IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Съжалявам, но хората купуват НИ и за да отдават под наем и да увеличават доходите си като същевременно си запазват парите и от инфлацията. Сега да не започнеш да ми смяташ в момента колко е доходноста от наеми защото тя се променя. Нищо не разбирам от акции на виртуални валути не вярвам, златото трудно се пази и въпреки всичко ми се намира доста, имам богата колекция от предмети на изкуството и непрекъснато я допълвам. Какво да правя с наемите и останалите ми средства от заплатата освен да купувам НИ ?
    Ами не е вярно това.Много малко от закупилите жилища като инвестиция ги отдават под наем. Щото в България жилищата се продават в такъв вид,че се изискват още доста средства, за да се обзаведат и отдадат под наем.
    Това че ти или други от форума отдавате под наем, не означава, че е масово явление. Повечето ги купуват и оставят във вида,в който са закупени, с надеждата да си повишат цената и така да спечелят.
    Last edited by mirodes; 20.10.2022, 12:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Комвнтираме картината за България ,общо,не за Изток ,София или прочие локации.Глобално за държавата.
      В
      ​​​​​​Я,искам утре да почнеш да живееш в България,айде идвай си,що не си тука ?
      Идвай са харчиш и да живееш в България,що избяга там,а правиш сметка че други ще си идват
      Е, че аз толкова често съм в БГ, че няма накъде и в момента съм в София. Майка, е много възрастна и болна и със сестра ми гледаме колкото се може повече да сме около нея като на мен ми е по-лесно да отсъствам и да съм в София, отколкото на нея. След като се пенсионираме с мъжа ми сме решили да живеем най-малко по шест месеца в годината в България. Идвам си и харча доста пари в БГ, плащам и много данъци, точно на мен не ми придиряй

      Коментар


      • https://www.bloombergtv.bg/a/2-novin...ovna-ikonomika


        Изненадващата тримесечна загуба на един от ветропоказателите за американската икономика и алуминиев гигант Alcoa Inc. засили тревогите за световната икономика, тъй като металът, използван във всичко - от iPhone до кеновете на Pepsi - се сблъсква с множество предизвикателства, пише Bloomberg.

        Щом тия са на загуба..не ми се мисли за останалите..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Съжалявам, но хората купуват НИ и за да отдават под наем и да увеличават доходите си като същевременно си запазват парите и от инфлацията. Сега да не започнеш да ми смяташ в момента колко е доходноста от наеми защото тя се променя. Нищо не разбирам от акции на виртуални валути не вярвам, златото трудно се пази и въпреки всичко ми се намира доста, имам богата колекция от предмети на изкуството и непрекъснато я допълвам. Какво да правя с наемите и останалите ми средства от заплатата освен да купувам НИ ?
          Комвнтираме картината за България ,общо,не за Изток ,София или прочие локации.Глобално за държавата.
          В
          ​​​​​​Я,искам утре да почнеш да живееш в България,айде идвай си,що не си тука ?
          Идвай са харчиш и да живееш в България,що избяга там,а правиш сметка че други ще си идват

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Абсолютно. България е държавата с най-бързо намаляващото население в света. До двайсетина години повечето областни градове ще се опразнят, а големите градове ще намалеят значително като население. Ама народа си купува жилища.
            Аз вече съм се отказал да им влизам в мислите на такива. И вече избягвам да правя прогнози ,защото в случаят здравият разум отсъства.
            Освен това само за последните три години са се построили жилища с обща площ над 21 милиона квадратни метра.
            Съжалявам, но хората купуват НИ и за да отдават под наем и да увеличават доходите си като същевременно си запазват парите и от инфлацията. Сега да не започнеш да ми смяташ в момента колко е доходноста от наеми защото тя се променя. Нищо не разбирам от акции на виртуални валути не вярвам, златото трудно се пази и въпреки всичко ми се намира доста, имам богата колекция от предмети на изкуството и непрекъснато я допълвам. Какво да правя с наемите и останалите ми средства от заплатата освен да купувам НИ ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Каврък - тука ще се заселят/върнат само БЪЛГАРИ или в миналото такива.
              Няма такава смрад кат тоз форум. Рестарт заради ъпдейт на бозата и не мога да пиша
              Няма такова нещо,то няма толкоз хора бре.
              Нали виждам моето дете,децата на другите имигранти,ами тия дето се родиха там?
              Идете и вижте с очите си.
              Освен това тия сметки и анализи са правени на ниво,от Щатите отдавна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                20% от покупките на ЖИЛИЩНИ имоти е с ипотеки. Другите ипотеки са за що ли не. Това не вдяват депозитоглавите.
                пропускаш потребителските, които масово се ползват и за капариране на зелено и за доплащане набързичко, че да не се занимаваме с ипотека и за довършителни работи и мебели. Комбинирани с по един-два хубави лизинги за лек автомобил в един момент става по-опасно финансово оръжие от ипотеката.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Българина купува и строи жилища,та един ден като умре да има жилищен фонд за "новите "българи.
                  Кои са новите българи?
                  Всички ,които един ден ще имат българско гражданство,независимо дали са родени в Мали,Турция,Албания,или Камбоджа.....
                  Бъдещето на България е в мултикултурното съжителство....така че това е ...българина ,всеки българин в момента е един филантроп к благодетел,велика нация...
                  Каврък - тука ще се заселят/върнат само БЪЛГАРИ или в миналото такива.
                  Няма такава смрад кат тоз форум. Рестарт заради ъпдейт на бозата и не мога да пиша
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Българина купува и строи жилища,та един ден като умре да има жилищен фонд за "новите "българи.
                    Кои са новите българи?
                    Всички ,които един ден ще имат българско гражданство,независимо дали са родени в Мали,Турция,Албания,или Камбоджа.....
                    Бъдещето на България е в мултикултурното съжителство....така че това е ...българина ,всеки българин в момента е един филантроп к благодетел,велика нация...
                    Абсолютно. България е държавата с най-бързо намаляващото население в света. До двайсетина години повечето областни градове ще се опразнят, а големите градове ще намалеят значително като население. Ама народа си купува жилища.
                    Аз вече съм се отказал да им влизам в мислите на такива. И вече избягвам да правя прогнози ,защото в случаят здравият разум отсъства.
                    Освен това само за последните три години са се построили жилища с обща площ над 21 милиона квадратни метра.
                    Last edited by mirodes; 20.10.2022, 11:44.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      В България не е точно така,защото тук масово се купуват жилища от хора, които нямат намерение да живеят в тях. А с кредит купуват тези, които имат нужда от жилища.Така че дори и да намалеят тия с ипотеките,другите ще останат на пазара. Въпросът е доколко ще се вдигнат лихвите по депозитите. Щото ако скочат на 5 и повече процента доста от тия,които купуват жилища ще се пренасочат към банките.
                      Ама за българите недвижимите имоти са като конете за монголците или кравите за индийците-свещено нещо.Така че избягвам да правя прогнози за пазар,който се движи не от здрав разум, а от чувства. Каквото и да се случи с цените в близките години няма да ме изненада.
                      В градът,в който живея поне една трета от жилищата са необитаеми, постоянно се строят нови,а цените растат както и не се предлагат много жилища под наем.Имам един приятел брокер и го питах защо се случва това.И той ми каза, че масово се купуват жилища на замазка, не се обзавеждат и нито живее някой в тях, нито ги отдава под наем,нито ги предлага за продажба.Просто като изкара някой пари и веднага ги набива в жилища. Докога ще продължава тая лудост не е ясно.И половината жилища да станат необитаеми нещата може да си продължат по същият начин.
                      Българина купува и строи жилища,та един ден като умре да има жилищен фонд за "новите "българи.
                      Кои са новите българи?
                      Всички ,които един ден ще имат българско гражданство,независимо дали са родени в Мали,Турция,Албания,или Камбоджа.....
                      Бъдещето на България е в мултикултурното съжителство....така че това е ...българина ,всеки българин в момента е един филантроп к благодетел,велика нация...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        20% от покупките на ЖИЛИЩНИ имоти е с ипотеки. Другите ипотеки са за що ли не. Това не вдяват депозитоглавите.
                        https://www.capital.bg/politika_i_ik...ikonomikata_e/

                        2021 ва година ни е била 2008,на ,а 2022 е 2009 та.
                        Това са новите уж числа ,ако и те са верни,но идва другия въпрос ,колко е дълга в съотношение към БВП?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          Това е вярно на 20-30%.
                          20% от покупките на ЖИЛИЩНИ имоти е с ипотеки. Другите ипотеки са за що ли не. Това не вдяват депозитоглавите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            Най-елементрано казано,да ме разберат повечето тухлоглави.
                            Пазара на имоти де факто е пазар на кредитирането.
                            Когато второто расте,расте и първото.Пазара на кредитиране растеше досега ,защото лихвите бяха ниски (имаше евтини пари) .Сега палачинката се обърна.Парите стават скъпи,защото лихвите растат --> кредитирането намалява --> намалява търсенето и оттам логически пада и цената.
                            Затова и сега се продава,а не се купува.Защото цената ще пада.Икономически доказано.А вече и доста пъти в практиката
                            Това е вярно на 20-30%.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              Най-елементрано казано,да ме разберат повечето тухлоглави.
                              Пазара на имоти де факто е пазар на кредитирането.
                              Когато второто расте,расте и първото.А пазара на кредитиране растеше защото лихвите бяха ниски (имаше евтини пари) .Сега палачинката се обърна.Парите стават скъпи,защото лихвите растат --> кредитирането намалява --> намалява търсенето и оттам логически пада и цената.
                              Затова и сега се продава,а не се купува.Защото цената ще пада.
                              В България не е точно така,защото тук масово се купуват жилища от хора, които нямат намерение да живеят в тях. А с кредит купуват тези, които имат нужда от жилища.Така че дори и да намалеят тия с ипотеките,другите ще останат на пазара. Въпросът е доколко ще се вдигнат лихвите по депозитите. Щото ако скочат на 5 и повече процента доста от тия,които купуват жилища ще се пренасочат към банките.
                              Ама за българите недвижимите имоти са като конете за монголците или кравите за индийците-свещено нещо.Така че избягвам да правя прогнози за пазар,който се движи не от здрав разум, а от чувства. Каквото и да се случи с цените в близките години няма да ме изненада.
                              В градът,в който живея поне една трета от жилищата са необитаеми, постоянно се строят нови,а цените растат както и не се предлагат много жилища под наем.Имам един приятел брокер и го питах защо се случва това.И той ми каза, че масово се купуват жилища на замазка, не се обзавеждат и нито живее някой в тях, нито ги отдава под наем,нито ги предлага за продажба.Просто като изкара някой пари и веднага ги набива в жилища. Докога ще продължава тая лудост не е ясно.И половината жилища да станат необитаеми нещата може да си продължат по същият начин.
                              Last edited by mirodes; 20.10.2022, 11:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Благодаря,
                                то не е за мен, опирвам се да помогна и аз.
                                ако нещо ти изкочи пиши...
                                ок
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X