IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Имот до водата - Сингапур, Истанбул...минимум 15-20К$ на метър.
    Не е само до това да е до водата, а и водата да става за нещо. И в Сайгон имаше имоти по бреговете на Меконг за милиони долари, но в тая воняща на лайна река не бих отишъл никога повече, камо ли да се изкъпя. В южнокитайско море водата е чиста и топла, но заради отровните гадини, плажовете които нямат предпазни мрежи са практически неизползваеми. (то е все едно да лижеш захар през стъкло). По света има доста плажове без отровни гадини, но пък има доста сърфисти които дават фира като храна за акули.
    Иначе мизерия има навсякъде, дори в Сингапур имаше квартали като софийските панелни гета като Красна Поляна, където ясно си личеше нископлатената работническа класа, свираща се в имоти под наем или по 2ма 3ма в една деЦка.
    И хората там пътуват по 80-100 км с мотопед на работа до големия град, а тук нашите сривльовци още се назлъндисват на Самоков, Бобошево и Ихтиман. (нищо след време ще се усетят).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

      Това с разсрочването на депозита е класика и е от първите червени флагове. Че за какво ми е наемател, който няма 5 хиляди лева на цяло? Що за цървул, а идва да наема на 1000 и нещо евро на месец. Айде шута и у лево.

      На последния ми имот през септември даже исках 3 депозита и се намръщиха, но след като помислиха един ден (сигурно са отишли на още няколко огледа) и ми ги платиха. Чисто нов тристаен на Артекс в Дианабад, неживяно, без коментар на цената, пак на млада българска двойка (ИТ мъж и адвокат жена), които след 10-на години в Лондон, отчаяни от м@нг@лизацията и джендъризацията там, се местят обратно в БГ.

      Интересното в сегмента наеми над 1000 евро е, че винаги има хора, които идват на оглед и се почва... това е много надценено и струва 6-700 евро най-много и стотинка повече не давали! Гоня ги на момента.
      Сеща ме точно за хората дето обясняват как на строителя му струвало 500е/м2 затова над 800-900е/м2 за покупка е измама. И така цел живот у деЦката.


      трябва да се въведе прогресивен данък на живеещите в децките
      за 40+ години тоне 25%
      да видиш тъмни прозорци ли ще има
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Левчо, шегуваш се сигурно. Ако питаме Ботича в Истанбул са по 200 евро квадрата:-) Те и на първа линия на Глифада са били по 300 евро най-много :-)
        Ботича гледа в гета за масите, слага филтъра и готоо.
        В Глифада за 300 € и палмата отпред на някоя къща или кооперация не мое да си купи.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

          как на строителя му струвало 500е/м2 затова над 800-900е/м2 за покупка е измама. И така цел живот у деЦката.
          Тука ще се разпознаят много форумни герои-изтърсаци

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Кое пропускам? Фалитите на бамки ли?
            Напечатаните кинти бе брато !!! Дефицитите !!! И още нещица !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Левчо, шегуваш се сигурно. Ако питаме Ботича в Истанбул са по 200 евро квадрата:-)
              Ботича, обикновено е на около 30-40км. от метрополията. За него софийски имот е такъв във Вакарел. Бургаски е в Средец, а Стамбулски за 200€ , вероятно в Диарбекир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Това се опитах и аз да обясня. Моите са да речем не висок, но малко над средният сегмент като място и направа. Ако нямам подходящ наемател ще седи празно докато се намери. Безсмислено е да се отдава на всеки който поиска / а искащи винаги има/ , а такива които не отговарят на финансовите условия ги пропускам на момента... Най-забавно ми е като им кажа, че депозита е 2 наема да ме питат ама може ли сега да дам единият депозит а другият след 6 месеца примерно ?! Не са виновни хората, че нямат достатъчно пари , но да си намерят нещо по джоба.... предложения има хиляди....
                Това с разсрочването на депозита е класика и е от първите червени флагове. Че за какво ми е наемател, който няма 5 хиляди лева на цяло? Що за цървул, а идва да наема на 1000 и нещо евро на месец. Айде шута и у лево.

                На последния ми имот през септември даже исках 3 депозита и се намръщиха, но след като помислиха един ден (сигурно са отишли на още няколко огледа) и ми ги платиха. Чисто нов тристаен на Артекс в Дианабад, неживяно, без коментар на цената, пак на млада българска двойка (ИТ мъж и адвокат жена), които след 10-на години в Лондон, отчаяни от м@нг@лизацията и джендъризацията там, се местят обратно в БГ.

                Интересното в сегмента наеми над 1000 евро е, че винаги има хора, които идват на оглед и се почва... това е много надценено и струва 6-700 евро най-много и стотинка повече не давали! Гоня ги на момента.
                Сеща ме точно за хората дето обясняват как на строителя му струвало 500е/м2 затова над 800-900е/м2 за покупка е измама. И така цел живот у деЦката.
                Last edited by ivanvg93; 25.12.2022, 20:04.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Имот до водата - Сингапур, Истанбул...минимум 15-20К$ на метър.
                  Левчо, шегуваш се сигурно. Ако питаме Ботича в Истанбул са по 200 евро квадрата:-) Те и на първа линия на Глифада са били по 300 евро най-много :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.12.2022, 19:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Днес реших да видя какви да били "настроенията" в съседния форум (Биткойн) и хоп, какво виждат очите ми:

                    Обърнете внимание на датата, когато цената е ...... 361 $.
                    да бех купил
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      Песимисте, Сингапур е супер място. Изкарахме една седмица там и ми хареса много. Климата малко не е по моите желания но иначе е устроен доста добре.
                      Ко Самуи беше моя отколешна мечта и не се разочаровах нито за момент, но разбрах, че с Албена съм ударил джакпота. Няма отровни морски таралежи, медузи и змии при нас, къпем се в морето без да има специални мрежи против отровни морски гадини.
                      По света навсякъде имотите до водата са привилегия само на богаташите.
                      Песи, ще ти се наложи да дойдете с Левчо до Балчик, тъй да знаеш.
                      Имот до водата - Сингапур, Истанбул...минимум 15-20К$ на метър.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Хмм прав си. И аз догодина мисля да пусна моя, който е във високия клас и вероятно, ако не намеря подходящ кандидат, по-добре да му тегля ключа отколкото да имам разправии после.
                        Това се опитах и аз да обясня. Моите са да речем не висок, но малко над средният сегмент като място и направа. Ако нямам подходящ наемател ще седи празно докато се намери. Безсмислено е да се отдава на всеки който поиска / а искащи винаги има/ , а такива които не отговарят на финансовите условия ги пропускам на момента... Най-забавно ми е като им кажа, че депозита е 2 наема да ме питат ама може ли сега да дам единият депозит а другият след 6 месеца примерно ?! Не са виновни хората, че нямат достатъчно пари , но да си намерят нещо по джоба.... предложения има хиляди....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.12.2022, 19:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                          Разбирам мисълта ти и съм съгласен донякъде. Кешфлоу 0 за даден момент мен лично не ме бърка. Дори го предпочитам спрямо това да пусна наемател на подпазарна цена оти е ного убав. Претенциозен съм към наемателите си и докато не си избера свестен такъв по моите правила, не го отдавам. Който не му изнася, да отива на друго място. Наемодателят определя правилата и има властта над наемателя.

                          Във високия сегмент, където отдавам аз, ако започнат да се пазарят за цената, работата е на зле. Значи само две неща - че имотът е надценен (а който си разбира от работата не го пуска надценен) или не им е по джоба. А като не им е по джоба и спре да плаща след 3 месеца, какво правим? Лесно може да отидеш в негативен кешфлоу за година назад като си пуснал м@нг@л или спре да плаща, изпокарате се, тръгнеш да го гониш и ти го изпочупи за благодаря. Пък после с 2-та депозита стягай щети за десетки хиляди или води дела с години в българския съд.
                          Хмм прав си. И аз догодина мисля да пусна моя, който е във високия клас и вероятно, ако не намеря подходящ кандидат, по-добре да му тегля ключа отколкото да имам разправии после.

                          Коментар


                          • Днес реших да видя какви да били "настроенията" в съседния форум (Биткойн) и хоп, какво виждат очите ми:

                            Обърнете внимание на датата, когато цената е ...... 361 $.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                              Значи ако правилно съм разбрал логиката тук е дадени са 100 единици капитал който "трябва" да носят нетна годишна доходност от 5%. И ако тази доходност падне под 5% решението е да нямаме наемател т.е. правим кеш флоуа да е 0?

                              Това което казвам и е факт че пазара е винаги прав що се отнася до масовия жилищен сегмент. Да сравняваш топ пазар на остров с ограничена площ с недоразвит такъв в малка държава не издържа логика.
                              Разбирам мисълта ти и съм съгласен донякъде. Кешфлоу 0 за даден момент мен лично не ме бърка. Дори го предпочитам спрямо това да пусна наемател на подпазарна цена оти е ного убав. Претенциозен съм към наемателите си и докато не си избера свестен такъв по моите правила, не го отдавам. Който не му изнася, да отива на друго място. Наемодателят определя правилата и има властта над наемателя.

                              Във високия сегмент, където отдавам аз, ако започнат да се пазарят за цената, работата е на зле. Значи само две неща - че имотът е надценен (а който си разбира от работата не го пуска надценен) или не им е по джоба. А като не им е по джоба и спре да плаща след 3 месеца, какво правим? Лесно може да отидеш в негативен кешфлоу за година назад като си пуснал м@нг@л или спре да плаща, изпокарате се, тръгнеш да го гониш и ти го изпочупи за благодаря. Пък после с 2-та депозита стягай щети за десетки хиляди или води дела с години в българския съд.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                                Защо да е безсмислена? Аз ако съм дал 300К евра за имот и на минимум 1200 евро ми излиза сметката, според теб ще се съглася ли за 900-1000? Няколко такива се опитаха да ми се пазарят на огледите и им казах да си търсят друг имот. Отдавам на средно 5% доходност и който не му изнася, да се изнася. Включително и въпросния имот по-горе, който купих началото на 2022 и отдавам на 1200 евро на бг програмист. Отне ми седмица и 10-на огледа да го отдам (без брокер).

                                Само човек, изпаднал в крайна нужда, ще позволи да му свалят здраво цената. И то по-скоро би го продал вместо да отдава. Инвеститорите с толко пара си правят сметката.
                                Значи ако правилно съм разбрал логиката тук е дадени са 100 единици капитал който "трябва" да носят нетна годишна доходност от 5%. И ако тази доходност падне под 5% решението е да нямаме наемател т.е. правим кеш флоуа да е 0?

                                Това което казвам и е факт че пазара е винаги прав що се отнася до масовия жилищен сегмент. Да сравняваш топ пазар на остров с ограничена площ с недоразвит такъв в малка държава не издържа логика.

                                Коментар

                                Working...
                                X