IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Не..., потърси линка на Кавръка за лекцията на онзи забравих му името. Там има едни 100 годишни графики....
    Аха, ми купи сега на 3000 евро и чакай..... 100 години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

      Фактите са, че имаме повишаване с 18.9% на работните заплати у нас.
      Това го обясни на 80% от хората дето не могат сирИни да си купят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        тази година да чакаме имотите с 18.9% - така ли излиза?
        Обикновено, жилищните имоти растат с по-нисък темп, отколкото расте средната работна заплата. Затова и жилищата са толкова достъпни в ценови план.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Трябва..., ако не ще наблюдава още един.
          А Кавръчето дали е наблюдавал 2 цикъла или само един ? Ако е само 1 ье трябва да почака поне до 2039 , че този нещо се издължи....
          човекът имаше предвид - да не вириш нос на един цикъл, а да си знаеш, че преди да си на даден пазар 2 цикъла има много неща да научиш и да те изненадат

          това ми го каза по линия на пазарите въобще

          ето ти си типичния пример за обременен от загубата на семейството ви при виденовата зима. предполагам доста пъти си смятял пари за колко апартамента са се обезценили тогава и затова тухлата ти се струва като нещо уникално

          за съжаление масата хора така мислят, а не гледат, че прозорците тъмни... това са решния които поколенията след нас ще разберат прави или криви са ... баш след 1-2-3 цикъла.

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

            Фактите са, че имаме повишаване с 18.9% на работните заплати у нас.
            Средната нетна в Гърция / Атина-София долу/ далеч не е 1050....
            Average Monthly Net Salary (After Tax) 907.30 €
            (1,773.65 лв)
            976.75 €
            (1,909.42 лв)
            +7.7 %

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Трябва..., ако не ще наблюдава още един.
              А Кавръчето дали е наблюдавал 2 цикъла или само един ? Ако е само 1 ье трябва да почака поне до 2039 , че този нещо се издължи....
              накавръка освен, че изгледа цикъл и половина, ги предсказа и двата.
              което го равнява на специалис' 4 цикъла
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                Метафората е добра. Ако може да допълним.. като имаш карти обяваваш и играеш, защото при следващото раздаване със фатмаци няма игра, нямаш козове.
                Начи имаш ли силни карти по-добре си вземи ръцете , за да не ти ги вземат още същото раздаване.... А за следващото че няма да имаш добри карти е почти сигурно....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение

                  Фактите са, че имаме повишаване с 18.9% на работните заплати у нас.
                  тази година да чакаме имотите с 18.9% - така ли излиза?
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    щом е бил наблюдател на 2 цикъла,
                    сега вече трябва със сигурност да го разбира имотиту
                    Трябва..., ако не ще наблюдава още един.
                    А Кавръчето дали е наблюдавал 2 цикъла или само един ? Ако е само 1 ще трябва да почака поне до 2039 , че този нещо се издължи....докато разбере как се случват нещата....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.02.2023, 17:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      770 евро е средната нетна заплата в България. При 1050 евро в Гърция и 1500 евро в Словения.
                      Наистина голяма повишаване.
                      Фактите са, че имаме повишаване с 18.9% на работните заплати у нас.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Мъка....мъка...
                        Обратния процес справка Илввън или Алтерко 2021 и 2022.
                        Можешни на ИПОто ама кво да ти обяснявам ръгай туката и си свиркай, ама май само свиркаш :-)
                        Е тва са игри над нивото ми :-)
                        И за съжаление си прав за момента само си свиркам, дори и гуменки не хабя за огледи. Надявам се да съм познал и за мен годините ще са 24-25....
                        Но поне към момента изглежда, че пак съм се объркал с песимистичните си очаквания..
                        Наскоро имахме гости - роднини на жената от провинцията с малък бизнес....Познай....надиплили са кеша и са в имотната чакалня...Казвам им сега стана много скъпо...те не се отказват.....Сигурен съм че не е единичен случай

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          имаха карти, но кибиците им надничаха в картите и ги съветваха да пасуват.
                          некои даже си развалиха белотите от чакане
                          Метафората е добра. Ако може да допълним.. като имаш карти обяваваш и играеш, защото при следващото раздаване със фатмаци няма игра, нямаш козове.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ако в селата при наличност в пъти над нужната никой не продава или ако се продаде е скъпо защо мислиш, че в София някога в бъдещето ще е различно като отношението нужда наличност е сигурно 5-10 пъти по-лошо от селското ?
                            Ами щото са къщи.Явно собствениците мислят в един момент да се заселят в тях.Щото живеят в панелки.Многа по-лесно един собственик на апартамент ще продаде друг апартамент.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Т.е. не четенето на книги а опита е важен тъй ли ? Ами предвид това че имам спомени от преди 89-та...лични и фамилни още от преди 44-та с интересни 50-60 години съм наясно с доста цикли.... Сега се сетих че дори някъде намерих ДЦК-та от триийсе и някоя година на дядо ми...хартиени.... Знаеш ли кое е общото между всички тези цикли от последните 100 години у нас ? Кеша е изгорЕл няколко пъти / горе долу на 20-30 години по 1 път/.... :-)
                              А ти хем си минал поне 2 цикъла, хем си чел много книги и греда....:-(
                              щом е бил наблюдател на 2 цикъла,
                              сега вече трябва със сигурност да го разбира имотиту
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Е тва е яко...50К вдигнали с 15% , а ако бях вкарал 500К / един апарт/ щеше да поскъпне с 500%....и обратният процес.....:-)
                                Мъка....:-)
                                Мъка....мъка...
                                Обратния процес справка Илввън или Алтерко 2021 и 2022.
                                Можеше на ИПОто ама кво да ти обяснявам ръгай тулата и си свиркай, ама май само свиркаш :-)
                                Last edited by polax; 27.02.2023, 17:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X