IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С евро или без евро - гърците като ги натисна кризата и недоимъка дали пък не продаваха имоти на по стотин евро квадрата? Имоти в Атина и Солун. В северна Гърция пък има огромен брой апартаменти и къщи купени от българи на доста сносни цени в периода 2012-2018-та.

    Еврото си е евро, а кризите си идват от време на време като позабравят хората и си кажат "е това вече няма как да ни се случи"...

    Валутния борд към еврото е даже по-прецакващ за нас, защото така и така сме вързани, но при банкова криза не можем да ползваме реусрс от ЕЦБ поне не явно и не в степен, която би ни се искало.
    Last edited by bertram; 06.06.2022, 00:23.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Еврото е за страни които вече са постигнали висок стандарт и заплати.
      Не знам как не ви увира в тъпите глави,че натиска са еврозоната е да се удавим в заеми до гушата.
      Това ли искате за децата и внуците си ?
      Втора Гърция ?
      Това ли са мечтите Ви,да живеете в море от кредити докато не спрете да дишате.
      Прост,прост народ !!!
      Не е важно това кой за какво мечтае, а това какъв път е избрал за БГ политическия елит. А пътя е еврокнтеграция и евроатлантически ценности. Връщане назад няма, както нямат връщане и цените на имотите.
      2024-та еврото ще е официалната валутна единица в БГ, а през 2029-та… знаете какво… (освен ако сметките на песимиста са по-точни и годината се окаже 2039-та със съотношение 30/70
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
        Вижте националния отбор - безобидните грузинци ни разгромяват на наш терен! На дъното сме - състоянието на футбола ни отразява състоянието на държавата. За каква Еврозона мечтаете тук, за какви доходи, за какви ръстове? Евроидиоти - изтривалките на ЕС.
        Време е ратко да направи една ретроспекция на връзката между футбола и цените на имотите като първостепенна важност за българите от априлци населяващи брега на боденското езеро и зодиаклния знак по китайския календар.
        Аз пък винаги съм си мислел, че ако на мач между Левски и ЦСКА някой взриви стадиона, то средното IQ за страната изведнъж ще скочи с 30%.
        Last edited by bulgarian lev; 06.06.2022, 00:19.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
          Вижте националния отбор - безобидните грузинци ни разгромяват на наш терен! На дъното сме - състоянието на футбола ни отразява състоянието на държавата. За каква Еврозона мечтаете тук, за какви доходи, за какви ръстове? Евроидиоти - изтривалките на ЕС.
          За огромно съжаление си прав.Това е реалността.Толкова си можем иначе самочувствие и претенции до небето...Няма смисъл да се мъчим тоя спорт не е за нас..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

            Кат не те кефи ходи си у москва и плащай с рубли, мен си ми е идеално. Това за еврото е само на копейките в главите дилема. Отдавна сме си приели еврото с този борд.
            Ти изобщо правиш ли разлика между евро и борд? Какво като са вързани? Чисто икономически няма по-голяма глупост страна като нашата - най-бедна и изостанала, да приема валутата на най-силната страна в ЕС. Това означава по-евтини кредити и последваща още по-голяма задлъжнялост. Означава също и по-голяма парична маса срещу нищо непроизведено, което вдига автоматично цените. Доморасли икономически илитерати тръбят, че цените остават непроменени. Но, нека добавим и спекулативното им покачване и ето ти едни 30% само докато си пиете сутрешното кафе. Да не говорим, че се лишаваме завинаги от възможността да провеждаме собствена монетарна политика. Гърция задлъжня двойно след приемане на еврото. Варуфакис посочваше много ясно как става това. Но, може би Варуфакис е най-обикновен амбулантен сладоледаджия.
            Last edited by pinoccio; 05.06.2022, 23:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Има много по-хитри начини Столична Община да си удвои приходите. Първо правят такса смет на живущ, не на имот. Успоредно допълват зоните за паркиране с бяла зона - годишен стикер за регистрираните на адреса и ПЛАТИЛИ СМЕТ, пет лева на ден за останалите. Кварталното училище ще е безплатно само за децата от района, останалите да кихат колкото е делегирания бюджет, май 1500 е вече. В детските градини пак така. Няма мърдане, ако семейство с две деца е регистрирано, плаща 4 такси смет. Ако не е, всяка кола плаща по 5 лева на ден, за децата 3 бона на година. Ако се мъкнеш всеки ден от Перник и Вакарел с кола, пак 5 кинта на ден или хващай метрото.

              пп Забравих нещо важно, така ще вдигнат и приходите от данък МПС. Много тарикати си регистрират таратайките на баба си у Малко Търново. Сега ще трябва да се води в София, иначе нема стикер за паркиране и ще кихат 5 кинта на ден.
              Един тон безмислени приказки ....
              Проблема не е в приходите и начините им на събиране ,а какво се случва после с тях и къде отиват парите ?
              Като ги съберат тия пари после отидат в джоба на партиите и се усвояват в частни джобове каква е файдата от твоите 100 начина за събиране на средства ???
              Може ли да ми отговориш на този простичък въпрос ?
              Ще щавиш населението с цел увеличение на парите за отклоняване и корупция ?!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                Кат не те кефи ходи си у москва и плащай с рубли, мен си ми е идеално. Това за еврото е само на копейките в главите дилема. Отдавна сме си приели еврото с този борд.
                Еврото е за страни които вече са постигнали висок стандарт и заплати.
                Не знам как не ви увира глави,че натиска са еврозоната е да се удавим в заеми до гушата.
                Това ли искате за децата и внуците си ?
                Втора Гърция ?
                Това ли са мечтите Ви,да живеете в море от кредити докато не спрете да дишате.
                Last edited by X_Y; 06.06.2022, 09:16.

                Коментар


                • Вижте националния отбор - безобидните грузинци ни разгромяват на наш терен! На дъното сме - състоянието на футбола ни отразява състоянието на държавата. За каква Еврозона мечтаете тук, за какви доходи, за какви ръстове? Евроидиоти - изтривалките на ЕС.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Точно това ни е най-големият коз, да не кажа единственият.
                    точно щот има криза ще ни приемат.
                    Лайната ще ги разлеят по новобранците, а ще се оправдаят че на тях помагат и затова и в убавата йеропа е акано положението
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                      Кат не те кефи ходи си у москва и плащай с рубли, мен си ми е идеално. Това за еврото е само на копейките в главите дилема. Отдавна сме си приели еврото с този борд.
                      Какво общо има Москва тука? Пропагандата вече е толкова просташка. Викаш остави гласуването, остави демокацията, остави законите, нека си правят каквото си искат евробюрократите. Пък ако не ти харесва ходи в Москва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Ами как трябва да бъде? Ако няма да се спазват законите и монтарни решения ще се вземат по фискална програма и хрумвания на момента, това трябва да се съобщи ясно на страните членки и да се гласува кой го устройва и кой не. Ние тук в България се присъединяваме уж за върховенство на закона и ясни правила. Ако тея неща липсват и една информационна кампания разясни следсвията от това даи ще гласуваме за еврото? Тия искат да елиминират деморкацията. Аз съм 100% убеден че ще се появят условия за зелени глупости, за мигранти, съотношения мъже/жени в бордовете, за джендър права по условията за изкупуване от ЕЦБ. Сега съм отворил да чета списъка одобрени активи - ДЦК, ипотеки, частни бондове, все зелени и полит-коректни. Изглежда неизбежно, и напълно против закона за пропорционалност.
                        Кат не те кефи ходи си у москва и плащай с рубли, мен си ми е идеално. Това за еврото е само на копейките в главите дилема. Отдавна сме си приели еврото с този борд.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                          А как трябва да бъде? Ние да казваме на германците или на французите как да се случват нещата ли?
                          Ами как трябва да бъде? Ако няма да се спазват законите и монтарни решения ще се вземат по фискална програма и хрумвания на момента, това трябва да се съобщи ясно на страните членки и да се гласува кой го устройва и кой не. Ние тук в България се присъединяваме уж за върховенство на закона и ясни правила. Ако тея неща липсват и една информационна кампания разясни следсвията от това даи ще гласуваме за еврото? Тия искат да елиминират деморкацията. Аз съм 100% убеден че ще се появят условия за зелени глупости, за мигранти, съотношения мъже/жени в бордовете, за джендър права по условията за изкупуване от ЕЦБ. Сега съм отворил да чета списъка одобрени активи - ДЦК, ипотеки, частни бондове, все зелени и полит-коректни. Изглежда неизбежно, и напълно против закона за пропорционалност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Много надцених гражданската реакцията на инфлацията в Европа и в България особено. 15% инфлация и на никой не му пука. В Германия потъпкаха конституция и закони, централата на ЕЦБ-то даже и ограда няма. Никой не протестира. Вместо това протестира се за още и още повече инфлация. И ще я получим без съмнение. Аз си мислех че още на 10% инфлация мача е свирен и ще изринат върхушката.
                            Ти пък, инфлацията винаги я плаща крайния потребител, но това ще е процес на няколко години... няма страшно ние сме си добре, да му мислят бедните, не не сме сред тях...под ние говоря ЕС

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              Факт е, че е много неудобно. Но какво се случва, ако собственикът ги отпише? Остават лица без адрес в правния мир ли?
                              Да, не виждам какъв е проблема в това? Бездомниците на адрес ли се водят? Като нямат адрес не се ползват от социални помощи, здравни осигуровки, нямат право да имат регистриран автомобил на свое име и тн. и тн. докато решат, че искат да имат адресна регистрация.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Ма те така ще ни шантажират за всичко. Като се почне с беззаконието сега на Италия ще и купуват извънредно бондове. После ще се окаже че ЕЦБ ще купува дълг само срещу приети закони за федерализация. И накрая ЕЦБ-то ще дава и афилиейт бонуси да купува бондове за рефернций и подлизурство. А държавите от своя страна ще държат и свободата на словото на каишка да не се наричат нещата с истинските им имена.
                                А как трябва да бъде? Ние да казваме на германците или на французите как да се случват нещата ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X