IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Знаеш кой продава на загуба - само този, който е принуден. Сега остава въпроса, каква точно ще бъде кризата у нас и колко хора реално са се надценили. Решат ли централните банки да печатат пари отново в рамките на година-две, корекцията ще е в рамките на 20-30%. Което много хора ги устройва, мен включително, защото имат немалък жилищен фонд, но и свободен кеш. Срив от 50% не устройва никой, защото това означава колапс на икономиката. Дори Кавръков не знае какво си пожелава с такива апокалиптични прогнози. При среден живот на сградите около 80г - 50% спад означава, че две поколения собственици са работили и изплащали залудо.
    Айде глупости пак на амбразурата -срив от 50% устройва всички без изключение дори повишителите защото за тях това са възможности ,за всички хора това е като да изпиеш лъжица очистително и после да си нов човек .
    Какво са 50% е въпроса ?- И отговора е прост също -тези процените са една справедлива пазарна цена ,реалната стойност ,защото както каза и Калин Христов "Имаме грешки на паричната и фискалната политика. При предлагането вървяха постоянни трендове на свиване на работната сила. В България работната сила се свива с 90 хил. души на годишна основа. Води до това работниците да получават по-голяма сила спрямо работодателите, особено висококвалифицираните. Имаме увеличение на работните заплати в частния сектор много над увеличението на цените. Но това е съчетано с намаляване на производителността/Имаш изкуствена лоша инфлация която води до криза !/“, каза още подуправителят на БНБ.-поради този фактор цените на жилищата се ДИСКОНТИРАТ СЛЕД КАТО ПАРИТЕ ИМАТ ЦЕНА ВЕЧЕ !
    Ама си ги плещите едни ей така на кило ,пак без грам разум .
    В момента няма по-желано от една криза и на ниво ЦБ,дори обикновенните хора го искат -тези които са умни де .
    Кризата е и шанс да почнеш бизнес защото ще получиш евтин труд,евтини суровини и материали ,евтин наем,добра среда за оформяне на цена ,за да можеш да имаш добри обороти например и много още неща .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Тая скрънза леля ти...само 10 кила ракия ти дала.
      Те ползват голям наш двор с вода. И произвеждат доста ракия от нашите лози и това е нещо като рента (10 литра за 1 г),

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Градинка малка има...доматите са извънземни направо - няма такива по пазарите на каквато и да било цена / биволско сърце и Идеал сортове на 30-40 години и си пазим семената, Нямаш представа какъв кеф е да гледаш малкото ти чаве да заръфа един от корена и целите бузи и дрехи да са в домати.....:-) Дръвчета има безкрай / имот 5+ декара/ но плододайните са малко защото са стари вече и трябва да се подновят. Тази година орехите бяха слаби, след 2-3 седмици мушмолите ще са готови....Ябълки набрахме 2 щайги в неделя - присадка от фуджи семка....топ са отново без аналог по магазините...
        Нищо не се пръска и се ползва само естествена тор /кокошинци/
        Животни няма освен вързано куче.....
        Леля ти добре е направила и не ти е дала хич малко неща....
        Евго крайно време е да оставиш мачовците на мира, и да си земеш некоя сгодна кака без да си толкова претенциозен....има безкрай такива.....
        Тя леля ми е малко стисната, въпреки че преди време баща ми й пълнеше колата яко. Те по провинцията много се стискат и пестят здраво.

        Новата мадама, с която излизах, също не е ОК, но няма да споделя в кое отношение. Държи се странно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          А вие в Радомир нямате ли си хубава градина със зеленчуци, с плодни дръвчета, кокошки да снасят яйца, прасе за Коледа,

          Това много би облекчило разходите ви.

          Аз наскоро ходих в провинцията при леля ми (сестра на баща ми). Те произвеждат доста, но ми даде само 10 литра ракия, 2 буркана мед, малко грозде, малко домати, а аз си набрах орехи за една баклава. И туй то,

          Но трябваше да отида защото имаше работа по имота ми. И пак ще ходя по-натам.
          Тая скрънза леля ти...само 10 кила ракия ти дала.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Знаеш кой продава на загуба - само този, който е принуден. Сега остава въпроса, каква точно ще бъде кризата у нас и колко хора реално са се надценили. Решат ли централните банки да печатат пари отново в рамките на година-две, корекцията ще е в рамките на 20-30%. Което много хора ги устройва, мен включително, защото имат немалък жилищен фонд, но и свободен кеш. Срив от 50% не устройва никой, защото това означава колапс на икономиката. Дори Кавръков не знае какво си пожелава с такива апокалиптични прогнози. При среден живот на сградите около 80г - 50% спад означава, че две поколения собственици са работили и изплащали залудо.
            Има го и варианта някой, който е вложил пари в имоти ,да ги продава,когато цените тръгнат надолу .Бъди сигурен, че доста такива хора четат всички новини, свързани с пазара на имоти и при движение надолу ще гледат да кешират активите си.Примерът с Банско е показателен-при бума през 2008г много британци са купили имоти там на високи цени и след това са се радвали ако продадат и на половин цена.
            В големите градове естествено е по-различно, защото там жилища купуват не само инвеститори,но и хора,които го купуват, за да живеят в него. Но при вдигане на лихвите тези хора ще намалеят, както и по естествени причини заради демографският срив. Освен това като се вдигнат и лихвите по депозитите много хора ще си вкарат парите в банка.А вече има такива индикации за повишаване на лихвите по депозитите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              А вие в Радомир нямате ли си хубава градина със зеленчуци, с плодни дръвчета, кокошки да снасят яйца, прасе за Коледа,

              Това много би облекчило разходите ви.

              Аз наскоро ходих в провинцията при леля ми (сестра на баща ми). Те произвеждат доста, но ми даде само 10 литра ракия, 2 буркана мед, малко грозде, малко домати, а аз си набрах орехи за една баклава. И туй то,

              Но трябваше да отида защото имаше работа по имота ми. И пак ще ходя по-натам.
              Градинка малка има...доматите са извънземни направо - няма такива по пазарите на каквато и да било цена / биволско сърце и Идеал сортове на 30-40 години и си пазим семената, Нямаш представа какъв кеф е да гледаш малкото ти чаве да заръфа един от корена и целите бузи и дрехи да са в домати.....:-) Дръвчета има безкрай / имот 5+ декара/ но плододайните са малко защото са стари вече и трябва да се подновят. Тази година орехите бяха слаби, след 2-3 седмици мушмолите ще са готови....Ябълки набрахме 2 щайги в неделя - присадка от фуджи семка....топ са отново без аналог по магазините...
              Нищо не се пръска и се ползва само естествена тор /кокошинци/
              Животни няма освен вързано куче.....
              Всичко това се прави не за намаляване на разходите , а за КАЧЕСТВО, което не мога да купя за никакви пари...просто го няма по пазара и магазините.... Там се продава химия на макс и дълготрайни сортове удобни за продажба и залежаване..... Биволското сърце за няколко дни ако не се изяде почва да се скапва / не е пръскан нищо/ и е сложен за съхранение с мека обвивка....

              Леля ти добре е направила и не ти е дала хич малко неща....
              Евго крайно време е да оставиш мачовците на мира, и да си земеш некоя сгодна кака без да си толкова претенциозен....има безкрай такива.....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.10.2022, 14:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                Така е. Имоти бол. Но не ги пускат на пазара за продан Ако ги изсипят навенъж, ще вдигнат предлагането и цените ще паднат много. Дали обаче ще го направят?
                И какво ще правят парите като продадат имотите в яко инфлационна среда и потънали в кешови дългове Западни и не само страни ?
                Много е лесно - макар и далеч от перфектни, особено при нас няма по-добро нещо за запазване на стойност за обикновените хора...
                Ако съм Мъск или там некой друг рептил от столетия, то мога да инвестирам в акции на компании, които АЗ контролирам, да манипулирам виртуални пирамидални нищота или най-просто да купувам картини и диаманти за по 100 милки парчето...варианти безкрай.
                За обикновеният човек няма нищо по-безрисково и леснодостъпно от имотите за отърване от хартията....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 11.10.2022, 14:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Много пъти сме го коментирали в старата тема и тук....Въпросът е в кошницата , копто се ползва и тежестта на нещата в нея.
                  Като има цигулки, контрабаси, остаряла техника и т.н.. Напримр преди 20 години съм давал за мобилен телефон с копчета и моно дисплей по 500 лева, сега същите характеристики би струвало 20-30 лева и хоп има не инфлация, а направо дефлация :-)
                  Същото е и със сегашната годишна инфлация - почти няма хранителен продукт който купувам обикновено да не е минимум 50% поскъпнал, някои са по 2, а олиото е по 3 / помня че преди 2-3 години съм го взимал и на 1.50 на прИмоция/ , а те ми казват че инфлацията била 15% примерно :-)))
                  На този фон имотите НЕ поскъпват достатъчно много.....изостават от реалната инфлация, което е нормален процес..., но винаги наваксват в такива моменти....
                  А вие в Радомир нямате ли си хубава градина със зеленчуци, с плодни дръвчета, кокошки да снасят яйца, прасе за Коледа,

                  Това много би облекчило разходите ви.

                  Аз наскоро ходих в провинцията при леля ми (сестра на баща ми). Те произвеждат доста, но ми даде само 10 литра ракия, 2 буркана мед, малко грозде, малко домати, а аз си набрах орехи за една баклава. И туй то,

                  Но трябваше да отида защото имаше работа по имота ми. И пак ще ходя по-натам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                    Така е. Имоти бол. Но не ги пускат на пазара за продан Ако ги изсипят навенъж, ще вдигнат предлагането и цените ще паднат много. Дали обаче ще го направят?
                    Знаеш кой продава на загуба - само този, който е принуден. Сега остава въпроса, каква точно ще бъде кризата у нас и колко хора реално са се надценили. Решат ли централните банки да печатат пари отново в рамките на година-две, корекцията ще е в рамките на 20-30%. Което много хора ги устройва, мен включително, защото имат немалък жилищен фонд, но и свободен кеш. Срив от 50% не устройва никой, защото това означава колапс на икономиката. Дори Кавръков не знае какво си пожелава с такива апокалиптични прогнози. При среден живот на сградите около 80г - 50% спад означава, че две поколения собственици са работили и изплащали залудо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Ставаше въпрос за след като изтрият. В магазина днес си направих една проста калкулация спрямо 10г. Пилешкото филе на Росо е закрепило 20лв/кг. 2011-2 ясно си спомням, че го купувах за 7лв. Цената х3. Яйцата 10бр. са 4.00лв. Тогава бяха по 14-15ст. т.е 1.50лв. За друго няма да споменавам, че списъка става дълъг, но по груби сметки РЕАЛНАТА инфлация за продукти от първа необходимост е около 250-300% за 10г. Което е реално средно 10% на година инфлация. Какви потребителски кошници мерят от ЕЦБ и у нас, не знам, но за 2%-та и те не си вярват дори.
                      Много пъти сме го коментирали в старата тема и тук....Въпросът е в кошницата , копто се ползва и тежестта на нещата в нея.
                      Като има цигулки, контрабаси, остаряла техника и т.н.. Напримр преди 20 години съм давал за мобилен телефон с копчета и моно дисплей по 500 лева, сега същите характеристики би струвало 20-30 лева и хоп има не инфлация, а направо дефлация :-)
                      Същото е и със сегашната годишна инфлация - почти няма хранителен продукт който купувам обикновено да не е минимум 50% поскъпнал, някои са по 2, а олиото е по 3 / помня че преди 2-3 години съм го взимал и на 1.50 на прИмоция/ , а те ми казват че инфлацията била 15% примерно :-)))
                      На този фон имотите НЕ поскъпват достатъчно много.....изостават от реалната инфлация, което е нормален процес..., но винаги наваксват в такива моменти....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Да,ама храна няма.А кочини и то празни колкото си щеш
                        Така е. Имоти бол. Но не ги пускат на пазара за продан Ако ги изсипят навенъж, ще вдигнат предлагането и цените ще паднат много. Дали обаче ще го направят?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                          Което е реално средно 10% на година инфлация. Какви потребителски кошници мерят от ЕЦБ и у нас, не знам, но за 2%-та и те не си вярват дори.
                          Да,ама храна няма.А кочини и то празни колкото си щеш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Да: Заради обилния кредит който изсипаха към всеки срещнат по улиците !
                            Добре де това изсипване не беше ли очевидно за всички и не беше ли очевадно че ще доведе до ръст в цените?

                            Поради какво причина ти в това време твърдеше че цените ще се сринат?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Ставаше въпрос за след като изтрият. В магазина днес си направих една проста калкулация спрямо 10г. Пилешкото филе на Росо е закрепило 20лв/кг. 2011-2 ясно си спомням, че го купувах за 7лв. Цената х3. Яйцата 10бр. са 4.00лв. Тогава бяха по 14-15ст. т.е 1.50лв. За друго няма да споменавам, че списъка става дълъг, но по груби сметки РЕАЛНАТА инфлация за продукти от първа необходимост е около 250-300% за 10г. Което е реално средно 10% на година инфлация. Какви потребителски кошници мерят от ЕЦБ и у нас, не знам, но за 2%-та и те не си вярват дори.
                              НИ също са в този диапазон около 280-290% за 10 години. При това положение се чудя, когато има спад, с колко би се върнала цената. Защото не очаквам да видя голям спад в цените на продуктите от първа неодходимост. А покривът над главата си е нужда, а не луксозна глезотия като почивка на карибите, която може лесно да се замени с почивка на по-близки острови.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Долна лъжа!
                                Сега само изтриват, никой няма намерение да печата!
                                Ставаше въпрос за след като изтрият. В магазина днес си направих една проста калкулация спрямо 10г. Пилешкото филе на Росо е закрепило 20лв/кг. 2011-2 ясно си спомням, че го купувах за 7лв. Цената х3. Яйцата 10бр. са 4.00лв. Тогава бяха по 14-15ст. т.е 1.50лв. За друго няма да споменавам, че списъка става дълъг, но по груби сметки РЕАЛНАТА инфлация за продукти от първа необходимост е около 250-300% за 10г. Което е реално средно 10% на година инфлация. Какви потребителски кошници мерят от ЕЦБ и у нас, не знам, но за 2%-та и те не си вярват дори.

                                Коментар

                                Working...
                                X