IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Kалин Христов не си е показвал носа извън БНБ откакто е почнал като стажант там ,няма си и понятие за това какви ги вършат и какво правят търговските банки ,понеже с политически назначения от Иван Костов няма и стимул да бъде адекватен изобщо ,така че Калин Христов не е критерий за каквото и да е ,най-малкото за професионално мнение .
    Ок, съгласих се.

    Ще слушам nkravrakov1982 и Julius_BG
    Та какво казвате да правя?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Ще стигне до 2.5 или 2.75. По-долу пише, че е в нормата, без да смущава икономиката. Виж, ако стане 18% като по времето на Пол Уолкър, тогава нещата стават различни. А сега какъв потоп имаме - една пресъхнала лихвена селска бара.
      ако не смути икономиката не може да намалее потреблението и респективно инфлацията
      за съжаление след толкова печатане инфлацията може да се спре само с шокиращи мерки
      с благи думи и повишения 0.25 на 6месеца няма да се случи нищо
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        пинокчо, имотиту се гледа дългосрочно.
        взимал съм маломерка с възвращаемост под лихвата по депозити за момента
        без дори и да си помислям за депозит.
        след хайде, нека са 5 години, имота беше качил капиталова 30-40%, наема качи едни 20%, а лихвата беше паднала.
        Разбира се, че се гледат дългосрочно. Но в ниския сегмент нещата са различни. Когато продадеш един качил капиталовата и наема, ще трябва да купиш от същото, за да не загубиш. Така само следваш статистиката. Това си е едно нищо - от единия джоб в другия. Ако додадеш за НИ в по-висок сегмент, тогава е по-различно, имаш по-добри опции като перспектива от гледна точка на ликвидност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          пинокчо, имотиту се гледа дългосрочно.
          взимал съм маломерка с възвращаемост под лихвата по депозити за момента
          без дори и да си помислям за депозит.
          след хайде, нека са 5 години, имота беше качил капиталова 30-40%, наема качи едни 20%, а лихвата беше паднала.
          Само че действието на филма се разиграва в 10 годишен прозорец на лихвен спад ,играл ли си го същото само че в години на ливени повишения + криза ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            В конкретика за Канада - там е пълна лумпеняда. За двайсетина години НИ са х10. Те също не си произвеждат достатъчно човеци, но имат много нов внос, запазени и на малко километри. Понеже програмата им е такава, че допуска само образовани хора с доказан стаж и поне някакви пари, идват азиатци и плащат над милион за къща. За да инвестира човек там, трябва много по-голям спад от 9%.

            В общия случай - много трудно се управлява НИ от разстояние. Пробвал съм - тегаво е. Да си купиш вила в Испания - да. Но да я отдаваш под наем - не. Само дето първото не носи доход, а си има разходи. Имам си достатъчно подобни. Търся да купя НИ за наеми. Където съм аз, там са и те
            Имаш си фирми за управление на собствеността. Аз ако имах достатъчно кинти бих взел едно " флатче" в лондонското сити без да се замислям

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...ite-i-dogodina


              ПОТОП !!!!!!!!

              ЛИХВЕН ПОТОП !!!!

              СВЕЖО ОТ .... ДНЕС !!!!! 17 /10/2022 ГОДИНА !!!
              Член на ЕЦБ: Банката трябва да продължи да увеличава лихвите и догодина !!!

              Той подкрепя повишение със 75 базисни пункта този месец и още 50 или 75 на последното заседание от 2022 г. през декември

              11
              Ще стигне до 2.5 или 2.75. По-долу пише, че е в нормата, без да смущава икономиката. Виж, ако стане 18% като по времето на Пол Уолкър, тогава нещата стават различни. А сега какъв потоп имаме - една пресъхнала лихвена селска бара.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Изобщо няма да дочакаш този момент. Просто хлопват кепенците за хубавите имоти. Виж, за останалите НИ ще има спад на цените и сделки - те ще покрият представата за спукан балон, но това не е инвестиция, по-добре си ги дръж на влог на идващите по-високи лихви. Казвам го от личен опит, защото въртя разни апартаменти и знам и нагласите на хората не като брокер, който не прави разлика между сделки и сделки - той си търси единствено комисионата, процесите не го вълнуват.
                пинокчо, имотиту се гледа дългосрочно.
                взимал съм маломерка с възвращаемост под лихвата по депозити за момента
                без дори и да си помислям за депозит.
                след хайде, нека са 5 години, имота беше качил капиталова 30-40%, наема качи едни 20%, а лихвата беше паднала.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                  В конкретика за Канада - там е пълна лумпеняда. За двайсетина години НИ са х10. Те също не си произвеждат достатъчно човеци, но имат много нов внос, запазени и на малко километри. Понеже програмата им е такава, че допуска само образовани хора с доказан стаж и поне някакви пари, идват азиатци и плащат над милион за къща. За да инвестира човек там, трябва много по-голям спад от 9%.

                  В общия случай - много трудно се управлява НИ от разстояние. Пробвал съм - тегаво е. Да си купиш вила в Испания - да. Но да я отдаваш под наем - не. Само дето първото не носи доход, а си има разходи. Имам си достатъчно подобни. Търся да купя НИ за наеми. Където съм аз, там са и те
                  Е нали сестра ти е там?
                  Ще я включиш в схемата да печели и тя някой процент и ще ти го наглежда.
                  Така хем ще диверсифицираш!
                  А и наемния пазар там съм сигурен, че е много по-добре урегулиран.

                  п.п.
                  Или нашия батак те устройва повече?
                  Я си признай - договори за наем сключваш ли? Доходите декларираш ли ги?

                  Коментар


                  • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...ite-i-dogodina


                    ПОТОП !!!!!!!!

                    ЛИХВЕН ПОТОП !!!!

                    СВЕЖО ОТ .... ДНЕС !!!!! 17 /10/2022 ГОДИНА !!!
                    Член на ЕЦБ: Банката трябва да продължи да увеличава лихвите и догодина !!!

                    Той подкрепя повишение със 75 базисни пункта този месец и още 50 или 75 на последното заседание от 2022 г. през декември

                    11

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                      В конкретика за Канада - там е пълна лумпеняда. За двайсетина години НИ са х10. Те също не си произвеждат достатъчно човеци, но имат много нов внос, запазени и на малко километри. Понеже програмата им е такава, че допуска само образовани хора с доказан стаж и поне някакви пари, идват азиатци и плащат над милион за къща. За да инвестира човек там, трябва много по-голям спад от 9%.

                      В общия случай - много трудно се управлява НИ от разстояние. Пробвал съм - тегаво е. Да си купиш вила в Испания - да. Но да я отдаваш под наем - не. Само дето първото не носи доход, а си има разходи. Имам си достатъчно подобни. Търся да купя НИ за наеми. Където съм аз, там са и те
                      +1
                      за добър бизнес ти трябва ефективна логистика
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Защо се ограничаваш само до нашия пазар?

                        Ти ли беше писал, че сестра ти е комшийка на Селин Дион?
                        Действай:
                        https://www.investor.bg/a/534-novini...poreden-mesets
                        В конкретика за Канада - там е пълна лумпеняда. За двайсетина години НИ са х10. Те също не си произвеждат достатъчно човеци, но имат много нов внос, запазени и на малко километри. Понеже програмата им е такава, че допуска само образовани хора с доказан стаж и поне някакви пари, идват азиатци и плащат над милион за къща. За да инвестира човек там, трябва много по-голям спад от 9%.

                        В общия случай - много трудно се управлява НИ от разстояние. Пробвал съм - тегаво е. Да си купиш вила в Испания - да. Но да я отдаваш под наем - не. Само дето първото не носи доход, а си има разходи. Имам си достатъчно подобни. Търся да купя НИ за наеми. Където съм аз, там са и те

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                          +1
                          Лошото е, че качествените НИ в по-хубави райони се предават последни. Ще почакам още
                          Изобщо няма да дочакаш този момент. Просто хлопват кепенците за хубавите имоти. Виж, за останалите НИ ще има спад на цените и сделки - те ще покрият представата за спукан балон, но това не е инвестиция, по-добре си ги дръж на влог на идващите по-високи лихви. Казвам го от личен опит, защото въртя разни апартаменти и знам и нагласите на хората не като брокер, който не прави разлика между сделки и сделки - той си търси единствено комисионата, процесите не го вълнуват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

                            Тук си в голяма грешка. Ако има нрепекъснат ръст на Заплатите, което ще доведе до висока инфлация, а това ще накара ЦБ да действат още по-агресивно с вдигането на лихвите. Нали не си мислиш, че ЦБ ще поддържат лихва от 3%?!?!
                            Няма да има нищо лесно. Банките винаги са на печалба, като си калкулират съответния процент. Приеми ги като брокерите - без значение какво и на кого продават, комисионната им е около 3% по подразбиране.
                            Може и да съм в грешка, но мисля че имаме късмет с тази 20-30% инфлация. Друга такава можем да имаме след 10 - 15 години.
                            Last edited by vikhunter; 17.10.2022, 14:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Калин Христов не е на това мнение.
                              Kалин Христов не си е показвал носа извън БНБ откакто е почнал като стажант там ,няма си и понятие за това какви ги вършат и какво правят търговските банки ,понеже с политически назначения от Иван Костов няма и стимул да бъде адекватен изобщо ,така че Калин Христов не е критерий за каквото и да е ,най-малкото за професионално мнение .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                                Именно, защото кредитите стават много лесни за изплащане.
                                Тук си в голяма грешка. Ако има нрепекъснат ръст на Заплатите, което ще доведе до висока инфлация, а това ще накара ЦБ да действат още по-агресивно с вдигането на лихвите. Нали не си мислиш, че ЦБ ще поддържат лихва от 3%?!?!
                                Няма да има нищо лесно. Банките винаги са на печалба, като си калкулират съответния процент. Приеми ги като брокерите - без значение какво и на кого продават, комисионната им е около 3% по подразбиране.

                                Коментар

                                Working...
                                X