IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    В сметката ще включиш ли инфлацията ? Ако ДЦК са 3%, а инфлацията 10% как ще са имотите и ще се излиза ли от тях ?
    А пропуснатата капиталова за 5 най-малко години? А пропуснатите наеми? Оооо, не ми се смята.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.
      Точно в западна европа да са чао имотите няма как да стане освен ако не измре или мигрира половината от населението им. Те имат такъв ужасяващ недостиг на жилища че нищо няма да го реши. Не се очертава в близките няколко години там да станат по-достъпни от сега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.
        В сметката ще включиш ли инфлацията ? Ако ДЦК са 3%, а инфлацията 10% как ще са имотите и ще се излиза ли от тях ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Принципен съм и не бих напълнил гушата на някой измамник-строител. По-добре сумата да я даря. Само се замисли колко неща могат да се направят с половин милион Евро. Помислил съм по въпроса със завещанието.
          В зависимост от изходната позиция всеки има различни приоритети. При теб жилището не е напред макар и да седиш доста в тази тема. При мен е НУЖДА и не мога да чакам 10-20 години да купя ''изгодно'' когато вече няма да имам нужда.....
          Предвид приближаващото ми пенсиониране правя и необходимото чрез тухли, за да мога да купувам насипното сирене и тогава....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
            Ясно, набил си се в ДЦК и ревеш в тема "Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти", колко са поскъпнали... жилищните имоти... :O
            Е само те ли поскъпнаха...?!?


            Поскъпнаха с много над фундамента. ДЦК следват лихвите. А фондове, застрахователи и други такива само чакат една минимална доходност, за да излезят на секундата от имотите. Поне на запад е така. Сега ако в София имотите са някаква особена манна небесна е друг въпрос. Но ако достигнем доходност от 3% при 10-годишните ДЦК в Западна Европа и САЩ, имотите са чао. Обикновено България следва 1 към 1 случващото се там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Добре, почти се доказах. Има още много да се желае! Лека нощ, Пичага, утре съм на тръстиката. Ти виж как са цените и утре ми кажи. Да продаваме ли вече?
              Цените не ги следя , не ме касаят към момента .Капиталова не смятам , не ми е нужно и това към момента . Празни бурета има много , но истинското вино е кът !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                Ясно, набил си се в ДЦК и ревеш в тема "Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти", колко са поскъпнали... жилищните имоти... :O
                Е само те ли поскъпнаха...?!?


                Интересен въпрос. Колко хора спряха да купуват олио след като поскъпна двойно за година ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  Продължи стъпка напред поне , надскочи комплекса, старите хора казват "никога не е късно" ,да станеш за резил .
                  Добре, почти се доказах. Има още много да се желае! Лека нощ, Пичага, утре съм на тръстиката. Ти виж как са цените и утре ми кажи. Да продаваме ли вече?
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Виж колко много пари изкарваш и се оплакваш от цените на имотите, а пък аз напоследък нищо. В същото време ти живееш в гарсониера под наем, а пък аз в апарт построен по поръчка/нуждите ми.
                    От друга страна ти ще оставиш милионите на кучета ли беше, а пък аз малкото тухли на децата ми ако оцелеят след насипното сирене :-))))
                    Принципен съм и не бих напълнил гушата на някой измамник-строител. По-добре сумата да я даря. Само се замисли колко неща могат да се направят с половин милион Евро. Помислил съм по въпроса със завещанието.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      Ето друг дефект на пазара ни. В чуждите столици, с които се сравнява, панелно строителство липсва(с изкл. на Берлин, май, само)
                      Но общото надуване на цените, вдига и панелите, дори тези в окаяно състояние на общите части,

                      това 7к като налагане ми напомня как в началото на ваксинационната кампания се започна с щастливите лица на този и онзи принц, кралица или градинаря й, щастливо боцнали се и спасили душите си от терзания...
                      Пренавиването винаги излиза солено
                      Винаги има сълзи , при едни от щастие при други от мъка .....

                      Коментар


                      • Ясно, набил си се в ДЦК и ревеш в тема "Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти", колко са поскъпнали... жилищните имоти...
                        Е само те ли поскъпнаха...?!?

                        Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Видях - надценено 3 пъти. Облигацийките като почнат скоро да дават 3% доходност ще ви видя тогава.
                        Last edited by maverik; 15.02.2022, 01:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Комплексиран съм по природа. Едва на 45 се доказах. Не го крия!
                          Продължи стъпка напред поне , надскочи комплекса, старите хора казват "никога не е късно" ,да станеш за резил .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Излагаш се , повече се напъни поне да оправдаеш комплексираността си . Всички знаем ,че можеш повече . "Изненадващо" да се притекат на помощ останалите първенци сега .
                            Комплексиран съм по природа. Едва на 45 се доказах. Не го крия!
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                              То и с имотите е така: сравняваш панеляк с монолит....
                              Нали видя 7 К ойро в петък там на търг...
                              Ето друг дефект на пазара ни. В чуждите столици, с които се сравнява, панелно строителство липсва(с изкл. на Берлин, май, само)
                              Но общото надуване на цените, вдига и панелите, дори тези в окаяно състояние на общите части,

                              това 7к като налагане ми напомня как в началото на ваксинационната кампания се започна с щастливите лица на този и онзи принц, кралица или градинаря й, щастливо боцнали се и спасили душите си от терзания...
                              Пренавиването винаги излиза солено

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Пачанга по спомен ми е съсед в Гоцето....:-)
                                Таз новина е нова за мен, Песи. Или съм забравил да регистрирам колегата.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X