IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    арендатора не му актуализира рентата и радев генерално заключава, че и наемите не растат.
    късмет извади накавръка със съветници като радев и бъртрам
    на пенция ще е при мама с много потенциален портфейл акции
    Миналата година 70лв тая 120.Аиде, сметай!

    Коментар


    • Здравейте, има ли одобрение, преди да ми се види отговора по темата?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Наем е. Ама то целокупния български народ притежава земеделска земя. Все едно да питаш, ако притежаваш бонова книжка, инвеститор ли си? Ами инвеститор си, разбира се...
        Ами моята рента 5 пъти по-голяма от наема на твоя магазин в "Световнивния търговски център" в Овча купел.Без данъци ,без амортизация ,без брокери,без празни месеци.без ремонти.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Наем е. Ама то целокупния български народ притежава земеделска земя. Все едно да питаш, ако притежаваш бонова книжка, инвеститор ли си? Ами инвеститор си, разбира се...
          арендатора не му актуализира рентата и радев генерално заключава, че и наемите не растат.
          късмет извади накавръка със съветници като радев и бъртрам
          на пенция ще е при мама с много потенциален портфейл акции
          препоръка е

          Коментар


          • Здравейте, тъй като от няколко дена чета тази тема и виждам, че няма кой знае колко полезна ифнромация, а само хора, които спорят.

            Да попитам за мнение. Имам едни 100к лева спестени, като всеки друг българин, мечтата ми е да си имам собствен имот, обаче нещо сметнах, че в момента все още нямам достатачно капитал, за да си купя двустаен апартамент и подземно паркомясто или гараж в южен квартал в София и отделно сега ми се струва много рисково да купувуам и взимам жилищен кредит.

            Аз като един не достатъчно образован във сферата на финансите и инвестициите човек, просто мисля да ги вкарам в депозит в TBI на 2% на година и евентуално 2025 или 2026 да купя апартамент.

            Дали няма, някоя по-добра опция да запаза парите от инфлация? Гледах index funds като SMP500, като явно да ги държа кратък срок там няма смисъл, после гледах американски облигации едногодишни, но като сметна и превалутиране в долара и после пак в левове, не си заслужава сякаш. И така май депозит в TBI на 2% е най-просто и лесно решение, ако не искам да губя време и да чета и образовам допълнително.

            Отделно ако излезе, някоя тухлена двустайка за 85-90к Евро, то много бързо мога да взема парите си от депизота и до колкото знам, нямам никакви неустойки, а просто няма да ми изплатят лихвата по депозита.

            За протокола, работя като програмист, взимам 5к лв. чисто на месец, нямам приятелка или родители и някак си ми е много рисково сам самичък да взема ипотечен кредит в момента. Доста ме е страх, ако недaй си боже стане нещо с мен, или ме уволнят от работа, как ще изплащам кредита. Принципно съм си уверен, че си разбирам от работата и бързо ще си намеря нова фирма, но все пак мисля, че 100к не са ми достатъчни за покупка на Имот и мисля да изчакам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
              радев да не коментира наемите, защото никак не ги разбира.
              да си гледа там акциите, от които също не отбира и да се състезава с накавръка,
              който пък хич от нищо не отбира, но си има мажоретка-секретарка
              Радев ми спести близо 200 евро данъци с три клика на мишката .Така че тука предимно четете с разбиране и задавайте само наистина обосновани въпроси

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                Аренда на земеделска земя наем ли е?
                Наем е. Ама то целокупния български народ притежава земеделска земя. Все едно да питаш, ако притежаваш бонова книжка, инвеститор ли си? Ами инвеститор си, разбира се...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Няма как да няма нов! Щом петрогъсчо подмята с неистовата си злоба, провалил се с техническия си анализ, с някакъв данета, на който никой не обръща внимание, щото е тотално неизвестен, представям си превъплъщенията на лаконик, каква жлъч и слуз излъчват, когато е продал "на връх" през далечната пролет на 22-ра година. Направо се е подлудил от злоба..
                  верно бе, и петрогъс го нема
                  значи, ако не е избирателната модерация
                  да допуска боси гашници, да пишат с по 8-10 акаунта
                  и да дразнят инвеститорите, форума отдавна ще е във вида;
                  - купи ли?
                  - много ясно и отдадох веднага
                  - честито!
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Е, Радев няма как да коментира наеми. Той от това перо няма как да е придобил и една стотинка през живота си. Как хора, непридобили една стотинка наеми от недвижимости, коментират лендлордове, като нас , които доволно се храним от наеми, ум не ни го побира нали?
                    Аренда на земеделска земя наем ли е?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      радев да не коментира наемите, защото никак не ги разбира.
                      да си гледа там акциите, от които също не отбира и да се състезава с накавръка,
                      който пък хич от нищо не отбира, но си има мажоретка-секретарка
                      Е, Радев няма как да коментира наеми. Той от това перо няма как да е придобил и една стотинка през живота си. Как хора, непридобили една стотинка наеми от недвижимости, коментират лендлордове, като нас , които доволно се храним от наеми, ум не ни го побира нали?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        радев да не коментира наемите, защото никак не ги разбира.
                        да си гледа там акциите, от които също не отбира и да се състезава с накавръка,
                        който пък хич от нищо не отбира, но си има мажоретка-секретарка
                        Aма ти и по акции ли си експерт

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          иии, какво стана с тоя пророк!?
                          той грешна прогноза нямаше и целия перон ставаха на крака да го аплодират и фанатично да го цитират
                          голям смях беше, цяла година
                          с кой ли ник ще дава новите прогнози сега
                          Няма как да няма нов! Щом петрогъсчо подмята с неистовата си злоба, провалил се с техническия си анализ, с някакъв данета, на който никой не обръща внимание, щото е тотално неизвестен, представям си превъплъщенията на лаконик, каква жлъч и слуз излъчват, когато е продал "на връх" през далечната пролет на 22-ра година. Направо се е подлудил от злоба..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Какво стана със състезанието днес ?
                            Луксозния сектор тръгна нагоре .Луи Вютон увеличи дивидента на 13 евро на акция.
                            Гледам Насдака на червено,Аз съм близо 1% само за днес нагоре ,докато SP500 е на някакви трохички.

                            A бе засега ти водя 10%

                            Коментар


                            • радев да не коментира наемите, защото никак не ги разбира.
                              да си гледа там акциите, от които също не отбира и да се състезава с накавръка,
                              който пък хич от нищо не отбира, но си има мажоретка-секретарка
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Оксито е с приемливо ниво на дълг не е високо ,цената на петрола зависи от запасите ,а те следващите години ще са ниски спрямо потреблението ,можем да се обзаложим,след двете придобивания на компанията и останалите в сектора за САЩ следващите 10 години очаквай само възход за тези компании ,печалбите няма да само от петрол ,а от квоти ,схемата с квотите е диамантена мина
                                $42,5 милиарда дълг не е хич малко.

                                Коментар

                                Working...
                                X