IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Не знам Крети. Неам ипотека. Камо ли пък рентваща инвестиция с ипотека.
    То верно, че в Радомир трудно ще ти дадат, какво остана някой да рентва там.
    И в Мюнхен нямаш, ама се опитваш да нацелиш някакви числа Дано поне 10% ръст на заплата ти пусне някой, че с БГ заплатите жив зян на тия цени...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Ха ха ха ха ха.
      Верно си платена...платена платена...Ти си платена ,това е вече ясно.
      Нали ми се подиграваше оня ден справката показващи близо 125 000 евро и средна цена над 1760 евро но не това е важно.
      Както писах и днес който влезе и почне да гледа детайлно обявите ще види веднага от колко месеци висят,друго,може да види и броя преглеждания ,които са спаднали с едни 50% спрямо миналата година когато една обява имаше хиляди прегледа,явно даже и брокерите като видят цената и обявата дори не влизат защото са наясно че на тази цена сделка няма как да има .
      На много обяви вече почват да свалят цените след един 4 месечен престой,но това е само началото.
      Гледах и отделно обявите за панели ,например пуснали панел на 120 000 в Света Троица,вече свален с 20%...,и това е просто пример за това какво става по обявите ,същото е и с ЕПК,Тата висят в Младост обяви за по 150,160000 евро при положение че в края на 2021 цената е била за същия апарт 96000 евро например .
      И на финала както писах на Залмоксис за първи път от 2020 година бройката обяви стабилно се увеличава ,като предлагане ....в един момент всичко това ще започне да коригира...
      Това са процесите и който не ги вижда значи или лъже или се прави на луд
      Нищо смешно не виждам освен това, че явно знаеш ,че не съм се скрила ама както винаги пишеш дивотии !!! И не забравяй да ми напишеш след като съм платена от кого и къде да отида да си взема платата, аз не отказвам пари ама не знам от къде и кой ще ми даде
      Хайде, първо да видим процесите и после да се радваме, а Няма лошо в едно охлаждане на пазара ,но нека да го видим първо за сега не го виждам !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

        това със средната цена се постига доста лесно ..
        оня ден гледах в имот бг предложение за апартамент 120 кв. старо строителство в хубав квартал на цена милион и 120 евро
        като го предложат тоя партамент 5 различни агенции и средната цена се качила с 500 евро ..
        тоя сайт най много да срине доверието в имотния пазар въобще .. по лошото е, че и чси - тата си формират първоначалната цена възоснова на средната в сайта .. и ако не го направят изпадналите в неплатежоспособност отправят претенции към чси- тата , че имота им е пуснат много под пазарната цена и така нов търг . нов търг и те така ..
        а те същите тия неплатежоспосони са помолили няколко свои близки приятели да пуснат имотите си на фантастична цена ..
        като се обадиш да питаш на такава обява и ядец с курец едновременно .. човека все е чужбина или неква друга подобна глупост
        това няма как да продължи до безкрай .. в един момент цените ще трябва действително да се коригират сериозно
        Това обясних и аз,има структурни вече признаци,че това безумие е към края си.
        ​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Ха ха ха ха ха.
          Верно си платена...платена платена...Ти си платена ,това е вече ясно.
          Нали ми се подиграваше оня ден справката показващи близо 125 000 евро и средна цена над 1760 евро но не това е важно.
          Както писах и днес който влезе и почне да гледа детайлно обявите ще види веднага от колко месеци висят,друго,може да види и броя преглеждания ,които са спаднали с едни 50% спрямо миналата година когато една обява имаше хиляди прегледа,явно даже и брокерите като видят цената и обявата дори не влизат защото са наясно че на тази цена сделка няма как да има .
          На много обяви вече почват да свалят цените след един 4 месечен престой,но това е само началото.
          Гледах и отделно обявите за панели ,например пуснали панел на 120 000 в Света Троица,вече свален с 20%...,и това е просто пример за това какво става по обявите ,същото е и с ЕПК,Тата висят в Младост обяви за по 150,160000 евро при положение че в края на 2021 цената е била за същия апарт 96000 евро например .
          И на финала както писах на Залмоксис за първи път от 2020 година бройката обяви стабилно се увеличава ,като предлагане ....в един момент всичко това ще започне да коригира...
          Това са процесите и който не ги вижда значи или лъже или се прави на луд
          това със средната цена се постига доста лесно ..
          оня ден гледах в имот бг предложение за апартамент 120 кв. старо строителство в хубав квартал на цена милион и 120 евро
          като го предложат тоя партамент 5 различни агенции и средната цена се качила с 500 евро ..
          тоя сайт най много да срине доверието в имотния пазар въобще .. по лошото е, че и чси - тата си формират първоначалната цена възоснова на средната в сайта .. и ако не го направят изпадналите в неплатежоспособност отправят претенции към чси- тата , че имота им е пуснат много под пазарната цена и така нов търг . нов търг и те така ..
          а те същите тия неплатежоспосони са помолили няколко свои близки приятели да пуснат имотите си на фантастична цена ..
          като се обадиш да питаш на такава обява и ядец с курец едновременно .. човека все е чужбина или неква друга подобна глупост
          това няма как да продължи до безкрай .. в един момент цените ще трябва действително да се коригират сериозно
          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

          Коментар


          • https://www.economic.bg/bg/a/view/li...g-rastat-byrzo

            Вижте какво става с италианския дълг.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Винаги в историята е имало връзка между цените на различните стоки и услуги. Има периоди когато дадено нещо струва повече от друго нещо / т.е ч квадрат е тон розав домат, после стане 2 тона , после стане 500 кила/ Вариации ще продължи да има ДВУпосочно в умерени граници докато даденото нещо / стока или услуга/ не претърпи техническа/индустриална революция. Много по-вероятно КЪМ ТОЗИ момент е това да се случва ПО-БЪРЗО с всички стоки и услуги благодарение на автоматизации, биотехнологии, софтуер и т.н. отколкото за една построена тухла / можеш ли да научиш робот да лепи плочки в банята/. На базата на тази логика всички стари листнати компании ще се представят ПО-ЗЛЕ от тухлата. Новите компании с револчционни технологии, които убиват старите и поради маркетинговият елемент от неграмотноци инвестиращи в тях без оглед на отчетите / по Радев/ ще имат временно по-добро представяне от тухлата. Всичко това при положение че меринджеите работят честно...
              Крайният резултат от всички е подобен на тухлата в рамките на статистическата грешка, но със съответните рискове - например от Българите ''инвестирали'' в Щатски акции например съм сигурен, че болшинството от тях няма акции на ТЯХНО име При определени греди например с наследство ще има проблеми и т.н. Нали разбираш, че не пиша за месечни спекулации и форекси, а за инвестиции с хоризонт от десетилетия....
              Ето 2 примера за Динозавър и за Новото случайно хванати. Разбира се пълната графика е по-интересна, ама да не заприличам на Бацето :-)
              IBM Common Stock
              136.80 USD-11.61 (-7.82%)past 5 years
              Amazon.com, Inc.
              103.16 USD+53.77 (108.86%)past 5 years

              Разбира се може да си ''играч'' и да се опиташ да ''надхитриш'' системата влизайки и излизайки в ''точните'' ,моменти в различен тип активи. Може и да спечелиш 10-20-50% ... ако уцелиш... Може и повече. Ама може и да се занулиш буквално. И тук идваме до това, че всеки от нас е с различна изходна позиция и ЦЕЛ. Например моята е да НЕ разчитам на пенсия когато дойде времето и децата ми да имат тухла защото с 95% вероятност те сами няма да могат да си я купят. Друг с виртуални инвестиции може би има други цели като бърза печалба, ТРЪПКА..., няма семеен натиск и т.н.
              Всеки е прав за себе си
              IBM плаща дивиденти, Амазон не плаща. Едни 25%-30% разлика за тези 5 години - не е много, но все пак. Освен това бизнес моделите са твърде различни.
              Именно заради горния пример не се слага всичко в една кошница. Тъй като 1 по-голям апарт номинално струва много (300к-400к), за човек с общо имущество от 1 милион Евро 30%-40% в имот е даже много голяма концентрация. Никак не е разумно да си сложил в Софийски имоти повече от 10%.
              Ако отидеш вече към 5 милиона Евро, една двустайка допълнително е ОК.

              Сам се досещаш, ще на масовия Българин имуществото му е 95% имоти - все един клас актив, при това концентриран в една държава, а за Софиянци и в един град. Пълен абсурд, нулева диверсификация, съответно рано или късно изяжда дървото - защо го изяжда ти си отговори сам съвсем точно в горния пост.
              Last edited by ejonny2376; 14.06.2022, 22:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Изобщо не съм изчезнала, аз съм си тук, но не виждам защо да се намесвам в разговора ви. Виждам, че се нахъсвате един друг, че цените ще падат докато на пазара не се вижда подобно нещо, дори вчера ви показах, че за съжаление все още цените се качват. Имам все още работа по ремонта на къщата, а и спешно се наложи да се върна до София. Продължавам да ви пиша, че пазара на имоти е много тромав и за сега не виждам дори цените да са в плато да не говорим ,че няма все още и повишение на лихвите..
                Ето и сегашната справка, аз не виждам цените да падат за вас не знам :

                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 2-СТАЕН,
                Местоположение: град София

                Особености: Тухла
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                Средна цена на имотите в извадката: 123514 euro
                Средна цена на кв.м: 1756 euro.
                Ха ха ха ха ха.
                Верно си платена...платена платена...Ти си платена ,това е вече ясно.
                Нали ми се подиграваше оня ден справката показващи близо 125 000 евро и средна цена над 1760 евро но не това е важно.
                Както писах и днес който влезе и почне да гледа детайлно обявите ще види веднага от колко месеци висят,друго,може да види и броя преглеждания ,които са спаднали с едни 50% спрямо миналата година когато една обява имаше хиляди прегледа,явно даже и брокерите като видят цената и обявата дори не влизат защото са наясно че на тази цена сделка няма как да има .
                На много обяви вече почват да свалят цените след един 4 месечен престой,но това е само началото.
                Гледах и отделно обявите за панели ,например пуснали панел на 120 000 в Света Троица,вече свален с 20%...,и това е просто пример за това какво става по обявите ,същото е и с ЕПК,Тата висят в Младост обяви за по 150,160000 евро при положение че в края на 2021 цената е била за същия апарт 96000 евро например .
                И на финала както писах на Залмоксис за първи път от 2020 година бройката обяви стабилно се увеличава ,като предлагане ....в един момент всичко това ще започне да коригира...
                Това са процесите и който не ги вижда значи или лъже или се прави на луд

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Съгласен съм че повишението при такъв вариант ще изостава. Има достатъчно исторически данни с колко като пари и време изостава. Писал съм го многократно. Но номинално спад няма да има ! И в същото време ако погледнем Турция за последната година имаме инфлация 70% и ръст на имотите над 100%.... Те така...

                  Относно диалекта - родното зове. Радомир си е Радомир. Мисля че по този начин помагам на хората , които имат обратно на моето мнение да имат по-голямо самочувствие, че са прави. Все пак съм едно просто селско кръчмарско келнерче..... Де са те , де съм Я :-) Така че моля те да ми позволиш да използвам първите ми диалектни думи дето ми идват на таблата понякога:-) Предполагам че повечето от нас са тук за забавление ....
                  Песимисте един тон глупости се изговориха в началото на годината,как тия с кредитите щели видиш ли да прецакат банките с инфлацията,как видиш ли ЕЦБ нямало да вдига лихви заради задлъжнелите държави,и още и още и още....

                  https://www.investor.bg/evropa/334/a...ndeksi-354126/

                  Това е от днес,агресивно ще се вдигат лихви така както Ви обясних и преди 6 месеца,тази инфлация ще накара банките да вдигнат лихвите агресивно ,и бързо..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                    Писал съм преди време, че според мен това са продавачи на имоти, кредити или ново строителство, макар те да твърдяха, че са купувачи и наемодатели.
                    В крайна сметка се скриха, защото се срамуват от лъжите си!
                    Грешиш ако не за всички, то за почти всички.
                    Грешиш защото се заблуждаваш, че с нашето или пък ти с твоето писане може да се повлияе на пазара. Извън факта, че темата макар и от най-четените в инвестора реално е преглежда от не повече от няколко стотин човека. А дори и някой да е повлиял на някой за някакво решение, което е неумишлено то трябва и да имаш предпоставките да го изпълниш - кеш за покупка или имот за продажба....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Naematel Разгледай мнение

                      Това е важното! За съжаление много хора се набутаха включително и познати.
                      Важното е да прочетеш поста му пак. Първо е набутал яко 2-ма , а сега ще спасява останалите :-) Що не спря тези 2-ма да му купят имотите и да ги спаси ? :-))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

                        Може ли да кажеш кой туй нящо нарастваща акция?
                        не

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Винаги в историята е имало връзка между цените на различните стоки и услуги. Има периоди когато дадено нещо струва повече от друго нещо / т.е ч квадрат е тон розав домат, после стане 2 тона , после стане 500 кила/ Вариации ще продължи да има ДВУпосочно в умерени граници докато даденото нещо / стока или услуга/ не претърпи техническа/индустриална революция. Много по-вероятно КЪМ ТОЗИ момент е това да се случва ПО-БЪРЗО с всички стоки и услуги благодарение на автоматизации, биотехнологии, софтуер и т.н. отколкото за една построена тухла / можеш ли да научиш робот да лепи плочки в банята/. На базата на тази логика всички стари листнати компании ще се представят ПО-ЗЛЕ от тухлата. Новите компании с револчционни технологии, които убиват старите и поради маркетинговият елемент от неграмотноци инвестиращи в тях без оглед на отчетите / по Радев/ ще имат временно по-добро представяне от тухлата. Всичко това при положение че меринджеите работят честно...
                          Крайният резултат от всички е подобен на тухлата в рамките на статистическата грешка, но със съответните рискове - например от Българите ''инвестирали'' в Щатски акции например съм сигурен, че болшинството от тях няма акции на ТЯХНО име При определени греди например с наследство ще има проблеми и т.н. Нали разбираш, че не пиша за месечни спекулации и форекси, а за инвестиции с хоризонт от десетилетия....
                          Ето 2 примера за Динозавър и за Новото случайно хванати. Разбира се пълната графика е по-интересна, ама да да не заприличам на Бацето :-)
                          IBM Common Stock
                          136.80 USD-11.61 (-7.82%)past 5 years
                          Amazon.com, Inc.
                          103.16 USD+53.77 (108.86%)past 5 years

                          Разбира се може да си ''играч'' и да се опиташ да ''надхитриш'' системата влизайки и излизайки в ''точните'' ,моменти в различен тип активи. Може и да спечелиш 10-20-50% ... ако уцелиш... Може и повече. Ама може и да се занулиш буквално. И тук идваме до това, че всеки от нас е с различна изходна позиция и ЦЕЛ. Например моята е да НЕ разчитам на пенсия когато дойде времето и децата ми да имат тухла защото с 95% вероятност те сами няма да могат да си я купят. Друг с виртуални инвестиции може би има други цели като бърза печалба, ТРЪПКА..., няма семеен натиск и т.н.
                          Всеки е прав за себе си
                          Може ли да кажеш кой туй нящо нарастваща акция?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            А сега урок по аритметика за нови граждани - колко прави 8% лихва по ипотека при 2% чист доход от наеми минус разходите за поддръжка, данъци и неплатени от време на време сметки от наематели? Или при двуцифрена официална инфлация се надяваш банкасЪ да те гали с 5-6% лихва само занапред?
                            Не знам Крети. Неам ипотека. Камо ли пък рентваща инвестиция с ипотека.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              От т.нар. стоки има нужда. От празен апартамент - нужда никаква. Обясни ми защо инфлацията трябва да влияе на цената на стоителен боклук? Това са всички необитаеми имоти - строителни отпадъци, които само пречат, не носят ползи.
                              Аз и на плевнята на дядо ми мога да и сложа цена от 3000 Евро на квадрат и да оправдая тази цена с инфлацията. Това значи ли, че тази плевня струва толкова?

                              В държавата на абсурдите явно всички са изгубили връзка с реалността.
                              Винаги в историята е имало връзка между цените на различните стоки и услуги. Има периоди когато дадено нещо струва повече от друго нещо / т.е ч квадрат е тон розав домат, после стане 2 тона , после стане 500 кила/ Вариации ще продължи да има ДВУпосочно в умерени граници докато даденото нещо / стока или услуга/ не претърпи техническа/индустриална революция. Много по-вероятно КЪМ ТОЗИ момент е това да се случва ПО-БЪРЗО с всички стоки и услуги благодарение на автоматизации, биотехнологии, софтуер и т.н. отколкото за една построена тухла / можеш ли да научиш робот да лепи плочки в банята/. На базата на тази логика всички стари листнати компании ще се представят ПО-ЗЛЕ от тухлата. Новите компании с револчционни технологии, които убиват старите и поради маркетинговият елемент от неграмотноци инвестиращи в тях без оглед на отчетите / по Радев/ ще имат временно по-добро представяне от тухлата. Всичко това при положение че меринджеите работят честно...
                              Крайният резултат от всички е подобен на тухлата в рамките на статистическата грешка, но със съответните рискове - например от Българите ''инвестирали'' в Щатски акции например съм сигурен, че болшинството от тях няма акции на ТЯХНО име При определени греди например с наследство ще има проблеми и т.н. Нали разбираш, че не пиша за месечни спекулации и форекси, а за инвестиции с хоризонт от десетилетия....
                              Ето 2 примера за Динозавър и за Новото случайно хванати. Разбира се пълната графика е по-интересна, ама да не заприличам на Бацето :-)
                              IBM Common Stock
                              136.80 USD-11.61 (-7.82%)past 5 years
                              Amazon.com, Inc.
                              103.16 USD+53.77 (108.86%)past 5 years

                              Разбира се може да си ''играч'' и да се опиташ да ''надхитриш'' системата влизайки и излизайки в ''точните'' ,моменти в различен тип активи. Може и да спечелиш 10-20-50% ... ако уцелиш... Може и повече. Ама може и да се занулиш буквално. И тук идваме до това, че всеки от нас е с различна изходна позиция и ЦЕЛ. Например моята е да НЕ разчитам на пенсия когато дойде времето и децата ми да имат тухла защото с 95% вероятност те сами няма да могат да си я купят. Друг с виртуални инвестиции може би има други цели като бърза печалба, ТРЪПКА..., няма семеен натиск и т.н.
                              Всеки е прав за себе си
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.06.2022, 20:55.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Затегнат ли лихвената политика ( а те ще я затегнат) - повишението в цените на НИ (докато го има) ще бъде по-скоро опит за догонване на по-високите цени на материали, труд, финансиране(инвеститорите ползват много кредити). Това повишение ще гони, но няма начин да изпревари цитираните повишения в ценообразуването. Също така няма как да бие и повишенията в храна,енергия и тн

                                ПП Не знам кой ти е казал, че да пишеш с опит за имитация на нескопосан диалект придава повече смисъл или цвят на поста.
                                Излъгал те е Пиши си грамотно - умееш го!
                                Съгласен съм че повишението при такъв вариант ще изостава. Има достатъчно исторически данни с колко като пари и време изостава. Писал съм го многократно. Но номинално спад няма да има ! И в същото време ако погледнем Турция за последната година имаме инфлация 70% и ръст на имотите над 100%.... Те така...

                                Относно диалекта - родното зове. Радомир си е Радомир. Мисля че по този начин помагам на хората , които имат обратно на моето мнение да имат по-голямо самочувствие, че са прави. Все пак съм едно просто селско кръчмарско келнерче..... Де са те , де съм Я :-) Така че моля те да ми позволиш да използвам първите ми диалектни думи дето ми идват на таблата понякога:-) Предполагам че повечето от нас са тук за забавление ....
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.06.2022, 20:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X