IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.

    Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.
    Преди години, през 2004 г., 2008г и 2011 г. нашите родители много нямаха пари и изобщо не беше възможно всеки един да извади по 25 000 лв и да даде на младото семейство.

    Отделно те са със социалистическо възпитание и не са комбинативни (с лоша финансова култура), в продължение на 30г са могли да съберат 25 000 лв, но са ги давали за други глупости, чичото да си поддържа колата и да ходи на вилата, а лелята за дрехи и домашни потреби. Твърдя го на базата на наблюдения на мои познати.


    В Карлово ли е къщата, Ники?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      За да се гледат нормално две деца без да е тясно си трябва жилище 100 квадрата (моето е 140 квадрата и пак като са две деца ми се вижда тясно.Всяко си иска самостоятелна стая).Значи ако искаш живот без лишения трябва да приготвиш половин милион за сносно жилище.
      И ти ми говориш да се спестявало,за да се съберели половин милион лева.
      И естествено, че ще гледам средната заплата, щото средната цена на жилище 100 квадрата е половин милион. 100 квадрата жилище изобщо не е някакъв лукс.
      А демографията е много важна ,щото никъде по света няма град с 30 процента необитаеми жилища, в който жилище 100 квадрата да се купува с 250 средни месечни заплати. Това е някакъв български парадокс.
      В момента, в средностатистически квартал на София 100 квадрата са около 170-80к Евраци. Далеч от 250кЕ. И то на върха на балонЯ. Преди 5-6 години цената беше наполовина. Имаше сносни тристайни по 100-120кЕ. Но хората бяха заети да ядат и да пият. Развързаха кесията вместо да си осигурят поколенията. За едно младо семейство, което ще свива тепърва гнездо, ако всеки един родител помогне с по 25кЛВ са 100клв само от тях. А младите, докато нямат деца ще изплатят останалото за няколко години, хем ще се научат на съвместно съжителство. Ама друго си е да накупиш BMW-та Ф10-ки и да бръмчиш напред-назад баровската.

      Радва ме, че мнозинството действа на тоя принцип, щото ако разсъждаваха като мене, цените щяха да са с ОЩЕ 50% нагоре над сегашните.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo

        Не каза къде се намира стената?
        На къщата

        Attached Files

        Коментар


        • Най-големите грешки в икономическата политика винаги са се основавали на предположението, че съществуващият икономически режим на исторически ниски лихвени проценти и ниска инфлация ще продължи дълго

          Това е като безплатния обяд ,няма вечен..


          https://www.investor.bg/a/559-redakt...za-prosperitet

          Нова ера ,ерата на скъпите пари !!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Ами дано точно стоките/услугите, в които си вложил кредита с 5% лихва растат с по 10% на година и така до края на целия му период!

            https://www.statista.com/statistics/...-eu-by-sector/

            п.п.
            Моля ви, помнете си бисерите, защото те подобряват общото ни физическо благосъстояние, тъй като както всички знаем смехът е здраве.
            Днешната статистика обаче изтрива слабия оптимизъм сред инвеститорите, чиито опасения от рецесия и продължително парично затягане нарастват. Предстои в следващите дни Австралийската централна банка, Федералният резерв на САЩ и Английската централна банка (АЦБ) също да вземат решение за пътя на паричната си политика, като очакванията са за лихвени повишения в размер между 25 и 75 базисни пункта.
            Това е след последните данни за инфлацията в Еврозоната

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
              При инфлация 10% нека да ми е зле с 5% лихва.
              Ами дано точно стоките/услугите, в които си вложил кредита с 5% лихва растат с по 10% на година и така до края на целия му период!

              https://www.statista.com/statistics/...-eu-by-sector/

              п.п.
              Моля ви, помнете си бисерите, защото те подобряват общото ни физическо благосъстояние, тъй като както всички знаем смехът е здраве.

              Коментар


              • Има няколко интересни предавания по каналите - "Дизайн на дома с Нейт и Жеремая", "Възстановяване на английски вили", "Бригада нов дом" и др.

                Основен момент при тях е, като влязат преди ремонта да отбележат, че жилището е много притрупано, че е пълно с вехтории, прекалено много вещи и ненужни неща и след това запретват ръкави да изчистят и ремонтират.


                Та ми се струва, вместо човек да се лишава и да се мъчи да купи тристаен и да продаде своя двустаен, да разчисти вкъщи.......каквото може в мазето, на вилата, да продаде ненужното и да изхвърли вехториите и така ще му остане много място, ще живеят по на широко и ще си спести много главоболия.

                Изглежда умно и практично, нали,

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Да се посмеем, нали знаеш, гладна кокошка просо сънува, та и аз така... ниски лихви търся по статиите...
                  Аз съм решил, че вероятността да изтърват инфлацията е голяма и затова поех премерен риск с ипотеката. При инфлация 10% нека да ми е зле с 5% лихва.
                  "да изтърват инфлацията ,казваш голяма вероятност ",Ами тройка те вече я изтърваха ...инфлацията е изтървана от половин година,и именно това е лошо за всички,подчертавам за всички,освен ако не си собственик на петролна компания или газова или на Макдоналдс,Кока Кола и подобни....
                  Лихвата как разбра че ще е 5%?
                  Не ти мисля лошото,въпреки всичко,което пиша,но в момента една банка ,която ти е дала лихва ,около 2,3% по ипотека ,е доста назад с материала ,при положение че кредитира ДЦК,на над 5%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Миро, стига с тая демография, хората които имат среден доход 2к, не гледат тухла за 500к. Половината от имотите на пазара са кофти изложение, локация, разпределение и още каквото се сетиш. От хубав имот на добра локация могат да се възползват 3 поколения. И то само с цената на труда на едно. И одеве го бях споменал, сега цените са високи,. На фона на доходите през последните 6-7 години, ако мнозинството не си хвърляха парите за глупости, досега щяха да имат тухла без ипотека. Въпрос на финансова дисциплина. През година се сменят телефони, през 2 години коли, кръчми, почивки, демонстрации на лайфстайл и после апартаментите били скъпи.
                    За да се гледат нормално две деца без да е тясно си трябва жилище 100 квадрата (моето е 140 квадрата и пак като са две деца ми се вижда тясно.Всяко си иска самостоятелна стая).Значи ако искаш живот без лишения трябва да приготвиш половин милион за сносно жилище.
                    И ти ми говориш да се спестявало,за да се съберели половин милион лева.
                    И естествено, че ще гледам средната заплата, щото средната цена на жилище 100 квадрата е половин милион. 100 квадрата жилище изобщо не е някакъв лукс.
                    А демографията е много важна ,щото никъде по света няма град с 30 процента необитаеми жилища, в който жилище 100 квадрата да се купува с 250 средни месечни заплати. Това е някакъв български парадокс.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      https://www.investor.bg/a/515-ikonom...-prez-oktomvri

                      Ха,ха Тройка ,ама наистина ли се надяваш или вярваш в горното ?
                      Искам да ми посочиш период в историята или да намериш такъв ,в който да е имало такава инфлация и банките да не са докарали криза,придружена с високи лихви,спад в недвижимостите ,безработица,стагнация и всичко в комплект ?
                      Погледни данните,четете статия изсмукана от пръстите на някой,дето си запълва масива за пред публиката ,да има да се чете нещо.
                      Банката ясно посочи че лихвите ще ги вдигат спрямо данните ,това е официално изявление ,и сега хоп били се изплашили...това е статия за Австралия,ФЕД,,Канада,които вдигат лихвите от вече половин година забележи,и още нещо,в статията се посочва че следващите вдигания може би подчертавам ще са по-малки,а не че банките ще отпуснат края....
                      Имай предвид че и при криза и докато я докарат ипотеките и в двата варианта са все в небето.
                      Да се посмеем, нали знаеш, гладна кокошка просо сънува, та и аз така... ниски лихви търся по статиите...
                      Аз съм решил, че вероятността да изтърват инфлацията е голяма и затова поех премерен риск с ипотеката. При инфлация 10% нека да ми е зле с 5% лихва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        https://www.investor.bg/a/515-ikonom...-prez-oktomvri

                        Ха,ха Тройка ,ама наистина ли се надяваш или вярваш в горното ?
                        Искам да ми посочиш период в историята или да намериш такъв ,в който да е имало такава инфлация и банките да не са докарали криза,придружена с високи лихви,спад в недвижимостите ,безработица,стагнация и всичко в комплект ?
                        Погледни данните,четете статия изсмукана от пръстите на някой,дето си запълва масива за пред публиката ,да има да се чете нещо.
                        Банката ясно посочи че лихвите ще ги вдигат спрямо данните ,това е официално изявление ,и сега хоп били се изплашили...това е статия за Австралия,ФЕД,,Канада,които вдигат лихвите от вече половин година забележи,и още нещо,в статията се посочва че следващите вдигания може би подчертавам ще са по-малки,а не че банките ще отпуснат края....
                        Имай предвид че и при криза и докато я докарат ипотеките и в двата варианта са все в небето.
                        Криза във всички сектори - не. Виж строителство и посредничество ще ядат дървото първи. И тези надници по 500 ще си ги мечтаят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Ами то и аз така правя вече, сега ми работят майстори, всички са на заработка, от 100 до 500 лв. изкарват на ден. Някой дейности ще си ги правя сам, имам гъвкаво работно време, мога да си го позволя и правя сам някои довършителни дейности, тези които мога и ми се вършат. Прецених, че по повече от 5000 лв. на месец мога да спестя и да ми върви дохода в основната работа. Само за грундирането и боядисването без материалите ми искат 3000 лв, работа за 4 дни. Сам ще си боядисвам. Ако дохода ми беше гарантирано петцифрен на месец, може би нямаше да се занимавам.
                          Парите за боядисване са най-идиотски. Който има време може спокойно да се справи само стига да не купува боклук материали. Изобщо, ако се хващате с хаус флипинг ще тряба да правите ремонт сами, иначе може да е съмнителен успеха. Друг е въпросът че сега не е момента - с изключение ма копторите в центъра на София
                          Last edited by Chio; 31.10.2022, 13:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                            Ако приемем, че ще се случи това, което е написано в статията, какво се получава? Инфлацията ще ни е спътница още дълго време а банкерите ги е страх да вдигат лихвите, да не стане по-зле. Спестителите май ще бъдат наказани. Ипотекарите ще спечелим. Не е справедливо, но това е положението.
                            https://www.investor.bg/a/515-ikonom...-prez-oktomvri

                            Ха,ха Тройка ,ама наистина ли се надяваш или вярваш в горното ?
                            Искам да ми посочиш период в историята или да намериш такъв ,в който да е имало такава инфлация и банките да не са докарали криза,придружена с високи лихви,спад в недвижимостите ,безработица,стагнация и всичко в комплект ?
                            Погледни данните,четете статия изсмукана от пръстите на някой,дето си запълва масива за пред публиката ,да има да се чете нещо.
                            Банката ясно посочи че лихвите ще ги вдигат спрямо данните ,това е официално изявление ,и сега хоп били се изплашили...това е статия за Австралия,ФЕД,,Канада,които вдигат лихвите от вече половин година забележи,и още нещо,в статията се посочва че следващите вдигания може би подчертавам ще са по-малки,а не че банките ще отпуснат края....
                            Имай предвид че и при криза и докато я докарат ипотеките и в двата варианта са все в небето.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение
                              Централните банкери поеха към "повратна точка"

                              Централните банкери в еврозоната, САЩ, Канада и Австралия доста очевидно подсказват, че серията от агресивни стъпки по отношение на лихвените проценти може би е към края си, въпреки че инфлацията упорито остава висока.
                              ....
                              И макар поредното покачване със 75 базисни пункта на срещата в сряда да изглежда сигурно, инвеститорите смятат, че оттук насетне стъпките ще бадат далеч по-меки и балансирани. "Неизбежно е и УФР да започне да забавя ръста на лихвените проценти", посочва Крис Айго от инвестиционния институт Axa IM Investment Institute.
                              Ако приемем, че ще се случи това, което е написано в статията, какво се получава? Инфлацията ще ни е спътница още дълго време а банкерите ги е страх да вдигат лихвите, да не стане по-зле. Спестителите май ще бъдат наказани. Ипотекарите ще спечелим. Не е справедливо, но това е положението.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                                Царят Симеончо, беше прав, че ще минем Швейцария. Само сбърка за времето от 400дни ли колко беше казал.
                                Най-после. България остров на стабилност и просперитет. Най-доброто място за инвестиция в цяла европа и на второ място в света след Джапанките.
                                https://tradingeconomics.com/country...ntinent=europe

                                Шарани, угоявайте се по-бързо, е наближава Никулден.
                                Това мина вече, от 01.10.2022 ОЛП е 0.49% според БНБ, утре - ще видим.

                                https://bnb.bg/Statistics/StBIRAndIn...Rate/index.htm

                                Коментар

                                Working...
                                X