IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най-се чудя спекулантите, които са се нагушили с безстопанствени апартаменти, какво точно очакват да се случи оттук нататък! За под наем - абсурд, те 20 години наем не могат да покрият само ремонта. Чакат цените още да растат? Целият свят в момента разпродава активи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376

      Ти определено принадлежиш към горните групи май. Виж си само начина на изразяване - пълен селяк.
      Ти какво очакваш ?
      Този типаж е от онези дето плащат няколко вноски и пързалят картинките и чертежите на някой шаран ,да чака евентуално акт 16 ако даде Господ

      Коментар


      • https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...ionen-portfeil

        Кредитните разходи на територията на еврозоната вървят нагоре в очакване Европейската централна банка да ограничи паричните стимули. Това вади на показ препятствията, които трябва да бъдат преодолени, за да се охлади инфлацията без да има трусове на пазарите на държавен дълг.

        Инвеститорите в ценни книжа се подготвят за дните, когато ЕЦБ ще спре да пълни раздутия си до 4.9 трлн. евро облигационен портфейл. Това вероятно ще се случи след броени месеци и ще бъде последвано от поредица лихвени увеличения, започващи още през юли.





        Инвеститорите вече искат и по-високи надбавки по заемите, които отпускат на по-рисковите кредитори, предимно от по-задлъжнелите държави в еврозоната. Индикация за това е доходността на десетгодишните германски облигации, които са базови за дълговите пазари на еврозоната. През седмицата тя се изкачи над 1% - за първи път от 2015-а насам.

        Коментар


        • тц, нищо нема се случи, това е матра за нискообразовани, инискоинтелигентни хора, което е масата зомбирани. Газ и петрол си има достатъчно... и без руснаците, да го духат цял живот, ме крадат... и живея в някаква малоумна тяхна сфера на влияние, а прашай и досвидание...
          Last edited by pepe1234; 10.05.2022, 13:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Хаха, смешко...
            Виж си наемите в прословутото село Варна:
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nad&f1=1&fe7=1

            380 левчета в баш центъра. Това може да си го позволи всяка баба пенсионерка със стаж в ТКЗС. Какво да ти завиждам, при подобно ниво на наемите мизерните ти апартчета не струват и пукната пара. 3 Евро на квадратен метър наем - това като цена не струва повече от 700 Евро на квадрат...Скоро и толкова няма да струва.
            Най интересното ще е следващата зима, русите като дръпнат кранчето ! Те тогава ще е забава от класа !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
              Наакахте се с тези лихви.
              Вие не проумяхте ли накрая, че просто циркулират много, много пари в кеш.
              Как да ге проумеят бедните в глави, я... Свикнете с идеята, че сте пропуснали момента и няма да купите в близките 20 години нищо.

              Предлагам темата, след кросовете на архитекта или какъвто е там, за най - вредната и безсмислена в целия форум.
              2600 страници и нито една /май има едно изключение на boni/ вярна прогноза...
              Нищо не казахте за повишаване на наемите, значи... Завистта ще ви гътне някой ден
              Хаха, смешко...
              Виж си наемите в прословутото село Варна:
              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nad&f1=1&fe7=1

              380 левчета в баш центъра. Това може да си го позволи всяка баба пенсионерка със стаж в ТКЗС. Какво да ти завиждам, при подобно ниво на наемите мизерните ти апартчета не струват и пукната пара. 3 Евро на квадратен метър наем - това като цена не струва повече от 700 Евро на квадрат...Скоро и толкова няма да струва.

              Коментар


              • Наакахте се с тези лихви.
                Вие не проумяхте ли накрая, че просто циркулират много, много пари в кеш.
                Как да ге проумеят бедните в глави, я... Свикнете с идеята, че сте пропуснали момента и няма да купите в близките 20 години нищо.

                Предлагам темата, след кросовете на архитекта или какъвто е там, за най - вредната и безсмислена в целия форум.
                2600 страници и нито една /май има едно изключение на boni/ вярна прогноза...
                Нищо не казахте за повишаване на наемите, значи... Завистта ще ви гътне някой ден

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                  Ахаха, нещо занижаваме критериите, че стана скъпо Относно продажбата на връх сега вдигането на лихвния процент предполага забавяне на имотния пазар, но за мен лично няма абсолютно никаква необходимост да рискувам, освен ако не влезем в сериозна криза, което не е в картите за бг според мен, тъй като прехода а с него и кражбите и корупцията приключиха вече. Ако няма сериозна криза обаче нямам абсолютно никакъв шанс да се вредя за нещо по-добро от това, което имам. А дали ще уцеля тайминга също е проблем, защото ако потенциалната криза при имотето се забави 2 години какво ще си ги правя тези хартийки ще си ги бия у главата докато инфалцията ги стопява. Тц ако влизам някъде ще е само в бг акции, но апарти няма да продам.


                  Нз ма нещо само си въздишате по Ница по Германия, ама все тука, що така? Нещо сами не си вярвате на сметките ммм?
                  "ЦИТАТ :освен ако не влезем в сериозна криза, което не е в картите за бг според мен, тъй като прехода а с него и кражбите и корупцията приключиха вече. "

                  -Ти стана като Сергейката Станишев преди 10 години -" България !Остров на стабилността -нас криза не ни лови "!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...yka&f1=3&fe7=1

                    Просто една единичка отпред на цената е в повече - собствениците едва ли поморисвали 180к през живота си, но сега се надяват на голямата печалба очевидно. При настоящата ситуация имаме едно хаотично изравняване на цените в добрите и в кофти районите и абсолютно неадекватни ценови очаквания. Много ми е чудно от сключените сделки колко ли точно са за цена над 2000 Евро на квадрат за старо ЕПК за тотал-ремонт....
                    Това ще е цена за блока! ОТРЕЗВЯВАНЕТО започна!

                    ======
                    Цитат: Ипотечните кредити в България не са с фиксирана лихва и са директно свързани с лихвените проценти по депозити на търговските банки – които така или иначе ще ги вдигнат във връзка с очакваното повишаване на лихвата от ЕЦБ и намаляване на количественото облекчаване, т.е. намаляване на ликвидността на междубанковия пазар. Имайки предвид очакваното увеличение на месечните вноски за обслужване на ипотечни и други кредити и инфлацията в статиите за различни видове храна, които са над 30%, и енергийни източници с ръст от 30-100% и представляват „малката кошница“, т.е. инфлацията релевантна за българските домакинства ще „изяде“ много голяма част от нетния разполагаем доход и ще увеличи сериозно вероятността от дефолтиране и спиране на обслужване на множество кредити.

                    Коментар


                    • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...s-likvidnostta
                      Фед предупреди за влошаване на ситуацията с ликвидността


                      Федералният резерв предупреди за влошаващи се условия на ликвидността на ключови финансови пазари на фона на растящите рискове от войната в Украйна, затягането на монетарната политика и повишаващата се инфлация. В 6-месечния си доклад за финансовата стабилност Фед казва, че има по-висок от обичайния риск от внезапно влошаване на ликвидността заради пазарите на суровини заради войната в Украйна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Лошо, мислех че е по-евтино....
                        Преди няколко години имаше зелени проекти по 8-900 евро там и ги пропуснах щото тогава ми изглеждаше зле без да съм го огледал, а то не е толкова лошо....Но тва е положението....
                        Ахаха, нещо занижаваме критериите, че стана скъпо Относно продажбата на връх сега вдигането на лихвния процент предполага забавяне на имотния пазар, но за мен лично няма абсолютно никаква необходимост да рискувам, освен ако не влезем в сериозна криза, което не е в картите за бг според мен, тъй като прехода а с него и кражбите и корупцията приключиха вече. Ако няма сериозна криза обаче нямам абсолютно никакъв шанс да се вредя за нещо по-добро от това, което имам. А дали ще уцеля тайминга също е проблем, защото ако потенциалната криза при имотето се забави 2 години какво ще си ги правя тези хартийки ще си ги бия у главата докато инфалцията ги стопява. Тц ако влизам някъде ще е само в бг акции, но апарти няма да продам.

                        1626 г. остров Манхатън е продаден от индианците на холандските заселници в Америка. Според популярната легенда целият остров впоследствие е закупен от местните индиански племена срещу шепа дрънкулки. По-късно колонията преминава в ръцете на Англия и получава името Ню Йорк в чест на новия крал Джеймс, който е дук на Йорк. След американската революция Ню Йорк става за кратко столица на САЩ.
                        Нз ма нещо само си въздишате по Ница по Германия, ама все тука, що така? Нещо сами не си вярвате на сметките ммм?
                        Last edited by pepe1234; 10.05.2022, 11:52.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...yka&f1=3&fe7=1

                          Просто една единичка отпред на цената е в повече - собствениците едва ли поморисвали 180к през живота си, но сега се надяват на голямата печалба очевидно. При настоящата ситуация имаме едно хаотично изравняване на цените в добрите и в кофти районите и абсолютно неадекватни ценови очаквания. Много ми е чудно от сключените сделки колко ли точно са за цена над 2000 Евро на квадрат за старо ЕПК за тотал-ремонт....
                          Не знам. Тази искана цифра ми изглежда безумна..., но пак явно такъв е пазара....
                          Въпросът е кой ги плаща. В конкретният случай купувача трябва да има 250К евро , за да купи и ремонтира за да го ползва. Как човек с толкова пари / на мен ми изглеждат много/ би купил подобно нещо...
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.05.2022, 11:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Там цените са скъпи, като в Манастирски ливади.

                            Има големи и просторни ЕПК, тристайни, преди бяха дори по 62000 евро през 2014 г., после 120 000 евро с луксозен ремонт през 2016г., а сега 200 000 евро.
                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...yka&f1=3&fe7=1

                            Просто една единичка отпред на цената е в повече - собствениците едва ли поморисвали 180к през живота си, но сега се надяват на голямата печалба очевидно. При настоящата ситуация имаме едно хаотично изравняване на цените в добрите и в кофти районите и абсолютно неадекватни ценови очаквания. Много ми е чудно от сключените сделки колко ли точно са за цена над 2000 Евро на квадрат за старо ЕПК за тотал-ремонт....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Там цените са скъпи, като в Манастирски ливади.

                              Има големи и просторни ЕПК, тристайни, преди бяха дори по 62000 евро през 2014 г., после 120 000 евро с луксозен ремонт през 2016г., а сега 200 000 евро.
                              Лошо, мислех че е по-евтино....
                              Преди няколко години имаше зелени проекти по 8-900 евро там и ги пропуснах щото тогава ми изглеждаше зле без да съм го огледал, а то не е толкова лошо....Но тва е положението....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Евго, преди месец се разхождах в Бъкстон. Не лошо място с изключение на зоната около некви панелки ... и само да си по-далеч от Борис 3.... направо ми се струва подценено , но не съм гледал цените напоследък как са там де....
                                Има прилично неслабо училище, магазини, транспорта е средна работа но са 2-3 спирки до метрото.... става
                                Там цените са скъпи, като в Манастирски ливади.

                                Има големи и просторни ЕПК, тристайни, преди бяха дори по 62000 евро през 2014 г., после 120 000 евро с луксозен ремонт през 2016г., а сега 200 000 евро.

                                Коментар

                                Working...
                                X