IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

    Какви клиенти бе, това ми е личен приятел. Същия брокер от който съм ви разказвал тука едни случки дето не съм го чувал от месец вече. Да не говорим че празниците се използват умело от добрите търговци да те вкарат в сделка. Виж по моловете кво чудо беше на великден, банки, манки всичко беше пременено. Отчаян си. Това е. Ще има сега 5-6 месеца някакъв застой и посред застоя някъде ще започнат и да падат лихвите и пак изпускаш влака. И ти много добре го осъзнаваш вече. Ако нещо щеше да се случва на пазара трябваше да се е случило сега. Ама няма. И тоя път като изпуснеш влака, повече никога няма да го хванеш. Защото тоя път цените ще скочат директно в стратосферата. Няма вече 20-30% на година, от тука нататъка е по 100-200% на година и ще плащаш данък инфлация на разни ококрени Харвардци и сенилни бабки.
    По-вероятно е да се покачат лихвите. Що се касае за цените, до -15% до края на годината (спрямо края на 2022г.).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Чудя се само на кого да повярвам, на Бисер, който от 92-ра се занимава с финанси и има една от най-големите фирми- посредници на international stoke market, или на форумния ник Специалист по всичко? Двоумя се...Биската направи една уговорка, че реалната инфлация ще остане двуцифрена, но държавната статистическа , ще бъде редуцирана в числа, приемливи за сетивата на народонаселението
      Разбира се, че на Биската трябва да вярваш, няма място за двоумене.
      А с такива уговорки за реална и нереална инфлация даже може да я познае до стотни от процента. Просто каквото каже това ще е реалната, всичко останало е държавно редуцирана.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Растеж близките 3-4г не чакайте !
        Централните банки и правителствата ще стоят без растеж 3-4г? Та те дори един месец не изтърпяха 2020-та. Помпането на икономиката ще е невиждано.

        Коментар


        • На мен ми е чудно откъде ще ще дойдат тези наематели, при икономика в рецесия и съответно увеличение на безработицата?

          Откъде ще дойдат тези митични същества ???

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
            Ще е едноцифрена в края на годината. Което, подчертавам, не означава розово финансово положение.
            Чудя се само на кого да повярвам, на Бисер, който от 92-ра се занимава с финанси и има една от най-големите фирми- посредници на international stoke market, или на форумния ник Специалист по всичко? Двоумя се...Биската направи една уговорка, че реалната инфлация ще остане двуцифрена, но държавната статистическа , ще бъде редуцирана в числа, приемливи за сетивата на народонаселението

            Коментар


            • Растеж близките 3-4г не чакайте !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                Какви клиенти бе, това ми е личен приятел. Същия брокер от който съм ви разказвал тука едни случки дето не съм го чувал от месец вече. Да не говорим че празниците се използват умело от добрите търговци да те вкарат в сделка. Виж по моловете кво чудо беше на великден, банки, манки всичко беше пременено. Отчаян си. Това е. Ще има сега 5-6 месеца някакъв застой и посред застоя някъде ще започнат и да падат лихвите и пак изпускаш влака. И ти много добре го осъзнаваш вече. Ако нещо щеше да се случва на пазара трябваше да се е случило сега. Ама няма. И тоя път като изпуснеш влака, повече никога няма да го хванеш. Защото тоя път цените ще скочат директно в стратосферата. Няма вече 20-30% на година, от тука нататъка е по 100-200% на година и ще плащаш данък инфлация на разни ококрени Харвардци и сенилни бабки.
                Само преди година бях навит на сделка за 70 000€, при пазарна за панелката ми-80. Тогава, близък остро ме разубеди и ми каза, че скоро, това, което продавам, ще стане 300 бонбона в лева, е още не е, но 250 на офертна, Е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                  Днеска си лафих с Биската Варчев. Каза, че инфлацията да падне под двуцифрена до края на годината, е научна фантастика.
                  Така че, да паднат цените на убежището НИ, също е научна фантастика, казах му аз и той кимна в съгласие
                  Ще е едноцифрена в края на годината. Което, подчертавам, не означава розово финансово положение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение

                    Какви клиенти бе, това ми е личен приятел. Същия брокер от който съм ви разказвал тука едни случки дето не съм го чувал от месец вече. Да не говорим че празниците се използват умело от добрите търговци да те вкарат в сделка. Виж по моловете кво чудо беше на великден, банки, манки всичко беше пременено. Отчаян си. Това е. Ще има сега 5-6 месеца някакъв застой и посред застоя някъде ще започнат и да падат лихвите и пак изпускаш влака. И ти много добре го осъзнаваш вече. Ако нещо щеше да се случва на пазара трябваше да се е случило сега. Ама няма. И тоя път като изпуснеш влака, повече никога няма да го хванеш. Защото тоя път цените ще скочат директно в стратосферата. Няма вече 20-30% на година, от тука нататъка е по 100-200% на година и ще плащаш данък инфлация на разни ококрени Харвардци и сенилни бабки.
                    Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
                    Грозно е положението. Моя брокер днеска ми се обади да честити празника
                    Хубу де , щом казваш ... мир да има. Ше приемем , че не знаеш какво говориш.

                    За кой влак говориш ? Пак ли си се объркал ?
                    Last edited by segato; 17.04.2023, 20:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
                      Какви клиенти бе, това ми е личен приятел. Същия брокер от който съм ви разказвал тука едни случки дето не съм го чувал от месец вече. Да не говорим че празниците се използват умело от добрите търговци да те вкарат в сделка. Виж по моловете кво чудо беше на великден, банки, манки всичко беше пременено. Отчаян си. Това е. Ще има сега 5-6 месеца някакъв застой и посред застоя някъде ще започнат и да падат лихвите и пак изпускаш влака. И ти много добре го осъзнаваш вече. Ако нещо щеше да се случва на пазара трябваше да се е случило сега. Ама няма. И тоя път като изпуснеш влака, повече никога няма да го хванеш. Защото тоя път цените ще скочат директно в стратосферата. Няма вече 20-30% на година, от тука нататъка е по 100-200% на година и ще плащаш данък инфлация на разни ококрени Харвардци и сенилни бабки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Много лъжете бе. Кой нормален човек се обажда на клиентите си за празник? Праща се емайл или ако сте с по-неформални отношения, SMS, ма обаждане по телефона в почивен ден ... Отделно, ти колко имота си купил през тоя брокер последната година-две та вече ше ти се обажда ... Що се излагате така бе хора ?
                        Какви клиенти бе, това ми е личен приятел. Същия брокер от който съм ви разказвал тука едни случки дето не съм го чувал от месец вече. Да не говорим че празниците се използват умело от добрите търговци да те вкарат в сделка. Виж по моловете кво чудо беше на великден, банки, манки всичко беше пременено. Отчаян си. Това е. Ще има сега 5-6 месеца някакъв застой и посред застоя някъде ще започнат и да падат лихвите и пак изпускаш влака. И ти много добре го осъзнаваш вече. Ако нещо щеше да се случва на пазара трябваше да се е случило сега. Ама няма. И тоя път като изпуснеш влака, повече никога няма да го хванеш. Защото тоя път цените ще скочат директно в стратосферата. Няма вече 20-30% на година, от тука нататъка е по 100-200% на година и ще плащаш данък инфлация на разни ококрени Харвардци и сенилни бабки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          За заплатата си те е поизлъгал много сериозно. 350к-400к макс и то бруто. Това само за шефове на клиники. Другите са на по 1/4 от това. Там няма извращения от сорта на Мазнейков и подобни паразити, източващи касата, нито някой ще позволи да се слагат стентове на конвейр само и само да се вземат едни пари.

                          https://aerztestellen.aerzteblatt.de...-sie-verdienen

                          1 милион годишно прави шефът на Порше Блуме - клиент ми е. Такива пари правят само УС на големите концерни.
                          Даже не видях това за заплатата. Заплата от милион може да има в САЩ, но тук обикновен доктор е на 200-250к.
                          Отделно, че бръщолеви за 1600евро наем на 1 час път от Айфеловата кула... за 1600 евро ще е на 5 минути пеша и апартамента вероятно ще е еквивалента на поне 40м2 в София. Сигурно ше има и асансьор, представяте ли си ?

                          Накрая обаче пак стигам до шока. Какво Ви дреме кави са наемите и цените в Париж бе ? Нито имате инфраструктурата на Париж, нито жилищата, нито възможностите за работа, нито качеството на живот ... къде се бутате ? Може ли да сравнявате Столипиново със София ?
                          Last edited by segato; 17.04.2023, 19:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Я сега сравни с процента мургавелци в Германия, Франция или Англия. Там ще са над 50%.
                            За тези държави не знам. През 2019г. Единствените бели деца в детската градина в Брюксел бяха моето и едно турче, което го смятам за бяло, защото беше по-бяло от моето .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                              Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
                              Навремето когато купувах 1вата ми къща в Холандия лихвата по ипотеката ми беше 6,5% /и то като за служител в банката/. 7,5-8% лихви по ипотеките бяха хещо съвсем нормално. Купувахме си жилища и не усещахме лихвите. Тук понижителите плашат купувачите с 4%, сакън някой се навие да им продаде евтинко. Ама немаааа...

                              В случая е важна посоката.
                              Аз като си купих апартамента лихвата ми беше 6.66%, като за 3-4 години (докато го изплатих) ми беше паднала до 4.99%, даже лихвата за нови кредити беше по-ниска и можеше да рефинсирам ако не го бях изплатил.

                              Когато човек има 1000 евро разполагаем доход тегли кредит който струва 1000 евро на месец Ако лихвата е 7% кредита ще е 150к евро и ако жилището струва 150к няма проблем и ше си го плаща без проблем и при 7% лихва. В този момент има и жилища по 270к , но те са във възможностите на хора който разполагат поне с 1800 евро на месец и тия с 1000 евро не се бутат там. Така, че това, че хората си плащат спокойно кредити при 7% лихва е вярно. Просто плащанията са изчислени правилно и ако лихвите тръгнат надолу дори ше стане по-добре.

                              Когато лихвата стане 2%, същите тези 1000 евро ше могат да вземат 270к евро кредит но на пазара излизат много хора, цените се качват и жилищата , който са били 150к стават 270к. Проблема става като се набуташ с 270к при 2% и лихвите станат 7%, т.е вноската ти стана 1800 евро , които нямаш. Още по-голям е проблема , че жилищата ше паднат и не можеш дори да рефинансираш.
                              Last edited by X_Y; 17.04.2023, 19:35. Причина: Заяждане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bcon Разгледай мнение
                                Грозно е положението. Моя брокер днеска ми се обади да честити празника и набързо се похвали че това му е най-силното тримесечие, понеже плащал авансов данък тоя месец и по стечение на обстоятелствата плаща двойно на миналия Април.
                                Много лъжете бе. Кой нормален човек се обажда на клиентите си за празник? Праща се емайл или ако сте с по-неформални отношения, SMS, ма обаждане по телефона в почивен ден ... Отделно, ти колко имота си купил през тоя брокер последната година-две та вече ше ти се обажда ... Що се излагате така бе хора ?
                                Last edited by segato; 17.04.2023, 19:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X