IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Научи първо пълните членове, тогава говори за "бизнес", хахахаха.
    Царят на личните нападки, този който плаши с фитнеси и с бой, тръгнал да обвинява в лични нападки. Пачангов, ти си еталон за простотия, какъв бизнесмен си? Горките хорица, подлъгали се да работят за такива като теб!
    Жонка , пълния член е само У твоята кратунка. Февруари е , чЕкам си аз Жонката в София да го заснема за тубата, какъв е първенец!
    МелЕонера със ДС рода , ще се пребия тука в офиса от смЕх!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      Точно обратното , обема ми се е умеличил 5 пъти от 2019-20. И се опитвам да ти обясня какво означава бизнес ,бизнес голям , говорим над 300 служителя -без кредити няма! А нашия ме праща при занаятчии-лекар,адвокат и програмист.Личните нападки са твоя-ваша специалност, за жена ми ще говори,гаражен специалист .....
      Научи първо пълните членове, тогава говори за "бизнес", хахахаха.
      Царят на личните нападки, този който плаши с фитнеси и с бой, тръгнал да обвинява в лични нападки. Пачангов, ти си еталон за простотия, какъв бизнесмен си? Горките хорица, подлъгали се да работят за такива като теб!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        ох стига
        човекът с 300-тата служителя ще разпитва кавръчето за инвестиции.
        стига стига стига

        ПП давай нещо по имотите - бъдеще и перспективи, или акциите, или златото... нещо свързано с 'шумата'
        Пън си ама страшен , къде написах ,че за мен става въпрос?! Казвам,„е принципно голям бизнес без кредити е оксиморон. Обратното твърдиш ти и ми даваш за пример занаятчии!
        Понеже си мъжки "путак" и разгласяваш лична кореспонденция/кольо си има мастЕр учител/ ,2019 за колко жълтици задавах разни въпроси , разкажи на аудиторията .....разкажи им и защо не купувам копторки , и прочие и прочие. Бертрам , много ниска летвичка си станал ......полу арменец си а пишеш като полу идиот помашки циганин.
        Last edited by pa4anga; 08.02.2024, 13:34.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Точно обратното , обема ми се е умеличил 5 пъти от 2019-20. И се опитвам да ти обясня какво означава бизнес ,бизнес голям , говорим над 300 служителя -без кредити няма! А нашия ме праща при занаятчии-лекар,адвокат и програмист.Личните нападки са твоя-ваша специалност, за жена ми ще говори,гаражен специалист .....
          Оф стига стига ,дай да затваряме сергията че стана една ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Точно обратното , обема ми се е умеличил 5 пъти от 2019-20. И се опитвам да ти обясня какво означава бизнес ,бизнес голям , говорим над 300 служителя -без кредити няма! А нашия ме праща при занаятчии-лекар,адвокат и програмист.Личните нападки са твоя-ваша специалност, за жена ми ще говори,гаражен специалист .....
            ох стига
            човекът с 300-тата служителя ще разпитва кавръчето за инвестиции.
            стига стига стига

            ПП давай нещо по имотите - бъдеще и перспективи, или акциите, или златото... нещо свързано с 'шумата'
            Last edited by bertram; 08.02.2024, 13:09.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              за теб е ясно, че имаш проблем - не реви

              Не говорим за биснес кредити, а за кредити в стил последователи на киосаки (тонкин), които не си дават сметка какво и как.
              относно бизнес и кредити в сектор услуги ако си добър и можеш да бачкаш (лекар, адвокат, нотариус, ...програмист) - кредитът не е задължнителен, за да си осигуриш един приличен доход, но се искат специфични умения. Ти като човек от развлекателния сектор няма как да го разбереш.

              Личните нападки ги запази за хора с твоя манталитет. Аз знам какво съм написал и продал като софтуер за последните 25г и се чудя защо измествате темата натам. Като мислиш че е толкова лесно ела програмирай ти, а аз ще ти обеснявам как нищо не си направил
              Точно обратното , обема ми се е умеличил 5 пъти от 2019-20. И се опитвам да ти обясня какво означава бизнес ,бизнес голям , говорим над 300 служителя -без кредити няма! А нашия ме праща при занаятчии-лекар,адвокат и програмист.Личните нападки са твоя-ваша специалност, за жена ми ще говори,гаражен специалист .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Ха-ха
                Щом доброволно искаш да се нашиеш да ставаш роб на онзи, който дава парите - би май гест !
                Наскоро ми разказаха случка за един наш познат -
                човекът преди няколко години ипотекирал имот и изтелглил кредит за автосервиз. Беше взел една доста голяма сграда.
                Обаче "бизнесът" напоследък нещо не вървял според изчисленията.
                И миналата година банката му конфискува, и му прибра имотчето със сградата.
                Сега няма нито имот, нито сервиз, нито пари, нито кредити...

                -------------------

                А пък на нас безкредитните в момента ни е много весело и ни е широко около вратлетата !
                Ако няма кредити - ПАК ДОБРЕ!

                Щото мое да няма ни имот, ни сервиз, ама още да има кредити... а тогаз вече льошо!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                  Ха-ха
                  Щом доброволно искаш да се нашиеш да ставаш роб на онзи, който дава парите - би май гест !

                  Наскоро ми разказаха случка за един наш познат -
                  човекът преди няколко години ипотекирал имот и изтелглил кредит за автосервиз. Беше взел една доста голяма сграда.
                  Обаче "бизнесът" напоследък нещо не вървял според изчисленията.
                  И миналата година банката му конфискува му прибра имотчето със сградата.
                  Сега няма нито имот, нито сервиз, нито пари, нито кредити...

                  -------------------

                  А пък на нас безкредитните в момента ни е много весело и ни е широко около вратлетата !
                  Да стартираш бизнес с кредит е страхотен начин да ти побелеят косите.

                  Иначе е ясно. Музиката спря. Бяха силни 3-4 години, сега се връщаме към реалността.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Доста народ ще изреве и с работа и с парите ,крайно необходимо е, за да паднат цените ,не говоря за имотите а като цяло за всичко .
                    Безработицата е необходима за обуздаване на инфлацията .Крайна мярка,болезнена но няма как
                    екип в добра фирма (основно аутсорс)
                    масово относително млади хора с прилични (много добри за бг стандарта) доходи
                    да не плащат наем - бам по един апартамент с ипотека
                    да са инвеститори - бам по още един с ипотека, която кой отдал под наем кой не - добрият доход 5К и нагоре им позволява да доплащат втората ипотека.
                    по някоя колица практична на лизинг

                    всичко е точно, активен живот, спорт , почивки, постоянно смятане кой колко е напред от инвестицията в имот.
                    въпросът е, че миналата година им вдигнаха парите (чуждите собственици на фирмата), но за тази нищо не се чува
                    почва да се говори, че ще се налагат съкращения и се създава едно усещане на несигурност.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                      Повече от година не следя пазара. За мен цените са необосновани и нямам намерение да купувам. Гледам, че АНИ-та затварят офиси, гледам и нови АНИта се появяват. Имам наблюдение върху кредитите на няколко фирми и на няколко ФЛ/приятели/. Фирмените в лв. периодично си се вдигат с 0.2. 0.3%, а единият ФЛ в евро направо с 0.6% от началото на годината.
                      Сделките мисля, че падат, вече никой около мен не говори за имоти и има несигурност за работни места и доходи. Приятелка търси работа и не е очарована от предложенията за начална заплата.
                      Доста народ ще изреве и с работа и с парите ,крайно необходимо е, за да паднат цените ,не говоря за имотите а като цяло за всичко .
                      Безработицата е необходима за обуздаване на инфлацията .Крайна мярка,болезнена но няма как

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        бъртрам знае, защо го закачам.

                        болда ме разсмя сериозно
                        как са при теб нещата
                        какви са ти наблюденията
                        Повече от година не следя пазара. За мен цените са необосновани и нямам намерение да купувам. Гледам, че АНИ-та затварят офиси, гледам и нови АНИта се появяват. Имам наблюдение върху кредитите на няколко фирми и на няколко ФЛ/приятели/. Фирмените в лв. периодично си се вдигат с 0.2. 0.3%, а единият ФЛ в евро направо с 0.6% от началото на годината.
                        Сделките мисля, че падат, вече никой около мен не говори за имоти и има несигурност за работни места и доходи. Приятелка търси работа и не е очарована от предложенията за начална заплата.

                        Коментар


                        • Проблемите на пазара на бизнес имоти в САЩ се прехвърлят към Европа

                          Германската банка Deutsche Pfandbriefbank съобщи, че увеличава провизиите заради продължаващата слабост на имотните пазари

                          Проблемите на пазара на бизнес имоти в САЩ, които вече нанесоха удар на банки в Ню Йорк и Япония, се пренесоха в Европа тази седмица, засилвайки опасенията от по-широка зараза, пише Bloomberg.

                          Поредната жертва беше германската Deutsche Pfandbriefbank, чиято цена на облигациите се понижи заради притеснения относно експозицията ѝ към сектора. Тя реагира, като съобщи в сряда, че е увеличила провизиите заради „продължаващата слабост на имотните пазари“.

                          Тя определи сегашните сътресения като „най-голямата имотна криза от финансовата криза“.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Ратко, кое точно не разбра?
                            Доста над нивото си на голяма част от списващите паляци, не се излагай, като им пригласяш.
                            Да, малко чаршаф, но си се казва точно и ясно кое, как се случва. Даже и видях отговор на твоя въпрос.
                            бъртрам знае, защо го закачам.

                            болда ме разсмя сериозно
                            как са при теб нещата
                            какви са ти наблюденията
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Ратко, кое точно не разбра?
                              Доста над нивото си на голяма част от списващите паляци, не се излагай, като им пригласяш.
                              Да, малко чаршаф, но си се казва точно и ясно кое, как се случва. Даже и видях отговор на твоя въпрос.
                              Най-ценното до момента като инфо беше от Бисер Манолов което постнах от фейсбука му по повод евтините кредити за ипотеки в левове.Манолов ги сравни с кредитите в швейцарски франкове защото когато са ги предлагали той е обяснявал на хората как тези кредити не са застраховани и след това всички са видели какво се е случило с тях ,по същия начин и в момента УЖ евтините кредити в левове нямат хедж ,нямат застраховка срещу рязкото им вдигане но това банките не го казват .Защото ако банката ти даде евтин кредит с фиксирана вноска е едно так за 20-30 години договора е такъв но иначе гориш отвсякъде .
                              Когато на Запад вдигнаха лихвите банките започнаха да се опитват да пробутат нови договори и да развалят вече такива сключени на фискирани ставки когато ливхите бяха ниски ,имам познати които изтеглиха но изтеглиха с тамошни адвокати които ги посъветваха да направят договора с фиксирана ставка ПРЕДИ банките да вдигнат лихвите и сега и в Щатите и в много страни от З.Европа ,има такива договори и те са най добри като сделки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                вместо отговор - чаршаф с общи приказки
                                Ратко, кое точно не разбра?
                                Доста над нивото си на голяма част от списващите паляци, не се излагай, като им пригласяш.
                                Да, малко чаршаф, но си се казва точно и ясно кое, как се случва. Даже и видях отговор на твоя въпрос.

                                Коментар

                                Working...
                                X