IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Точно така е било Евго. Бедни, голи и боси, но поне моите не са били гладни никога, и като имаш предвид че дядовците им се си заминали в Балканските войни, но деца са имали достатъчно.
    Сега нищо... объркани ценности. Уви трябваха ми доста години да осмисля някой неща от плявата и ако жена ми не беше минала 40-те щяхме още 1-2 да направим....
    Аз с 3 също бих искал още 1-2, ама вече е късно Един ден излитат, при тебе поне ще е бая късно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Ердоган ти праща поздрави с послание за наемите в Гоце Делчев -ХА ХА ХА -Песимисте ,желаеш Турски сценарии ,получаваш такъв веднага

      https://www.capital.bg/politika_i_ik...to_na_naemite/
      Турция въвежда таван от 25% за увеличението на наемите

      Мярката ще важи до юли 2023 г.
      О не , не го искам. Но при 70% инфлация и 100% ръст на цените на имотите ако ограничат наемите до 25% и там ще се появят доста тъмни прозорци.
      Нали разбираш, че отдаването под наем не е социална дейност ? Въпреки това последните 2 години не съм вдигал наем, ще го вдигам само за нови..., но ако има още 20-30% инфлация няма да имам избор....олиото в магазина ми е са пари на нова цена....Обмислям за новите да има годишна актуализация както при мобилните оператори. Да си знаят....

      ПП Имам съсед който отдава под наем имоти в Дубай. На всички им е вдигнал наема на нова година....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.06.2022, 12:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        +100

        Едната ми баба са били 5 деца, а другата 6. От едно село. Били беднички, едвам са ги изхранвали, обаче са станали хора всичките. Вече няма живи от тях, имаше преди 10г. 4 от децата са се устроили в София. Един наполеон 20 франка стигал за прехраната на едно семейство за 1 месец преди 100 г. Те обаче си произвеждали повечето неща и изобщо не са разполагали с наполеони. Едната ми баба беше много трудолюбива и имаше много етнографски неща, правени и купувани от нея (свидетелство, че момата е лична),




        Поздрави
        Точно така е било Евго. Бедни, голи и боси, но поне моите не са били гладни никога, и като имаш предвид че дядовците им се си заминали в Балканските войни, но деца са имали достатъчно.
        Сега нищо... объркани ценности. Уви трябваха ми доста години да осмисля някой неща от плявата и ако жена ми не беше минала 40-те щяхме още 1-2 да направим....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.06.2022, 12:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Демографските тенденции са к***т. У нас още от 70-те години имаме реален соад на населението / номинален не поради увеличаване на продължителността на живота/. Вече такъв има по целият свят с изключение на черна Африка и още няколко други страни . Тези другите ще минат до реален минус до 20-30 години. До края на века над половината от населението по света ще бъде черно или смесено, белите ще бъдат под 20%, може би дори под 15%. И не другите раси няма да ги заключиш в Африка. По различни поводи те ще идват в Европа.... в богатата и част. Германия ще си смени името на Габонария :-) Така че къде ще ходят децата ми по света ?!
          Нищо не можеш да промениш. Имаш ли 3+ деца ? Джони колко има ? Милиони има , ама деца не. Кавръка направил 1 и не случил на жена къта обезценяваш се кеш вместо да направи още 2 деца. Света вече е устроен по такъв начин, че хората не искат повече от 1-2 деца. Може 3 кучета или котки ама деца не. И не е проблема в кеша да няма деца, а в иделогическата маркетингова промивка за важните неща в живота - кола, къща, кръчма, телефон, кеш и кво ли не друго само не семейство и деца....Баща ми с още 2 деца през 30-те години е израснал в плетена с кал ''къща'' , носил е опинци ако знаеш какво е и са ритали парцалена топка....Предполагам повечето дядовци и пра са били на подобно дередже. Въпрос на приоритети.
          Провинцията и като цяло селската такава НЯМА нужда от население. 5% от хората могат да вършат цялата селскостопанска работа. Останалите в големите няколко града.
          Германия е добре, но зависи за кой. Някой от провинцията у нас останал без работа 2008-9 или на работа за 200-300 лева заплата в Германия като е отишъл за 1500 евро заплата ще си мисли , че е цар. Друг е въпроса какво може да си купиш с тези пари след всички разходи. Имот в голям град никога например. Сега ситуацията е по-различна у нас и кое, за кой , къде е по-добре е дискусионно и не еднозначно. За кравари на село дават 2000 лева например....
          +100

          Едната ми баба са били 5 деца, а другата 6. От едно село. Били беднички, едвам са ги изхранвали, обаче са станали хора всичките. Вече няма живи от тях, имаше преди 10г. 4 от децата са се устроили в София. Един наполеон 20 франка стигал за прехраната на едно семейство за 1 месец преди 100 г. Те обаче си произвеждали повечето неща и изобщо не са разполагали с наполеони. Едната ми баба беше много трудолюбива и имаше много етнографски неща, правени и купувани от нея (свидетелство, че момата е лична),




          Поздрави
          Last edited by X_Y; 15.06.2022, 11:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Средно , малко по-ниски. Преди 2 години много близък взе от Прокредит на 2.45 ГПР. Сега е същото при тях, но други свалиха до подобни нива.
            Лихвите по ипотеките / най-ниските на пазара/ няма да минат 6% в близките 10 години у нас. А ако минат , то значи има финансов и инфлационен потоп / разбирай Турция/
            Ердоган ти праща поздрави с послание за наемите в Гоце Делчев -ХА ХА ХА -Песимисте ,желаеш Турски сценарии ,получаваш такъв веднага

            https://www.capital.bg/politika_i_ik...to_na_naemite/
            Турция въвежда таван от 25% за увеличението на наемите

            Мярката ще важи до юли 2023 г.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

              Сега 2.58%, преди 2 години около 3%. Лихвите могат да се вдигнат и до 10%, както през 2009г.
              Не мисля, че ще ги оставят чак толкова да скочат (освен ако някоя презокеанска инвестиционна банка дето се е налапала с лоши ипотеки не вземе, че се гътне пак), защото дори само двойно да ги вдигнат - до към 5-6%, свиването в потреблението ще толкова осезаемо, че пазара ще замръзне почти изцяло. А отстъпките са като топка сняг - ще набират все по-голяма инерция и като нищо можем да видим закъсали строители продаващи под себестойност! Че това е една от опорките - че не може да се продава на минус.... може, може!

              Другата опорка е, че те си мислят, че тия ХХХ млрд. лв. депозити в банките моментално ще се юрнат да подкрепят пазара на НИ... сигурно същите тънки сметки си ги правят и участниците на БФБ (през 2007 помня май наричаха родоотстъпници хората, които продаваха )... сигурно и тези на златния пазар също си правят сметки, че тия млрд. депозити именно на техния пазар ще се изсипят! Все сметки без кръчмар...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                Някой знае ли какви са лихвите по ипотечните кредити сега и примерно преди две години ? Питам защото не съм се интересувала от ипотечното кредитиране в момента в България, а и за да имаме някаква представа до колко могат да се вдигнат лихвите. Така ще имаме представа и доколко могат да повлияят на пазара на НИ.
                Средно , малко по-ниски. Преди 2 години много близък взе от Прокредит на 2.45 ГПР. Сега е същото при тях, но други свалиха до подобни нива.
                Лихвите по ипотеките / най-ниските на пазара/ няма да минат 6% в близките 10 години у нас. А ако минат , то значи има финансов и инфлационен потоп / разбирай Турция/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Демографските тенденции не са толкова лоши и могат да се обърнат, ако хората без деца в репродуктивна възраст успеят да ги създадат.

                  Но българската провинция съвсем ще се обезлюди, сега все още тук там има хора на 70 г. и 80 г. по селата.

                  В Германия е много добре, имам познати, работят там, дори обикновени служители, но са спокойни и печелят хубаво в една уредена държава.

                  Демографските тенденции са к***т. У нас още от 70-те години имаме реален соад на населението / номинален не поради увеличаване на продължителността на живота/. Вече такъв има по целият свят с изключение на черна Африка и още няколко други страни . Тези другите ще минат до реален минус до 20-30 години. До края на века над половината от населението по света ще бъде черно или смесено, белите ще бъдат под 20%, може би дори под 15%. И не другите раси няма да ги заключиш в Африка. По различни поводи те ще идват в Европа.... в богатата и част. Германия ще си смени името на Габонария :-) Така че къде ще ходят децата ми по света ?!
                  Нищо не можеш да промениш. Имаш ли 3+ деца ? Джони колко има ? Милиони има , ама деца не. Кавръка направил 1 и не случил на жена къта обезценяваш се кеш вместо да направи още 2 деца. Света вече е устроен по такъв начин, че хората не искат повече от 1-2 деца. Може 3 кучета или котки ама деца не. И не е проблема в кеша да няма деца, а в иделогическата маркетингова промивка за важните неща в живота - кола, къща, кръчма, телефон, кеш и кво ли не друго само не семейство и деца....Баща ми с още 2 деца през 30-те години е израснал в плетена с кал ''къща'' , носил е опинци ако знаеш какво е и са ритали парцалена топка....Предполагам повечето дядовци и пра са били на подобно дередже. Въпрос на приоритети.
                  Провинцията и като цяло селската такава НЯМА нужда от население. 5% от хората могат да вършат цялата селскостопанска работа. Останалите в големите няколко града.
                  Германия е добре, но зависи за кой. Някой от провинцията у нас останал без работа 2008-9 или на работа за 200-300 лева заплата в Германия като е отишъл за 1500 евро заплата ще си мисли , че е цар. Друг е въпроса какво може да си купиш с тези пари след всички разходи. Имот в голям град никога например. Сега ситуацията е по-различна у нас и кое, за кой , къде е по-добре е дискусионно и не еднозначно. За кравари на село дават 2000 лева например....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.06.2022, 11:43.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    Аз не казвам че няма да вдигнат лихвите, ще ги вдигнат много плахо и при първите принзаци на суверенен фалит ще се обърне политиката независимо каква инфлация има. От сега ти казвам какво ще е съобщението - да инфлацията е висока обаче очакваме да спаде след 1-2 години, и така 1-2 години ще печатат и накрая ще ги изненада снега, никой не можел да предвиди, всичките им топ икономисти 100% вявали че печатането понижавало инфлацията и т.н.

                    А Италия преди като го имала тоя проблем ти помниш ли какво стана? Наводниха Европа с напечатани пари в една извънредна среща на следващия ден вече купуваха облигации. Защо си мислиш че пак няма да го сторят?
                    Печатането няма да реши проблема, тук ще се реже и ще боли доста!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                      Някой знае ли какви са лихвите по ипотечните кредити сега и примерно преди две години ? Питам защото не съм се интересувала от ипотечното кредитиране в момента в България, а и за да имаме някаква представа до колко могат да се вдигнат лихвите. Така ще имаме представа и доколко могат да повлияят на пазара на НИ.
                      Сега 2.58%, преди 2 години около 3%. Лихвите могат да се вдигнат и до 10%, както през 2009г.

                      Коментар


                      • Някой знае ли какви са лихвите по ипотечните кредити сега и примерно преди две години ? Питам защото не съм се интересувала от ипотечното кредитиране в момента в България, а и за да имаме някаква представа до колко могат да се вдигнат лихвите. Така ще имаме представа и доколко могат да повлияят на пазара на НИ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Аз не казвам че няма да вдигнат лихвите, ще ги вдигнат много плахо и при първите принзаци на суверенен фалит ще се обърне политиката независимо каква инфлация има. От сега ти казвам какво ще е съобщението - да инфлацията е висока обаче очакваме да спаде след 1-2 години, и така 1-2 години ще печатат и накрая ще ги изненада снега, никой не можел да предвиди, всичките им топ икономисти 100% вявали че печатането понижавало инфлацията и т.н.

                          А Италия преди като го имала тоя проблем ти помниш ли какво стана? Наводниха Европа с напечатани пари в една извънредна среща на следващия ден вече купуваха облигации. Защо си мислиш че пак няма да го сторят?
                          Вдигането на лихвите по принцип е процес който се заключва до 2 години ,има варианти и ще видиш буквално след няколко часа че ще измислят интервенции конкретно за дадената държава но не и за всички -в момента инфлацията е най-големия проблем

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Виж,

                            Не виждам смисъл да си смучеш неща от пръстите ,които не отговарят на реалността .
                            Италия е имала същия проблем и преди няколко години ,темата за това беше обсъдена преди няколко месеца ,пак подчертавам не си правете илюзиите че лихвите ще останат ниски ,не сте в кварталната бакалия дето днеска се говори едно,а утре друго !
                            Аз не казвам че няма да вдигнат лихвите, ще ги вдигнат много плахо и при първите принзаци на суверенен фалит ще се обърне политиката независимо каква инфлация има. От сега ти казвам какво ще е съобщението - да инфлацията е висока обаче очакваме да спаде след 1-2 години, и така 1-2 години ще печатат и накрая ще ги изненада снега, никой не можел да предвиди, всичките им топ икономисти 100% вявали че печатането понижавало инфлацията и т.н.

                            А Италия преди като го имала тоя проблем ти помниш ли какво стана? Наводниха Европа с напечатани пари в една извънредна среща на следващия ден вече купуваха облигации. Защо си мислиш че пак няма да го сторят?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Много щедър прочит имаш за тая среща, и инвестора също де... Мнозинството банкери са ЗА вдигане лихвата, ама в смисъл че те са ЗА примерно световен мир. Ама дали имат право и възможност да си следват желанията са го оставили на въображението на читателя. Италия има само още няколко месеца преди фалита с тоя темп на дохдността по бондовете.
                              Виж,

                              Не виждам смисъл да си смучеш неща от пръстите ,които не отговарят на реалността .
                              Италия е имала същия проблем и преди няколко години ,темата за това беше обсъдена преди няколко месеца ,пак подчертавам не си правете илюзиите че лихвите ще останат ниски ,не сте в кварталната бакалия дето днеска се говори едно,а утре друго !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                В момента обявиха извънредна среща на ЕЦБ да успокоява пазарите

                                https://www.investor.bg/novini/130/a...odajbi-354142/
                                ЕЦБ свиква извънредно заседание в сряда заради пазарните разпродажби*

                                Въпреки разпродажбата на облигации откакто ЕЦБ обяви плановете си за затягане на политиката коментарите на Шнабел отразяват очертаващия се консенсус в Управителния съвет.

                                Консенсус -в момента в банката мнозинството банкери са ЗА вдигане на лихвите и то бързо ,подчертавам пак мнозинство
                                Много щедър прочит имаш за тая среща, и инвестора също де... Мнозинството банкери са ЗА вдигане лихвата, ама в смисъл че те са ЗА примерно световен мир. Ама дали имат право и възможност да си следват желанията са го оставили на въображението на читателя. Италия има само още няколко месеца преди фалита с тоя темп на дохдността по бондовете.

                                Коментар

                                Working...
                                X