IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Е,чакай сега ако хванеш там някоя фирма ,разбира се че ще ти надуе числата в небето ,там има 1 цена за труда на майстора ,после печалба за БУЛСТАТА ,после като те видят ще те понатварят още с една лична преценка ,и така нататък.
    Говорим за ремонт на черно ,без фактури ,без оферти,проекти и алабалистики,така на един приятел в Младост за един коридор му искаха 8 000 лева да сложат плочките ,познай дали им плати ?
    Давайте сериозно ,не е въпроса,да платим дебело , а как да платим по-малко.
    Да платиш тези цени е лесно,ще ти ги вземат под път и над път .
    Лично аз бих платил за баня и ток да ми направят ,останалото може и сам ,за шпакловката която е скъпа вече има инструменти,машинки,валяци,една колежка ,която по принцип прави торти ,мъжа и и даде тя да шпаклова у тях и се справя чудесно и бързо .
    Майстора ще ти свлече 10 кожи .
    В квартала има един дето прави супер ремонти ,викаш го договаряте се ,плащаш му на свършена работа и си ок ,но не е фирма ,с фирма излиза ултра скъпо,двойно .
    Един ремонт до обзавеждане 20-25 000 лева разбирам ,но не повече
    Пожелавам да купиш мечтания апартамент и да му направиш ремонт, после ще си говорим кое как става

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      Говорим за ремонт на черно ,без фактури ,без оферти,проекти и алабалистики
      Няма да се оправи тая държава еййй.... С такова мислене и мишкарстване до никъде няма да стигнеш. Може и да стигнеш де. Да дойде "майстор" да ти вземе парите, да те мотае и накрая да те завлече. Пък ти нямаш договор и документи и гони Михаля. Даже напоследък майсторите бият такива тарикатчета и рушът направеното. Има обаче и нещо хубаво. Ти нямаш имот и няма да те бият:-))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        ако не ти е проблем, дай да ги видим.
        и на мен ми се вижда много за едно изкъртване
        Кихане на майстора в хола -10 лева на квадрат.
        Преместване на кофата с шпакловка от едната стая в другата -15 лева на квадрат
        Навеждане на майстора /над 3 пъти/-5 лева спрямо квадратурата на помещението

        Това е общо взето пълнежа на тези оферти с които се работи ,образно казано ,а друг е въпроса кой и с какъв акъл ги плаща ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          Ами мога да ти дам номенклатурата за извършени дейности и закупени материали и ще видиш, че точно толкоз ти трябват. Освен ако не откраднеш отнякъде материалите и не платиш на майсторите. И това го има, но аз ти давам реални числа, когато си плащаш всичко прилично.
          ако не ти е проблем, дай да ги видим.
          и на мен ми се вижда много за едно изкъртване
          препоръка е

          Коментар


          • https://www.investor.bg/a/534-novini...i-spad-ot-11-g

            И в Дания спад ...
            Жилищният пазар в Дания отбелязва най-големия си спад от 11 г.

            Очаква се цените на жилищата в страната да намалеят с 10% до есента на следващата година

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              Ами мога да ти дам номенклатурата за извършени дейности и закупени материали и ще видиш, че точно толкоз ти трябват. Освен ако не откраднеш отнякъде материалите и не платиш на майсторите. И това го има, но аз ти давам реални числа, когато си плащаш всичко прилично.
              Е,чакай сега ако хванеш там някоя фирма ,разбира се че ще ти надуе числата в небето ,там има 1 цена за труда на майстора ,после печалба за БУЛСТАТА ,после като те видят ще те понатварят още с една лична преценка ,и така нататък.
              Говорим за ремонт на черно ,без фактури ,без оферти,проекти и алабалистики,така на един приятел в Младост за един коридор му искаха 8 000 лева да сложат плочките ,познай дали им плати ?
              Давайте сериозно ,не е въпроса,да платим дебело , а как да платим по-малко.
              Да платиш тези цени е лесно,ще ти ги вземат под път и над път .
              Лично аз бих платил за баня и ток да ми направят ,останалото може и сам ,за шпакловката която е скъпа вече има инструменти,машинки,валяци,една колежка ,която по принцип прави торти ,мъжа и и даде тя да шпаклова у тях и се справя чудесно и бързо .
              Майстора ще ти свлече 10 кожи .
              В квартала има един дето прави супер ремонти ,викаш го договаряте се ,плащаш му на свършена работа и си ок ,но не е фирма ,с фирма излиза ултра скъпо,двойно .
              Един ремонт до обзавеждане 20-25 000 лева разбирам ,но не повече

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Ти ще изкараш че една двустайка се ремонтира за 50 000 лева бре ,айде малко слез на земята .
                Ами мога да ти дам номенклатурата за извършени дейности и закупени материали и ще видиш, че точно толкоз ти трябват. Освен ако не откраднеш отнякъде материалите и не платиш на майсторите. И това го има, но аз ти давам реални числа, когато си плащаш всичко прилично.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                  Ами то не е имало такива прогнози за 70% спад през есента, че да се сбъдват!

                  Единствено айкюто ти май е дропнало със 70%.
                  E как бе душко, 50-70 процента чакахме есента, скок в лихвите по кредити и дефлация.
                  Ти няма ли накрая да си признаеш, че пишеш абосолютни тъпотии, обратни на това, което се случва?
                  От моето айкю зависи само моя бизнес. Ако от твоето айкю зависи какво децата учат в университета, жална ни майка...
                  От това, че киснеш тука постоянно, означава , че не си много натоварен, което е хубаво...
                  Last edited by Meandmy; 21.12.2022, 11:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Можеш ли да дадеш някакви числа за тия довършителни работи? Би било интересно. Аз мога да посоча едни примерни, защото имам преки наблюдения - 400Е на кв. м. при пълно избушване - вадене и изнасяне на всичко старо. Тук не влизат нови мебели и обзавеждане. Ако тръгваш от шпакловка и замазка - 200Е на кв. м. Например, замазката не е разчетена за съответния избор от настилки и продължаваш с нови корекции по нея. Да не говорим, че понякога коригираш и електрото и ВиК-то, нищо, че уж всичко е по проект. Накрая жената все иска нещо друго и става голяма боза.
                    Ти ще изкараш че една двустайка се ремонтира за 50 000 лева бре ,айде малко слез на земята .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      :-) И другите неща гледам в процеса, ама пишех за довършителните работи - тях ми ги правят мои майстори :-)
                      Можеш ли да дадеш някакви числа за тия довършителни работи? Би било интересно. Аз мога да посоча едни примерни, защото имам преки наблюдения - 400Е на кв. м. при пълно избушване - вадене и изнасяне на всичко старо. Тук не влизат нови мебели и обзавеждане. Ако тръгваш от шпакловка и замазка - 200Е на кв. м. Например, замазката не е разчетена за съответния избор от настилки и продължаваш с нови корекции по нея. Да не говорим, че понякога коригираш и електрото и ВиК-то, нищо, че уж всичко е по проект. Накрая жената все иска нещо друго и става голяма боза.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        почти си представям, как са си отдъхнали от теб техническия и любимия инвеститор, като са ти дали ключовете
                        :-) И другите неща гледам в процеса, ама пишех за довършителните работи - тях ми ги правят мои майстори :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          Че аз няма какво да крия. Сбъркал съм!
                          Но, аз не съм врачка за да предвидя ковида. Ако нямаше ковид и хеликоптерни пари още отт 2019 трябваше да започне охлаждане на пазара. Аз купих 2019 и си спазарих 10тина % отстъпка. Купих това, което търсих. Парите изляти в икономиката отвързаха необоснован ръст. Сега ще видим падане от високо, ако пак не решат да печатат.
                          Нямам идея, какво ще стане, аз гледам мача.
                          Дразни ме иронията ти и високомерието, но проблема си е мой. Дразнят ме и тъпотиите на Кавръка, нонтам проблема си е негов.
                          Весели празници!
                          Винаги се намират поводи във фиатният свят цената на даден продукт или услуга да нараснат НОМИНАЛНО. Имотите не са изключение, ако не беше Ковид щеше да е нещо друго. Вероятността да има номинални спадове особено големи при настоящата дългова ситуация , аи най-вече у нас е много малка. Много по-малко от това да има ръстове.
                          Иронията и сарказма може да не ги правя добре, но при самоуверени и абсурдно глупави мнения и причини за спадове не мога да реагирам по друг начин.... толкова мога.... Съжалявам, че те дразни, но не съм Ратко...той е много по-фин в изказа....:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Че кога съм отричал, че е скъпо ?! Но ми е по-скъпо да седя на кеш. От почти 2 години търся да взема нещо на зелено, просто не намирам такова което да ми пасне по критериите...вече не искам каквото и да е защото пълнеж се строи много.
                            Който търси намира, така че знам че ще се случи в даден момент и да задължително на зелено. Това е условие номер 1 за мен. На вторичен пазар не мога да намеря типа имоти които искам, освен това са свързани с рискове да са проблемни по някаква причина и понякога са довършвани по да речем не добри начини. Искам да контролирам процеса по довършване и да знам кое как се прави.....
                            почти си представям, как са си отдъхнали от теб техническия и любимия инвеститор, като са ти дали ключовете
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              +
                              ама защо не си казал, да те поздравим
                              и да очакваме /както се оказва без голям шанс/ черпене
                              ха честито, сигурно вече гониш лордчето по капиталова
                              Чакай, чакай...казал съм още тогава, но от караници нямате време да прочетете.
                              Това ми беше последната покупка. Напред ще видим?
                              Лордчето не мога го стигна ......на никове и приказки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Остави доматите. Кажи за мобилните телефони с фалшивото ЕГН:-) Че не ми се връща назад да търся схемата.
                                Това е все едно да питаш кой какво е правил 90-те или преди 2008 година ,защото това се случи някъде там ,когато все още навсякъде се ширеше беззаконие ,нито има реална личност засегната нито нищо ,това са вииртуални числа които отговарят на алгоритъма за ЕГН .
                                Основните измами се случваха с хората когато бяха подмамвани от разни банди срещу малки парични суми самите те да си проддадт личните данни и доброволно да подписват договори без да са наясно за последствията ,и това се правеше с помоща на следователи и адвокати .
                                Бандата те хваща на улицата и ти казва ще ти дам 100 лева ,ти се навиваш и те тругват с теб ,по операторите и с твоята лична карта и с твоя подпис взимат по 3-4 телефона с договор или на лизинг ако си ок като условия ,после телефоните се препродават защото са субсидирани ,ти си взимаш дребната сумичка обаче без да си в час че после те чакат хиляди левове неустойки защото картите не се плащат .
                                Тези схеми ставак пак казвам с помоща на следователи ,имал съм случай на измамен гражданин и случая замина защото следователя взе 500 лева от схемаджиите и доказателствата бяха замазани ,гражданина си замина и плати като поп неустойки ,така че като сте толкоз отворени идете да се жалвате в МВР ,да видим как ще докажете че полицията взима пари срещу вашия граждански интерес ,ама то да беше само за това ,аз книга мога да напиша ,но после ще ме свитнат

                                Коментар

                                Working...
                                X