IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    Много поздрави от Купата имате всички. Добре е, на море е все така, но носи горчиви новини:
    https://www.investor.bg/bylgariia/45...ojenie-351986/
    Кибиците чакайте имоти, то и аз и кенеф няма да мога да купя в Обеля до 2050...тогава внуците ви ще могат...с виртуални валути...за пролетарии.
    Ако искаш да запазиш позиции поне тук като име,човек ,личност доказал се с характера и стабилността си,избягвай да се асоциираш с Купата,просто защото олекваш изведнъж .Приятелски съвет

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Колега аз попитах дали цената е нормална а не за оценка на възможностите ми.
      И аз ти отговорх, но не четеш...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
        имала голям тристаен в района, всичките радиатори били откачени, но идвали сметки от по 70-80 лева заради общите части. .
        Е тая поне е с един апартамент. Има такива с по няколко. Ако имаше малко акъл, бабата щеще даде апартамента под наем и да отиде да живее на по-евтино място с разликата. Или да го проаде и да отиде да си купи къша в Калабрия за 20-30к евро и да си топли кокалите на стари години. Ма пусто да има за децата. Ми ако ти бяха толкова скъпи децата щеше да си го продавала този апартамент и да ги пратиш да учат в Германия или Англия та после да си вземат живота в ръце и да се оправят сами. Сега трябва да гледат гръцки баби или да берат портокали докато апартамента стои празен в София или в най-добрия случай им докарва 700 евро на месец докато те живеят във фургони.

        В Ив. Вазов има панелки дето май няма да изкарат до следвашото покачване.
        Last edited by segato; 13.05.2022, 22:37.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Добре де, не ти ли кликва, че апартаментите в Обеля и където и да е другаде винаги ше струват колкото хората могат да платят за тях ? Ако никой не може да си купи жилише никой няма да може и да продаде. Повечето "инвеститори" си държите "инвестициите" празни или ги рентвате за по-малко пари отколкото давате за подръжка. Демек даваш едни пари и в най-добрия случай не получаваш нищо. Каква инвестиция е това ? Подигравате се на хора който изчакват да купят , но не чувам и някой да е продал. Кога ше продавате ? Като се вдигнат с оше 30% и след това с оше 30%. Ми това е НИКОГА бе човек. Никога няма да продадете а доходността от наем е нула така , че сте на загуба. Парите имат стойност когато се въртят, ако ги затвориш в сейф стойоността им е нула.

          Изглежда , че проблема на България е в невероятното малоумие на масата от хората. Тоя със CRT телевизора върху пералнята в Люлин сигурно всяка вечер си ляга с мисълта, че има 120к евро, но не се усеща, че мислите не топлят а живота му е минал в .... гледанe на CRT телевизор в кухнята. Докато търся попадам на възрастни хора с по няколко наследствени апартамента в идеалния център, които живеят като скотове, но нито продават нито ги отдавват под наем (да не им ги "потрошат"). Вече си на 70 бе малоумник, от толкова сметки и стискане или нямаш семейство или си се изпокарал със всички и не искат нито да те виждат нито да те чуват. За какво са ти тия апартаменти? Я ти остават 10 години живот я не. Продай единия, изживей годините, които ти остават с кеф. Къде ще ги носиш 4 апартамента с бели плочки от 1960 и чугунени мивки с перденца в кухнята ?
          Това и аз съм го забелязал. Преди около седмица една бабка просеше пред СБА-то на Забунов - пенсията и не стигала за лекарства и да си плати парното само - имала голям тристаен в района, всичките радиатори били откачени, но идвали сметки от по 70-80 лева заради общите части. Имала била дъщеря женена в Гърция, не я поглежда. Казвам и - що не го продадеш тоя апартамент - с парите може и в хотели да живееш, да си плащаш всичко - не, пазела го за дъщерята (която не се интересувала от нея).

          Е как да ги съжалиш такива хора? Изгнива в кофтор, който струва сигурно към 250к Евро, но да имало за дъщери, за внуци, за правнуци...А те живеят като скотове, на всичкото отгоре тези пенсии (колкото и да са малки) им ги плащат с нашите данъци, а реално са по-богати от маса Българи средна класа. Наследниците пък, щом почине един такъв клетник, като скотове идват и се нахвърлят върху плячката - знам при моя апартамент какво чудо беше и какви драми бяха с тези боклуци докато се съберат пълномощни от всички.
          Last edited by ejonny2376; 13.05.2022, 22:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Абе и аз не и вярвам баш на нея. Лошото е че и на вас не вярвам. Гледам цените и с 20-30% да са надолу пак ме не устройва.
            Панел 80 квадрата в Люлин на 150 000 евро устройва ли те? Джуревеца, дето е писал обявата ще ти го даде с дискаунт 20% от раз само да си сериозен... и печката ще ти запали!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
              Мниго поздрави от Купата имате всички. Добре е, на море е все така, но носи горчиви новини:
              https://www.investor.bg/bylgariia/45...ojenie-351986/
              Кибиците чакайте имоти, то и аз и кенеф няма да мога да купя в Обеля до 2050...тогава внуците ви ще могат...с еиртуални валути...за пролетарии.
              Добре де, не ти ли кликва, че апартаментите в Обеля и където и да е другаде винаги ше струват колкото хората могат да платят за тях ? Ако никой не може да си купи жилише никой няма да може и да продаде. Повечето "инвеститори" си държите "инвестициите" празни или ги рентвате за по-малко пари отколкото давате за подръжка. Демек даваш едни пари и в най-добрия случай не получаваш нищо. Каква инвестиция е това ? Подигравате се на хора който изчакват да купят , но не чувам и някой да е продал. Кога ше продавате ? Като се вдигнат с оше 30% и след това с оше 30%. Ми това е НИКОГА бе човек. Никога няма да продадете а доходността от наем е нула така , че сте на загуба. Парите имат стойност когато се въртят, ако ги затвориш в сейф стойоността им е нула.

              Изглежда , че проблема на България е в невероятното малоумие на масата от хората. Тоя със CRT телевизора върху пералнята в Люлин сигурно всяка вечер си ляга с мисълта, че има 120к евро, но не се усеща, че мислите не топлят а живота му е минал в .... гледанe на CRT телевизор в кухнята. Докато търся попадам на възрастни хора с по няколко наследствени апартамента в идеалния център, които живеят като скотове, но нито продават нито ги отдавват под наем (да не им ги "потрошат"). Вече си на 70 бе малоумник, от толкова сметки и стискане или нямаш семейство или си се изпокарал със всички и не искат нито да те виждат нито да те чуват. За какво са ти тия апартаменти? Я ти остават 10 години живот я не. Продай единия, изживей годините, които ти остават с кеф. Къде ще ги носиш 4 апартамента с бели плочки от 1960 и чугунени мивки с перденца в кухнята ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                Е, не . Направо са тип Софийска мечта! Тоя последният направо кърти. Но най-много ми харесва граматическата лекота, с която е обявен този "имот за ценители" - все едно се продава за 15 000, не за 150000€ .

                Краят е близо, много близо...
                Виж обаче мястото:
                https://www.google.com/maps/@42.7133...7i16384!8i8192

                Наоколо градинки, няма застрояване...От Кръстова Вада и Манастирски Ливади е по-добро хиляда пъти, а и съм сигурен, че тези панели ще издържат по-дълго от новата тухла.
                Това не оправдава цената ествествено.
                Last edited by ejonny2376; 13.05.2022, 21:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Това е купата. ЛЕВ-а му е дал паролата си (ненайно защо) и този крайно прост индивид пише от профила му.
                  Не, Джони. Аз съм си, оригинала. Това с отдаването под наем на профила приключи.
                  Last edited by bulgarian lev; 14.05.2022, 01:00.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                    Ти да не си на купата секретарката , баси и тва ми били хора с положение... тая, дето си я постнал е куха точно колкото твоя духовен водач!
                    Това е купата. ЛЕВ-а му е дал паролата си (незнайно защо) и този крайно прост индивид пише от профила му.
                    Last edited by ejonny2376; 13.05.2022, 21:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                      Ти да не си на купата секретарката , баси и тва ми били хора с положение... тая, дето си я постнал е куха точно колкото твоя духовен водач!
                      Абе и аз не и вярвам баш на нея. Лошото е че и на вас не вярвам. Гледам цените и с 20-30% да са надолу пак ме не устройва.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        Мниго поздрави от Купата имате всички. Добре е, на море е все така, но носи горчиви новини:
                        https://www.investor.bg/bylgariia/45...ojenie-351986/
                        Кибиците чакайте имоти, то и аз и кенеф няма да мога да купя в Обеля до 2050...тогава внуците ви ще могат...с еиртуални валути...за пролетарии.
                        Ти да не си на купата секретарката , баси и тва ми били хора с положение... тая, дето си я постнал е куха точно колкото твоя духовен водач!

                        Коментар


                        • Много поздрави от Купата имате всички. Добре е, на море е все така, но носи горчиви новини:
                          https://www.investor.bg/bylgariia/45...ojenie-351986/
                          Кибиците чакайте имоти, то и аз и кенеф няма да мога да купя в Обеля до 2050...тогава внуците ви ще могат...с виртуални валути...за пролетарии.
                          Last edited by bulgarian lev; 13.05.2022, 21:13.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Годишните разходи там често ги дават като сума от данъка, подръжката (ако има портиер например), водата и отоплението за предишната година. Месечния наем е там някъде, но в този район по-скоро ще е AirBnb , което означава , че поне 7 месеца сумарно ше стои празен а останалото време ше е е средно 200 евро на нощ. Което излиза към $2500 средно, но ще има чистене, пране,подръжка и такси за наемане, та пак ше отиде на $1500 / месец.
                            Мислех , че който е пуснал апартамента в София на тази цена не е добре с главата, но после колегата показа обявите от Люлин и съм в потрес.
                            Да, в пъти по-добре е. Да не говорим и за реалните 95 кв.м, които по българския стандарт на новото след 2004-та строителство отговарят на към 145 кв.м, които, естествено, ще бъдат обявени на 125кв.м чиста площ .

                            Единствения "плюс" в сравненията между бг и западна Европа, е, че за този апарт в топ софийския център сигурно събират 80-те лева за чистачката с цената на много разпалени общи събрания, завършващи обикновено с разклатени междусъседски отношения за много години напред... и че данъка сигурно му е от порядъка на 270 лева годишно...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              https://www.standartnews.com/biznes/...te-492625.html

                              Лоша новина за кредитите...
                              Щели да поскъпват !!!!

                              Слушайте какво Ви говори Хампарцумян по,дето умувахте каква била лихвата на ЦБ и сравнявате с тази на търговските,догодина целта е 1.,5 %,докато стигне до гише ще стане 3,4%ха ха ха ,сметнете колко ще се качат вноските ...
                              В САЩ лихвите по кредити за жилища май са към 5-6% в момента. Не знам как в Европа ше ги задържат на 3-4%. Оше повече, че говорят за инфлация от порядъка на 7% и нагоре. Дори в Европа да е 4% в България ще е 6-7% защото нас ЕЦБ не ни грее.

                              ЕЦБ говорят за вдигане на лихвите през юли, явно искат да свалят еврото под 1$. Това ще вдигне инфлацията. Какво като лихвата по кредита е ниска като ти дават кинти с 10% по-ниска покупателна способност?
                              Last edited by segato; 13.05.2022, 20:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                А дано! Ама 1500 е/м в Люлин отдавна е факт (поне на офертно ниво).
                                Я какви хубави НОВИ (както сами си ги рекламират) 40-годишни панели се предлагат!

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=80of8d&f1=1

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=80of8d&f1=1

                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=80of8d&f1=5

                                Но до 2024 ще се приземят - да, мисля, че горе-долу така ще стане!
                                Е, не . Направо са тип Софийска мечта! Тоя последният направо кърти. Но най-много ми харесва граматическата лекота, с която е обявен този "имот за ценители" - все едно се продава за 15 000, не за 150000€ .

                                Краят е близо, много близо...

                                Коментар

                                Working...
                                X