IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    Сега да не искаш да кажеш, че не можеш да научиш на нищо студентите в СУ ?
    Не се подценявай толкова. Аз и Ратко сме уверени че вършиш страхотна работа ! Продължавай все така ! :-)
    Аз ви подхвърлих една троха и вие я раздухте до слон!
    Виж сега, първо, моите студенти са в чужбина. Второ - това не ми е основна дейност, правех го за удоволствие в малкото си свободно време, но вече и това време не мога да им отделям, затова и тая дейност я прекратявам, а да не говорим че темите ни на разговор са на съвсем различна тематика, така че за вас е по-добре да спрете да дрънкате на тая струна. На мен сте ми забавни, затова не ви прекъсвам, ама някой ще вземе да ви се върже на глупостите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Ако напиша какво точно имам предвид няма да е политкоректно. Сети се сам защо предлагам само на вишисти да се предлагат такива условия. Нали се сещаш от кой етнос ще получават най-много такива безплатни жилища ако няма изискване за висше образование.
      разбирам те и без пояснения.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        А ти не си ли даваш сметка, че къ'вто народа - такава и мафията му!

        Демек те са също толкова прости и финансово неграмотни и затова се препират пари през няколко сектора, единия от които са именно жилищата! И туй дето го бленуваш - няма да го доживеем.

        Аз говорех за хубаво, качествено образование - такова в България просто няма! Повтарям НЯМА!
        Образованието тук е евтино, но то и точно толкова заслужава - жълти стотинки!
        И от година на година все повече деградира.....
        Сега да не искаш да кажеш, че не можеш да научиш на нищо студентите в СУ ?
        Не се подценявай толкова. Аз и Ратко сме уверени че вършиш страхотна работа ! Продължавай все така ! :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          eee, пичове, съсипахте я тая държава бе.
          то не може всички да са висшисти и менижъри-кариеристи.
          и набити в софия
          трябва малко и работници и селяни да има
          иначе ще едете на пешето опинците
          Ако напиша какво точно имам предвид няма да е политкоректно. Сети се сам защо предлагам само на вишисти да се предлагат такива условия. Нали се сещаш от кой етнос ще получават най-много такива безплатни жилища ако няма изискване за висше образование.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            А ти не си ли даваш сметка, че къ'вто народа - такава и мафията му!

            Демек те са също толкова прости и финансово неграмотни и затова се препират пари през няколко сектора, единия от които са именно жилищата! И туй дето го бленуваш - няма да го доживеем.

            Аз говорех за хубаво, качествено образование - такова в България просто няма! Повтарям НЯМА!
            Образованието тук е евтино, но то и точно толкова заслужава - жълти стотинки!
            И от година на година все повече деградира.....
            След падането на комунизма е имало доктрина в тази насока ,нарочно образованието да е ниско с цел лесно да се ръководи и манимупира народа .
            Мислиш че те не са в час за тези неща ли ?
            Това се планира с десетки години напред ,мизерията ,и всичко останало

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Това е само за Ботича. Ся ще го отнесе :-)
              високо е
              тия стълби ще го откажат
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                А ти не си ли даваш сметка, че къ'вто народа - такава и мафията му!

                Демек те са също толкова прости и финансово неграмотни и затова се препират пари през няколко сектора, единия от които са именно жилищата! И туй дето го бленуваш - няма да го доживеем.

                Аз говорех за хубаво, качествено образование - такова в България просто няма! Повтарям НЯМА!
                Образованието тук е евтино, но то и точно толкова заслужава - жълти стотинки!
                И от година на година все повече деградира.....
                Юлка, файда от образование като нема хора и на никой не му се учи, че после да работи за жълти стотинки Е там бачкер докато събере пари за 1-2 тухли, после рентиер и пей сърце. Ще учи, ще инвестира и накрая ни жилище, ни пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  eee, пичове, съсипахте я тая държава бе.
                  то не може всички да са висшисти и менижъри-кариеристи.
                  и набити в софия
                  трябва малко и работници и селяни да има
                  иначе ще едете на пешето опинците
                  Ем' той Андрешко ше компенсира поне за 10 таквиз.

                  Ти що не фанеш и ти лопатата?
                  Last edited by Julius_BG; 26.01.2023, 12:15.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Възможно е защото строителя е жив още може би ,в България е нужно да се мине през ерата на Дивия Запад ,я застреляй няколко строителя и ги хвърли в един изкоп със табелки защо са убити ,на вратовете им ,да видиш после другите мигом ще се замислят .
                    Проблема в България е че няма ликвидирани строители в достатъчно голям мащаб ,ликвидирай тази измет в зародиш и законите и реда са ти гарантирани !
                    Кавръков, прочети за какво иде реч и после пиши кого да стреляме. Там е един да хванеш, втори да удариш, трети ще падне. Кошмар !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                      Шарен е пазара и доста емоционален -

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8v4cpv&f1=1

                      Сградата е построена през 90-те години, без разрешение за ползване към момента и без асансьор.
                      Това е само за Ботича. Ся ще го отнесе :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Леле, заболя ме главата когато четох статията, а тя се оказа ,че е от 2014 г. и още нищо не е свършило. Ужас !!!!!
                        Дори и в най-лошите ми кошмари не съм си мислила ,че е възможно това.
                        Възможно е защото строителя е жив още може би ,в България е нужно да се мине през ерата на Дивия Запад ,я застреляй няколко строителя и ги хвърли в един изкоп със табелки защо са убити ,на вратовете им ,да видиш после другите мигом ще се замислят .
                        Проблема в България е че няма ликвидирани строители в достатъчно голям мащаб ,ликвидирай тази измет в зародиш и законите и реда са ти гарантирани !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                          Ами то затова трябва да има стимул за раждането на трето дете.И такъв може да бъде придобиването на жилище.Като едно младо семейство в големите градове знае,че ще може да придобие собствено жилище,без да плаща огромни суми,това ще е голям стимул за раждането на три деца.
                          Колкото до образованието в България все още е сравнително евтино, така че надали точно образованието е проблем за раждането на деца.
                          А ти не си ли даваш сметка, че къ'вто народа - такава и мафията му!

                          Демек те са също толкова прости и финансово неграмотни и затова се препират пари през няколко сектора, единия от които са именно жилищата! И туй дето го бленуваш - няма да го доживеем.

                          Аз говорех за хубаво, качествено образование - такова в България просто няма! Повтарям НЯМА!
                          Образованието тук е евтино, но то и точно толкова заслужава - жълти стотинки!
                          И от година на година все повече деградира.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                            ВАЖНО: подходящ за купувач със собствени средства/без банков кредит.

                            ПС Продавачът даже има претенции.
                            Ми има щото банката няма да даде кредит за тази измама

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                              Това е апартамент за хора, които нямат проблем да плащат сметки по 1500 кинта за промишлен ток и нямат изряден документ за собственост... далече от това промо.

                              Преди почти 20 години живях на квартира в този блок, точно под въпросната Силва Аврамова. Много проблеми имаше тогава в този блок, които гледам през годините не се решиха. А щом за 30 години не са -- няма и да се решат. Иначе Апартаментите са просторни и на хубава локация с гледка към Витоша и огромен зелен двор, под който е подземния паркинг. При други обстоятелства и при сегашните цени щяха да им искат тройно.

                              Още инфо: https://blitz.bg/obshtestvo/skandali...ews243681.html
                              Леле, заболя ме главата когато четох статията, а тя се оказа ,че е от 2014 г. и още нищо не е свършило. Ужас !!!!!
                              Дори и в най-лошите ми кошмари не съм си мислила ,че е възможно това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                С това съм напълно съгласен, с допълнението, че не само жилищата, но и хубавото образование е също доста скъпо, като това важи не само за нас, но и за целия развит свят. Т.е. докато се образоваш, докато направиш кариера, докато си подсигуриш жилище - и вече си станал поне на 35 и тепърва почваш да мислиш за семейство... отделно като виждаш, че не можеш с лека ръка да осигуриш няколко деца по тоя начин - с хубаво образование и прочее.... и затова и се правят макс. 1-2 деца и толкоз.

                                Докато ония - другите - те не влагат толкова мисъл напред. Те не мислят, че трябва да го подсигурят, да го направят човек... НЕ! Там да наплющят един футболен отбор - пък те сами да се оправят в живота!
                                По кофи ли ще е, по контейнери ли - няма значение......

                                п.п.
                                Апропо, не само ИБМ, ама и САП готвят яка секира, а те също имат офиси в БГ - ще има изревали програмистчета-ипотекарчета. Ама то се мисли навреме, не постфактум.

                                Дето един викал - искам да имам акъла на българина, ама оня втория - дето идвал после!
                                И аз съм съгласен с това мнение ,проблемите на имотния пазар са като бумеранг за цялата икономика ,разбирам държава с прииждащи тълпи от цял свят както в Турция ,както в много други локации ,като Нидерландия ,Ирландия и други ,да има поскъпване ,да има недостиг но ние 30 години не успяхме нищо да направим в тази малка държавица /като стандарт ,като хубав растеж и развитие ,като демография най-важното ,и надуваме пак имотни балони .
                                Най-важния актив е населението на една територия ,то прави и пазара ,и перспективите ,ние нямаме нито количество ,нито качество на населението .
                                Относно ИТ сектора ,отдавна прокламирам че там е нужно жестоко приземяване ,това е може би топ балона в отраслите за последните 10 години.
                                Много се направи,много се създаде но всяко нещо има предел все пак ,и като нови технологии и като нови решения ,не може да помпаш до безкрай ,и да наливаш пари в измислени стартъпи,измислени проекти със съмнителна стойност за обществото .

                                Коментар

                                Working...
                                X