IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Практиката показва,че е точно обратното. Безработицата в България е на рекордно ниски нива,както и престъпността.Т.е колкото повече капитализъм,толкова по-добре. За разлика от САЩ,където все повече олевяват.
    И няма нужда афганистанците да остават в България. Прав им път към Германия, Швеция и така нататък. А емиграцията сред българите все повече намалява и още ще намалява с повишаването на заплатите. В последните години емигрират основно цигани.
    Заради емиграцията предимно в ЕС на половин България. Ако напоследък емиграцията намалява, това е добра новина, но дай някаква статистика все пак.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Както обичам да казвам " нещата са комплексни" и пълно щастие няма .В случая е ок, защото ако безработния не си намери работа става в тежест на обществото- или на близките, или отива в затвора пак на издръжка на данъкоплатеца. А, ако му се помогне да си стъпи на краката и да почне да работи продължава да плаща данъци, осигуровки и т.н. Всичко е въпрос на сметка. То не трябва човек да е нихилист или песимист, но да се сравняваме с най- голямата и развита икономика в света( въпреки всичките и проблеми) е глупаво. Тук дори бежанците от афганистан не искат да стоят
      Практиката показва,че е точно обратното. Безработицата в България е на рекордно ниски нива,както и престъпността.Т.е колкото повече капитализъм,толкова по-добре. За разлика от САЩ,където все повече олевяват.
      И няма нужда афганистанците да остават в България. Прав им път към Германия, Швеция и така нататък. А емиграцията сред българите все повече намалява и още ще намалява с повишаването на заплатите. В последните години емигрират основно цигани.

      Коментар


      • Тези кредитни лостове за които гледате в youtube са приложими за стабилни икономики с фиксирани ипотечни кредити за по 30 години.
        И на теория сте прави и всичко е така както се проповядва.

        На практика обаче ние сме в държава с валутен борд и без фиксирани лихви на път да приемаме еврото. Дървото с кредите може много бързо да го захепете по няколко различни начина.
        Единствения разумен кредит за нашите ширини е ако имаш цялата сума и си я инвестирал в нещо с по-добра доходност от ГПР-то на кредита.
        Лостовете са полезни когато имаш опорна точка, без нея са безполезни и дори опасни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

          Както обичам да казвам " нещата са комплексни" и пълно щастие няма .В случая е ок, защото ако безработния не си намери работа става в тежест на обществото- или на близките, или отива в затвора пак на издръжка на данъкоплатеца. А, ако му се помогне да си стъпи на краката и да почне да работи продължава да плаща данъци, осигуровки и т.н. Всичко е въпрос на сметка. То не трябва човек да е нихилист или песимист, но да се сравняваме с най- голямата и развита икономика в света( въпреки всичките и проблеми) е глупаво. Тук дори бежанците от афганистан не искат да стоят
          Комплексни са със сигурност. Дай ни пример със себе си, бъди личен пример, или лидер както се изразяват американците, води ни чрез примера си и приложи мъдрите си писаници на практика.
          Не знам катедрата по история как точно може да се реализира в LA, но който иска ще намери начин, и поживей, ако можеш да си позволиш в хубавите им квартали, а не в източен Downtown на LA, а ако в този щат не ти харесва, има безгранични възможности на изток. Например, може да караш камион с Мишо Шамара.
          Last edited by Kris_; 09.06.2023, 01:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            На който не му влияе добре пиенето да не посяга към чашката. Ние с Чехия или Полша не можем да се сравняваме, а ти си тръгнал да се сравняваш с най- голямата икономика в света. И преди го бях писал- движението на хората е най- верния показател, никой не бяга от хубавото. За момента имаш опашка пред американското посолство в София от българи желаещи да работят или пътуват там, когато стане обратното, и американците живеещи в България са повече от българите живеещи в САЩ, тогава тук е станало по- добре за живот.
            Изгледай цялото видео, което човека постна. Има една мадама, която се появява по средата му и нарича проблема и корупцията свързана с него „бездомническия индустриален комплекс”. Симпатичен термин и ще ми влезе в речника.
            Смятай щом и Трей Паркър ги осмива в South Park и се ебават с Калифорния за к'во иде реч. Имат възможностите, способностите и предостатъчно ресурс, средства и методи да се справят с подобни проблеми, но държава като и от ранга на САЩ въобще не е трябвало да допуска подобно състояние на нещата изобщо, ако всички митове за нея бяха верни. Очевидно тамошната злоупотреба със сепциален интерес, отклоняване на публични средства и корупция е идентична с брюкселските бюрократи. Сходна е и с тази в България. При нас само нивото е по-махленско, а те нашите са им добри и верни ученици на тамошните.
            Разликата е какви проблеми "борят" и колко пара̀ потъва някъде другаде, но не и при хората.
            Не знам конкретно тези с изпържените мозъци за каква помощ и стъпване на крака може да се мисли.
            В огромната си част тези на Skid Row и „Кенсингтън Авеню” отдавна няма надежда за тях, и в каквито и програми да биват включвани пак ще стигнат до кошовете на улицата и ще спят под брезента.

            П.П. - А ти защо не си на опашката пред американското посолство в София?
            Last edited by Kris_; 09.06.2023, 01:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

              Да си вярват в каквито глупости си искат, ама да не ми ги хвалят, а да приложат философията си на практика.
              Да кандидатства за виза, и ако го одобрят да ходи на хубавия пример. „Холувуд” булевард го чака, наема си си нещо, и приютява някой от тези партитата под мостовете за съсед, по същите програми там за 2 години и му се радва.
              На който не му влияе добре пиенето да не посяга към чашката. Ние с Чехия или Полша не можем да се сравняваме, а ти си тръгнал да се сравняваш с най- голямата икономика в света. И преди го бях писал- движението на хората е най- верния показател, никой не бяга от хубавото. За момента имаш опашка пред американското посолство в София от българи желаещи да работят или пътуват там, когато стане обратното, и американците живеещи в България са повече от българите живеещи в САЩ, тогава тук е станало по- добре за живот.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Безплатно е само сиренето в капана за мишки.Всички тия програми се плащат от данъците на работещите. Ти навит ли си да вдигнат данъците ти ,за да могат да дават безплатни квартири на безработните и безплатно да ги хранят?
                Хайде няма нужда от комунизъм.
                Както обичам да казвам " нещата са комплексни" и пълно щастие няма .В случая е ок, защото ако безработния не си намери работа става в тежест на обществото- или на близките, или отива в затвора пак на издръжка на данъкоплатеца. А, ако му се помогне да си стъпи на краката и да почне да работи продължава да плаща данъци, осигуровки и т.н. Всичко е въпрос на сметка. То не трябва човек да е нихилист или песимист, но да се сравняваме с най- голямата и развита икономика в света( въпреки всичките и проблеми) е глупаво. Тук дори бежанците от афганистан не искат да стоят

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Ами, доволен съм, че съм зарадвал тимаджиите, но се оказа, че точно картата за отстъпки в Лукойл, България еър и още куп търговски обекти, като оптики, златарски ателиета, поне 20 хотела и гуми дияна, са пропуснали да ми я предоставят вече 2г. и 2м. откак съм изтеглил кредита и аз не съм се възползвал от тези екстри с дебитната и ми я предоставиха чак сега с моите имена, когато заявих златната. Казах му на личния ми адвокат и той ми каза, че това ми е як коз, ако ми вдигат лихвата по потребителския. Тази карта за всички отстъпки подписах, че съм я получил към днешна дата, по средата на периода на кредита.
                  Не знам как пропуснатите предполагаеми ползи от отстъпки биха ти помогнали срещу покачването на лихвата по кредита, ако ти е изтекъл фиксирания период. За мен са два отделни казуса.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Радев е пич. Но на мен всичко ми е в център. Да не говоря че ми се ръгат с лакти за района на всички болници дето е и Берти - баня Мадара. Англичанката ми си завърши и замина, каза ще ми липсва не София, а апартамента. Сега ще го поосвежа и ще почакам за предлагане. По-близо е до метро - 50 м, отколкото този в Докторска. Незаменимо място. А третия апарт е 100% фул откакто съм си сложил подписа. И мавзолея - мрънка че и е трудно, но плаща. Така се пази от повишаване на наема. Психологията на нискосегментния Бг наемател може да ми бъде кратко експозе на някой форум по поведенчески личностни разстройства, които всеки от нас има. Но все още не са патология.
                    Имаш даже и нюх за публицистика хаха. Малко се бях отчаял в началото във форума, ама има тук там някой свестен типаж като теб и Крис, където не говорят глупости и празни приказки.
                    Last edited by MorskiShop; 09.06.2023, 00:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                      Днес заявих златната карта. Она искаше да я сключа за 20 000лв. лимит, но аз я направих за 5+5. Оказа се, че екстрите за ползване на такава карта, са много яки, ако спазваш финансова дисциплина. Тия от банката гледат всичко по сметката и са анализирали, след като ми предлагат картата по телефона. Питат ме що не искам 20, при положение, че след всички харчове от преведаната ми заплата, остават по два бона по дебитната всеки месец? И аз хън, мън...
                      Еее супер. Нави се покрай темата за кредитния рейтинг хехе

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Да, но ако се осигурявам на макс осигурителен доход, както и съм дължа 50 кинта годишно. Точка. Толкоз.
                        Чакай, как така. Аз също се осигурявам на максимума, но приходите от наем попадат в данък печалба?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          .................

                          Цените на имотите от 1 година не са мръднали. .................
                          Това е важен момент , когато отрицателната доходност застига имотния сектор .
                          Ако данните са за вече изминала /цяла/ година - може да се отчете .
                          Ако трябва още време - то ще е много скоро .
                          Отдадените под наем са толкова малко , че не си струва да се споменават .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            След третата мастика Лорда започва да пазарува в златарските ателиета.
                            Лягай си, не си за този диалог, напил си се като куче.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Ами, доволен съм, че съм зарадвал тимаджиите, но се оказа, че точно картата за отстъпки в Лукойл, България еър и още куп търговски обекти, като оптики, златарски ателиета, поне 20 хотела и гуми дияна, са пропуснали да ми я предоставят вече 2г. и 2м. откак съм изтеглил кредита и аз не съм се възползвал от тези екстри с дебитната и ми я предоставиха чак сега с моите имена, когато заявих златната. Казах му на личния ми адвокат и той ми каза, че това ми е як коз, ако ми вдигат лихвата по потребителския. Тази карта за всички отстъпки подписах, че съм я получил към днешна дата, по средата на периода на кредита.
                              След третата мастика Лорда започва да пазарува в златарските ателиета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                ти си се комплексирал нещо

                                винаги е ОК да имаш достъп до ресурс бързо и неотложно

                                когато пътувам в чужбина винаги си нося дебитна + 2 кредитни карти е така за зор заман.
                                Ок, явно съм счел мнението ти за ирония от предишни дразги, сори, ако не си имал това предвид!

                                Коментар

                                Working...
                                X