IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Прогнозата ми е до 6%.
    Проблема при теб е друг .
    Срока на кредита -ти разчиташ че този апартамент или апартаменти ще се изплащат от наеми ,да де ама отиваме в сценарии в който наемите няма да растат толкова заради предстояща криза ,отделно имаш наемен пазар които изобилства от предлагане + още задаващо се такова ,само виж колко се строи в София ,отделно още и още празни сгради и апартаменти чакат за наеми ...
    Получаваш една висока цена на която си купил + увеличаваща се вноска по кредита + трудности с цената на наема ,има и риск да стои празен .
    Сложи и рискове с амортизации ?
    Къде сме ?
    При теб сметката излиза само ако си купил на една ниска цена с едни да кажем 30 % минимум под тази на която си платил
    И на 6% да я вдигнат пак са ти безплатни пари при тази инфлация. За наемите и преди го писах- в момента има широко отворена ножица между цената на имотите и наема и съответно е въпрос на време да се затвори поне малко- единия вариант е със спад на цената на имотите а другия е с покачване на наема. Вторият вариант е по- вероятен според мен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Тези хора видяхме че се изпариха като ланския сняг .,...една купчина никове



      Ами онзи брокер ?
      Мавриков,имаше и брокер ...той се точеше на украинците за сделки за милиони ....
      С Мавриков говорих преди 1-2 седмици. Добре е , но е малко зает....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        днес там, за утре се сещайте къде
        https://www.youtube.com/watch?v=g7_c7EJtDkc
        Това е гаден и подъл номер на ККП да накара хората да купуват ненужни тухли ... ЦВ им е бил консултант по проекта :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
          Не споря, но ми се струва малко вероятно и затова ще попитам другата седмица.
          Четете си внимателно договорите и най-вече раздел Обезпечения, за да няма после:

          https://www.youtube.com/watch?v=Cg8qMI9oW78

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            А голяма част от добре платените ИТ-та, които се мятаха смело на ипотеки за по 400 хил. лв. не са с много висока финансова култура. Дано са си сметнали добре рисковете, вкл. и някакъв период без работа, че 25-30 год. са изключително дълъг период... цяло едно поколение е това!
            Ако върнат прогресивното облагане или осигуровки на пълен доход внезапно всички ИТ-та ще изреват на умряло. Дори да могат да си плащат вноските вече стреса ще оргомен ако не ги спасят със извъредни пари или изключение от закона. Ще има и серизна част които само от яд, дори да им е неизгодно ще напуснат страната и ще си разкарат жилището по най-нескопосания начин.

            Изобщо прехода от плосък данък към прогресивен е много сложен. Това е правено няколко пъти и главно в страни с ниска гражданска задлъжнялост.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Гоце Делчев ми е Дубай на мен
              Наемите навсякъде се вдигат и в Гоцето и в Дубай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                мани го юлката.
                така и не разбраха, че банката няма за цел да им взима имотите
                и това е последното нещо, което правят
                Всякакви фантасмагории измислят за да си представят, че утре за тях ще има изобилен избор на НИ , а това никога не е било

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Къде видя 'грешно решение', че да има и солидарна отговорност?

                  Към днешна дата люлинЦкия панеляк го оценяват на половин милион битИконЯ - понеже каймака на Галактиката и изобщо целия Млечен път точно него спот си е харесал да живее - уреден, чист и приветлив! Банката ти отпуска 1/2 млн. при 100% обезпечение, но си има клауза - при промяна в пазарната стойност на обезпечението -> следва еди-какво си... и т.н. и т.н.

                  Ако панеляка продължи да расте - ОК, обезпечението е > ипотеката, банката си пуска Преслава.

                  Панеляка пада и става < заема и какво следва: Банката си пуска "И плачат и богатите"!
                  Не споря, но ми се струва малко вероятно и затова ще попитам другата седмица.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                    Нямам идея как българските банки отпускат кредити, но ако банката е направила грешно решение не носи ли солидарна отговорност. Наистина не съм чувала за подобни практики. Стана ми интересно дали изобщо е възможно, законно и дали се е случвало изобщо. Ще попитам
                    Къде видя 'грешно решение', че да има и солидарна отговорност?

                    Към днешна дата люлинЦкия панеляк го оценяват на половин милион битИконЯ - понеже каймака на Галактиката и изобщо целия Млечен път точно него спот си е харесал да живее - уреден, чист и приветлив! Банката ти отпуска 1/2 млн. при 100% обезпечение, но си има клауза - при промяна в пазарната стойност на обезпечението -> следва еди-какво си... и т.н. и т.н.

                    Ако панеляка продължи да расте - ОК, обезпечението е > ипотеката, банката си пуска Преслава.

                    Панеляка пада и става < заема и какво следва: Банката си пуска "И плачат и богатите"!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Някога случвало ли се е това ? Питам защото не съм чувала за подобни методи ,а не знам и доколко са законни.
                      мани го юлката.
                      така и не разбраха, че банката няма за цел да им взима имотите
                      и това е последното нещо, което правят

                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Ти шегуваш ли се? Кое му е незаконното?

                        Обикновено е залегнало в договора, ама кой да чете!

                        Коя банка отпуска 200 бона ипотека при 100% покритие за с/у жилище за 150 хиляди?!

                        Ти да не мислиш, че са малоумници там.. или умишлено работят против собствените си интереси?!

                        Ами нали ако ипотекаря закъса и банката му вземе жилището, а то не е достатъчно да изплати кредита?!?

                        Ко прайм тогава?
                        Нямам идея как българските банки отпускат кредити, но ако банката е направила грешно решение не носи ли солидарна отговорност. Наистина не съм чувала за подобни практики. Стана ми интересно дали изобщо е възможно, законно и дали се е случвало изобщо. Ще попитам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                          Не ми се гледа цялото, понеже знам новината, така че не знам споменават ли - на една банка, за която организирали протест, направили "здравния код" на вложителите червен - съответно не могат да излизат от къщи, или да пътуват с транспорт, и тн. Не е по темата, ама да си знаете. Щото скоро и в Европа ще дойде. Тоя...метод.
                          не, не се споменава.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Започва се...наред са другите..

                            Сrурtо.соm, зa ĸoятo paбoтят и xиляди бългapи, ocвoбoждaвa 5% oт пepcoнaлa cи cлeд cpивa нa ĸpиптoвaлyтитe

                            https://money.bg/business/crypto-com...ovalutite.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                              Някога случвало ли се е това ? Питам защото не съм чувала за подобни методи ,а не знам и доколко са законни.
                              Ти шегуваш ли се? Кое му е незаконното?

                              Обикновено е залегнало в договора, ама кой да чете!

                              Коя банка отпуска 200 бона ипотека при 100% покритие за с/у жилище за 150 хиляди?!

                              Ти да не мислиш, че са малоумници там.. или умишлено работят против собствените си интереси?!

                              Ами нали ако ипотекаря закъса и банката му вземе жилището, а то не е достатъчно да изплати кредита?!?

                              Ко прайм тогава?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Някога случвало ли се е това ? Питам защото не съм чувала за подобни методи ,а не знам и доколко са законни.
                                Пред общността от банки,ЧСИ-та и така нататък си г-н Никой,това кое е законно и кое не е в сферата на приказките и законите които обаче са на хартия ,а в съда пак си Никой .

                                Коментар

                                Working...
                                X