IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Берти, хайде да помислим какви са тези хора бухащи всичко в тухли. Първо са тези имащи нужда от жилищен имот , второ са някой имащи жилище , но решили да купят и още едно за да получават наем. Първите не ги интересува дали ще имат наематели, вторите дори и да свалят наема ,няма да продават при висока инфлация. При повишаване на лихвите първите ще направят всичко възможно за да си запазят жилищата в които живеят, вторите дали ще продават не знам ,но ако продават няма да е на ниска цена. Има и много други купуващи НИ ама те имат по много апартаменти и не купуват с кредити ,а и това определено са хора с пари, ценящи при това парите и точно те не продават при падащ пазар на ниски цени.
    когато си с кредит не винаги желанието се покрива с възможностите
    при тегленето на кредита ако е било едно в условия на криза, повишени лихви, намалели доходи ситуацията става коренно различна
    това, че някой бил с голяма заплата или хубав доход от бизнеса в добрите времена и теглил хубав кредит въобще не означава, че същият този човек няма да му се наложи да продава защото не може да покрие кредита

    тези с по много имоти купени кеш са част(!) от пазара, а да не говорим, че са и в определени сегменти и даже на 100% да ги изключиш от уравнението при криза (да не продават) пак не означава, че останалата част от пазара няма да натежи.

    2007 и началото на 2008-ма какви клетви бяха, че нас нищо не може да ни бутне, че влизаме в европата и ще ни изкупят, че София ще стане Париж... после тишина 6 години...

    сега пак се започва от 9 кладенеца вода, че този път нищо не може да бутне имотния пазар

    апартамента (празния) не може да ти напълни хладилника, резервоара, да плати за операция или образование на децата. обаче не всичко е реки от мед и масло и локум

    а дано ама надали
    Last edited by bertram; 06.06.2022, 14:56.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Берти, хайде да помислим какви са тези хора бухащи всичко в тухли. Първо са тези имащи нужда от жилищен имот , второ са някой имащи жилище , но решили да купят и още едно за да получават наем. Първите не ги интересува дали ще имат наематели, вторите дори и да свалят наема ,няма да продават при висока инфлация. При повишаване на лихвите първите ще направят всичко възможно за да си запазят жилищата в които живеят, вторите дали ще продават не знам ,но ако продават няма да е на ниска цена. Има и много други купуващи НИ ама те имат по много апартаменти и не купуват с кредити ,а и това определено са хора с пари, ценящи при това парите и точно те не продават при падащ пазар на ниски цени.
      Айде стига локуми .
      Същата картинка е била и при предишня балон -няма как да паднат цените,нямало как да падне това или онова -като свият перките сега на кредита дето наду това безумие ще видиш как всичко ще си позаземи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
        Днес ми изчезна едно мнение от сутринта, но няма да го пиша отново.

        Берти е прав, че НИ не са панацея, а аз смятам, че човек трябва да не е добре, за да купи на днешните скъпи цени.

        Двама чичовци на 70г. са решили и ще ходят на екскурзия в Тайланд,



        Не ви лъжа. Както се пее, душата ще излезе, меракът остава.
        Днешните скъпи цени - утре ще са по-скъпи, а днешните ще ви се струват евтини. Правите голяма грешка като давате напразни надежди. Вие с перди си имате наследствени имоти, ама не всички са на този хал.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
          Днес ми изчезна едно мнение от сутринта, но няма да го пиша отново.

          Берти е прав, че НИ не са панацея, а аз смятам, че човек трябва да не е добре, за да купи на днешните скъпи цени.

          Двама чичовци на 70г. са решили и ще ходят на екскурзия в Тайланд,



          Не ви лъжа. Както се пее, душата ще излезе, меракът остава.
          "че човек трябва да не е добре, за да купи на днешните скъпи цени."

          Това е много важно мнение !

          Коментар


          • Днес ми изчезна едно мнение от сутринта, но няма да го пиша отново.

            Берти е прав, че НИ не са панацея, а аз смятам, че човек трябва да не е добре, за да купи на днешните скъпи цени.

            Двама чичовци на 70г. са решили и ще ходят на екскурзия в Тайланд,



            Не ви лъжа. Както се пее, душата ще излезе, меракът остава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Майчице! Ти сериозно твърдиш, че цените са такива заради НЕДОСТИГ на жилища? В моя блок в момента се продават два апартамента, а други два са празни повече от година.
              Не твърдя подобно нещо ,въпреки ,че скоро някой прави анализ ,че жилищата в София, не достигат, аз нямам наблюдение за да твърдя подобно нещо. Пиша, че когато строителите спрат строежите ще се появи недостиг на жилища. При падащ пазар масово се изтеглят имоти от продажба и ако и строителите спрат ще се появи такъв недостиг. Дано си ме разбрал сега.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                това е така, но много хора бухат всичко в тули без да имат яснота и бизнес план каква доходност може да имат от тях и въобще дали има толкова наематели
                в един момент, когато всичко поскъпне и парите почнат да свършват тези имоти почват да ги притискат и да им тежат (еле пък ако са с кредити и няма тотална девалвация на валутата, а само висчоки лихви да брулят кредитополучателите)

                искат да продават, но народа дава за хляб, бензин и лекарства, а банките жулят с лихви.... ето ти прерфектната буря за масовката 'тулата да си стои, вода и храна не иска'

                лесно няма
                да си купиш имот в тегави времена е по-сложно отколкото да се надбягваш със стадото, защото капитал (покупателна сила) се съхранява трудно в дълбоки кризи, а също така се иска кураж да купиш, когато всички продават..

                за това съм съгласен, че покупката на читав имот на правилна цена и хубаво място е една доста сложна задача и не е за всеки.
                Берти, хайде да помислим какви са тези хора бухащи всичко в тухли. Първо са тези имащи нужда от жилищен имот , второ са някой имащи жилище , но решили да купят и още едно за да получават наем. Първите не ги интересува дали ще имат наематели, вторите дори и да свалят наема ,няма да продават при висока инфлация. При повишаване на лихвите първите ще направят всичко възможно за да си запазят жилищата в които живеят, вторите дали ще продават не знам ,но ако продават няма да е на ниска цена. Има и много други купуващи НИ ама те имат по много апартаменти и не купуват с кредити ,а и това определено са хора с пари, ценящи при това парите и точно те не продават при падащ пазар на ниски цени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Скъпа, според някои форумни гурута, понижението започва от 1-ви юни (средата на годината). Тук може би става въпрос само за инерционно поскъпване.
                  Да видим следващите месеци с колко ще е поскъпването… Навалицата вади кинтите от банките и масово ги превръща в тухли. Стршна е силата на хайпа и на тълпата.
                  Офертни цени по сайтовете може и да растат ама колко сделки има на тия цени?
                  Много апарти така си седят от месеци, някои и от години и само им "ъпдейтват" цените.
                  На ниски цени не се продадоха, та на сегашните едва ли.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Бонке това добре на думи ама как да стане на практика?Знаеш ли колко хора са адресно регистрирани като си купуваш имот?И докато не се отпишат ти не можеш да ги отпишеш от собственият си имот.На тях кой ще им плаща таксата смет?И как ще определиш кой колко смет изхвърля?Тази седмица три дена бях в София и още съм в потрес...пред къщи е зелена зона дойдоха и сложиха скоба на една кола паркирала където трябва ама не платила защото не знае че е в зона.Аз не се стърпях и попитах тия къде сложиха скобата защо на поне 50 коли паркирали в междублоковото пространство не слагат скоби....Отговорът беше това което виждаш не съществува те са в нищото...Това е манталитета на боклука в столицата...Отделно да питам защо като имам имот не мога да си извадя стикер за паркиране в зоната на имота???Не съм бил адресно регистриран ...Ми нали ако се регистрирам проблема се мести в Плевен и тама същите .Това е нивото в тая държава мизерници и цигани с огромно самочувстие
                    Просто е пешко. Като не си живущ в столицата не плащаш личните си данъци и такси в нея и не ползваш паркиране, училища, градини. Или ползваш ама кихаш. Стикер ще си вади само регистрираният в твоя апартамент наемател/ ползвател и то само ако си е платил таксите и данък мпс. А ако някой е пропуснал да си махне адресната регистрация ще му се начислява такса смет всяка година. Ако някой ден поиска нещо от общината, ще си плати тарикатлъка с лихвите.

                    А за мерака да ползваш ем в София, ем в Плевен има лек. Кат си газар барем на еното место си земи гараж. Колкото по-малко авантаджии толкова по-добре за нормалните столичани.

                    Коментар


                    • Аз кът ви казвам, че България е една от богатите държави в света, вие ми се смеете.

                      https://www.banker.bg/finansov-dnevn...m_source=upday

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        ейй, откога сте го закрашвали тоя сектор. То не бяха пандемии, то не са войни, а сектора не крашва и не крашва.
                        докато накавръка крашва сектора, цените ще са само и стръмно нагоре.
                        Last edited by X_Y; 06.06.2022, 13:38.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • хайде от мен да мине ще ви пренеса напред във времето: 2027-ма, кавръковата справка показва 7600, песимиста става все по-уверен, че спада се отлага за 2039-та, съотношението е 55/45, но Дъри е твърдо убедена, има още време и в крайна сметка 30/70. Перди, пардон берти, все още ни обяснява, имотите не са панацея.
                          За кавръчето само не мога предскажа нищо, защото на тия нива, ще са непредсказуеми реакциите и духовното равновесие на некупилите имоти.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Много пъти съм писала, че не всички хора могат да притежават жилище в София. Когато има инфлация и не може да се произведе строителна продукция като жилища на ниска цена, тя спира да произвежда без да се интересува каква е покупателната възможност на някой от желаещите да купят. Купува, който може ,а не който иска А, спрат ли строителите да строят, тогава и жилищата за продажба намаляват драстично. Нали твърдиш, че си търговец, а си направи сметката какво се случва тогава .
                            Майчице! Ти сериозно твърдиш, че цените са такива заради НЕДОСТИГ на жилища? В моя блок в момента се продават два апартамента, а други два са празни повече от година.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Много пъти съм писала, че не всички хора могат да притежават жилище в София. Когато има инфлация и не може да се произведе строителна продукция като жилища на ниска цена, тя спира да произвежда без да се интересува каква е покупателната възможност на някой от желаещите да купят. Купува, който може ,а не който иска А, спрат ли строителите да строят, тогава и жилищата за продажба намаляват драстично. Нали твърдиш, че си търговец, а си направи сметката какво се случва тогава .
                              това е така, но много хора бухат всичко в тули без да имат яснота и бизнес план каква доходност може да имат от тях и въобще дали има толкова наематели
                              в един момент, когато всичко поскъпне и парите почнат да свършват тези имоти почват да ги притискат и да им тежат (еле пък ако са с кредити и няма тотална девалвация на валутата, а само висчоки лихви да брулят кредитополучателите)

                              искат да продават, но народа дава за хляб, бензин и лекарства, а банките жулят с лихви.... ето ти прерфектната буря за масовката 'тулата да си стои, вода и храна не иска'

                              лесно няма
                              да си купиш имот в тегави времена е по-сложно отколкото да се надбягваш със стадото, защото капитал (покупателна сила) се съхранява трудно в дълбоки кризи, а също така се иска кураж да купиш, когато всички продават..

                              за това съм съгласен, че покупката на читав имот на правилна цена и хубаво място е една доста сложна задача и не е за всеки.
                              Last edited by bertram; 06.06.2022, 13:02.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • https://www.infostock.bg/infostock/c...hnata-politika
                                ЕЦБ планира затягане на паричната политика

                                06 Юни 2022

                                Европейската централна банка е на път да се присъедини към глобалната тенденция за затягане на паричната политика, подтикната към действие от повтарящите се рекордни високи нива на инфлация, предеде "Блумбърг".

                                Коментар

                                Working...
                                X