IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Баш от нищото печели. И колегата ти го е написал. Далеч не е само тя. Дурката спецялно е започнала с "усвояване" на държавно имущество през едно буквално пиратско време. Поне няколко поколения няма да се повтори същото. Нормално да има млади ядосани хора, които никога не са имали шанс, ако ще да са х10 способни, комбинативни, предприемчиви и прочие.

    Друг е въпросът, че познавам хора, които изпиха и изядоха падналите им наготово имоти, а други съумяха да развият късмета си.

    Сега е съвсем друго време. Оня ден едни студенти слушах колко прецакани се чувстват, защото уж имат нелош бал, ама не ги приели Българска филология. От немай къде - История и История и География трябвало да записват. Представяш ли си подобен разговор преди 15 години. В провинцията особено, учителите са една от най-големите групи купувачи с ипотека.
    С 1400 лв заплата направо се избиват за ипотеки даскалите.На 100 бона ипотека за 20 години вноската е по 550 лв на месец. А често и 100 бона не стигат, щото жилищата се продават на замазка и трябва още едно 50 бона,за да се приведе в годно за обитаване.
    Last edited by mirodes; 09.10.2022, 15:00.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

      Дурке, не зная как го поддържаш този бизнес, като не си наясно с доста неща!
      Само ще ти кажа, че ти не печелиш от нищото!
      Баш от нищото печели. И колегата ти го е написал. Далеч не е само тя. Дурката спецялно е започнала с "усвояване" на държавно имущество през едно буквално пиратско време. Поне няколко поколения няма да се повтори същото. Нормално да има млади ядосани хора, които никога не са имали шанс, ако ще да са х10 способни, комбинативни, предприемчиви и прочие.

      Друг е въпросът, че познавам хора, които изпиха и изядоха падналите им наготово имоти, а други съумяха да развият късмета си.

      Сега е съвсем друго време. Оня ден едни студенти слушах колко прецакани се чувстват, защото уж имат нелош бал, ама не ги приели Българска филология. От немай къде - История и История и География трябвало да записват. Представяш ли си подобен разговор преди 15 години. В провинцията особено, учителите са една от най-големите групи купувачи с ипотека.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        За акциите не си наясно, но за имотите, златото и земеделската земя също!
        Още ли не сте разбрали, че никой няма да ви остави да печелите от нищото! Имагинерните ви печалби ще преминат в чужди джобове, а за вас остават само загубите!
        Баш от нищото е тази игра с имотите - най-голямото преразпределяне на богатство между млади и стари в историята. Без дъртите да си мръднат пръста. Нямам предвид инвеститори, които все пак влагат и усилия, носят риск, плащат транзакционни разходи и ремонти, а цели две поколения с имоти от социализма, които само защото са наследили четири стени в окаяно състояние забогатяха. Това ако не е от нищото, какво е?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Кой ти каза ,че се печели от нищото ? Много интересно и как ще ме спрат да печеля от имоти ?! Пълни глупости !!!
          Дурке, не зная как го поддържаш този бизнес, като не си наясно с доста неща!
          Само ще ти кажа, че ти не печелиш от нищото!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

            За акциите не си наясно, но за имотите, златото и земеделската земя също!
            Още ли не сте разбрали, че никой няма да ви остави да печелите от нищото! Имагинерните ви печалби ще преминат в чужди джобове, а за вас остават само загубите!
            Аз знам, че не съм наясно, но ето, хората като тебе, които са наясно, нека да обяснят имагинерните ни печалби в чии джобове ще се материализират, поименно или по класи, при кого ще отидат?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              За акциите не си наясно, но за имотите, златото и земеделската земя също!
              Още ли не сте разбрали, че никой няма да ви остави да печелите от нищото! Имагинерните ви печалби ще преминат в чужди джобове, а за вас остават само загубите!
              Кой ти каза ,че се печели от нищото ? Много интересно и как ще ме спрат да печеля от имоти ?! Пълни глупости !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                Може и това да прочетеш.
                Ако не свалят лихвите или не налеят ликвидност, ще е по-лошо от 15.9.2008г. Ако го направят, инфлацията ще продължи. Ако не го направят, очаква се Армагедон. Не знам за някакъв друг вариант. И в двата случая според мен, кешът, спестяванията, шумата губят. За акциите не съм наясно, може би ще е имало смисъл да имаш дялове от от бизнеси, но от кои? Затова земеделската земя и жилищата, както и златото ми се виждат нещо полезно в следващите времена.
                За акциите не си наясно, но за имотите, златото и земеделската земя също!
                Още ли не сте разбрали, че никой няма да ви остави да печелите от нищото! Имагинерните ви печалби ще преминат в чужди джобове, а за вас остават само загубите!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Може и това да прочетеш.
                  Ако не свалят лихвите или не налеят ликвидност, ще е по-лошо от 15.9.2008г. Ако го направят, инфлацията ще продължи. Ако не го направят, очаква се Армагедон. Не знам за някакъв друг вариант. И в двата случая според мен, кешът, спестяванията, шумата губят. За акциите не съм наясно, може би ще е имало смисъл да имаш дялове от от бизнеси, но от кои? Затова земеделската земя и жилищата, както и златото ми се виждат нещо полезно в следващите времена.
                  Ликвидност има,проблема е че срещу нея няма реално достатъчно производителност,основния проблем в момента е търсенето,защото производството не можеш да го оправиш.Хората трябва да спрат да харчат,те самите не го осъзнават затова е и спирачката с изтеглянето на пари и скъпо кредитиране.Централните банки знаят докъде да вдигат,до там докъдето се види че който е прекалил ще си фалира,държавите няма да фалират,затова не се притеснявай

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    https://www.investor.bg/a/538-pazari...ata-stabilnost

                    ,,За да ти се изясни картинката прочети тази статия.

                    4 проблемни точки заплашващи финансовата стабилност и ПАК,е засегната темата че заслепени от ниските дълго време лихвени проценти ,инвеститорите не вярвали че има и обратната страна..
                    Може и това да прочетеш.
                    Ако не свалят лихвите или не налеят ликвидност, ще е по-лошо от 15.9.2008г. Ако го направят, инфлацията ще продължи. Ако не го направят, очаква се Армагедон. Не знам за някакъв друг вариант. И в двата случая според мен, кешът, спестяванията, шумата губят. За акциите не съм наясно, може би ще е имало смисъл да имаш дялове от от бизнеси, но от кои? Затова земеделската земя и жилищата, както и златото ми се виждат нещо полезно в следващите времена.
                    И проблемът не е само в обслужването на дълга

                    Коментар


                    • Странно как Бертрам ги разбира тия неща че вдигането на лихвите води до спад на продажбите и спад на цените, а когато лихвите вървяха към нула не виждаше очевидната обратна релация и предвещаваше срив на цените

                      Още по странно е как хора с толкова грешни прогнози през годините имат очи да се изказват дълбокомислено по икономически въпроси

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        Ами да не ги пипат лихвите и да бъдат онождани всички чрез инфлация. Вече спокойно отиват 400 лв за храна седмично на семейство. Нещо не е наред и то с много
                        https://www.investor.bg/a/538-pazari...ata-stabilnost

                        ,,За да ти се изясни картинката прочети тази статия.

                        4 проблемни точки заплашващи финансовата стабилност и ПАК,е засегната темата че заслепени от ниските дълго време лихвени проценти ,инвеститорите не вярвали че има и обратната страна..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          банките това правят от 200 години може и повече. Ето сега отново го преживяваме и то по очоизваден начин. Стигнаха до НУЛЕВИ лихви да хванат балъците и сега пак ще онодят ВСИЧКИ дет се къпят без гащи.
                          Ами да не ги пипат лихвите и да бъдат онождани всички чрез инфлация. Вече спокойно отиват 400 лв за храна седмично на семейство. Нещо не е наред и то с много

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            2009-та(+ няколко години) ... кой плати през брутални лихви заиграването на банките с разни кухи бизнеси (по памет и ти беше от плащачите на мурафета и не беше хич щастлив)? Не само, че платиха отписванията, а платиха и дебелите лихви по депозитите. Банките не дават нищо, те преразпределят и заделят и в този ред на мисли ипотеките на 10%, потребителските на 15%+ главано от частни лица и малки бизнеси бяха източниците на приходи за банкковата система. Банки не фалираха, големи изгърмявания нямаше.. едни хора разсрочиха, друго заметоха, а 'крайния клиент' плати масрафа.

                            Защо си мислиш, че при едно влошаване на нещата няма да стиснат малките за гушата. Малките, които гледат какво е било последните 5-6 години и си мислят, че ще е такова и лихвите няма как да се вдигнат, защото имало депозити, нямало да видгат лихвите по тях, нямало да има пипат в Европа, че трябвало на 0 лихви да седят или надежата, че при най-малко сговняване ще се пуска принтера.

                            Теб защо те е страх (точно страх) да изтеглиш 1-2 ипотеки - парен каша духа е казъл народът. Но има много неизпарени и е жалко някой минал през драмата да се прави на 2 стинки, че се радва на хора теглещи кредити и помпащи пазара, за да отчита капиталова.

                            Аз лично не искам да се стига до там, че да трябва да купувам актив загубен от семейство с кредит, ако че е печалба, ако , че е далавера.

                            За съжаление широко затворените очи на БНБ не помагат на крайния клиент. Някой ще кажат - да ама с тия ниски лихви всъщност си помагаме, но тези ниски лихви водят до необмислено поемане на дълг, който в дългосрочен план храни лихварите а не ползвателят му.

                            Ако тук бяхме банкери и строители/инвеститори бих казал, че само хубави думи щеше да има за политиката на БНБ, но обществото не е само банкери и строители.

                            Надявам се,че ме разбра.
                            банките това правят от 200 години може и повече. Ето сега отново го преживяваме и то по очоизваден начин. Стигнаха до НУЛЕВИ лихви да хванат балъците и сега пак ще онодят ВСИЧКИ дет се къпят без гащи.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              В арабския свят лихвата е "дявол",забранени са там лихвите.
                              На практика всеки може да се кредитира САМ,още от раждането си,почват родители колкото могат,после детето на 15,16 и така банките могат да бъдат махнати или с минимално участие .
                              Китайците например ,които правят бизнеси извън Китай не ползват банки.
                              Самите пари се въртят ,вътрешно,между тях си.Така избягват банките.
                              И а и друг древен арабски метод(Хавала се казва), на парични трансфери ,който се използва и днес,с безупречен механизъм,пак банките са аут,нужна е малко повече култура и банките не са ни нужни поне на едно по ниско ниво да речем.
                              Биткойна като замисъл е нещо перфектно,но проблема е че под него няма реална употреба,затова и няма реална стойност
                              С Хавала може да се случи леко да се опариш. А лихвите са табу за местните. Аз като бях ми предлагаха кредит от 160К лева превалутирано в лева и аз питам що ми го давате като нямам право да купя имот (в държавата в която бях последно, в Дубай и Емирствата може). И колко е лихвата. 8,5%. Задръжте си офертата им рекох и се посмях на арабските лихви.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                Ти, откъде ги научи тия работи? Хаха
                                2009-та(+ няколко години) ... кой плати през брутални лихви заиграването на банките с разни кухи бизнеси (по памет и ти беше от плащачите на мурафета и не беше хич щастлив)? Не само, че платиха отписванията, а платиха и дебелите лихви по депозитите. Банките не дават нищо, те преразпределят и заделят и в този ред на мисли ипотеките на 10%, потребителските на 15%+ главно от частни лица и малки бизнеси бяха източниците на приходи за банкковата система. Банки не фалираха, големи изгърмявания нямаше.. едни хора разсрочиха, друго заметоха, а 'крайния клиент' плати масрафа.

                                Защо си мислиш, че при едно влошаване на нещата няма да стиснат малките за гушата. Малките, които гледат какво е било последните 5-6 години и си мислят, че ще е такова и лихвите няма как да се вдигнат, защото имало депозити, нямало да видгат лихвите по тях, нямало да има пипат в Европа, че трябвало на 0 лихви да седят или надежата, че при най-малко сговняване ще се пуска принтера.

                                Теб защо те е страх (точно страх) да изтеглиш 1-2 ипотеки - парен каша духа е казъл народът. Но има много неизпарени и е жалко някой минал през драмата да се прави на 2 стинки, че се радва на хора теглещи кредити и помпащи пазара, за да отчита капиталова.

                                Аз лично не искам да се стига до там, че да трябва да купувам актив загубен от семейство с кредит, ако че е печалба, ако , че е далавера.

                                За съжаление широко затворените очи на БНБ не помагат на крайния клиент. Някой ще кажат - да ама с тия ниски лихви всъщност си помагаме, но тези ниски лихви водят до необмислено поемане на дълг, който в дългосрочен план храни лихварите а не ползвателят му.

                                Ако тук бяхме банкери и строители/инвеститори бих казал, че само хубави думи щеше да има за политиката на БНБ, но обществото не е само банкери и строители.

                                Надявам се,че ме разбра.
                                Last edited by bertram; 09.10.2022, 10:31.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X