IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не виждам причина защо някои хора изпадат в шок от вдигането на лихвите от централните банки.
    Крайно време беше този извратен експеримент с отрицателните лихви да бъде прекратен.
    Защото в дългосрочен план носи само вреди на цялото човечество.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
      Не знам за имотята. Ама днеска ми се обади бивш колега, който инвестира от години в златни монети, притеснен че златото пробива дългосрочна тренд линия в евро. Разцъках графиките, докато го слушам как се ядосва по телефона за "каръшката" инвестиция. И той отрано като Кавръчето някъде от 2017г почна да мисли за имотни балони и реши да играе на сигурно, инвестирайки в злато. Сега се кахъри, че за това време, вече половината апартамент да беше изплатил и наем щеше да му тече. Довечера, щял да пие...много
      имаше 1-2 седмици на приятна за разчистване на цветни метали цена тази пролет
      но традиционно ги проспах в чакане на по-приятна цена
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

        Би ли ни копнал текста от съобщението ти.
        Виждам, че редовно си пишете. Какво е обичайното време за обратна връзка от тяхна страна?
        Зависи ,отговаряли са ми и до дни ,преди и до месеци ,но отговарят адекватно ,даже съм писал и за еврото и стермежа на нашите политици нарочно да ни набутат там за да теглят заеми и да крадат ,ето текста :

        това е до БНБ :


        Здравейте ,

        .................... искам да отбележа че от миналата година
        активно имам комуникация с Европейската централна банка ,относно
        инфлацията и лихвените проценти .
        Както всички знаем от Септември 2022 година ,ЕЦБ започна да вдига
        ливхите ,с цел ограничаване на инфлацията ,като вчера беше третото им
        вдигане с 0.75 пункта.
        За съжаление ,обаче не виждаме никакви реакции от търговските банки в
        България ,ипотеките продължават да са евтини и достъпни ,защото
        законово нивата на лихвите са обвързани с депозитите ,което е друг
        абсурд .
        Не може физическите лица да получват по-евтин кредит отколкото държавата !
        Това граничи с престъпление ,и Вие като регулатор ,е нужно да вземете
        мерки ,това да приключи скоро .
        В резултат на горното съм изпратил уведомление към ЕЦБ ,конкретно към
        този случай ,защото това не е нормално и го няма никъде по света
        -всички ние виждаме какви са лихвите по ипотеките и заемите за
        физически лиця в цял свят след като всички централни банки започнаха
        да вдигат лихвените проценти.

        Поздрави,



        И ДО ЕЦБ :


        Hello again everyone,

        After your actions from yesterday, I need to clearly point out that
        the increase in interest rates is not reflected as it should be down
        to the commercial banks, and they continue to give loans at low
        interest rates to individuals on mortgages, for example.
        I am writing from Bulgaria, which, as you know, is also a candidate
        for membership in the Eurozone. Our politicians want us to enter the
        Eurozone so that they can take out debts to infinity and then divert
        funds with corrupt practices, but the topic is long.

        At the moment, in Bulgaria, commercial banks credit the population
        with interest rates on home loans averaging around 2.46%.
        All this is complete absurdity, because individuals get cheaper debt
        from the state?!
        In your opinion, is this normal and how will you react to push your
        policy down and when?

        In Bulgaria, the interest rates on loans for citizens are tied to the
        interest rates on deposits, and that is why your policy is not working
        at the moment, in Bulgaria - our inflation is almost 20%, and the
        Bulgarian National Bank does nothing, it is even an accomplice in this
        policy .

        When will your policy of raising interest rates have a real impact and
        action after the commercial banks don't care and they continue to lend
        themselves again, I say at lower interest rates to individuals, than
        the countries are currently being credited around the world.
        What is happening in Bulgaria at the moment borders on a crime and you
        should ask questions and take measures to Bulgaria and the Bulgarian
        National Bank!!!

        Regards,


        Last edited by nkavrakov1982; 28.10.2022, 12:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Днес съм писал писно до БНБ и до ЕЦБ,заради разликите в лихвите по тези на физическите лица по ипотеките и цената на която се финансират държавните дългове ,което е абсурд ,да видим какво ще отговорят .
          Би ли ни копнал текста от съобщението ти.
          Виждам, че редовно си пишете. Какво е обичайното време за обратна връзка от тяхна страна?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            Юркаш ги да дават на правителството по-тънко или да набутат хорицата по-дебело?
            Хорицата трябва да плащат повече ,акцентирах и на това че политката им на вдигане на лихвите не прониква дотатъчно бързо към търговските банки и нашето БНБ не върши достатъчно работа ,писах че това са абсурди и да си ги комуникират защото хората гледат и това се отразява и на доверието към тях

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
              Не очаквах от човек като теб, който е прибрал доста дивиденти наскоро, да забрави за наемите
              Да,но акциите не искат 4-5 цифрени суми за ремонти,нямат никаква амортизация даже и след 10г и мога да ги продам само с 0.3-0.4% такса днес сутринта и до следобяд парите да са ми в сметката.... и всичко това само с 3 клика
              Last edited by petrg5s; 28.10.2022, 11:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Днес съм писал писно до БНБ и до ЕЦБ,заради разликите в лихвите по тези на физическите лица по ипотеките и цената на която се финансират държавните дългове ,което е абсурд ,да видим какво ще отговорят .
                Юркаш ги да дават на правителството по-тънко или да набутат хорицата по-дебело?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Кавръче, освен ако не си направил портфейл биещ инфлацията(банковия влог не е такъв) в последните няколко години и с парите да купиш активи на промоция в близките година- две- три докато има рецесия не смятам че имаш повод за радост в настоящата ситуация.
                  има хора, които никога няма да купят
                  и накавръка е техния пророк
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

                    Всичко е повод за радост, ако срути цените, даже бомбардировки. Картинки, колажи, майко майко майко..
                    Днес съм писал писно до БНБ и до ЕЦБ,заради разликите в лихвите по тези на физическите лица по ипотеките и цената на която се финансират държавните дългове ,което е абсурд ,да видим какво ще отговорят .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Бюджета ми е удвоен ,20,30,40% процента ме устройват ,в момента в Щтатите пазара пада със скоростта от 2008,2009 година ...

                      https://money.bg/property/vrashtane-...ta-potava.html

                      Bpъщaнe в 2009-a: eдин oт нaй-гoлeмитe имoтни пaзapи в cвeтa пoтъвa !

                      По коментара на Митко ,трудно е и много рисково да правиш портфолио в последните години за да биеш инфлацията защото на финала може да се окажеш с огромни загуби
                      Е ти ме натъжи Тези "20,30,40% процента" са ми малко на мен. Да бях купил преди година или две щеше да е по-добре, калкулирайки и наемите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        В тази връзка,къде могат да се видят в графичен вид реални цени на имотите в БГ ,но не на база оферти?

                        Гледам в имот.бг има някакви(колко са верни е друг въпрос ) и там се вижда 80-90% ръст от дъното 2014 и само 10% ако си купил 2008.
                        Та това за мен е смешна възвращаемост,на база и всички разходи по сделката+ремонти+амортизация
                        И сега при тази идваща катастрофа ще занулят и това
                        У нас няма данни за размер на заплати и за цени на имоти. Виждаш само обяви за работа и обяви за имоти. Тръгнеш ли обаче на интервюта за работа и по огледи на имоти, много бързо разбираш, какви са нивата Но тази информация е за малко подмножество - конкретна специализация и конкретна група имоти, т.е. не хваща целия пазар. За това си имаме този форум, да обменяме инфо и идеи

                        П.П. Не очаквах от човек като теб, който е прибрал доста дивиденти наскоро, да забрави за наемите
                        Last edited by anonymous6718; 28.10.2022, 11:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Има различни видове постни пици,със и без зеленчуци,пица Маргарита е базова ,не знам за нас каква ще е ,може би Маргарита ,без моцарела,само с доматен сос
                          Любимите ми пици са Калцоне, Капричоса, 4 сирена и Прошуто- фунги.

                          Само който е мързелив в днешно време, той е беден. Предвид инфлацията и горещия пазар на труда.

                          Коментар


                          • Не знам за имотята. Ама днеска ми се обади бивш колега, който инвестира от години в златни монети, притеснен че златото пробива дългосрочна тренд линия в евро. Разцъках графиките, докато го слушам как се ядосва по телефона за "каръшката" инвестиция. И той отрано като Кавръчето някъде от 2017г почна да мисли за имотни балони и реши да играе на сигурно, инвестирайки в злато. Сега се кахъри, че за това време, вече половината апартамент да беше изплатил и наем щеше да му тече. Довечера, щял да пие...много

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Кавръче, освен ако не си направил портфейл биещ инфлацията(банковия влог не е такъв) в последните няколко години и с парите да купиш активи на промоция в близките година- две- три докато има рецесия не смятам че имаш повод за радост в настоящата ситуация.
                              Всичко е повод за радост, ако срути цените, даже бомбардировки. Картинки, колажи, майко майко майко..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                                Връщане до къде? За цени на дъното от преди 9 години, трябва спад с поне 70% от сегашните цени...
                                В тази връзка,къде могат да се видят в графичен вид реални цени на имотите в БГ ,но не на база оферти?

                                Гледам в имот.бг има някакви(колко са верни е друг въпрос ) и там се вижда 80-90% ръст от дъното 2014 и само 10% ако си купил 2008.
                                Та това за мен е смешна възвращаемост,на база и всички разходи по сделката+ремонти+амортизация
                                И сега при тази идваща катастрофа ще занулят и това
                                Last edited by petrg5s; 28.10.2022, 11:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X