IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...75-mlrd-dolara

    Световният имотен пазар се изправя пред спирала от дългове за 175 млрд. долара Нараства тежестта на лихвите и много пазари на недвижими имоти са почти замръзнали

    Спадът в най-големия клас активи в света се разпространи от жилищния пазар към пазара на търговски недвижими имоти, заплашвайки да отприщи вълни от кредитни сътресения в цялата икономика.
    По данни на Bloomberg почти 175 млрд. долара от кредитите за недвижими имоти вече са проблемни - около четири пъти повече от следващия по големина отрасъл. Тъй като тежестта на по-високите лихвени проценти и края на лесните пари се увеличава, много пазари на недвижими имоти са почти замръзнали, а някои кредитори казват на кредитополучателите да продадат активите си или рискуват да бъдат иззети на фона на исканията за допълнителен капитал от страна на собствениците.


    ...Процесите описани в статията напират към наемодателите в Манастирски ливади и всякакви други инвеститори потънали в дългове ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Мда, учи за без пари в БГ, след което ще си бие шута да практикува в немско. Няма май да купува имот в ливадите.
      Ти видя ли инвеститорите във вадите какви капиталови вадят с един апарт чисти 2 към банката ,отделно 30% му оставало след наемите ,къде си тръгнал ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        https://m.dw.com/bg/mlada-germanka-s...ina/a-64464038
        Млада германка сбъдва мечтата си в Плевен. Срещу 7000 евро на година

        Обади се на Дженито,намерих ти наемателка за Плевен
        Мда, учи за без пари в БГ, след което ще си бие шута да практикува в немско. Няма май да купува имот в ливадите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

          Ипотеките ми са 20-годишни с равен дял лихва и главница на месец, така че и предсрочно да ги погася, няма да съм надвнесъл лихва. Иначе наемателите ми плащат ипотеката и остават средно 30% горница за мен, което в общи линии ми покрива амортизацията.

          Иначе да ти кажа, ако си продам само единия от имотите сега, без да надувам цена, ще ми погаси напълно ипотеките за 2 имота заради капиталовата разлика. Това само за 3 години време. Аз искам имотите на моите съседи - и те моите. Но предлагане няма. Затова и наемите излитат за по седмица, дори на тези цени.

          Ако имотите се сринат и ги дават 2 за левче, ще пиша да ме спасявате. Белким тогава купите.
          Ти трябва да си малкия Уорън Бъфет за да може наемателите да ти изплащат 20-годишния кредит, че и пари отгоре оставали? Брех, то ако така ставаше хамериканците и китайците щяха да изкупят София.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Когато българчетата не пеят в хора идват други. В това бъди сигурен. А дотогава кой знае колко ще се промени геополитиката, всеки малко по-така и оправен и от Грузия да е, и от Маседония, или Пуерто Рико или Канада...хоп тука. Ама българите що да купуват, те изчезват. И става съотношение често срещано и сега - 1/3 местни/чужденци. От чужденците част купили, част по-голямата под наем на купилите. Що ли? Щото в Бг освен човешки ресурс не остана и кадрови ресурс. От малкото останали - 99% плява.
            https://m.dw.com/bg/mlada-germanka-s...ina/a-64464038
            Млада германка сбъдва мечтата си в Плевен. Срещу 7000 евро на година

            Обади се на Дженито,намерих ти наемателка за Плевен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              При ипотека апартамента си е твой, не на банката. Не е като лизинга.
              А тай ли? Аз що от бамката купих тогава?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Това "ще" звучи малко като мечта, не като реалност. Те заможните от Европа си умират за кофтора на бай Иван в БГ, дето не е виждал боя от 50 години. Други алтернативи нямат - всичко живо към Пуевен и София се е запътило.
                То е все едно да кажем, че конете на Бетера ще станат по 1 милка парчето. Никакъв фундамент, само голи предположения без обосновка.

                А че Българчетата ще намаляват е ясно по числата на НСИ за структура на населението и раждаемост - там спор няма. аз бих се доверил на доказуеми неща, не на сънища.
                Аве, ако ме питаш мене, по-скоро коноВете ще станат 1 млн. отколкото, някой от Германия ще дойде в държавата, в която награждават куки отказали подкуп.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Когато българчетата не пеят в хора идват други. В това бъди сигурен. А дотогава кой знае колко ще се промени геополитиката, всеки малко по-така и оправен и от Грузия да е, и от Маседония, или Пуерто Рико или Канада...хоп тука. Ама българите що да купуват, те изчезват. И става съотношение често срещано и сега - 1/3 местни/чужденци. От чужденците част купили, част по-голямата под наем на купилите. Що ли? Щото в Бг освен човешки ресурс не остана и кадрови ресурс. От малкото оатанали - 99% плява.
                  И горното според теб е достатъчен аргумент (и сигурност) че имотите ще растат вечно и ще спасяват от инфлацията? Разчиташ на Геополитика и наематели от Грузия, да запълнят всичкото празен имот + хилядите новопостроени?

                  Интелигентен мъж си (за разлика от някои твои колеги тук) - помисли си пак.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                    Четох, че Външно предлага дори нещо като зелена карта за западняците - ще има лотария и само допускат избраните да се заселят сред нас. На летището им дават зелената карта и една жълта книжка и ги пускат.

                    ​​​​​​Нали разбрахте за англичанина в Плевенско който не искал да лежи в затвора в УК - за 24 часа сам пожела да го екстрадират.
                    Ми ако не иска да бъде мисис от ЮК правилно е решил.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Това "ще" звучи малко като мечта, не като реалност. Те заможните от Европа си умират за кофтора на бай Иван в БГ, дето не е виждал боя от 50 години. Други алтернативи нямат - всичко живо към Пуевен и София се е запътило.
                      То е все едно да кажем, че конете на Бетера ще станат по 1 милка парчето. Никакъв фундамент, само голи предположения без обосновка.

                      А че Българчетата ще намаляват е ясно по числата на НСИ за структура на населението и раждаемост - там спор няма. аз бих се доверил на доказуеми неща, не на сънища.
                      Когато българчетата не пеят в хора идват други. В това бъди сигурен. А дотогава кой знае колко ще се промени геополитиката, всеки малко по-така и оправен и от Грузия да е, и от Маседония, или Пуерто Рико или Канада...хоп тука. Ама българите що да купуват, те изчезват. И става съотношение често срещано и сега - 1/3 местни/чужденци. От чужденците част купили, част по-голямата под наем на купилите. Що ли? Щото в Бг освен човешки ресурс не остана и кадрови ресурс. От малкото останали - 99% плява.
                      Last edited by bulgarian lev; 20.01.2023, 22:43.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Спокойно. Строителството на жилища в българия е на исторически рекордно високи нива.
                        Скоро, в близките години пазара на имоти ще бъде залят от още повече тухли, шпакловка, и замазка...
                        По-бързо купувайте, че ще свършат апартаментите...

                        Last edited by Frosty; 20.01.2023, 22:37.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Може ли един въпрос?
                          Спомена че купуваш с ипотеки,тоест в момента апартаментите ти се изплащат от наеми ,а са на банката не твои,нали така ?
                          Въпроса ми е ,след колко години ти ще имаш изплатени жилища без кредити на врата си,по точно ти лично на каква възраст ще си ,без да имаш задължения към банките с изплатени апартаменти ?
                          Ипотеките ми са 20-годишни с равен дял лихва и главница на месец, така че и предсрочно да ги погася, няма да съм надвнесъл лихва. Иначе наемателите ми плащат ипотеката и остават средно 30% горница за мен, което в общи линии ми покрива амортизацията.

                          Иначе да ти кажа, ако си продам само единия от имотите сега, без да надувам цена, ще ми погаси напълно ипотеките за 2 имота заради капиталовата разлика. Това само за 3 години време. Аз искам имотите на моите съседи - и те моите. Но предлагане няма. Затова и наемите излитат за по седмица, дори на тези цени.

                          Ако имотите се сринат и ги дават 2 за левче, ще пиша да ме спасявате. Белким тогава купите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Имам. Българчетата ще намалеят значително. Имотите може и съседи в най-лошия случай да купуват. Плюс по-з заможни отвсякъде. Включително от Западното полукълбо, че там става кофти. В момента даже го правят, но са малко и не влияят на пазара значително.
                            Четох, че Външно предлага дори нещо като зелена карта за западняците - ще има лотария и само допускат избраните да се заселят сред нас. На летището им дават зелената карта и една жълта книжка и ги пускат.

                            ​​​​​​Нали разбрахте за англичанина в Плевенско който не искал да лежи в затвора в УК - за 24 часа сам пожела да го екстрадират.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                              Коня направи 41% ръст само за два месеца! Колко ръст направиха имотите за този период?
                              [ATTACH=CONFIG]n4013960[/ATTACH]
                              Ми с един кон купуваш на Докторската. Дал си за него смешни пари. Значи всичко е точ.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Може ли един въпрос?
                                Спомена че купуваш с ипотеки,тоест в момента апартаментите ти се изплащат от наеми ,а са на банката не твои,нали така ?
                                Въпроса ми е ,след колко години ти ще имаш изплатени жилища без кредити на врата си,по точно ти лично на каква възраст ще си ,без да имаш задължения към банките с изплатени апартаменти ?
                                При ипотека апартамента си е твой, не на банката. Не е като лизинга.

                                Коментар

                                Working...
                                X