се вдигнали с 100%?
                            Примерно 2019 та, кв. на зелено в ливадите беше към 1000 евра, сега същите са на 2000 евра.
                            С тоя лаф почна 2008а - и продължи до 2021ва, нивата чак сега биват достигнати.
                            Last edited by X_Y; 12.06.2022, 20:54.

                            Коментар


                            • Са фаче протокола.

                              Коментар


                              • Уно,Дуе Тре Фаче

                                Коментар

                                Working...
                                X