IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/a/566-novini...-za-video-igri
    Съкращенията в Microsoft достигнаха и до подразделенията за видео игри


    Компанията се разделя с неизвестен брой кадри в тези звена, включително с ветерани в бизнеса - И старите ИТ кучета го отнасят ,лоша работа !!!

    Новината, че Microsoft предприема масови съкращения, се отнася и за подразделението ѝ за видео игри, включително разработчиците на хитови заглавия като Starfield и Halo, пише Bloomberg.

    Производителят на конзолата Xbox вчера каза, че ще се раздели с 10 хил. работни места в опит да намали разходите предвид забавянето на икономиката. Някои хора от Bethesda Game Studios, разработчик на предстоящата игра Starfield, както и 343 Industries – компанията зад Halo Infinite от 2021 г., са сред засегнатите от решението, твърдят източници, запознати с въпроса. Част от тези, които са загубили работата си, са ветерани, които работят в Xbox от повече от десетилетие, допълват източниците, които са пожелали да останат анонимни, защото нямат право да говорят публично по въпроса.

    Коментар


    • CAЩ cpинaxa ĸpиптoбopcaтa Віtzlаtо зapaди пpaнe нa пapи и вpъзĸи c Pycия

      Last edited by RUBLA; 19.01.2023, 12:13. Причина: Линк към конкурентна медия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Моята НЕ иска къща, макар до 20 и няколко години да е живяла в такава. Според нея в къща е толкова хубаво, че винаги имаш работа по нея и никога време за друго :-)
        Права е жената ,къща искат само хората които не са живяли в къща ,тези дето са живяли ,знаят за какво иде реч.
        Нон стоп гърбене ,на всеки ъгъл,както се обърнеш и още работа ти се е отворила , а за разходите да не говорим .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

          Наистина ме разсмиваш. Имам няколко апартамента в София -- кои в центъра, кои не. Имаме избор.... но къща нямаме. Затова моята жена пък ми дудне, че не сме били в къща Какво уникално нещо са жените. Ама без тях няма деца, а без деца няма смисъл. Така че ще си носим кръста
          Моята НЕ иска къща, макар до 20 и няколко години да е живяла в такава. Според нея в къща е толкова хубаво, че винаги имаш работа по нея и никога време за друго :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

            На 50 метра от нас има спирка на градският транспорт и се стига за 10 минути до центъра на града.Автобус минава на половин час.
            .Ама жената пак недоволна и не ще да се вози в автобус.
            Няма угодия на женските претенции.
            При тази транспортна свързаност е отличен плюс. Някои жени са така. Моята няма проблем да ползва СКГТ като ходи на работа ....В зависимост от трафика средно около 30 мин в посока, но всичко друго е на разстояние пеш, което за къщата при теб едва ли е така...т.е. пак трябва да ползва някакъв транспорт За някои нейни колежки особено обаче е пълно табу да стъпят в градски транспорт. Те са над тези неща.

            Коментар


            • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...alidni-chast-2
              Вилроа дьо Гало: Насоките на ЕЦБ остават валидни, част 2

              Франсоа Вилроа дьо Гало, член на управителния съвет на ЕЦБ


              Вчера Bloomberg публикува статия, в която се казва, че някои членове на управителния съвет са убедени, че през февруари трябва да има увеличение от 50 базисни пункта, а после от 25. Това ли е правилният подход?

              Четох статията и честно казано бях доста изненадан. Ние много ясно заявихме, че решенията ще се взимат от заседание на заседание на база на данните. Така че е твърде рано да се спекулира относно това какво ще направим през март.

              Нека ви припомня думите на президента Лагард на последната ѝ пресконференция през декември. „Трябва да очакваме да повишаваме лихвите с 50 базисни пункта за известен период от време.“ Тези думи са валидни и днес. Но пак ще кажа – ние сме прагматици.

              Предвид това което знаем днес и вашето изчерпателно обяснение, вярвате ли, че нарастването на лихвите до лятото ще бъде по-бавно отколкото беше през 2022?

              Това вече се случи през декември, когато повишението беше от 50 базисни пункта, а на предходните заседания бяха 75. Но нека не спекулираме относно базата, която вероятно няма да е толкова важна през тази година. Ние ще повишаваме лихвите толкова, колкото е необходимо, за да върнем инфлацията около 2% и ще поддържаме курса си по паричната политика – за това съм категоричен.

              В настоящия момент тревожите ли се, че може да увеличите лихвите твърде много или твърде малко?

              Смятам, че ние сме прецизни и затова решаваме от заседание на заседание. Ние се основаваме на данните. Ще видим какво се случва с инфлацията, особено с базисната инфлация. Аз винаги съм много предпазлив когато стане дума за така нареченото противопоставяне между „ястреби“ и „гълъби“. Аз не съм птица, аз съм прагматик, аз разчитам на данните и това важи и за огромното мнозинство в управителния съвет начело с Кристин Лагард.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                Крипто фирмата подготвя документи за защита от фалит

                Съобщава се, че проблемният брокер на криптовалута и заемодател Genesis се готви да подаде молба за защита от фалит. Genesis планира да направи хода по-късно тази седмица, съобщава Bloomberg, цитирайки хора, запознати с въпроса. Genesisсе спъна след колапса на крипто борсата FTX през ноември и изгони голяма част от работната сила.

                https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23854260.html
                Ще изчезне най-накрая това безумие. В контраст с имотите, които с поддръжка ще стоят стотици години. Пък дори да ги застигне спад

                Коментар



                • Крипто фирмата подготвя документи за защита от фалит

                  Съобщава се, че проблемният брокер на криптовалута и заемодател Genesis се готви да подаде молба за защита от фалит. Genesis планира да направи хода по-късно тази седмица, съобщава Bloomberg, цитирайки хора, запознати с въпроса. Genesis се спъна след колапса на крипто борсата FTX през ноември и изгони голяма част от работната сила.

                  https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23854260.html
                  Last edited by unimog; 19.01.2023, 09:11.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    Баси, от 9 кладенеца вода се носят, аз неам време да погледна 5 поста по-надолу, но имоти пусти не падат. Под наем ще е за 20 години напред и тва е.
                    https://finance.yahoo.com/news/infla...162416982.html

                    Ето човека от най голямата и мощна банка ти обяснява ,ниски цени без безработица и криза няма да видиш

                    Инфлацията няма да спадне без рецесия и лихвените проценти ще продължат да растат, казва инвестиционният директор на JPMorgan Asset Management Дженифър Сор
                    Вторник, 17 януари 2023 г. в 18:24 ч. GMT+2· 3 минути четене

                    Оня ден тъкмо е дал изявление

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Къщите имат много предимства, но и блоковете също. Въпрос какво искаш и ти е приоритет.
                      В най-старият ми апарт уж строен към онзи момент една от елитните компании шумоизолацията е зле. В новите е много по-добре защото строителя наслага по стените и подовете шумоизолация едно такова като гума 4-5 мм на око само. Не знам в каква степен , но помага. Може и да съм случил на съседи....
                      При всички случаи е по-добре обаче съседа ти да е на 20 метра от 20 сантиметра от гледна точка на шум :-)
                      Може да се изолират повечето шумове, за форумните мЕлеонери е лесна работа:

                      Необходим е скъпо платен специалист и се прави при изграждането на сградата, както и при довършителните работи:
                      - изолация за стени, тавани, под - въпросната "гума"
                      - прозорците да са на практика херметизирани
                      - плътни звукоизолационни завеси като в кино зала
                      - уплътнение по касите на вратите и около самата рамка, по самата каса, използване на врати със звукоизолация в тях
                      - акустични панели по тавана и стените;
                      - подложки под тонколони;
                      - тежки плътни килими стена до стена
                      - меки мебели без плоски повърхности и прави ъгли
                      - тапи за уши
                      - топки за усти
                      - Джак Даниелс

                      ​​​​​​След горното, ще имате така желаната звукова нирвана.

                      Заб.: Част от мерките са за да премахнат шума който е вътрешен.
                      Last edited by Chio; 19.01.2023, 07:30.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                        Благодаря. Ще дам да прочете този коментар жена ми дето все ми дудне, че не съм купил апартамент в центъра на нашия град, а живеем в къща в покрайнините. Още повече нашите деца са много диви и си представям какви скандали щеше да има със съседите.
                        Наистина ме разсмиваш. Имам няколко апартамента в София -- кои в центъра, кои не. Имаме избор.... но къща нямаме. Затова моята жена пък ми дудне, че не сме били в къща Какво уникално нещо са жените. Ама без тях няма деца, а без деца няма смисъл. Така че ще си носим кръста

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Къщите имат много предимства, но и блоковете също. Въпрос какво искаш и ти е приоритет.
                          В най-старият ми апарт уж строен към онзи момент една от елитните компании шумоизолацията е зле. В новите е много по-добре защото строителя наслага по стените и подовете шумоизолация едно такова като гума 4-5 мм на око само. Не знам в каква степен , но помага. Може и да съм случил на съседи....
                          При всички случаи е по-добре обаче съседа ти да е на 20 метра от 20 сантиметра от гледна точка на шум :-)
                          На 50 метра от нас има спирка на градският транспорт и се стига за 10 минути до центъра на града.Автобус минава на половин час.
                          .Ама жената пак недоволна и не ще да се вози в автобус.
                          Няма угодия на женските претенции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                            Благодаря. Ще дам да прочете този коментар жена ми дето все ми дудне, че не съм купил апартамент в центъра на нашия град, а живеем в къща в покрайнините. Още повече нашите деца са много диви и си представям какви скандали щеше да има със съседите.
                            Къщите имат много предимства, но и блоковете също. Въпрос какво искаш и ти е приоритет.
                            В най-старият ми апарт уж строен към онзи момент една от елитните компании шумоизолацията е зле. В новите е много по-добре защото строителя наслага по стените и подовете шумоизолация едно такова като гума 4-5 мм на око само. Не знам в каква степен , но помага. Може и да съм случил на съседи....
                            При всички случаи е по-добре обаче съседа ти да е на 20 метра от 20 сантиметра от гледна точка на шум :-)
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 19.01.2023, 00:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                              Ако са в стаята точно под теб, над теб или до теб, се чува как правят секс, да. Чуват се и плачещите бебета после То и в къща ще се чува.... но поне няма да се чужди хора в съседните помещения.

                              В апартамент е така, дори в най-високия ценови диапазон. 25см плоча или двойна стена не изолира остър шум.
                              Благодаря. Ще дам да прочете този коментар жена ми дето все ми дудне, че не съм купил апартамент в центъра на нашия град, а живеем в къща в покрайнините. Още повече нашите деца са много диви и си представям какви скандали щеше да има със съседите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                                Пичове-никога не съм живял в апартамент та ще ми е интересно да ми отговорите дали е изключение това,което ще питам или е редовна практика. Един приятел живее под наем в София в апартамент ново строителство и казва,че редовно чувал как правят секс съседите и над него и под него. Съответно и него със сигурност го чуват.
                                Да не говорим ако има малки деца, които са доста диви.
                                Та въпроса ми е дали е често срещано да се чува всеки по-силен звук от съседите.
                                Най-много се чува в нова тухла( чувал съм от 3 етажа, как ходят с токчета!) -> Панел -> ЕПК -> стара тухла.

                                Като при старата тухла, ако някой съдия или професор говори по телефона / кара се на жена си се чува, че някой говори, но не и какво говори

                                Коментар

                                Working...
                                X